2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba bende inşallah Eylül annesi olacağım sat 20 Aralık batım 17 ocaktı dün test yaptım öğrendim henüz kan vermedim doktorada gitmedim Pazartesi kan vermeyi düşünüyorum. Doktora ne zaman gitmeliyim sizce kese kalp atışı hepsi için beklesem mi yoksa kese görüp sonra kalp atışına mı gitsem.

Kızlar merhaba bende inşallah Eylül annesi olacağım sat 20 Aralık batım 17 ocaktı dün test yaptım öğrendim henüz kan vermedim doktorada gitmedim Pazartesi kan vermeyi düşünüyorum. Doktora ne zaman gitmeliyim sizce kese kalp atışı hepsi için beklesem mi yoksa kese görüp sonra kalp atışına mı gitsem.
Hayırlı olsun 😊 için nasıl rahat edecekse öyle yap canım, burdaki arkadaslarin çoğu önce kese icin sonra kalp atışı için gitti. Kan baktirdiktan 2 gün sonra bi kere daha baktirin 2 kat artış varsa şimdilik herşey yolundadır. 2 günde 2 kat artış olacağını hesap ederek 1500 hcg ye ulaştığını düşündüğünüz günlerde vajinal yoldan kese görünür. Yine sat a göre 6.-7. haftalar arasi da kalp atışı duyulur insallah.
Ben de iki kez kan verdim bekliyorum kalp atışı ve keseyi görmek için haftaya ilk kez doktora gidecegim insallah

Doktorum bana kahve ve gazlı içeceklerden birde bitki çaylarından uzak dur dedi. Açık olmak şartıyla normal çay içebilirsin dedi. Birde badem fındık ve incir yemelisin dedi. Belki işinize yarayan bı arkadaş olur diye yazayım dedim😊
Evet bana da aynısını söyledi. 🤗Ben maden suyu içiyorum ama kapağını açıp gazını iyice gitmesini bekliyorum. Hergün çiğ badem çiğ fındık ceviz kuru meyveler ve meyve tüketiyorum. Çiğ ürünlere çok dikkat et dedi bir de asla dışardan yeşillik yeme dedi.

Evet bana da aynısını söyledi. 🤗Ben maden suyu içiyorum ama kapağını açıp gazını iyice gitmesini bekliyorum. Hergün çiğ badem çiğ fındık ceviz kuru meyveler ve meyve tüketiyorum. Çiğ ürünlere çok dikkat et dedi bir de asla dışardan yeşillik yeme dedi.
Maden suyu sadeyse bi zararı yok hatta aksine faydalı hamilelikte mineral eksikliklerini tamamlıyor ve spazmlara kramplara iyi geliyor. Her gün bi tane iç demişti bana doktorum

6+2deyim kalp atışını duyduk doktor her şey yolunda dedi ama o ağrılar insanı tedirgin ediyor magnezyum verdi ama çok da azalma fark etmedim kanama yok kahverengi akıntı falan hiç olmadı şükür
Hayirlisi olsun saglikla gelsin insallah 🤗Bol bol kalsiyum da tuketmeye bakın.

Selam kizlar🥰Ben bugün kontrole gittim.5+5 haftadayim.Doktor karından baktı.keseyi gördük şükür.minicik bişey 😊Kese için 4+1 dedi.hersey yolunda dedi.Benimde karın ağrılarım oluyordu onu söyledim gayet normal 3 aya kadar olurmuş.Biraz olsun rahatladım şükür 🤲🤗

Merhaba kizlar. Kalp atisi için gittiğimizde embriyonun gelismedigini öğrendik. Haftaya bakalim tekrar dedi ama umitli degil. Gelismeye baslayip durmus gibiydi zaten ultrasonda da gorunen birsey yoktu. Doktor saglikli degildi muhtemelen dedi. 7+2deyim haftaya kürtajla alacaklar. Umarim bebeklerinizi saglikla kucaklariniza alirsiniz. Gorusmek uzere
Canim boyle durumlarda bi doktora daha danisim derim ben, 23yasinda erkek kardesim war anneme karninda olmus almamiz gerek deyip sans eseri baska doktora gittiginde yasadigini ogrenmis ve koca delikanli simdi, hakkinda hayirlisi olsun umarim sagliklidir

Merhaba benim yaklaşık on gündür midem çok kötü. Yoğurt çubuk kraker haşlanmış patates en iyi gelen şeyler oldu. Doktorum rennie duo şurup ve prilam Dr isimli bit hap verdi. Çok zorda kalmadan kullanmak istemiyorum ama sanırım yakında kullanırım. İnşallah bir an önce kurtuluruz mide derdinden.
Ben kullaniyorum o ilaci suruptanda verdi onu dahaca kullanmadim hapi iciyorum ama inan o bile fayda etmiyor benjm bulantilarim cok 😔

Selam kizlar🥰Ben bugün kontrole gittim.5+5 haftadayim.Doktor karından baktı.keseyi gördük şükür.minicik bişey 😊Kese için 4+1 dedi.hersey yolunda dedi.Benimde karın ağrılarım oluyordu onu söyledim gayet normal 3 aya kadar olurmuş.Biraz olsun rahatladım şükür 🤲🤗
Normal mi dedi ya valla iki gündür karın ağrım var içim içimi yiyordu

Kizlar sizle ozel bisi paylascam ben 2010da ewlenip bu seneye kadar cocuk istemedim esimle cok eylenceli bi hayatimiz oldu yaz tatilleri kis tatilleri haftasonu gezmeleri hep cocuk engel olur die dusundum, korunmayi birakinca besinci ay tuttu bebis cok sukur. Bitane eltim war oda 20senelik ewli cocuklari olmadi tup bebek vs herseyi defalarca denediler. Zaten kocam iki kardes abisinin olmayinca kaynanam biraz solencek oldu yapin die esim hep onune gecip engelledi annesini.bana bu surecte olmuyomu tedavi ol iste suraya git bunu kullan akil veren cok oldu. Hicbirini yapim geregi istesemde kale alamadim, derken yarin kayinvalideme gidiyorum sehir disinda supriz yapicam bebegi bi hediye kutusu bi emzik bide emzige takili kagida"BABANNECIM IKI AYLIK OLDUM"yazdim, ona hediye aldim deyip vericem kaynonosuma.sizce suprizim nasil, birde asil onemli olan eltimle hic iletisimim yok ama bi sorunumda yok bir araya gelirsek konusuyoruz ayrilinca yokmus gibi, ew aldim agustosta hayirli olsuna aramadi ben o alinca aradim hemen bide gittim ew gormeye hediyemle. Yapim geregi onada takilmiyorum herkesin karakterini gosterir aile terbiyesini hareketleri ama ona nasil solucem bebisi yada soylemeyimmi en kotu ihtimalle kaynaanama mi atiyim topu? Nasi bi insan olursa olsun kirmayi istemiyorum cunku, bu durumda olan veya bana akil vercek olan varmi. Kusura bakamayin uzun oldu biraz

Kizlar sizle ozel bisi paylascam ben 2010da ewlenip bu seneye kadar cocuk istemedim esimle cok eylenceli bi hayatimiz oldu yaz tatilleri kis tatilleri haftasonu gezmeleri hep cocuk engel olur die dusundum, korunmayi birakinca besinci ay tuttu bebis cok sukur. Bitane eltim war oda 20senelik ewli cocuklari olmadi tup bebek vs herseyi defalarca denediler. Zaten kocam iki kardes abisinin olmayinca kaynanam biraz solencek oldu yapin die esim hep onune gecip engelledi annesini.bana bu surecte olmuyomu tedavi ol iste suraya git bunu kullan akil veren cok oldu. Hicbirini yapim geregi istesemde kale alamadim, derken yarin kayinvalideme gidiyorum sehir disinda supriz yapicam bebegi bi hediye kutusu bi emzik bide emzige takili kagida"BABANNECIM IKI AYLIK OLDUM"yazdim, ona hediye aldim deyip vericem kaynonosuma.sizce suprizim nasil, birde asil onemli olan eltimle hic iletisimim yok ama bi sorunumda yok bir araya gelirsek konusuyoruz ayrilinca yokmus gibi, ew aldim agustosta hayirli olsuna aramadi ben o alinca aradim hemen bide gittim ew gormeye hediyemle. Yapim geregi onada takilmiyorum herkesin karakterini gosterir aile terbiyesini hareketleri ama ona nasil solucem bebisi yada soylemeyimmi en kotu ihtimalle kaynaanama mi atiyim topu? Nasi bi insan olursa olsun kirmayi istemiyorum cunku, bu durumda olan veya bana akil vercek olan varmi. Kusura bakamayin uzun oldu biraz
Direkt arayıp söylesen bence daha sıkıntı olur gibi. Kayınvalideniz dese daha iyi sanki. Yine de başka arkadaşlardan daha iyi bi fikir çıkar belki 😊

X