2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar kahvaltıda ne verıyonuz? Özel tariflerınız var mı?
Ne versem yemiyor yaaa. Ya benim oğlan yeni şeylere çok kapalı hiç almıyor ağzına. Ne yapabilirim? Yeni şey dedimse bildiğimiz kahvaltılık şeyler. Omlet veya patates kızartması veya patates haşlaması veya mücver dışında hiçbir şey yemiyor tatmıyorda.

Kızlar kahvaltıda ne verıyonuz? Özel tariflerınız var mı?
Oğlum çok iştahsız olduğu için türlü türlü tarifler denedim size önerebileceğim patates tostu, pankek, Tarhana tostu, döndürme mi döndürme mi tam adını bilmiyorum yufkayı yağlı tavaya koyup içine yumurta peynir çeviriyorsun, kuymak, kaşarlı omlet arada haşlanmış yumurta. Başka da pek seçenek bulamadım. Tabi bunların yanında zeytin, tahin pekmez yerse. Peyniri pek sevmediği için yiyeceklerin içinde vermeye çalışıyorum arada çeçil burgu peynir yiyor o da canı isterse. Amaç eline verebilecek şeyler olsun yoksa pek istekli değil. Bakıcısı başta ben normal kahvaltı yediririm diyordu şimdi o da anladı sebebini kendi de bunlardan yapıyor. Başka önerisi olan varsa ben de araştırıyorum.

Kızlar bende yumurta kayısı kıvamında yıyor, ya da rafadan pişmiş yemıyor, ıhlamur verıyorum bazen içmiyor içine ekmek bandırıp yıyor çok ekmekcı kuru kuru yemeyı cok sevıyor ekmek, keci peynırı kocaman bır dılım elıne alıp yıyor benım mıdem bulanıyor kokusundan nasıl yıyor anlamadım, recel yıyor, kaymak veremıyorum sute alerjısı var dıye, biber yıyor, zeytin, kek, kurabiye, börek olursa zaten favorisi cocuga hamur işi olsun. Pankek hic sevmedi. Ama bu dedıklerımi de az az yıyor yani hemen doyma kafasında elıne ekmek ver onla gezsın🙈

Ne versem yemiyor yaaa. Ya benim oğlan yeni şeylere çok kapalı hiç almıyor ağzına. Ne yapabilirim? Yeni şey dedimse bildiğimiz kahvaltılık şeyler. Omlet veya patates kızartması veya patates haşlaması veya mücver dışında hiçbir şey yemiyor tatmıyorda.
Siz yerken hep bırlıkte yersenız belkı sızden görür yer. Bız kahvaltıları hep bırlıkte salonda yapıyoruz tv acıyoruz bazen cızgı fılm bazen müzik. Tabagına az az koyuyorum bız yerken begenmedıgını yemıyor ama en azından yedıklerınden kendı yıyor. Sevdıgı seylerın içine yemediği seylerı koyup yedırıyorum ben. Mesela dün semizotlu çorba yaptım unla sevdıgı sebzelerle baglayınca sevdi içti.

Kızlar gecen gün sordum ama kımse cevap vermedı ya da aynı seyı yasayan yok anlamı mı çıkarmam gerek.? Bıngıldağı kapanmayan var mı hala bızım gıbı?
Canim benim oğlumun da cok gec kapandı 19 aylikti sanirim cocuk nörolojiye gittik baktı d vitamini başlattı d vitamininin düzenli kullandık 1 aya kadar kapandı ultrasonlada bakilmisti

Siz yerken hep bırlıkte yersenız belkı sızden görür yer. Bız kahvaltıları hep bırlıkte salonda yapıyoruz tv acıyoruz bazen cızgı fılm bazen müzik. Tabagına az az koyuyorum bız yerken begenmedıgını yemıyor ama en azından yedıklerınden kendı yıyor. Sevdıgı seylerın içine yemediği seylerı koyup yedırıyorum ben. Mesela dün semizotlu çorba yaptım unla sevdıgı sebzelerle baglayınca sevdi içti.
Her öğünü hep birlikte yapıyoruz. Her şeyi denedim karşısında ımmm çok güzelmiş falan filan yok ama yemiyor.

Her öğünü hep birlikte yapıyoruz. Her şeyi denedim karşısında ımmm çok güzelmiş falan filan yok ama yemiyor.
Canm her cocuk bir degıl ya bazılarının iştahı olmuyor yapacak bir sey yok benımde büyük oğlum iştahsızdı hep hala öyle vitaminler mi kullanmadım, neler hazırladım. Sevdıgı bir sey oldu mu 2 tabak yer ama sevmediği seylerı 2 saatte zorla yer. Hep kafama taktım doymuyor diye ama kan tahlillerınde her seyı normal cıkardı. Demek ki yedıgı iki üç seyden ihtiyacını karşılıyormus. Boşuna bizi stres yapıyorlar🙈

Kızlar benden de hem size hem bebelere bir kek tarifi geliyor. 2,5 ayda 8 kilo verdim bu süreçte keşfettim bu keki bayıldıııkk.

malzemeler
12 tane sıcak suda beklemiş çekirdekler çıkarılmış hurma
3 adet yumurta
1 paket tercihen %80 kakaolu bitter

yumurta beyazlarını köpürtüyorsunuz hurmalarla yumurta sarılarını mutfak robotunda püre yapıyorsunuz içine benmari usulü erittiğiniz çikolatayı ekliyorsunuz. Sonra bu karışımı yavaş yavaş köpük halindeki yumurtaya ekleyip alt üst ederek karıştırıp hoppp fırına. İçi tamamen kuruyana ya da hafif nemli kalana kadar pişecek. Normal bir kekten hiç bi farkı olmuyo çok lezzetli. Bizim oğlanda bayıla bayıla yiyor.

Gaz sancısıyla gece gündüz feryat eden bebeden sabah yatağa çıkıp yanağıma öpücük konduran, kendi kendine sar makarayı söylemeye çalışan bu minik adama ne ara geçiş yaptık kızlaaaaar😭 bu günlerde beni çok duygulandırıyo kızdığımı ya da üzüldüğümü anlayınca gelip öpüyo hemen çıldırıyoruuuuummmm😍

Kızlar memelerim acıyor o kadar çok emiyor ki anlatamam iştahı olan çocukl bır anda hıcbır sey yemez oldu sadece sevdıgı meyvelerı yıyor. Tek benı emıyor köpek diş çıkıyormuş meger patlamak uzere gözüküyor ona yordum. Valla pazartesi işe başlıcam memelerim dinlenecek onlara da üzülüyorum valla ne cektiler 😂 sürekli benı oturuyor yanıma oturuyor tv yi acıyo emerken tv keyfi yapıyor Allahım ya 🙈

az önce kan ve idrar tahlilinden döndük, 3 tüp kan alındı yavrumdan, içim gitti. sonuçları hemen aldık. ne demir ne başka birşey, b12 vitamini yerlerde sürünüyormuş, magnezyumu da biraz düşükmüş. b12 için sprey başlattı, demiri iyi ama depoları boşalmış dedi. İnşallah açıldı diye sevinip, sevincimizi kursağımızda bırakan iştahımız artık tamamen açılır, 3 aylık tedavisi varmış.. Bismillah çekip başlıyoruz yarın. 10300 gram çıktı ama daha kaka yapmamıştı, ayakkabıları bile üstündeydi, boyu 82,5 çıktı, kilo almayınca boyu da uzamamış
İstahsizligin nedeni B12 mıymış yani,benimkide çok iştahlı yemiyo

İstahsizligin nedeni B12 mıymış yani,benimkide çok iştahlı yemiyo
evet, 2 gün geçmeden yediği porsiyon 4 katına falan çıktı, iyiyiz bu aralar
magnezyumu da düşükmüş biraz, doktor ilaç vermedi, günde yarım çay bardağı magnezyumlu soda da veriyorum
yalnız iştahlı yememekle iştahsızlık aynı şeyler değil. bizimki iştahsızdı yani ağzını açmıyordu. şimdi ağzını açıp tadına bakıyor mesela. hala iştahlı yemiyor, çocuğum yemek sevmiyor, daha bugüne kadar hiçbirşeyi ağzına atmadı, herhalde yanlışlıkla gıda falan alırım diye, o kadar yani. bir dönem muz güzel yemişti, yazın da karpuz. mesela kan tahlili olmasaydı bizimki karpuzla yazı bitirecek gibi duruyordu

Hanımlar merhaba. Ben bişey danışmak istiyorum. Biliyorsunuz benim 2. Çocuğum oldu haziran ayında. Ve 2 aydır meme reddi ile uğraşıyorum. Zorlaya zorlaya veriyorum. Geçecek mi bilmiyorum ama ben aşırı yoruldum. Hoplaya hoplaya alsın diye nerdeyse amuda kalka kalka vermekten aşırı yoruldum. Aklıma şöyle bir şey geliyor: medela hastane tipi süt sağma makinesi kiralanabiliyormuş (çekimi daha iyi diye bunu düşündüm) ondan kiralayıp şu anne memesine benzetilen biberonlardan da alsam öyle mi devam etsem diyorum. Geri memeye döner mi yoksa tamamen mi bırakır? Bu düşünceyi uygulamak şu an ki durumdan daha mı yorucu olur? Bana bi akıl verin lütfen.

Hanımlar merhaba. Ben bişey danışmak istiyorum. Biliyorsunuz benim 2. Çocuğum oldu haziran ayında. Ve 2 aydır meme reddi ile uğraşıyorum. Zorlaya zorlaya veriyorum. Geçecek mi bilmiyorum ama ben aşırı yoruldum. Hoplaya hoplaya alsın diye nerdeyse amuda kalka kalka vermekten aşırı yoruldum. Aklıma şöyle bir şey geliyor: medela hastane tipi süt sağma makinesi kiralanabiliyormuş (çekimi daha iyi diye bunu düşündüm) ondan kiralayıp şu anne memesine benzetilen biberonlardan da alsam öyle mi devam etsem diyorum. Geri memeye döner mi yoksa tamamen mi bırakır? Bu düşünceyi uygulamak şu an ki durumdan daha mı yorucu olur? Bana bi akıl verin lütfen.
Sağıp verince memeden daha da uzaklaştırmış olmaz mısın? Ek mama veriyo musun hiç?

Merhabalar bebeğiniz hayırlı olsn, bebe reddi 1 ay ile 8 ay arasında çok görülen bi durum. Benim bebebgim de tam 2 aylıkken başladı 7 aylığa kadsr devam etti. Uykuda emziroydum süreklı bi ara kaşıkla veriyordum uzun sürünce biberonla verdimm. Gececek emin olun çevrem meme reddi yaşayan bütün bebekler geri dondu, teklif etmekten hiç vazgeçmeyin kolaylıklar dilerim

Merhaba. Bende kızımda meme reddi çok yaşadım. Tam 2 aylık başladı hıplata zıplata şırıngalarla sağdığım sütü vererek Allahım ne uğraştım. 5 ay falan sürdü ama tabi dönem dönem azaldı arttı derken sonra normale döndü. En kesin çözümü yatarak ve uykuda sık sık teklif ederek buldum. Hep yatar pozisyonda emzirdim . Gecede uyanmasada ben uyanıp verdim memeyi. Böyle böyle geçti şimdi 19 aylık kendisi bırakmıyor. Her meme reddi geçicidir bence biberona ne kadar anne memesine yakın olsada yaklaşmayın. Kaşıkla ve enjektörle vermiştim bi ara öyle uğraşıyordum ve bizim besin alerjimiz vardı meme reddi has safhadaydı yani. Ama ben diyetime sadık kalınca emzirmeyede çaba gösterince uzun da sürse geçti. Gün içinde de teklif edin sürekli. Bizimki emse bile hoplayarak max 2 dk sürüyodu yarım saat sonra bir daha veriyordum vs. Bence yine max çaba gösterin dönecektir. Hiç endişe etmeyin. 2 ve 4. Aylarda zirve yapar meme reddi. Ve sonra azalır biter.

X