2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yeni gordum canim kusura bakma. Evet yemekte su icmek zararli. Nasil olmasi gerektigi ve nasil faydali olacagini anlatiyor. Detayli bilgi icin metni atiyorum. Bu gurupta bircok doktor danisman ve yonetici var. Yazilanlara guveniyorum

SADECE SU İLE ÜLSER TEDAVİSİ
..
İranlı hekim Dr. Feridun Batmanghelidj, suyun hastalıklara iyi geldiğini, insanı iyileştirdiğini hapishanede öğrenmiş.
Bunu şu şekilde anlatıyor:

“1979’da, İran Devrimi patladığında, ben siyasi bir tutuklu olarak hapiste bulunuyordum.
Bir gün, koğuşta, mahkûmlardan birinin, koridorda, iki büklüm olmuş vaziyette, inanılmaz mide sancılarıyla kıvrandığını gördüm.
Beni görünce ızdıraplı bir sesle “Ülserim beni öldürüyor” diye seslendi. “İyileşmek için ne yaptın?” diye sordum.
'‘Üç adet Tagamet ve bir şişe dolusu antiasit aldım ama bana mısın, demedi’ diye cevap verdi.”

İKİ BARDAK SU
Dr. Feridun Batmanghelidj, 10 saatten beri bu şekilde ızdırap içinde sancı çeken hasta mahkûma, gayri ihtiyari müdahale eder ve ölmek üzere olduğunu düşündüğü adama iki bardak su içirir.
Fakat ne görsün, adam çok geçmeden kıvranmaktan kurtulur.
Ağrı 8 dakika içinde geçiyor.
Daha sonra hastası 3 saatte bir 500 mL (1 küçük pet şişe ya da 2 büyük su bardağı) su içmeye devam ediyor.
Akut dönem geçtikten sonra hastaya yemekten yarım saat önce 250mL yemekten 2.5 saat sonra 250mL ve aralarda istediği kadar su içmesini öneriyor.
.....
YEMEKTE SU YOK
Yemeklerde su vermiyor.Bu uygulamayı sürüdürüyor ve hasta iyileşiyor.
Yıllarca mide ağrısı çekmiyor.
O günden sonra Dr. Batmanghelidj, suyun şifa verici etkisi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırma kararı alır.
..
3000 ÜLSER HASTASI
SADECE SU İLE İYİLEŞTİ
Cezaevinde kaldığı 2,5 yıl içerisinde, yaklaşık 3 bin peptik ülser hastası tutuklu ve hükümlüyü iyileştirir.
Tabi ki ilaç olarak yalnızca su kullanmıştır!
..
LÜTFEN BENİ HAPİSTEN ÇIKARMAYIN
Hapse girdiğinden bir yıl sonra ilk duruşmaya çıktığında hâkime;
insan sağlığı için çok önemli bir buluş yaptığını, yaptığı bu buluşun İran ve Batı tıp dergilerinde yayınlanması için bir makale yazdığını söylüyor.
İdam edilmeden önce bu yazıyı kendisine teslim etmek istiyor.
Hâkim duygulanıyor ve cezasını 3 yıla indiriyor.
..
2,5 yıl kadar sonra tahliye vakti geldiğinde,
“Lütfen izin verin, ben bir müddet daha burada tutuklu kalmak istiyorum, zira araştırmalarımın en önemli evresine girmiş bulunmaktayım ve bu kadar çok hastayı, dünyanın hiçbir yerinde bu koşullarda bulamam” diyerek, hapishane müdürüne ricada bulunur.
...
GÖNÜLLÜ MAHKUM
Böylece Batmanghelidj, bir müddet daha gönüllü olarak hapis yatar ve çalışmalarını sürdürür.
Hapiste iken keşfinin ilk duyurusunu Iranian Medical Association'da yayınlatır.
Tebliğinin bir tercümesini de “The Journal of Clinical Gastroenterology,
1983 Haziran sayısında misafir editör olarak yayınlatır.
Bugün, bütün dünyaya sesini duyurabilmiş ve ekol oluşturmuştur.
...
BIOSAAT
Dr. Feridun Batmanghelidj ,insanın doğal olarak bir bıolojik saati olduğunu tespit eder.
Yemeklerde su içildiği zaman mide pH 'ının yükseldiğini tespit ederek yemekte kesinlikle su içilmemesini söylüyor.
Midenin yemek esnasındaki pH 'ı 1.5
Suyun pH 'ı ise 6-7 ..
Yemeklerde su içilirse pH yükselecek ve kimyasal sindirim yavaşlayacaktır.
Sindirim yavaşlayınca besinler midede daha uzun süre kalacaktır.
Besinler suyunda etkisiyle iyice şişecektir.Midede şişkinlik nedeni budur.
Midenin salgıladığı pH 'ı 1.5 olan asitler , bu şişkinlikle yukarı doğru basınç yapacaktır.
Mide kapağını zorlayarak yemek borusuna kaçış olacaktır.
Yemek borusu mide duvarı gibi kalın ve dayanıklı değildir ve çok hassastır.
Yukarıya kaçan bu asitler yemek borusunu tahriş ederler ve yangı başlar.
Bu reflüdür.
Bu asitler daha yukarıya çıkarak boğazıda tahriş ederler ve yutkunma zorlukları başlar.
..
Bilinen yanlışlık mide çok asitlidir.
Bunun için antiasidler kullanılmalıdır.
Antiasidler sindirimi yavaşlatmaktan başka bir işe yaramaz
ve reflüyü tedavi etmez.
Dr. Feridun Batmanghelidj bu basit ama köklü çözümü bulunca su ile reflü tedavisi olumlu sonuçlar vermiştir.
Midedeki besinler kimyasal sindirimden sonra oniki parmak bağırsağına geçerler,
Oniki parmak bağırsağını pH ''ı ise 9 'dur.
Alkalidir ortam...
Pankreas bu sırada devreye girer ve bıkarbonat salgılar,besinleri alkali yaparak ortamı uygun hale getirir.
Eğer midede besinler uzun süre kalırlarsa yukarı olduğu gibi aşağıya doğruda basınç uygularlar ve pH 1.5 olan asit oniki parmak bağırsağına besinlerden önce geçerek burasını tahriş eder.
Buda oniki parmak bağırsak ülseridir..

******Bu yazıya benim ekleyeceğim not şudur.
Besinler midede çok hızlı bir şekilde sindirilmelidir.
Özellikle kimyasal sindirim bir fermentasyondur.
Besinlerin kimyasal olarak çürütülmesidir.
Bunun için yemeklerde mutlaka fermente ürünler tüketilmelidir.
Yemeklerde Yoğurt.. ,Probiyotik Yoğurt ....;Kefir.... ,Turşu.... ,Sirke.. ,Şalgam suyu eksik olmamalııdr
Cok sağol yazı için ben veriyordum su yemek sırasında

Evet geceleri aglama krizine giriyordu. Isigi acip oyun bile yapsak hemen sakinlesmiyordu. Omzumda sabahladigimiz bile oldu. Karin agrisi cektigini anlamistik biz. Yogurtlarimi bu sekilde yapmaya baslayali azaldi. Ve artik hic olmuyor cok sukur. Kuru fasulye bile fermente ettikten sonra gonul rahatligi ile yediriyorum
Bi kadin var inegi sagiyo veriyo annem yogurt yapiyo onu veriyoruz, temiz ev yogurdu probiyotik nasil yspicsm csjim, karni mo agriypki bununda.

Bi kadin var inegi sagiyo veriyo annem yogurt yapiyo onu veriyoruz, temiz ev yogurdu probiyotik nasil yspicsm csjim, karni mo agriypki bununda.
Normal ev yogurdundan tek farkli bagirsaklarda bulunmasi gereken faydali bakterileri iceriyor olmasi canim. Marketlerin soguk dolaplarinda satilan paket mayalari var. Sok ve kipada var bildigim. Kipadakini daha denemedim ama en cok onu iyi diyorlar. Uzerinde nasil mayalayacagin yaziyor.
Eger deneyeceksen azar azar baslamalisin. Die off denen toksinleri atma nedeniyle vucudu birden zorlamamak icin.
Sormak istedigin bisi olursa ozelden de yszabilirsin

Normal ev yogurdundan tek farkli bagirsaklarda bulunmasi gereken faydali bakterileri iceriyor olmasi canim. Marketlerin soguk dolaplarinda satilan paket mayalari var. Sok ve kipada var bildigim. Kipadakini daha denemedim ama en cok onu iyi diyorlar. Uzerinde nasil mayalayacagin yaziyor.
Eger deneyeceksen azar azar baslamalisin. Die off denen toksinleri atma nedeniyle vucudu birden zorlamamak icin.
Sormak istedigin bisi olursa ozelden de yszabilirsin
İnşallah bizde yogurt yemeye başlarsak bende böyke yapacagım sagol canım bilgiler için

Bide kızlar bezleme konusunda çok zorlanıyorum bu aralar kaçıyo hep çok hareketli benden de hızlı davranıyor kilot bez nsıl acaba kullanan varmı sızdırır mı her bezlemede bi hengame oluyor :KK70:
Canım bizimde bez değiştirmek bir facia maalesef aldım kilot bez giydirirken iyi güzeldee kaka yapınca temizlemek yine dert :) çişli bezi genelde ben emzirirken eşim değiştiriyo öyle yöntem bulduk kilot bez o zaman çok yardımcı iyi oluyo
Rezervasyon yaptım, mayıs ayı için 3 günlük tatil, nasıl motive etti anlatamam
Yaz tatilimizide planladım oh mis
19 mayıs 22 mayıs çalışan anne babalar haydin tatile 3 gün kaçalım hep birlikte İsteyene otel detayı yazarım
19 mayıs - 22 mayıs için 680 TL ultra herşey dahil Antalya da ...
Canım 3 gecemi 680 bedavaymış detayları verirmisin bizde okullar kapanınca annemlerle gideceğiz ama kapanmadanda bi gidebiliriz bu fiyata

Canım bizimde bez değiştirmek bir facia maalesef aldım kilot bez giydirirken iyi güzeldee kaka yapınca temizlemek yine dert :) çişli bezi genelde ben emzirirken eşim değiştiriyo öyle yöntem bulduk kilot bez o zaman çok yardımcı iyi oluyo

Canım 3 gecemi 680 bedavaymış detayları verirmisin bizde okullar kapanınca annemlerle gideceğiz ama kapanmadanda bi gidebiliriz bu fiyata

Clup calimera Serra Antalya Side arkadaşlar
Touristica dan bakabilirsiniz

fildisisahili fildisisahili canım alerjiden dolayı zaten 1 yıldır diyetteyim kuzu eti tüketebiliyoruz şükür kızımla protein olarak emzirdiğim için agır ilaçlar kullanamıyoruz agresifportakal agresifportakal Atales Atales sagolun kızlar durum daha kötüye gitti gece kalktık acile gittik yine 8 saat emzirme dedi doktor agır bir ilaç vereceğim ded şükür şimdi kızımın mamasını içirdim agrım yok kan olayı devam ediyor nasıl üşüttüysem artık çok fazla agrım oldu sanki taş düşürüyormuş giibi hayırlısıyla geçer inaşallah

:KK43: çok geçmiş olsun
Allahım acil şifanı versin inşallah

Bugun kara kara dusuncelere daldim kizlar.
Olay soyle oldu
Elif mama sandalyesindeydi. Kasigiyla oynadi attiiimmm dedi ve yere atti.
Her sey normal.
Kv bizdeydi. Egildi kasigi aldi.buraya kadar da her sey normal.
Ama kasigi verirken. Kim atti bunu elif babaanne mi atti.hee kim atti babaannesi mi atti kizimin falan gibi cumleler kurdu.
Belki bazilariniz diyecek eee ne var bunda.ama bence cok sey var.bi kere cocugu yanlisa surukluyor. Konusmasini tesvik edici degil. Kafa karistirici. Elif ilerde kendi yaptigi bir seyi hayir o yapti diyebilir.
Tabi ki su anda bunlari anlayacak yasta degil. Ama eylul den sonra kv bakacak elif e. Ve elif artik bunlari anlayacak.
Cok moralim bozuldu. Ve korktum acikcasi.

Evet önemli bir detay, kv ile aran iyiyse eylüle kadar ilişkilerini gözlemleyip uyarabilirsin,

Selam kızlar,
Doğum günü kutlamaları için bir fikir vermek belki biraz da hayra vesile olmak isterim.
Ben kızıma doğum günü hediyeleri hazırlıyorum bir sürü. Tadına bakamayacağı pasta almadık ona. Kıyafetler,süslemeler yok bizde. Ancak onun adına bir sürü güzellikler yapıyorum ve belgelerini de büyüyünce ona gösteririm inş.
Şimdiye kadar hazırladıklarım bunlar. Daha bir hafta var doğum gününe kızımın. O zamana kadar bir sürü daha güzellikler yetiştiricem inş. Bu da benim heyecanım :)

Darüşşafaka.org ; Anne babasız çocuklara bir miktar destekte bulunuyorsunuz. Onlar size bir doğum günü bağış sertifikası hazırlıyorlar.
Tema Vakfı; Kızımın adına dikili 5 ağacı var artık doğum günü şerefine :) Çok sevimli bir de sertifika hazırlıyorlar. Gelecek.

leyladansonra.com; bir grup tıp öğrencisi ölümcül hastalığı olan leyla adında,3 yaşında bir bebeğe hastane stajları esnasında denk geliyorlar. Konuşmalarında bisiklet istediğini söylüyor leyla ama bisikletine kavuşamadan melek oluyor leyla. Bundan çok etkileniyor öğrenciler ve leyladansonra.com u kuruyorlar. Fakülte hastanelerinde kronik hastalıklarda yatan yavrucaklara dileklerini soruyorlar ve internet sitesinde paylaşıyorlar. Gönüllü insanlarda istedikleri bir yavrunun dileğini gerçekleştirmek için öğrencilerle iletişime geçiyor. İstersek gidip hediyesini kendimiz teslim edebiliyoruz ya da öğrencilere yolluyoruz onlar bizim adımıza veriyor.
Biz kızım adına, ölümcül bir hastalığı olan yavrunun dileğini gerçekleştirdik. Kabul ederse bize bir resim de yollayacak. Bende kızıma ilerde bu kardeşi hediyesi sayesinde ne kadar sevindirdiğini anlatıcam. Allah o günleri gösterirse,iyi ki doğmuşsun kızım, iyi ki bu güzelliklere vesile olmuşsun diyebilirim inş.
Yazım hatalarım vardır mutlaka. Acele ve hızlı yazdım kusura bakmayın.

Bunların bir kısmını bende yaptım, 3 tane okula yardım topladık gönderdik çok güzel resimleri var elimizde Doğum günü albümünde olacak

Esim de soyleriz dedi de bi yerden sonra da aliskanlik.degisir mi bilmem. Torunlarina karsi aşırı fedakar bir babaanne.bu da biraz zararli aslinda.
Kesinlikle söylemelisin. Brnzer bikaç durum yaşadım bende, başta kararsızdım, kırılırlar diye düşünüyodum. Ama sonrasında dayanamadım zaten, olayları kendi içinde yaşadıkça daha da geriliyo çünkü insan. Söyledim, yanında bikaç bişeyi daha söyledim hatta.. tahmin ettiğimden çok daha olumlu sonuç verdi. En azından ellerinden geleni yapmaya çalışıyolar. Sen bişey demedikçe davranışlarını onaylamış oluyosun, onlar sorunun farkında değiller, kendilerince en iyisini yapıyorlar.

Arkadaslar. Bu gece ömrümden ömür gitti.yaslandim resmen. Cok kotu geceydi.allah beterinden saklasin hepimizi.
Kizimla yerde oturmus oyun oynuyorduk. Birden sıkınmaya basladi.kaka yapacak dedim.neyse o sirada fazla sıkınmaktan agzina bi parca kusmuk geldi. Hiç kusmadigi icin sasirdim Aa o ne oyle balgamli mi derken kizim cirpinmaya basladi.tikandi nefes alamiyor.kipkirmizi oldu. Hemen alip ters cevirdim.bas asagi tutup sirtina falan vurdum.tekrar yuzune bakiyorum.dik tutuyorum. Cok az bi agliyor gibi ama onun disinda tepki yok. Yine ayni seyi yapmaya calisiyorum.bir yandan babayi ariyorum ulasamiyorum. Elif kipkirmizi oldu burun ve agiz cevresi morardi.bi tepki yok.dedim cocuk bayilcak galiba nefes alamamktan artik.hemen corapla altkattakine indim.kapiyi actigi gibi kucagina verdim.dedim nefes alamiyor. O da benim gibi ilkyardim hareketini yapti.elif zaten yabanciya gittigi icin.baya bi agladi. Tamam dedi komsu nefes aliyor o.sana korktugundan tepki vermemis.
Bi de bu sirada babamizi ararken telefon acik kalip telesekretere butun bagris cigrislari kaydetmisiz.o da derste dinlemis bir panik. Neyse hemen oyuncak falan verdik normale döndü elif cok şükür.
Onu balgam gibi bi sey tikadi.belki de tükürügünü cevirip yutamadi.bilemiyorum ama hic zaman kaybetmeyeyim diye şöyle bi 10 saniye beklemedim.belki beklesem o da konusmaya basliycak yine.belki nefes alabiliyor. Belki korkudan tepki vermedi.
Ama tabi benim aklimda senaryolar diyorum bu cocugu hastaneye goturene kadar nefes alamazsa napar falan.
Evde esim olsaydi kesinlikle daha sogukkanli davranabilirdim.ama yalniz olunca cok panik yaptim.

X