2020 Şubat Anneleri

Aaa ben mi kullanmayı bilmiyorum ki 🙄 gözüme küçük gelmeye başladı 2 numarada 🤣
Olmaz heralde deneyerek öğrenicez artık evet prima care güzel emişide güzel ama o akif bebesi hiç iyi değil gercekten
Bende son paket 2 numarayı kullanmaya başlıcam ondan sonra 3. Numara stoklamıştık ona devam edicem belini sıktığım bant dar gelmeye başladıkça ve kilosu artıkça bir üst numaraya geçiyorum 6 kilo olmamıza az kaldı. Oğlanda hep care kullandım bir ara sleepy kullandım tavsiye üzerine ben sevemedim hafif nemli oluyor altı ve bez poposunda kalın görünüyor. Ama artık Deniz rahatsız olsun diye aktif bebek ve sleepy kullanmaya karar verdik adam rahatına düşkün yoksa bezden rahatsız olacağı yok 🤣

Kızlar size bişey soracağım saçma gelebilir ama 😃 ben hala adet olmadım. Allah korusun hamile kalabilir miyiz ki? Adet olmasak da yumurtlama olabiliyormuş. Hamile olsak nasıl anlayacağız bunu. Aklıma takıldı :confused:
Bende olmadım ama içim rahat icraat yok bizde. :KK70:Yoksa hamile miyim 😱 Allah korusun çocuk güzel şey ama bana bu iki bebe yetti de arttı bile .

Ben bebek bezi olarak Minies kullanıyorum. Migrosun bebek bezi. Çok memnunum. İçeriği temiz bez markalarından biriydi ve yorumları da iyi olunca aldım, çok da uygun, herhalde başka bez denemem. Deniz 6 kiloya yaklaştı, 3 numaraya geçtik.
Bebek bezlerine en az 2 yıl boyunca birsürü para vericez ve gerçekten büyük bi sektör. Herkesin kendi tercihidir ama binlerce liramı yabancı firmalara vermeyi tercih etmiyorum.
Muaidili olmasa, Türk ürünleri kalitesiz olsa tabiki bebeğimi düşünür yabancı olanı alırım ama alternatifler varken prima, canbebe vs almam. Sleepy, evybaby, minies,molfix biçok yerli bebek bezi var gayet de başarılılar.

Kızlar prima care kullanıyorum stok yapmıştım bitti şoktan aktif bebek aldım acil lazımdı e bebektende 50 adet care sipariş vermiştim geç geldi aktif bebek çok kötü hiç iyi değil almayın sakin ben bulamadım mecbur kaldım
2 numara kullanıyoruz şuanlık hatta kalıcak gibi fazlada
Size şey sorucaktım 3. Numaraya kaç kiloda geçtiniz sleepy de olur
Sleepy 3 numarsının prima carenin 2 numarasının kiloları aynı yazıyo sleepy alsam 4 Numaramı alıcam ben şimdi kullananlar varmııı
Kızım 2. Ayda 4440 kg du şuan 5000 olmuştur 🙄 internetten sipariş vericem de yanlış almayım şimdi
Sleepy kullanıyoruz biz canım 3 numarasını 4-9 kilo arası bence sende ya 3 al yada sleepy de 3+ var oda 5-10 kilo arası onu al. Markalarda kilo aralığı değişiyo kiloya göre sipariş ver

Ben bebek bezi olarak Minies kullanıyorum. Migrosun bebek bezi. Çok memnunum. İçeriği temiz bez markalarından biriydi ve yorumları da iyi olunca aldım, çok da uygun, herhalde başka bez denemem. Deniz 6 kiloya yaklaştı, 3 numaraya geçtik.
Bebek bezlerine en az 2 yıl boyunca birsürü para vericez ve gerçekten büyük bi sektör. Herkesin kendi tercihidir ama binlerce liramı yabancı firmalara vermeyi tercih etmiyorum.
Muaidili olmasa, Türk ürünleri kalitesiz olsa tabiki bebeğimi düşünür yabancı olanı alırım ama alternatifler varken prima, canbebe vs almam. Sleepy, evybaby, minies,molfix biçok yerli bebek bezi var gayet de başarılılar.
Biz minies denedik ama bana altı ıslak kalıyor gibi gelmişti. Birde bizimki sızdı. Belki Deniz büyük olduğu için olmuştur. Ama şimdi yeniden Denize alsam mı diye düşünmeye başladım. Adam kaka yapıyor saatlerce üstünde oturuyor. Kız doğduğundan beri söylemiyorda kokudan anlarsak öyle anca 🤣
🌟 Şu açıdan bakınca da bebeklerin altı bu dönemde sık değişiyor minies alınabilir çünkü baya ekonomik 👍 Yalnız şu an baya paradoks yaşadım içimde 🤣

Biz minies denedik ama bana altı ıslak kalıyor gibi gelmişti. Birde bizimki sızdı. Belki Deniz büyük olduğu için olmuştur. Ama şimdi yeniden Denize alsam mı diye düşünmeye başladım. Adam kaka yapıyor saatlerce üstünde oturuyor. Kız doğduğundan beri söylemiyorda kokudan anlarsak öyle anca 🤣
🌟 Şu açıdan bakınca da bebeklerin altı bu dönemde sık değişiyor minies alınabilir çünkü baya ekonomik 👍 Yalnız şu an baya paradoks yaşadım içimde 🤣
Tabi ilerde sızıntı yaşar mıyız bilmiyorum gece uykuları uzadıkça bez kullanım süresi uzayacak, şimdilik sızıntı yaşamadık.
Bence de alabilirsin mantıklı :)
Arkadaşımın oğlu da senin oğlan gibi. Bi de baya iri bişiy. Oğlum bak piyasada daha büyük bez yok artık bırakmazsan yaşlı bezi takmak zorunda kalıcaksın diyor annesi, o da farketmez diyor :KK70:

Bu arada pişik de konuşulmuş, bizde olmadı şükür ama bikere kakalı uyumuştu bi de yediğim bişey yakmış sanırım onu, tam popo deliğinin etrafı pembe olmuştu, bi kaç kere sebamed pişik kremi sürdüm anında gitti. Onu da öneririm.

Acaba ne yakar ondan uzak duralım.
Bu arada pişik de konuşulmuş, bizde olmadı şükür ama bikere kakalı uyumuştu bi de yediğim bişey yakmış sanırım onu, tam popo deliğinin etrafı pembe olmuştu, bi kaç kere sebamed pişik kremi sürdüm anında gitti. Onu da öneririm.

1 paket kaldı 45 Li sonra 2 numaraya geçeceğim😂 aynen deneye deneye göreceğiz bakalım. Aktif bebeyi kullanmadım. Her bebek aynı değiş herkes farklı markayı seviyor 😂
Aaa 2 numarada benim 88+88 bitti 100 tane daha aldım sen daha 1 numarasın o zaman ben bilmiyorum bu işi 🤣🤣

Acaba ne yakar ondan uzak duralım.
En çok baharatlar herhalde. Bi de asidik besinler sebep olur diye düşünüyorum.
Ben gün içinde-her seferinde değil- zeytinyağı sürüyorum. Günde bi iki kere bepanthol pişik önleyici merhem.
Pişik olunca da sebamed sürmüştüm.
Bikere de boynu biraz kızardı. Banyo yaptırırken her yerinin yıkanmasına dikkat ediyoruz ama boğum boğum olan yerler havasız kalıyor :)
Yazın ne olacak bakalım.

Kızlar prima care kullanıyorum stok yapmıştım bitti şoktan aktif bebek aldım acil lazımdı e bebektende 50 adet care sipariş vermiştim geç geldi aktif bebek çok kötü hiç iyi değil almayın sakin ben bulamadım mecbur kaldım
2 numara kullanıyoruz şuanlık hatta kalıcak gibi fazlada
Size şey sorucaktım 3. Numaraya kaç kiloda geçtiniz sleepy de olur
Sleepy 3 numarsının prima carenin 2 numarasının kiloları aynı yazıyo sleepy alsam 4 Numaramı alıcam ben şimdi kullananlar varmııı
Kızım 2. Ayda 4440 kg du şuan 5000 olmuştur 🙄 internetten sipariş vericem de yanlış almayım şimdi
Ben de premium care kullanıyordum markette göremeyince sleepy naturel 1 numara aldım ama küçük geldi. Sleepy alacaksan premium care göre 1 numara büyük almanı tavsiye ederim. Sık sık değişim yaptığım için sızma ya da nemlilik olmaz diye düşünüyorum bundan sonra muhtemelen sleepy naturel alacağım😉
Kızlar uzun zaman oldu takip edemedim .aşı işini nasıl hallediyorsunuz? Salgından dolayı sağlık ocağına gitmeye korkar oldum.eczaneden alıp yaptıran var mi? Ayın 9 unda
Bizim de ayın 9 nda 2. Ay kontrolü ve kalça çıkığı ultrasonu var, doktoru arayıp soracağım. İstanbul oldukça riskli sonradan olabiliyorsa gitmeyi düşünmüyorum

Sebamed bende kullanmıştım oğlumda ,chicco ile dönüşümlü sürdüm iyi geldi. Mustelayı maalesef beğenmedim ne şampuan ne kremi kuruttu çocukların ciltlerini, uni baby devam. Mustelayı kendime duş jeli yapıyım dedim beni de kuruttu kaldı öyle.
🌟 Canım hep asitli şeyler istiyor kendimi zor tutuyorum 🤣

Kizlar evde cok bunaldim dogumdan beri toplasan araba olmadan 3 4 kere disari cikmisimdir o da markete yani.
İctigim cay bitti esime aldiracaktim ama acaba bende onunla gitsem mi diye dusunuyorum birazdan kv gelecek bebegi ona birakip biraz nefes alirim cok bunaldim bi yandan da gitme disarisi riskli diyorum ama sonucta evde eksik olunca esimde gidip geliyo cikmaza girdim sizce gidiyim mi gitmiyim mi ?
Canım dün sana çıkma dedim bugün kendim çıktım hakkını helal et. 🥰 kızın tulumları küçük gelmeye başladı bende eşim e bebek açılmış gel deyince gittim . Kıza Kıyafet ve oğlana oyuncak aldım takmalı çıkarmalı şeylerle uğraşmayı seviyor .

Bezlerden konusmussunuz kizceler biz ilk molfixle basladik sonra denemelik 1 paket sleepy aldik ama lastik kisimlari asiri dardi ve oglumun bacaklarini yara yapti bildigin soyuldu yavrusum ☹️ molfix 2 ye gectik 2 numarasi asiri kotu kokuyodu hatta kv ilk basta bu cocuk idrar yolu enfeksiyonumu oldu cisi kokuyo demisti 😃 temizken bezi kokladim gercekten o koku bezden geliyomus hemen vazgectim civilde goon gordum o da icerigi temiz olan bezlerdendi denedim ve cok memnun kaldim ama ne hikmetse 2 numarasi cok zor bulunuyo civilde burada baska yerde satmiyo o markayi sonra arkadasimin tavsiyesi uzerine canbebeye gectim o dogdugundan beri ogluna onu kullaniyodu hic pisik olmadi cok memnunum dedi 3 numarasini aldim ve cok begendim ilk bastaki 2 bez gibi degil goon ve canbebenin yan kisimlarida genis belini sirtini guzelce sariyo ve disari tasmasini onluyo bu 2 markayla devam edecegim suan canbebe 3 numara kullaniyoruz bence biraz bezleri buyuk alin cunku o lastik kisimlari gercekten onlari cok rahatsiz ediyo beden buyudukce o lastikler daha az sıkıyo onlari nacizane fikrim 🤠

Canım dün sana çıkma dedim bugün kendim çıktım hakkını helal et. 🥰 kızın tulumları küçük gelmeye başladı bende eşim e bebek açılmış gel deyince gittim . Kıza Kıyafet ve oğlana oyuncak aldım takmalı çıkarmalı şeylerle uğraşmayı seviyor .
Helal olsun canim ben dun cikmadim cok cikmak istiyorum ama cikamiyorum 😂😂

Evybaby i merak ediyodum bir de su yeni cikan turco baby i acaba onlarinda icerigi temiz mi

En çok baharatlar herhalde. Bi de asidik besinler sebep olur diye düşünüyorum.
Ben gün içinde-her seferinde değil- zeytinyağı sürüyorum. Günde bi iki kere bepanthol pişik önleyici merhem.
Pişik olunca da sebamed sürmüştüm.
Bikere de boynu biraz kızardı. Banyo yaptırırken her yerinin yıkanmasına dikkat ediyoruz ama boğum boğum olan yerler havasız kalıyor :)
Yazın ne olacak bakalım.
Boğum boğum yerlerinden öperimm kuzuyu maşallah🥰

X