2020 Şubat Anneleri

Kızlar e bebekten kıza 9 aylık tulum aldım tam geldi 😱 fazla çeşit yoktu hep sıfır kol ve yazlık ürünler var Erzurum’da yazın bile giyemez. acaba büyük mü aldım diye düşünüyordum. Ben tulum seviyorum iki parçalı ürünlerde beli açılıyor yukarı toplanıyor. BEBBEK diye bir markada ince ve pamuklu tulum vardı sadece. küçük beden almayın derim. Kızı dün ölçtüm 5.900 geldi boyunu bilmiyorum ama boyuna giden bir bebek.
Tulumları büyük almak gerekiyo. Bi süre alışverişler internetten olacak gibi,aklınızda olsun.
Kızıma aynı markanın 0-3 ay alt üst takımları hala olurken 3-6 ay tulumları küçülmek üzere. Alt üst takımlar daha uzun ömürlü,tulumlar bacak boyu kurtarmayınca giyilemiyo.68 cm yazıyor kızım daha 60 cm bile değil ama bacaklardan kasıyor

Tulumları büyük almak gerekiyo. Bi süre alışverişler internetten olacak gibi,aklınızda olsun.
Kızıma aynı markanın 0-3 ay alt üst takımları hala olurken 3-6 ay tulumları küçülmek üzere. Alt üst takımlar daha uzun ömürlü,tulumlar bacak boyu kurtarmayınca giyilemiyo.68 cm yazıyor kızım daha 60 cm bile değil ama bacaklardan kasıyor
Popislerindeki bezde etkiliyo sanirim kiyafetlerin boy kismini

Evet iki parça uzun ömürlü oluyor biz oğlana hep ikili aldık erkek çocuklarına pek tulum tavsiye etmiyorlardı. Kız şimdi onları giyecek. Bizim lojmana kargo firmaları giremiyor ana kapıya gidip almak gerekiyor. Geçen gün tencereler için askılı aparat sipariş ettik sonra iptal ettik aradık açmadılar mesaj attık. adamlar yinede kargoyu çıkarttıklarına dair mesaj attı bizde alalım bari dedik. Gittim aldım ödedim içinden araç için şişme yatak çıktı iki barkod çıkarmışlar. Başka alıcı da var. Bizim tencere aparatı yok. Kargo firması ürünü almıyor bizim parayı vermiyor firma ile halledecekmişiz arayan da yok yatak elimizde kaldı 🤣
Bu mesajı yazarken kız kafasını kaldırmaya başladı bu kız çok aceleci 🥴

Uyuyoruz
Uyaniyoruz
Bezimizi degistiriyoruz
Meme emiyoruz
Gaz cikariyoruz
Eger gaz sancimiz varsa memeyi bile ememiyoruz
Sonra basliyoruz aglamaya
Konusuyoruz,oyun halisina koyup oynatiyoruz biraz susuyo sıkılınca tekrar agliyo sonra altini aciyoruz nasil mutlu oluyo aninda susuyo agu falan yapiyo sesler cikariyo guluyo altini kapatinca tekrardan ciyak ciyak 🤦🏻‍♀️
Sonra tekrardan uyutma fasli
Bu kisir dongu icerisindeyiz surekli yahu uyanik kaldiginda kendiliginden bi gul aglamadan dur nolur sanki yaa 😩
Surekli agliyo sizin bebeklerde boyle mi bu durum cok canimi sıkıyo 🥺

Evet iki parça uzun ömürlü oluyor biz oğlana hep ikili aldık erkek çocuklarına pek tulum tavsiye etmiyorlardı. Kız şimdi onları giyecek. Bizim lojmana kargo firmaları giremiyor ana kapıya gidip almak gerekiyor. Geçen gün tencereler için askılı aparat sipariş ettik sonra iptal ettik aradık açmadılar mesaj attık. adamlar yinede kargoyu çıkarttıklarına dair mesaj attı bizde alalım bari dedik. Gittim aldım ödedim içinden araç için şişme yatak çıktı iki barkod çıkarmışlar. Başka alıcı da var. Bizim tencere aparatı yok. Kargo firması ürünü almıyor bizim parayı vermiyor firma ile halledecekmişiz arayan da yok yatak elimizde kaldı 🤣
Bu mesajı yazarken kız kafasını kaldırmaya başladı bu kız çok aceleci 🥴
Bende cok seviyorum tulumlari erkeklere tulumu ne icin tavsiye etmiyolar 🤔

Bende cok seviyorum tulumlari erkeklere tulumu ne icin tavsiye etmiyolar 🤔
Pipi ve testislerini sıkıştırma ihtimaline karşılık olduğunu söylemişti bir doktor. Erkek çocuğunu dar giydirmeyin kalın giydirmeyin der bizimkiler de. Deniz kalın giyinince terliyor gerçekten.

Pipi ve testislerini sıkıştırma ihtimaline karşılık olduğunu söylemişti bir doktor. Erkek çocuğunu dar giydirmeyin kalın giydirmeyin der bizimkiler de. Deniz kalın giyinince terliyor gerçekten.
Benimkisi daha simdiden kiyafet sevmiyo 🥴
Pipi olayi dogru olabilir ama zaten bezlenen bebek ve cocuklarin pipileri hep bu durumda degil mi kiyafete gelene kadar bezde sıkıstırıyo 🥺

Uyuyoruz
Uyaniyoruz
Bezimizi degistiriyoruz
Meme emiyoruz
Gaz cikariyoruz
Eger gaz sancimiz varsa memeyi bile ememiyoruz
Sonra basliyoruz aglamaya
Konusuyoruz,oyun halisina koyup oynatiyoruz biraz susuyo sıkılınca tekrar agliyo sonra altini aciyoruz nasil mutlu oluyo aninda susuyo agu falan yapiyo sesler cikariyo guluyo altini kapatinca tekrardan ciyak ciyak 🤦🏻‍♀️
Sonra tekrardan uyutma fasli
Bu kisir dongu icerisindeyiz surekli yahu uyanik kaldiginda kendiliginden bi gul aglamadan dur nolur sanki yaa 😩
Surekli agliyo sizin bebeklerde boyle mi bu durum cok canimi sıkıyo 🥺
Mete’yi anlattın sanki 😀
hatta çoğu bebeyi anlattın. biz buna yenidoğan dönemi diyoruz canımcım. 4. aydan sonra etrafla ilgilenmeye, elinde oyuncak tutmaya, agucuk gugucuk yapıp gülmeye başlayınca daha güzel olacak.

ama bu dönemin de tadını çıkar ne olursa olsun. o yeni doğmuş bebek kokusu sadece ilk 3 ay oluyor, tarifi yok 🥰

Aynen ya evlere tıkıldık hamile ikende fazla gezemedik kıştı soğuklardı derken bu hastalık çıktı. Bugün e bebekten birşeyler aldım cıvıl cıvıl elbiseler vardı çocuklar nerde giyecek ki diye düşündüm. Dolaplarını düzenledim ikisinin de dışarı kıyafetleri kaldı. Kız belki bir kere giydi çocuğunu. Eşimin eşofmanları hergün yıkanmaktan soldu 🤣 sürekli halsiz başı ağrıyor acaba virüs kaptı da bu şekilde mi atlatıyor bilmiyoruz 🤷‍♀️

Eşinin ücretli ayrılması iyi olmuş bizimki haftada iki gün izinli. Çocukların biriyle ilgilenmesi bile çok rahatlatıyor. Hoş Deniz bir kişiyle yetinmiyor kuyruk gibi hep peşimizde . müzik açıp hepimizi dans ettiriyor bir saat efor sarfettim bacaklarım ağrıyor kaçan olursa tutup geri getiriyor spor yapmama gerek yok 🤪 dışarı çıkarsak arkamızdan ağlıyor iyice bunaldı burda parklar bile yasaklandı. Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor endişe ediyorum hep.
Sorma ya hamileliğin son bir ayı da hasta olmaktan korkup çıkmamıştım pek. 3 aydır evdeyim nerdeyse 😭
havalar da çok kötü iyi bari diyorum güzel olsa evde durmak daha zor. yağmurlar bi geçsin eşime bırakıp sokaklarda yürüyüş yapıcam biraz. buralar sessiz sakin kimseler yok sokaklarda. biraz gün yüzü görmezsem kafayı yicem.

bende çocuklara evde giydiriyorum gezmelik kıyafetlerini yoksa küçülecekler gerçekten.
eşimin evde olması gerçekten çok işime yarıyor. hayatta yapamazdım işlerimi. gündüz en uzun uykusu yarım saat bile değil.

Denize de yazık kuzum ya enerjisini atması gerek. eve tıkılıp kaldı çocuklar. Begüm de çok sıkılıyor. etkinlik üretmekten beynimiz yandı artık 😀
ahh ahh çok üzülüyorum bende nasıl bir geleceği olacak çocukların bu dünyada :KK43:

Mete’yi anlattın sanki 😀
hatta çoğu bebeyi anlattın. biz buna yenidoğan dönemi diyoruz canımcım. 4. aydan sonra etrafla ilgilenmeye, elinde oyuncak tutmaya, agucuk gugucuk yapıp gülmeye başlayınca daha güzel olacak.

ama bu dönemin de tadını çıkar ne olursa olsun. o yeni doğmuş bebek kokusu sadece ilk 3 ay oluyor, tarifi yok 🥰
Yalniz olmadigim icin mutlu oldum cunku surekli agladikca hep hasta mi bir yeri mi agriyo diye dusunmekten kafayi yiyorum :KK43:
Bir de simdi kaka olaylarimiz var yapmiyo kakasini son 2 dir fitille yapti bugun 5. Gun sabrediyorum atmiyorum 8. Gune kadar bekleyecegim cunku karni cok sert degil 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Su lanet virus yuzunden market alis verisi sonrasi cok zor oluyo esim bugun markete gitti geldiginde butun posetleri balkona attim kaldi orda aksam cikardim tek tek paketli urunleri sabunlayip sicak suyla duruladim cips almis onu bile yaptim sonra sulari suzulsun diye dizdim onlari bir guzel bezin uzerine esim mutfaga gelip cipside o sekilde gorunce hayatim cips oyle kurumadiysa ipe as istersen dedi dalga geciyo bu adam hep benlee :ukala:

Kızlar anakucağı alıp kullanan varmı?? Almayı düşünüyorum ama gerekli mi gereksiz mi nasıl bişey almalıyım bilemedim 80-90 liraya da var 400-500 e de alıp kullanan memnun olan varsa yazabilirmi

Kızlar anakucağı alıp kullanan varmı?? Almayı düşünüyorum ama gerekli mi gereksiz mi nasıl bişey almalıyım bilemedim 80-90 liraya da var 400-500 e de alıp kullanan memnun olan varsa yazabilirmi
Bende alıyım diye düşündüm bir arkadaşım çok rahat etmiş .onunki 120 liralık bişeymiş arabada bile kullanmış. Bende basit birşey almayı düşünüyordum. Eşim basit olanları çok basit buldu. Onun beğendiklerini ben pahalı buldum. Birde ikinci bebek bizimki büyük olanın rahat vermeyeceğini düşündük ve vazgeçtik. Baby Björn ‘ü beğendim ama çok pahalı bebek hareket ettikçe sallanıyormuş. Joie nin ki de kullanışlı ama büyükler ya . Gidip görerek almanızı tavsiye ederim ama bu şartlarda biraz zor olabilir.

Kızlar iyi akşamlar bebeğimim göbeği birazcık çıkmış gibi duruyor önceden bişey yoktu çok ıkınıyo gazından ondanmı acaba bi sorun olurmu ki

Kızlar iyi akşamlar bebeğimim göbeği birazcık çıkmış gibi duruyor önceden bişey yoktu çok ıkınıyo gazından ondanmı acaba bi sorun olurmu ki
Bebeklerde gobek fitigi olabiliyo bir arastir istersen ama umarim onemli bir sey degildir

Bende alıyım diye düşündüm bir arkadaşım çok rahat etmiş .onunki 120 liralık bişeymiş arabada bile kullanmış. Bende basit birşey almayı düşünüyordum. Eşim basit olanları çok basit buldu. Onun beğendiklerini ben pahalı buldum. Birde ikinci bebek bizimki büyük olanın rahat vermeyeceğini düşündük ve vazgeçtik. Baby Björn ‘ü beğendim ama çok pahalı bebek hareket ettikçe sallanıyormuş. Joie nin ki de kullanışlı ama büyükler ya . Gidip görerek almanızı tavsiye ederim ama bu şartlarda biraz zor olabilir.
Gidip görme şansım yok maalesef bizim burda e bebekte jokerde kapalı😭😭 baby björn çok güzel ama eşim hayatta yanaşmaz okadar pahalı almaya😂😂 daha orta yollu bişey bakıyım o zaman bende. Bence sizin de büyük rahat bırakmaz kızı hiç almayın
Bugün bizimkinin göbeği de bana öyle geldi canım ya sanırım ıkınmaktan oluyor inşallah fıtık değildir doktora da gitmem onun için canı yanmıyo zaten öle dursa bişey olmaz herhalde

Gidip görme şansım yok maalesef bizim burda e bebekte jokerde kapalı😭😭 baby björn çok güzel ama eşim hayatta yanaşmaz okadar pahalı almaya😂😂 daha orta yollu bişey bakıyım o zaman bende. Bence sizin de büyük rahat bırakmaz kızı hiç almayın

Bugün bizimkinin göbeği de bana öyle geldi canım ya sanırım ıkınmaktan oluyor inşallah fıtık değildir doktora da gitmem onun için canı yanmıyo zaten öle dursa bişey olmaz herhalde
Evet oğlan devirebilir yada kendi yatmaya çalışabilir şimdiden ne versek benim o deyip kıskanıyor. 🤣 vazgeçtik artık.

İlk bebeğiminde göbeği dışarda gibiydi ablam sağlıkçı o önerisi ile: Gazlı bezi fındık büyüklüğünde sarıp göbek deliğine koyup belini sarmıştık. Doktora da göstermiştik takip edelim geçmezse ameliyat olabilir demişti. Eskiler Demir para koyup sararmış.🤣 bizde sardık bir süre sonra kendiliğinden normale döndü .

X