2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım, benim de böyle bir arkadaşım var. Bizim tedavi ile olduğu için önceki süreçte ne kadar emek verdiğimizi ne kadar çabaladığımızı biliyor. Her ayrıntıyı paylaşırdım o dönemde de. Yazın tüp bebek sürecinde de hep yazdım ama sonucumu bile sormadı. Ben söylediğimde de çok sıradan bir tepki verdi. Sanki ben istemeden kazara hamile kalmışım gibi. Diğer arkadaşlarımdan telefonda ağlayanlar oldu, sevincimi o kadar paylaştılar ki sağ olsunlar. Ama bu duyarsız arkadaşım da yakın arkadaşlarımdandı, ondan da beklentilerim vardı. Neyse okul açılsın yüz yüze daha farklı olur dedim. Okul açıldı gene aynı. Hiç sormaz nasılsın, bebeğin durumu nasıl, bi ihtiyacın var mı, diye. Randevum olduğunda nasıl geçti diye de sormaz. Ben de o yüzden mesafe koydum artık ben de ona sıradan biriymiş gibi davranıyorum. Çünkü bir kadının hayatındaki en özel dönem bence bu, bu dönemi görmezden gelmesi, hele ki yıllarca süren mücadelenin sonunda Allahıma çok şükür yaşadığım bu tecrübeyi önemsememesi arkadaşlığımı sorgulamama sebep oldu.
Biz bosuna takiliyoruz aslinda.. tatli canimizi uzmeyelim. Oncelik bebislerimiz. Bosverelim gitsin:anne:

Ben arkadaşlarımdan ilgi falan da beklemiyorum. Yani arayip sormayabilirler çok takılmam böyle şeylere. Kırmasınlar yeter. Ama bazıları epey kırıcı olabiliyorlar. 3 arkadaş hamileyiz bizde. biri ikizlere hamile ve son günleri ve iyice bunaldı ama bunalması beni rahatlıkla kıracağı anlamına da gelmiyor. Bugüne kadar kırılsamda ses etmedim. Aman hamile üzülmesin falan dedim. Bilmiyorum hiç kırdım mı bende onu. Kırdıysamda bilerek yapmamışımdır. Geçen gün dediğimi bir lafı yanlış anladı. Yani o lafı derken hiç düşünmediğim bir şekilde anladı ve kırıldı ve beni kırdı. Yanlış anladığını söyledim ve üzdüysem özür dilerim dedim ama o benden hiç bir şekilde özür dilemedi. Acayip bozuldum hatta oturdum ağladım. Bi daha da halini hatrını sormamaya karar verdim. Sorunca ne oluyor sanki.
Ah kuzum bir de sizin en iyi birbirinizi anlamaniz gerekirken, saka gibi.. ama bosver takilma. Kendi cocuguna odaklan yapicak bir sey yok:KK200::anne:

Kizlarrr, son okuduğum bişiyi paylaşayım cok enterasan, bi arastirmada soyle bulunmus, erkek çocukta göğüs ölçüsü ortalama 6 cm kızda 8 cm büyüyormuş, benimkiler aldı başını gitti bi kizim var bi tane daha geliyo demek:KK30:
Ben ruyamda kız gordum hatta seviniyorum ayni Ela Su m oldu buda ne sansliyim diye

Kızlar kimsenin moralini bozmak istemem ama çok iyi ve pozitifken; bir anda bir korku kaygı geliyor.
Bebeğime birşey olacak kaybedeceğim diye çok korkuyorum ve ağlıyorum. :KK43:
Kafamdan türlü türlü kötü senaryolar geçiyor. Sonra geçiyor.
Şu günlerde oturup kalkarken, öksürürken karnım kasıklarım acıyor. Bu beni daha da korkutuyor.
Benim gibi kaybetme korkusu olan var mı aranızda? Normal mi?

Kızlar kimsenin moralini bozmak istemem ama çok iyi ve pozitifken; bir anda bir korku kaygı geliyor.
Bebeğime birşey olacak kaybedeceğim diye çok korkuyorum ve ağlıyorum. :KK43:
Kafamdan türlü türlü kötü senaryolar geçiyor. Sonra geçiyor.
Şu günlerde oturup kalkarken, öksürürken karnım kasıklarım acıyor. Bu beni daha da korkutuyor.
Benim gibi kaybetme korkusu olan var mı aranızda? Normal mi?
Daha önce bi kaybınız olmuş muydu

X