2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar takvime göre 5+3 üm dr muayenem vardı. Çok şükür keseyi gördük😍 15 gün sonraya tekrar çağırdı bebeği görmek ve kalp atışı için🥰 O zaman da 7+2 olucam bakalım hayırlısıyla görürüz inşallah🤲🏻☺️
Hayırlı olsun canımmm inşallah kalp atışı duymayı kucağına almayı da nasip etsin rabbim.. 😍

Kızlar takvime göre 5+3 üm dr muayenem vardı. Çok şükür keseyi gördük😍 15 gün sonraya tekrar çağırdı bebeği görmek ve kalp atışı için🥰 O zaman da 7+2 olucam bakalım hayırlısıyla görürüz inşallah🤲🏻☺️
Ya bir de gördü mü embryoyu yoksa sadece keseyi mi.. Yarın benim de kontrolüm var embryoyu da görsek içim biraz daha rahatlayacak acayip evhamlıyım da ben.

Merhaba kizlar. Kalp atisi için gittiğimizde embriyonun gelismedigini öğrendik. Haftaya bakalim tekrar dedi ama umitli degil. Gelismeye baslayip durmus gibiydi zaten ultrasonda da gorunen birsey yoktu. Doktor saglikli degildi muhtemelen dedi. 7+2deyim haftaya kürtajla alacaklar. Umarim bebeklerinizi saglikla kucaklariniza alirsiniz. Gorusmek uzere

hakkınızda hayırlısı olsun insan üzülüyor ama başlarda olması çok daha iyi. Bende ilk gebeliğimde kürtaj olmak zorunda kalmıştım 9. Haftada. Biraz bekleme süreniz olur vücut dinlendikten sonra tekrar denersiniz ve sağlıkla kavuşursunuz inşallah 🙏

Valla ben kızımda böyle birşey yaşamadım uygulamayla aynıydı 5+3 kese görmüştüm 6+1 kalp atışını yani hep uyumluydu uygulamayla , şimdi baktım da uygulamaya son adet 10 Aralık diye girmişim ama 12 Aralık’ta kahve rengi lekenme diye not yazmışım sanırım 12 Aralık son adet tarihim ama öyle olsa bile 5+5 oluyor uygulamaya göre, ama dün doktor 5+1 demişti kafam çok karıştı açıkçası
Hiç düşünmeyin bunları. Bebek bi ileri gider bi geri gider. Şimdilik keseden ölçülüyor. Bebekten ölçülmeye başlayınca haftası da sabitlenir. Bi sıkıntı olsa doktor muhakkak anlar. Benim ilk gebeliğim 13 gün geriden geliyordu bu 20 gün. Öyle 3-4 günden hiç bişey olmaz

Ya bir de gördü mü embryoyu yoksa sadece keseyi mi.. Yarın benim de kontrolüm var embryoyu da görsek içim biraz daha rahatlayacak acayip evhamlıyım da ben.
Valla bende öyle oldum ya.. Birde ben hamile kalmadan hemen önce bi astrologa doğum haritası baktırmıştım tamamen işimle ilgili fln odaklanmıştım ama kadın bana kürtaj görünüyor sizde dedi oldu mu böyle bi şey fln dedi. Yoo demiştim. Üzerine hamile kaldığımı öğrendim ay allahım valla baktırdığıma bin pişmanım :cry:

Ben💁🏻‍♀️ Benim oglum da 9 aylik😍 biz isteyerek yaptik ama, yumurta azligim oldugu icin bi kardesi olsun diye acele ettik, o da gitti ilk aydan oldu çok şükür😂😂 ben emzirmeyi işe başlayınca kestim mecburen ama doktorum emzirebilirsin demişti hamileyken de. Kucağıma alıp kaldırıp indirmekte zorlanıyorum. Daha doğrusu buna dikkat etmek zor oluyor ama yapıcak bir şey yok. Bence her türlü bi doktora gitmelisin her şeyin yolunda gittiğini anlamak için🥰
Cok sevindim senin adina🤗 hayirli olsun bebeginiz. Bugun biraz daha attim saskinligimi. P.tesi giderim doktora randevu ayarlayabilirsem. Cok teşekkür ederim. Yanliz olmadigini bilmek de güzel😄🥰

Günaydın kizlar 19 ocak öğlen kan vermiştin 25.46 cikmisti dun aksam yine kan verdim 70.8 cikti . Yani 2 gun 6 saat sonra. Hala gitmiyorum doktora . Artis iyi degil mi.
Evet artışınız iyi gözüküyor. Beta en azından 1500 seviyelerine ulaşınca doktora gitmek daha mantıklı gözüküyor, yine doktorunuza danışın tabi.

Cok sevindim senin adina🤗 hayirli olsun bebeginiz. Bugun biraz daha attim saskinligimi. P.tesi giderim doktora randevu ayarlayabilirsem. Cok teşekkür ederim. Yanliz olmadigini bilmek de güzel😄🥰
Kesinlikle, bana da iyi geldi😍 çalışıyor musunuz peki? Ben çalışıyorum ama kalp atışını duymak nasip olursa bırakmayı düşünüyorum. Hem evde bir bebek hem hamilelik hem bu pandemide dikkat et her şeye..çok gözümde büyüyor. Doktor kontrolünüzden sonra yazın bana, merak ederim. Dilerim büyütebiliriz çocuklarımızı arka arkaya❤️

Canım çok geçmiş olsun😔 çok üzüldüm gerçekten 😔 rabbim sağlıkla kucağına alacağın hayırlı evlatlar nasip etsin
Canım benim çok sağol, nasip böyleymiş,amiiiinnn...🥺 bir tane 4 yaşında kızım var zaten Allah bağışlasın acısını göstermesin, kardeş düşünmüştük böyle oldu..erken evrede düşük olduğu için kürtaj yapmadı doktor, adet kanaması şeklinde atıyorum, şu an çok ağrım var mesela..😔ama bugünler de geçer elbet....Sana da sağlıklı doğumlar olsun canım 🥰

Kesinlikle, bana da iyi geldi😍 çalışıyor musunuz peki? Ben çalışıyorum ama kalp atışını duymak nasip olursa bırakmayı düşünüyorum. Hem evde bir bebek hem hamilelik hem bu pandemide dikkat et her şeye..çok gözümde büyüyor. Doktor kontrolünüzden sonra yazın bana, merak ederim. Dilerim büyütebiliriz çocuklarımızı arka arkaya❤️
Evet ikisi birden zor olur calisirken. Hem de pandemide😪 ben de ogretmenim ozel okulda calisiyordm dogumdan sonra ayrildim. İsin bir trajikomik yani da ozel okuldan bıkıp, kpss ye hazirlanmaya baslamistim ciddi ciddi. İnsallah kolay bir gebelik olur da hedefime ulasabilirim.
Tamam insallah yazarim. Cok teşekkür ederim 😊 🙏

Kalp atışını duyamayanlar neler yaşadınız?belirtiniz bulantınız lekelenme varmıydı?hepinize geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlıklı gebelikler nasip olsun

Valla bende öyle oldum ya.. Birde ben hamile kalmadan hemen önce bi astrologa doğum haritası baktırmıştım tamamen işimle ilgili fln odaklanmıştım ama kadın bana kürtaj görünüyor sizde dedi oldu mu böyle bi şey fln dedi. Yoo demiştim. Üzerine hamile kaldığımı öğrendim ay allahım valla baktırdığıma bin pişmanım :cry:
Ayarlar zaten bozuk hamile kalınca paranoyaklık basıyor bir de öncesinde bunu duyman tabi ki çok etkiler canım😣 kafayı yedirtirler adama sen bol bol dua et... Belki de haberin olmadan kimyasal geçirdin eskiden onu kastetdi ki yüksek ihtimal uydurdu ya tutarsa dedi 😌 içini ferah tut.. Benim de içimde 12.haftaya varamayacağız hissi var ama her şey nasip... İnşallah eylülde bir bir doğururuz sıramızı bekleriz şurada.. Her gün güzel haberler alırız 😎

Kalp atışını duyamayanlar neler yaşadınız?belirtiniz bulantınız lekelenme varmıydı?hepinize geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sağlıklı gebelikler nasip olsun
Ben kürtaj olduğum gebeliğimde baştan kalp atışı duymuştuk ama sonradan durdu. Ama şunu farkettim sonradan, sabah bulantım çok olurdu. Bi sabah birden kesildi. Neyse bi süre sonra kanama başladı kalbinin durduğunu öğrendik. Doktor 10 gün önce durmuş dedi. Yani tam o bulantımın kesildiği zaman. Aslında bhcg'nin yükselmesi ile alakalı bulantı o yüzden anlam veremedim🤷🏻‍♀️bende bu kadar olacak bulantım heralde deyip sevinmiştim hatta

Merhaba kizlar. Kalp atisi için gittiğimizde embriyonun gelismedigini öğrendik. Haftaya bakalim tekrar dedi ama umitli degil. Gelismeye baslayip durmus gibiydi zaten ultrasonda da gorunen birsey yoktu. Doktor saglikli degildi muhtemelen dedi. 7+2deyim haftaya kürtajla alacaklar. Umarim bebeklerinizi saglikla kucaklariniza alirsiniz. Gorusmek uzere
Çok üzüldüm canım...Ben de 20 ocakta düşük yaptım...5+3 teydim 😢 sağlıksız embriyo olduğu için rahim dışarı atmış, bu şekilde elermiş ki kötü bir durum gibi tabi ama iyice düşününce sağlıksız bir doğum olmasından ya da 7-8. Aylarda düşük yapmaktan iyidir, başlarda olması...benim şansım kürtaja gerek kalmadı,adet kanaması şeklinde , bir tık daha ağrılı atlatıyorum...sen de atlatacaksın bu günleri, hiç moralini bozma...dinlen bol bol ve güzel şeylerle kendini oyalamaya çalış, bir sonraki gebeliğimiz belki beraber olur başka anne grubunda 🥰😉

Ben kürtaj olduğum gebeliğimde baştan kalp atışı duymuştuk ama sonradan durdu. Ama şunu farkettim sonradan, sabah bulantım çok olurdu. Bi sabah birden kesildi. Neyse bi süre sonra kanama başladı kalbinin durduğunu öğrendik. Doktor 10 gün önce durmuş dedi. Yani tam o bulantımın kesildiği zaman. Aslında bhcg'nin yükselmesi ile alakalı bulantı o yüzden anlam veremedim🤷🏻‍♀️bende bu kadar olacak bulantım heralde deyip sevinmiştim hatta
Kalp atışını duyup da kaybetmek çok zor olmuştur eminim...🥺 inşallah bu hamileliğin çok güzel ve sağlıklı geçer canım, senin bu 3.gebelikti galiba ? Diğerlerinin yaşları kaç 😊

Evet artışınız iyi gözüküyor. Beta en azından 1500 seviyelerine ulaşınca doktora gitmek daha mantıklı gözüküyor, yine doktorunuza danışın tabi.
Iki kati artis devam ederse 1 subatta iste 2 bin uzeri olur diye hesapladim .esime bi sordurayim kendisi zaten saglik calisani :) teşekkürler

X