2020 Şubat Anneleri

Bez icin bir arkadasta az once ayni seyi soyledi neyse ben goon ve canbebeden memnunum zaten onlardan devam oyleyse 😃
Evet asilar pahali ya menenjite bakmadim ama rota 200 kusur diyo nette tek dozu yapilacak mecbur ama devletin bence karsilamasi gerek bebekler icin ciddi bir asi cunku olum oranlarina bakildiginda 🤷🏻‍♀️
Bi sonraki ay yine aynı para verilecek
Rotarix 2, rotateq 3 doz.

Kızlar dün 2. Ay aşılarınI yaptırdık biraz huysuzluğu vardı. Gece 4 te filan uyudu. Bugünde sürekli uyuyor. Sizlerde de olmuştu demi bu uyku hali

Sağlık ocağından yazdırınca daha uyguna mı geliyor acaba? Bide ücretini biliyor musunuz?
hayır yazdırmaya gerek yok, özel aşı bu direkt gidip eczaneye alabilirsin. iki marka var birisi iki doz, diğeri üç doz.

ikisi de toplamda aynı fiyata geliyor. ben iki doz olan rotarix i yaptırıcam. ilk dozu 2. ay aşılarıyla yapılıyor. bir dozu 300 lira gibi bir şey. toplamda 600 falan tutuyor yani.

doktoruma da sordum menenjiti şu an yaptırma dedi, biraz büyüdükten sonra yaptırıcaz. iyi oldu zaten çok aşı var şimdi yaptırmak istemiyordum.

kalça usg çekilse iyi olur dedi erteleme dedi. hastane güvenli şu an dedi ama ben güvenemiyorum asla. radyoloji uzmanı buldum muayenehanesi var, 250 liraya çekiyoruz dedi oraya gideceğim. sonuçta radyoloji uzmanına hasta olan biri gitmez diye düşünüyorum 🤷‍♀️

off off bu korona belası mahvetti herkesi. o kadar özledim ki özgürlüğümü.. doğumdan beri hastane dışında bir yere çıkmadım. çok bunaldım çok. annem de yok artık. iki çocukla çok zorlanıyordum ki eşimin şirket karar aldı kapattılar üniteyi en az 1 ay çalışmayacaklar. ücretli izne çıktı. iyi oldu benim için, çok yardımcı oluyor bana. aklım da kalmıyor dışarlarda virüs kapacak diye. ama tabii bu durum çok kötüye giderse işten çıkarmalar çoğalacak, bakalım sonumuz ne olacak :KK43:

hepimizin bahar ve yaz için ne güzel hayalleri vardı kim bilir :KK43: bu iş uzayacak gibi geliyor. bitmeyecek öyle kolay kolay çok üzülüyorum 😭

hayır yazdırmaya gerek yok, özel aşı bu direkt gidip eczaneye alabilirsin. iki marka var birisi iki doz, diğeri üç doz.

ikisi de toplamda aynı fiyata geliyor. ben iki doz olan rotarix i yaptırıcam. ilk dozu 2. ay aşılarıyla yapılıyor. bir dozu 300 lira gibi bir şey. toplamda 600 falan tutuyor yani.
Çok teşekkür ederim canım💜

doktoruma da sordum menenjiti şu an yaptırma dedi, biraz büyüdükten sonra yaptırıcaz. iyi oldu zaten çok aşı var şimdi yaptırmak istemiyordum.

kalça usg çekilse iyi olur dedi erteleme dedi. hastane güvenli şu an dedi ama ben güvenemiyorum asla. radyoloji uzmanı buldum muayenehanesi var, 250 liraya çekiyoruz dedi oraya gideceğim. sonuçta radyoloji uzmanına hasta olan biri gitmez diye düşünüyorum 🤷‍♀️

off off bu korona belası mahvetti herkesi. o kadar özledim ki özgürlüğümü.. doğumdan beri hastane dışında bir yere çıkmadım. çok bunaldım çok. annem de yok artık. iki çocukla çok zorlanıyordum ki eşimin şirket karar aldı kapattılar üniteyi en az 1 ay çalışmayacaklar. ücretli izne çıktı. iyi oldu benim için, çok yardımcı oluyor bana. aklım da kalmıyor dışarlarda virüs kapacak diye. ama tabii bu durum çok kötüye giderse işten çıkarmalar çoğalacak, bakalım sonumuz ne olacak :KK43:

hepimizin bahar ve yaz için ne güzel hayalleri vardı kim bilir :KK43: bu iş uzayacak gibi geliyor. bitmeyecek öyle kolay kolay çok üzülüyorum 😭
Aynen ya evlere tıkıldık hamile ikende fazla gezemedik kıştı soğuklardı derken bu hastalık çıktı. Bugün e bebekten birşeyler aldım cıvıl cıvıl elbiseler vardı çocuklar nerde giyecek ki diye düşündüm. Dolaplarını düzenledim ikisinin de dışarı kıyafetleri kaldı. Kız belki bir kere giydi çocuğunu. Eşimin eşofmanları hergün yıkanmaktan soldu 🤣 sürekli halsiz başı ağrıyor acaba virüs kaptı da bu şekilde mi atlatıyor bilmiyoruz 🤷‍♀️

Eşinin ücretli ayrılması iyi olmuş bizimki haftada iki gün izinli. Çocukların biriyle ilgilenmesi bile çok rahatlatıyor. Hoş Deniz bir kişiyle yetinmiyor kuyruk gibi hep peşimizde . müzik açıp hepimizi dans ettiriyor bir saat efor sarfettim bacaklarım ağrıyor kaçan olursa tutup geri getiriyor spor yapmama gerek yok 🤪 dışarı çıkarsak arkamızdan ağlıyor iyice bunaldı burda parklar bile yasaklandı. Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor endişe ediyorum hep.

Gece bebeğim ağlayınca panik oldum boşluğuma denk geldi herhalde yanlış bastım nasıl olduysa Ali de kucağımda iken düştüm bileğimin üstüne 😔 bebeğim e birşey olmadı Allah’ın izni ile ama Benim sağ el bileği alçıda . Kucağıma alamıyorm çok zor 😐 bana bakıyor bakıyor gözleri ile takip ediyor ağlıyor ancak sol koluma alıyorum oda çok sağlıklı bir tutuş değil hemen bırakıyorm. Eşimin izni bitti yarın gidiyor 😢 iş yeri rapor vs vermiyor. Nasıl dar nasıl zor günler böyle . Allah cümleyi felaha çıkarsın. Bu arada düştüğüm gün oğlumun 40. Günü idi kırk uçurup bunalımı depresyonu yenecektim falan filan . HİÇ öyle olmadı bu kez de elimin iyileşmesini bekleyeceğim

2. Ay yapılmaya başlıyor 16. Haftaya kadar yaptırabilirsin diye biliyorum. Ben 300 TL ye altım rotarix

Gece bebeğim ağlayınca panik oldum boşluğuma denk geldi herhalde yanlış bastım nasıl olduysa Ali de kucağımda iken düştüm bileğimin üstüne 😔 bebeğim e birşey olmadı Allah’ın izni ile ama Benim sağ el bileği alçıda . Kucağıma alamıyorm çok zor 😐 bana bakıyor bakıyor gözleri ile takip ediyor ağlıyor ancak sol koluma alıyorum oda çok sağlıklı bir tutuş değil hemen bırakıyorm. Eşimin izni bitti yarın gidiyor 😢 iş yeri rapor vs vermiyor. Nasıl dar nasıl zor günler böyle . Allah cümleyi felaha çıkarsın. Bu arada düştüğüm gün oğlumun 40. Günü idi kırk uçurup bunalımı depresyonu yenecektim falan filan . HİÇ öyle olmadı bu kez de elimin iyileşmesini bekleyeceğim
Günaydın herkese
çok geçmiş olsun 😞sana yardım eden biri varmı annen falan inşallah çabucak iyileşirsin ⚘gerçekten zor günler yaşıyoruz
Allah yardımcımız olsun

Günaydın güzel anneler nasılsınız uzun zamandan beri giremiyorum fırsat bulamıyorum🙈Bebişleriniz iyidir inşallah benimki baya cadı 1.5 aylık bebe ama kuduruyor arada birde gaz la başa çıkmaya çalışıyoruz hergün huyu değişiyor.ülkecek çok zor zamanlardan geçiyoruz Rabbim bir an önce feraha çıkartsın inşallah defolup gitsin bitsin bu virüs yoksa kafayı yicez gerçekten hepimizin yaza dair hayalleri vardı ama yalan oldu. alihan ve ben alihan ve ben sanada çok geçmiş olsun canım hayırlı cumalar bu arada🤲🏻

Geçmiş olsun canım evet zaten zor birbsüreçten geçiyoruz özellikle ilk anne olanlar birde bu virüs Allah yardımcımız olsun 🙏

Allahim mayista bu is son bulsun insaAllah hepimiz yazin disari cikalim tatilimizi yapalim gezip tozalim bebislerimiz bol bol d vitamini alsin bizde derin bir ohh cekelim bol bol oksijen cekelim icimize gercekten hepimiz kafayi yiyecegiz bu gidisle yaza kadar hepimizin bebisleride uslu duzeni oturmus gazi bitmis olsun yaz bize ugurlu gelsinn cokcaa aminnn 😔

Kızlar e bebekten kıza 9 aylık tulum aldım tam geldi 😱 fazla çeşit yoktu hep sıfır kol ve yazlık ürünler var Erzurum’da yazın bile giyemez. acaba büyük mü aldım diye düşünüyordum. Ben tulum seviyorum iki parçalı ürünlerde beli açılıyor yukarı toplanıyor. BEBBEK diye bir markada ince ve pamuklu tulum vardı sadece. küçük beden almayın derim. Kızı dün ölçtüm 5.900 geldi boyunu bilmiyorum ama boyuna giden bir bebek.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 73
Çok geçmiş olsun hem alçı hem eşinim işe başlıyor olması hepsi üst üste gelmiş😞 Rabbim her zorlukla bir kolaylık verir inşallah yoluna girer herşey tez zamanda💕
Allahim mayista bu is son bulsun insaAllah hepimiz yazin disari cikalim tatilimizi yapalim gezip tozalim bebislerimiz bol bol d vitamini alsin bizde derin bir ohh cekelim bol bol oksijen cekelim icimize gercekten hepimiz kafayi yiyecegiz bu gidisle yaza kadar hepimizin bebisleride uslu duzeni oturmus gazi bitmis olsun yaz bize ugurlu gelsinn cokcaa aminnn 😔
İnşallah nasıl dua ediyorum o günleri görebilmek için... şükredecek ne çok şeyimiz varmış meğer...
Hem eşimle hem arkadaşlarımla çok gezerdim, şimdi virüs gitse bile o rahatlık olmayacak tabi. Hatta bebiş eve o kadar alıştı ki dışarı adaptasyon sağlayabilecek mi bilmiyorum 🙈20 günlükken bi yürüyüş yapalım dedik bebek arabasına koyduk kıyamet koptu 🙈 inşallah küçüklüğünden sebeptir ve benim gibi o da gezmeyi sever🥰

Kızlar e bebekten kıza 9 aylık tulum aldım tam geldi 😱 fazla çeşit yoktu hep sıfır kol ve yazlık ürünler var Erzurum’da yazın bile giyemez. acaba büyük mü aldım diye düşünüyordum. Ben tulum seviyorum iki parçalı ürünlerde beli açılıyor yukarı toplanıyor. BEBBEK diye bir markada ince ve pamuklu tulum vardı sadece. küçük beden almayın derim. Kızı dün ölçtüm 5.900 geldi boyunu bilmiyorum ama boyuna giden bir bebek.
Bacak boyu uzun masaAllah

X