2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Allah razı olsun ben kendimi bildim bileli kistlerim vardı ağrılardan hep hastanede yattım kistlerim çok büyüdü tüp bebek yaptrdm olmadı snra amelyt oldum snra enfeksiyon kaptm yine hastane yattım çok snra kıst tekrarladı gene tüp bebek yaptrdim tuttu 2.5 aylıkken kalbi durdu aldılar 1 sene snra gene hamile kaldım ama mucizemin gene kalbi durdu nedeni yok benmde piskoljm bozuldu artk
Canim rabbim sabir, guc, kuvvet versin.. Allah‘tan umidini kesme nolur. Yorgun hissediyorsan dinlen, hazir hissettiginde yine denersin. Rabbim hayirli zamanda, saglikli bir kuzucukla doldursun kucagini insallah :KK200:

Artk korkyrm yoruldum bedenim yorgun kalbim yorgun çok zor Rabbim bana yardm etsin kendimi çok yaşlı hissedyrm
Allah güç kuvvet versin sana, vardır onun da bi zamanı.. hem kafanı hem vücudunu dinlendir yıpratma kendini Rabbim zamanı gelince sağlıkla verir inşallah..

Bilmiyorm bütün testler yapılmıştı genetik kromozom bi tek kan pıhtılaşması vardı onun için ztn hep iğne ve ilaçlar kullandım ama gene bıraktı mucizem beni dayanamiyrm gücüm kalmadi :cry:
Çok üzüldüm canım okuyunca :KK43:
Allah yar ve yardımcın olsun canım o gücü versin sana, hemen pes etme❤️ Doğru zAmanda sağlıklıca gelsin miniğin inşallah

Bilmiyorm bütün testler yapılmıştı genetik kromozom bi tek kan pıhtılaşması vardı onun için ztn hep iğne ve ilaçlar kullandım ama gene bıraktı mucizem beni dayanamiyrm gücüm kalmadi :cry:

Allahim sabir versin. Kacinci haftada durmus kalbi ?

Gerekli onlemini almissin canim igneni hapini kullanmissin elden baska ne gelir bilmiyorum ki :KK43: Biraz once arkadasimla konustum yillarca cocugu olmadi tup bebek denedi kac kez tutmadi sonra oldu ve ucuzmus. Allah uc tane birden verdi. Bol bol dua et Rabbim insallah once acini dindirir daha sonra da insallah saglikli bebekler nasip eder. Rabbim yardimcin olsun am

Gunaydin kizlar :anneadayı:

Benim kanamam hafifledi biraz tabi iceride hala kaniyorum ama disarida Allahtan su an icin korkulacak birsey yok.
Dun gittigim ikinci kadin dogum doktoru icerideki kanamanin eski kanama oldugunu onun dagilip gecmesini bekleyecegimizi soylemisti. Kendi doktorum corasprini birak demisti bende iki haftadir icmiyordum. Dunku doktorum ise once birak dedi sonra kanama alanini korurken bebegin kalbini korumayi unutmayalim sen en iyisi uc gunde bir ic corasprini dedi. Kirmizi kan gelmedigi surece icmeye devam et bebegin biraz toparlansin o zaman belki igneyle devam ederiz dedi ama cok arafta kaldim. Simdi uc gunde bir icersem kanama alaninda sorun olur mu acaba ? Siz olsaniz icer miydiniz yoksa riske atip icmezmiydiniz ?
Ben olsam içerdim canm. Sen de kan pıhtılaşması mi var, neden coraspirin kullanıyosun dün doktor ultrasonda kan grubumu sordu demistin bnce buyuzden sormuş, kan pıhtılaşmasında belli kan gruplarında daha fazla görünüyor çünkü.

Bebeğimi kaybettim aldılar benden hiç iyi değilim:cry::KK61:
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm canm. Allah ıns tekrar nasip eder ve bu daim olur sagliklica kucağına da alırsın. Pes etmemek lazım. Kanamam yoktu dimi bi anda ultrasonda mi kalbi durmus dediler başka doktora da bi gorunseydin

Pıhtılaşma var ama her seferinde iğne ve ilaç kullandım ztn genetik ve kromozom testleri temiz cıktı başka da sorun yok ama olmuyor iste psikolojim bozuldu
Canım allah sana sabır versin dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor maalesef.. inşallah allahım sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip eder bebişini tekrardan nasip etsin inşallah

Ben olsam içerdim canm. Sen de kan pıhtılaşması mi var, neden coraspirin kullanıyosun dün doktor ultrasonda kan grubumu sordu demistin bnce buyuzden sormuş, kan pıhtılaşmasında belli kan gruplarında daha fazla görünüyor çünkü.

Cnm bende kan pihtilasmasi var mi yok mu bilmiyorum. Bunun icin test yaptirmak istedim ama doktorum ilk gebeligim oldugu icin yaptirmadi. Gebeligin basindan beri corasprin kullaniyordum sonra kanama alani ve kanama olusunca kanamayi arttirabilir diyerek corasprini biraktirdi. İki haftadir icmiyorum. Dun gittigimde yine sordum icme dedi. Sanirim kar zarar olayini dusunuyor. İcersen kanama artabilir diyor. Kan grubumu corasprin icme diyen doktorum sordu. Neden sordu hala anlamadim.

Ordan ciktiktan sonra baska bir doktora gittim o once corasprin icme dedi daha sonra bebegin kalbinin guclenmesi icinde gerekli oldugunu dusundu. Pihtilasma varsa riske atmayalim dedi. Hergun icme uc gunde bir ic o zaman dedi. Yani bana kimse pihtilasma testi yapmadi. 100/50 ihtimal uzerinde durdu.

Cnm bende kan pihtilasmasi var mi yok mu bilmiyorum. Bunun icin test yaptirmak istedim ama doktorum ilk gebeligim oldugu icin yaptirmadi. Gebeligin basindan beri corasprin kullaniyordum sonra kanama alani ve kanama olusunca kanamayi arttirabilir diyerek corasprini biraktirdi. İki haftadir icmiyorum. Dun gittigimde yine sordum icme dedi. Sanirim kar zarar olayini dusunuyor. İcersen kanama artabilir diyor. Kan grubumu corasprin icme diyen doktorum sordu. Neden sordu hala anlamadim.

Ordan ciktiktan sonra baska bir doktora gittim o once corasprin icme dedi daha sonra bebegin kalbinin guclenmesi icinde gerekli oldugunu dusundu. Pihtilasma varsa riske atmayalim dedi. Hergun icme uc gunde bir ic o zaman dedi. Yani bana kimse pihtilasma testi yapmadi. 100/50 ihtimal uzerinde durdu.
Pıhtılaşma testi yapmadan neden coraspin veriyorlar ki başka bi rahatsızlığın falan mı var risk oluşturabilecek ? Bence pıhtı testi yaptır en kısa zamanda, kan sulandırıcıya ihtiyacın yoksa boş yere kullanıp kanama artıracak bişey içip riske atma yani kafalarına göre kullan ya da kullanma diyemezler

Pıhtılaşma testi yapmadan neden coraspin veriyorlar ki başka bi rahatsızlığın falan mı var risk oluşturabilecek ? Bence pıhtı testi yaptır en kısa zamanda, kan sulandırıcıya ihtiyacın yoksa boş yere kullanıp kanama artıracak bişey içip riske atma yani kafalarına göre kullan ya da kullanma diyemezler

İki ayri doktora gittim ikisi de direk kullandirdi benimde kizdigim nokta bu. Daha once dusuk yapilmamissa yapmiyorlarmis bu testi. Bende napacagimi sasirdim. Devlet hastanesinde tam kan sayimi yaptirmistim orda Aptt ve İng diye birseye bakmislar. Bunlar yuksek cikmisti pihtilasma var mi bilmiyorum

İki ayri doktora gittim ikisi de direk kullandirdi benimde kizdigim nokta bu. Daha once dusuk yapilmamissa yapmiyorlarmis bu testi. Bende napacagimi sasirdim. Devlet hastanesinde tam kan sayimi yaptirmistim orda Aptt ve İng diye birseye bakmislar. Bunlar yuksek cikmisti pihtilasma var mi bilmiyorum
Aptt kanın pıhtılaşma süresini belirleyen bir test. Yüksek çıkması kanın geç pıhtılaştığı anlamına gelir. Bu da kanamanın artması riski değil mi zaten ? Ben mi yanlış yorumluyorum anlamadım ki, madem yüksek değerlerin niye ekstra kan sulandırıcı veriyorlar iyice kanama arttırmaz mı bu

Aptt değerin yüksek ise kanın geç Pıhtılaştığı anlamına gelir.
Yani 45 saniyenin üzerinde olan APTT değeri Aptt yüksekliği / uzun süreli Aptt olarak adlandırılır.
Aptt referans değerleri arasında düşük yada yüksek çıkarsa kan pıhtı testi isteniyor diye biliyorum.
Bu konuyu bı araştır.

Bana da hiç bir test yapmadan coraspirin verdi doktor canm. Daha önce bir düşük yaptığımı söyledim. Günde 1 tane kullan bi zararı olmaz dedi. Devlet hastanesindeki doktora söyledim özelde verdiler dedim gerek yok kullanma dedi. Özemdeki doktor kullan dediği için ben hala kullanıyorum. Pıhtılaşma olup olmadığı bende de şuanda belli diil bnde kullanıyorum. Ilk kullandığım gün 1 damla kırmızı kan gelmişti. Doktor o eski kanamadır devam et çok artarsa bakarız dedi. Bidaha da gelmedi. Devam ediyrm

X