2020 Şubat Anneleri

cocugun odasinda hicbir uyarici olmamasi gerekiyor oncelikle ,tamamen karanlik olmasi gerekiyor,
her uyku oncesi uyku rutini olusturuyorsun mesela 10 dk once odaya giriyorsun hep ayni muzigi aciyorsun tercihe gore kitap okuyabilirsin mesela kucagina alip konusuyosun biraz sakinlestiriyorsun ,her uyku oncesi ayni rutini uygulamak cocuga uyku vaktinin geldigi mesajini veriyor,
ilk 3 gun cocugun yanina oturup elini tutuyorsun ,sonraki 3 gun biraz uzaklasiyosun yataktan ama cocuk seni goruyor,sonraki 3 gun kapiya dogru oturuyorsun ,sonraki gunler cocugu yataga koyup odadan cikiyosun ,
ilk zamanlarda biraz agliyor tabi ama ilk gun 15 dk agladiysa 10 _5 ..diye azaliyor,,normalde uyutmaya calistigim zaman daha cok agliyordu mesela ,
kendi kendine sallanmadan veya memedd uyumadigi icin daha uzun uyuyor.kisaca boyle
bende çok rahat etmiştim, sürekli sallanmak için uyanıyordu Begüm uyku eğitiminden önce. ilk günler ağlamasına dayandın mı gerisi kolay. ilk gece çok ağlamıştı Begüm, yatır kaldır yöntemi yapmıştım ben. ikinci gece çok korktum yine öyle ağlarsa diye ama hiç ağlamamıştı dönüp totosunu uyumuştu 😀

bir de uyku eğitimi için en az 4-5 aylık olması gerek. ve bu eğitim diş çıkarma ve hastalık dönemine gelmemeli. ben kızımda 11 aylıkken yapmıştım, geç bile kalmıştım. oğlumda inşallah bir aksilik olmazsa 4. aydan itibaren denemeye başlayacağım. kendi kendine uyuyan bebek uyansa bile size ihtiyaç duymadan tekrar uykuya dalıyor, büyük nimet.

arabada hissettiriyor bence o titresimi 😀
farkettimde herkes cocugun kaka yapmamasindan sikayetci bizim gibi . bizim doktor hergun mamasina 1 cay kasigi zeytinyagi koy dedi yapiyorum ama pek bir ise yaramiyor,poposunu kulak cubuguyla biraz uyariyioruz bazen oyle yapiyor
Bizimki kaka işini abartıyor ya. Saymadım ama birden fazla bu sabah uyandı değiştirdim emerken hop bir daha bu duruma çok gıcık oluyorum 🤣

Kızlar eşim yarından itibaren iş yerinde kalacakmış. Günde iki saat gelip duş alacakmış nasıl bir saçmalık iki saat gelen gece kaladabilir komutanları güya bizleri düşünüyormuş. İki çocuğun sorumluluğu bana kalacak. Bu beklediğimiz birşeydi. Bime şişme yatak gelmişti almıştık artık onu götürür 🤣 hayatlarımızı iyice felç etti bu virüs 😡

Uyuyoruz
Uyaniyoruz
Bezimizi degistiriyoruz
Meme emiyoruz
Gaz cikariyoruz
Eger gaz sancimiz varsa memeyi bile ememiyoruz
Sonra basliyoruz aglamaya
Konusuyoruz,oyun halisina koyup oynatiyoruz biraz susuyo sıkılınca tekrar agliyo sonra altini aciyoruz nasil mutlu oluyo aninda susuyo agu falan yapiyo sesler cikariyo guluyo altini kapatinca tekrardan ciyak ciyak 🤦🏻‍♀️
Sonra tekrardan uyutma fasli
Bu kisir dongu icerisindeyiz surekli yahu uyanik kaldiginda kendiliginden bi gul aglamadan dur nolur sanki yaa 😩
Surekli agliyo sizin bebeklerde boyle mi bu durum cok canimi sıkıyo 🥺
Benimkide öyle uyanik oldugu muddetce hep ağlıyor. 1 saat ugrasiyorum uyutmaya 10 dk uyuyup uyaniyor hemen. Surekli kivraniyor gaz sancisindan. Sicak havlu birakiyorun karninaki uyusun yoksa uyumuyor

Ayaklarım koptu sallamaktan 😞 uyumuyor uyumuyor 😢 internette filan diyor ki neymiş 14 saat uyurmuş nerdeeeeeeee😂

merhaba
kizlar belli oluyo mu bilmiyorum ama
testi
yaptım 2.cizgi hemen silik cikti

10 dk sonra felanda böyle dagilma oldu
2.cizgi silikte olsa belli oluyo hala

hamile olabilir miyim sizce ne dusunuyosunuz
20200404_182116.jpg

merhaba
kizlar belli oluyo mu bilmiyorum ama
testi
yaptım 2.cizgi hemen silik cikti

10 dk sonra felanda böyle dagilma oldu
2.cizgi silikte olsa belli oluyo hala

hamile olabilir miyim sizce ne dusunuyosunuz Eki Görüntüle 2614343
Ya test bozuk ya da idrarı fazla damlatmışsınız. Tekrarlayın bence

Kızlar eşim yarından itibaren iş yerinde kalacakmış. Günde iki saat gelip duş alacakmış nasıl bir saçmalık iki saat gelen gece kaladabilir komutanları güya bizleri düşünüyormuş. İki çocuğun sorumluluğu bana kalacak. Bu beklediğimiz birşeydi. Bime şişme yatak gelmişti almıştık artık onu götürür 🤣 hayatlarımızı iyice felç etti bu virüs 😡
2 saat eve gelince zaten hastalık varsa bulaştırır hiç işe gitmesinler daha iyi aslındaa🙈🙈

Mete’yi anlattın sanki 😀
hatta çoğu bebeyi anlattın. biz buna yenidoğan dönemi diyoruz canımcım. 4. aydan sonra etrafla ilgilenmeye, elinde oyuncak tutmaya, agucuk gugucuk yapıp gülmeye başlayınca daha güzel olacak.

ama bu dönemin de tadını çıkar ne olursa olsun. o yeni doğmuş bebek kokusu sadece ilk 3 ay oluyor, tarifi yok 🥰
Benimkide oyle malesef uyanik oldugu zaman hep agliyor hic kendi kendine oynamiyor

Bugun 6. Gun hala yapmadi gaziyla biraz biraz cikiyo bekliyoruz 4 gozle yapmasini 🥴

herhangi birsey yapiyormusunuz kakasini yapmasini kolaylastirmak icin ?

bende çok rahat etmiştim, sürekli sallanmak için uyanıyordu Begüm uyku eğitiminden önce. ilk günler ağlamasına dayandın mı gerisi kolay. ilk gece çok ağlamıştı Begüm, yatır kaldır yöntemi yapmıştım ben. ikinci gece çok korktum yine öyle ağlarsa diye ama hiç ağlamamıştı dönüp totosunu uyumuştu 😀
aynen oyle kuzum biraz sabredince duzene giriyor sonrasinda cocukta rahat ediyor hemde

herhangi birsey yapiyormusunuz kakasini yapmasini kolaylastirmak icin ?
Karnina ve ayak alti cukuruna z.yagi ile masaj
Belden asagi sicak su
Poposuna z.yagi
2 kere fitil kullandim yapmayinca ama bu sefer atmak istemiyorum iyice tembellesiyo fitille yapmaya alisiyo
Arkadasim her gun z.yagi icir eger elinde halisi varsa ben bebekken her gun veriyodum hem besliyo hemde bir zarari yok dedi ara ara bende veriyodum ama her gun degil
Karnida sert degil yumusak o yuzden bekliyorum biraz daha 🥺

2 saat eve gelince zaten hastalık varsa bulaştırır hiç işe gitmesinler daha iyi aslındaa🙈🙈
Askerlerin,sağlıkçıların,polislerin evde kalması mümkün gözükmüyor. Normalde haftada 2-3 gün izinli oluyordu. Başka karantina uygulanan birliklerden şikayet gelmiş . Komutanda herkes buraya gelecek kalacak demiş. Bende saçma buluyorum ama bunların işlerine akıl sır ermiyor. Çocukların sorumluluğu bende olacak inş. Bir an önce Bu süreç biter de herşey normale döner.

Kızlar bebeğimi düşürdük yataktan aşağıya 😔 altını değiştirip yüz üstü yatırdım babasıda yatakta oturuyordu yanında hemen. Ben biraz uca yatırdım sanırım eşimde oturunca eğim olmuş nasıl döndü nasıl düştü anlamadım 😢 elimi yıkamak için kalkmıştım yataktan sesiyle arkamı dönmem onu yerde görmem Allahım kabus gibi kendimi asla affetmicem nasıl böyle bi hata yaptım 😔 4 hastane gezdik hiç biri doğru düzgün bakmadı film faln çekmediler yani zaten hafta sonu akşam bide doğru düzgün doktor bulmak zor çocuk hastanesi var orası da çok uzak diye gitmek istemedim görünürde bişey yok biraz alnı kızardı şimdi hafifledi ama takip etcem bu gece dua edin bişey olmasın 😔🙏

Kızlar bebeğimi düşürdük yataktan aşağıya 😔 altını değiştirip yüz üstü yatırdım babasıda yatakta oturuyordu yanında hemen. Ben biraz uca yatırdım sanırım eşimde oturunca eğim olmuş nasıl döndü nasıl düştü anlamadım 😢 elimi yıkamak için kalkmıştım yataktan sesiyle arkamı dönmem onu yerde görmem Allahım kabus gibi kendimi asla affetmicem nasıl böyle bi hata yaptım 😔 4 hastane gezdik hiç biri doğru düzgün bakmadı film faln çekmediler yani zaten hafta sonu akşam bide doğru düzgün doktor bulmak zor çocuk hastanesi var orası da çok uzak diye gitmek istemedim görünürde bişey yok biraz alnı kızardı şimdi hafifledi ama takip etcem bu gece dua edin bişey olmasın 😔🙏
3 gün önce de ben düşürdüm oğlumu . Birşeyi yok gbi ama gel Bana sor kahroluyorm. Ne oluyor bize böyle anlamadım . Allah korusun meleklerimzi çok küçükler . Geçmiş olsun. 48 saat takipte kalın

3 gün önce de ben düşürdüm oğlumu . Birşeyi yok gbi ama gel Bana sor kahroluyorm. Ne oluyor bize böyle anlamadım . Allah korusun meleklerimzi çok küçükler . Geçmiş olsun. 48 saat takipte kalın
Ahh evet sendin dimi battaniyeden düştü yazmıştın 😔 okumuştum ve bi an kendimi senin yerine koyup çok üzülmüştüm bugün başıma geldi 😔 iyiki annem vardı o anı hatırlamak bile istemiyorum kaskatıydı çocuğum ağlamaktan kabus gibiydi ya o kadar kızgınım ki kendime 😔 Allahım bize evlatlarımızın acısını göstermesin ona bişey olcak diye ödüm kopuyor. Şimdi uyudu saat kurup 2 saatte bir uyandırcam doktor 24 saat dedi ama ben zaten hep tetikte olurum kontrol ederim mutlaka

Çok üzüldüm 😢 bişey olmaz Allah’ın izniyle. Sen korkma stres yapma. Çünkü bebeklerimiz etkileniyorlar bizden

X