2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhabalar bebeğiniz hayırlı olsn, bebe reddi 1 ay ile 8 ay arasında çok görülen bi durum. Benim bebebgim de tam 2 aylıkken başladı 7 aylığa kadsr devam etti. Uykuda emziroydum süreklı bi ara kaşıkla veriyordum uzun sürünce biberonla verdimm. Gececek emin olun çevrem meme reddi yaşayan bütün bebekler geri dondu, teklif etmekten hiç vazgeçmeyin kolaylıklar dilerim
5 ay mı sürdü? Allah'ım ben ne yaparım. Abisi ile de ilgilenmem gerek ama meme tutsun diye uğraşıyorum tüm gün.

Merhaba. Bende kızımda meme reddi çok yaşadım. Tam 2 aylık başladı hıplata zıplata şırıngalarla sağdığım sütü vererek Allahım ne uğraştım. 5 ay falan sürdü ama tabi dönem dönem azaldı arttı derken sonra normale döndü. En kesin çözümü yatarak ve uykuda sık sık teklif ederek buldum. Hep yatar pozisyonda emzirdim . Gecede uyanmasada ben uyanıp verdim memeyi. Böyle böyle geçti şimdi 19 aylık kendisi bırakmıyor. Her meme reddi geçicidir bence biberona ne kadar anne memesine yakın olsada yaklaşmayın. Kaşıkla ve enjektörle vermiştim bi ara öyle uğraşıyordum ve bizim besin alerjimiz vardı meme reddi has safhadaydı yani. Ama ben diyetime sadık kalınca emzirmeyede çaba gösterince uzun da sürse geçti. Gün içinde de teklif edin sürekli. Bizimki emse bile hoplayarak max 2 dk sürüyodu yarım saat sonra bir daha veriyordum vs. Bence yine max çaba gösterin dönecektir. Hiç endişe etmeyin. 2 ve 4. Aylarda zirve yapar meme reddi. Ve sonra azalır biter.
5 ay mıııı 😭 tez vakitte geçsin inşaAllah yaa. Bende hoplata zıplata veriyorum zorla azıcık çekip bırakıyor

5 ay mıııı 😭 tez vakitte geçsin inşaAllah yaa. Bende hoplata zıplata veriyorum zorla azıcık çekip bırakıyor
Bizim alerjimiz vardı ondan uzun sürdü arkadaşım inşallah seninki öyle olmaz dediğim gibi aslında 2 ve 4. Aylarda herkeste oluyo genelde. Sizinkide öyle bir şeydir ve hemen geçer umarım

5 ay mı sürdü? Allah'ım ben ne yaparım. Abisi ile de ilgilenmem gerek ama meme tutsun diye uğraşıyorum tüm gün.
Oyle valla neler cektm Allah bilyr sık sağım yaptığım için de fazla süt üretimi oldı gögsüm süreklı mastit oluyr şuan 19 aylık meme delisine döndüm zor bir süreç ama geçecek inşallah durumu avantaja dönüştürün uykusunu düzene sokarsanız uykuda emzirirsnz bi anlamda rahat edersnz, ek gıdaya gecince daha cok rahat edersiniz teklıf etmekten vaz gecmeyin kılıt noktası bu,

Hanımlar merhaba. Ben bişey danışmak istiyorum. Biliyorsunuz benim 2. Çocuğum oldu haziran ayında. Ve 2 aydır meme reddi ile uğraşıyorum. Zorlaya zorlaya veriyorum. Geçecek mi bilmiyorum ama ben aşırı yoruldum. Hoplaya hoplaya alsın diye nerdeyse amuda kalka kalka vermekten aşırı yoruldum. Aklıma şöyle bir şey geliyor: medela hastane tipi süt sağma makinesi kiralanabiliyormuş (çekimi daha iyi diye bunu düşündüm) ondan kiralayıp şu anne memesine benzetilen biberonlardan da alsam öyle mi devam etsem diyorum. Geri memeye döner mi yoksa tamamen mi bırakır? Bu düşünceyi uygulamak şu an ki durumdan daha mı yorucu olur? Bana bi akıl verin lütfen.
Sağmak hiç kolay değil arkadaşım şu an yaşadığın durumdan daha az yorulmassin emin ol bebeğin 5 10 dk da emdiği sütü sen 30 dk da sagmiş olacaksin,ayrıca o sütü uygun şartlarda saklican biberon sterizilasyonu falan filan ,ilk hedefin memeye dondurmek olsun ,en son çare olarak sagip biberonla vermeye bak,3 ay gece gündüz süt sagmis biri olarak söylüyorum,ama benimki dönmedi başka çarem kalmamıştı,emzirme akademisi var face te orda yardımcı oluyorlar sorunu ve nasıl memeye dondurecegi oraya yaz bence

Günaydın arkadaşlar. Bebeklerimiz için hangi oyuncakları alıyorsunuz? Ben uzun süredir yeni almıyorum eskilerden çok sıkıldı. Ayına uygun ne alabiliriz oyun kurma , hayal gücünü geliştirme gibi oyuncaklar neler olabilir mesela?

Günaydın arkadaşlar. Bebeklerimiz için hangi oyuncakları alıyorsunuz? Ben uzun süredir yeni almıyorum eskilerden çok sıkıldı. Ayına uygun ne alabiliriz oyun kurma , hayal gücünü geliştirme gibi oyuncaklar neler olabilir mesela?
ben de uzundur yeni oyuncak almadım en çok oyalandıkları bunlar. Oyun kurmaya yardımcı olacak öneriler varsa ben de beklemedeyim. Ama şu balık yakalama oyunu çok güzel hep yerleştirme hem renkler hem isimler hem oltayla yakalama hem de başka bir çubuk var ona balıkları geçirme yapıyoruz çok seviyor. C998C234-8E43-4CA4-B545-D0BA01D3424F.jpeg 6ADAB47B-AF08-4093-B602-475E297F7612.jpeg C81D5F2E-B98A-4B1B-80E0-7DA850ED06F2.jpeg 8BB748E7-9324-42A4-96B9-1F96379200BA.jpeg C007C37F-A14C-42BD-AF2B-D10B81A6E5AD.jpeg

biz her hafta üçer beşer yeni araba alıyoruz, iki tane de parkur aldık. biri park etmek için biri rampa yıkama falan olan daha detaylı olanından. Erkek bebek olunca bir de gece gündüz araba deyince işimiz kolay. arabaların da bin çeşidi var, damperli kamyon, uçak, bisiklet, araba.. bitmiyor oyuncakları. gecen hafta koltuk aldım çok sevdi. bir de bolca sticker tüketiyoruz

yukarıdakilerin hemen hepsi var, her gün vermiyorum, bir tek arabalar sabit, diğer oyuncaklarını kaldırdım. eski oyuncaklarını iki hafta sonra verince çok seviniyor, baya oynuyor.

biz her hafta üçer beşer yeni araba alıyoruz, iki tane de parkur aldık. biri park etmek için biri rampa yıkama falan olan daha detaylı olanından. Erkek bebek olunca bir de gece gündüz araba deyince işimiz kolay. arabaların da bin çeşidi var, damperli kamyon, uçak, bisiklet, araba.. bitmiyor oyuncakları. gecen hafta koltuk aldım çok sevdi. bir de bolca sticker tüketiyoruz

yukarıdakilerin hemen hepsi var, her gün vermiyorum, bir tek arabalar sabit, diğer oyuncaklarını kaldırdım. eski oyuncaklarını iki hafta sonra verince çok seviniyor, baya oynuyor.
Yaklaşık 10. Ayından beri oyuncaklarını 3’er periyotta veriyorum yaklaşık 2 hafta değişim süresi olarak fakat uzun zamandır yeni oyuncaj almadığım için hepsinden sıkılmış durumda. Yeni oyuncakların daha farklı yaratıcı olması için öneri almak istedim bende malum artık 2 yaşa az kaldı . Teşekkürler bilgi için.

Yaklaşık 10. Ayından beri oyuncaklarını 3’er periyotta veriyorum yaklaşık 2 hafta değişim süresi olarak fakat uzun zamandır yeni oyuncaj almadığım için hepsinden sıkılmış durumda. Yeni oyuncakların daha farklı yaratıcı olması için öneri almak istedim bende malum artık 2 yaşa az kaldı . Teşekkürler bilgi için.
boya kalemi marka model önerisini sizden almıştım, biz günde iki sayfayı beyaz yer kalmayacak şekilde dolduruyoruz
bir de bende bir koli resimli çocuk kitabı var, hepsi ingilizce ama ben resimlere bakarak türkçe okuyorum, günde 2 veya 3 kez bana kitap getirir oku diye. Her okuma 15-20 dakika sürer, tüm kakalarını kitap okurken yapar, zaten kitap getiriyorsa kaka yapacaktır, o kadar belirgin yani
taze fasulyeleri birlikte ayıklıyoruz, benimle 15 dakika kadar oyalanıyor, ben bu dönem oyuncaktan ziyade
ona görevler vererek ve günde bir veya iki kez onu dışarı çıkartarak zaman geçiriyorum. Parklarda diğer çocuklardan çok şey görüyor. Geçen gün kaykay kullanan 19 aylık kıza özendi, bizimki kaykay süremez diye düşünüp çıngıraklı tekerleğini aldım yanıma, onu güzelce sürdü, kaykaylara koşmadı. Bisiklet istiyor bir de, bu yaş için bisiklet var mı hiç bilmiyorum
masa oyunu tarzı şeyler almıyorum artık, konuşmayı iyice sökünce kendi seçsin istiyorum, son iki alışverişinde arabalarını kendi seçti, istediğini al dedik arabaları yokladı, sürdü, iki tanesini beğendi, birini alacaksın dedik, o ikisini de sepete attı.

kendi adıma internetten oyuncak araştırması dönemi bitti, kendisinin seçmesini bekleyeceğim ben ama burada güzel bir oyuncak önerisi olursa alırım tabii, neden olmasın, bana sanki hepsi aynıymış gibi gelmeye başladı

X