2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Elbetteki hic hos olmayan seyler bunlar. Ozellikle de yakinlarindan boyle seyler gormek extra uzer insani. Ama sakin takma her dogum farkli ve kisiye ozeldir. Ki normal yapacagini nereden biliyorsun. Mesela cok kotu sezeryn ornekleri varken ben o kadar rahattim ki damar yolu acmak bile daha can yakiciydi benim icin.

Bende ota suya ağlıyorum. Hamilelik belli olmadan başlıyorum ağlamaya. Bu hamileliğimde eşim diyor ki "gebelik testine para vermeyelim. Sen ağlamaya başladıysan bebek var"diyor.
Hatta geçen tv de ayla vardı. ızletmemek icin epey ugrasti bakti izliyorum geldi yanima sarildi daha az ağliyim diye

Ben arkadaşlarımdan ilgi falan da beklemiyorum. Yani arayip sormayabilirler çok takılmam böyle şeylere. Kırmasınlar yeter. Ama bazıları epey kırıcı olabiliyorlar. 3 arkadaş hamileyiz bizde. biri ikizlere hamile ve son günleri ve iyice bunaldı ama bunalması beni rahatlıkla kıracağı anlamına da gelmiyor. Bugüne kadar kırılsamda ses etmedim. Aman hamile üzülmesin falan dedim. Bilmiyorum hiç kırdım mı bende onu. Kırdıysamda bilerek yapmamışımdır. Geçen gün dediğimi bir lafı yanlış anladı. Yani o lafı derken hiç düşünmediğim bir şekilde anladı ve kırıldı ve beni kırdı. Yanlış anladığını söyledim ve üzdüysem özür dilerim dedim ama o benden hiç bir şekilde özür dilemedi. Acayip bozuldum hatta oturdum ağladım. Bi daha da halini hatrını sormamaya karar verdim. Sorunca ne oluyor sanki.

Bir de bazı arkadaşlar örgü ördüklerini söylemiş. Ben de elisiyle ugrasiyorum begendiginiz yaptiginiz modelleri atin kizlar da fikir olsun olmaz mi

Valla şuan ortada bişey yok ama gözümden yaşlar süzülüyor (

Yaw kizlar dun univden canim arkadasimin dugune gittim hickira hickira agladim siz ne diyorsunuz
Esim sen kizini nasil evlendircen dio

Elisini orguyu bende cok severim kizima ceket yelek suveter ormustm ama isten dolayi hic firsatm yok orguye

Canim annenin stresli olmasi ruh hali ve psikolojisi bebegi etkiler derler. Ama seninki anlik bir durum gun boyu yada gunler suren bisi degilse bence sikinti yapma.
Aynen öyle canım. Çok şükür günlük hayatta bana sıkıntı verebilecek herkese karşı mesafe koyuyorum. Biraz bencilce oluyor ama böyle yapmak zorundayım, her şeyden önce bebeğimin sağlığı için..

Canım, benim de böyle bir arkadaşım var. Bizim tedavi ile olduğu için önceki süreçte ne kadar emek verdiğimizi ne kadar çabaladığımızı biliyor. Her ayrıntıyı paylaşırdım o dönemde de. Yazın tüp bebek sürecinde de hep yazdım ama sonucumu bile sormadı. Ben söylediğimde de çok sıradan bir tepki verdi. Sanki ben istemeden kazara hamile kalmışım gibi. Diğer arkadaşlarımdan telefonda ağlayanlar oldu, sevincimi o kadar paylaştılar ki sağ olsunlar. Ama bu duyarsız arkadaşım da yakın arkadaşlarımdandı, ondan da beklentilerim vardı. Neyse okul açılsın yüz yüze daha farklı olur dedim. Okul açıldı gene aynı. Hiç sormaz nasılsın, bebeğin durumu nasıl, bi ihtiyacın var mı, diye. Randevum olduğunda nasıl geçti diye de sormaz. Ben de o yüzden mesafe koydum artık ben de ona sıradan biriymiş gibi davranıyorum. Çünkü bir kadının hayatındaki en özel dönem bence bu, bu dönemi görmezden gelmesi, hele ki yıllarca süren mücadelenin sonunda Allahıma çok şükür yaşadığım bu tecrübeyi önemsememesi arkadaşlığımı sorgulamama sebep oldu.

Canım hiç kafaya takma o duyduklarını unutmaya çalış müzik dinle güzel şeyler düşün

Bizim millet bayılır zaten yok ilk gece maceraları, yok doğum maceraları... inan bende hiç sormuyorum örneğin bi arkadaşıma geçen vajinal baktı doktorum dedim ama benim hamileliğimde doktorum asla bakmadı neden sende baktırdın ki?? Cevabını bilsem de artık olumsuz bir şey duymaya tahammül edemiyorum. O yüzden sizlerle paylaşıyorum her şeyi iyi ki varlar diyorum... aynı korkuları aynı heyecanları yaşıyoruz çünkü buradaki herkes en saçma endişelerimize bile cevap verir başkaları kıyaslıyor...

Doğumumla ilgili hep annemi aklıma getiriyorum canım beni de kolay doğurmuş , kardeşimde de aniden sancı gelince istanbul da başka bir ilçede hastaneye gidiyor ve doktor yok yıl 1996 ve annem teyzeminde yardımıyla doğumu yapıyor doktor kordon kesmeye yetişmiş... yani yardım eden allah...

Ya da diyorum eskiden insanlar evde doğuruyorlardı tarlada.. belki bende hiç ummadığım bi yerde doğurucam bilemem ki... o yüzden canım dua et bol bol hep iyi şeyler düşün iyi şeyler olacak

Ayy değil mi, ilk gece ile ilgili de ne efsaneler anlatırlardı. Ben hiçbirini yaşamadım, fark etmedim bile olay nasıl olup bitti

Ayy değil mi, ilk gece ile ilgili de ne efsaneler anlatırlardı. Ben hiçbirini yaşamadım, fark etmedim bile olay nasıl olup bitti
Ay sorma canım neden anlatılır ki böyle bir şey mahrem denen bir olay var ama işte söz konusu ilk gece ve doğumsa kaçış yok maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…