2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
FB_IMG_1491505334491.jpg

Calisan annislere gelsin

Az kalmış doğumuna.. hayırlısıyla gelsin kızın.. bizimkide kız oyüzden bizim tekrardan alışveriş var arada alıyorum erken başladım yine..sadece oda yapılmıycak.. senin ilkide kız olduğu için pek bişey almana gerek yok
Ayy o anlamda cok rahatim. Daha kizimin acilmamis etiketli nerdeyse 2 bebek buyutecek kadar cok zibin tulum iclik dışlık aklina gelebilcek herseyi var. Bereketli dogdu yavrukusum benim. Kardesine sadece yenidogan bez alicam o kadar :)))

Kolay doğumun olsun inşallah canım. Allahta güç kuvvet versin sana ilk 1 seneyi atlattın mı gerisi kolay olur. 1 yaş araları olacak ikiz gibi büyücekler :)
Evet bende alistim artik bu fikre. Bunaldikca safak say diye empoze ediyorum kendimi. Surekli ileriyi dusunuyorum bir anda ferahliga kavusup 2 cocuk annesi olmanin tadini cikaricam diyorum

Doğuda bi ilçe deyim ben . Avakado çok sordum malesef yok :KK43: sagol yorum için . Öğün aralari belli asLinda. Sabah 9 öğle 13.00 aksam 17.00 birde yatmadan 20.00 gibi. Nasıl iyi mi sence .. aralarda da keyif ce emer
Www.aserdim.com du sanirim canim. Sitede tum mevsim ve mevsim dışı sebze meyveler var. Kargo yapiyolar heryere..
Ilk hamilelikten aklimda yanlis kalmadiysa adres... orda avokadoyu da bulabilirsin.

Kızlar çok kötüyüm idrarımdan kan geliyor agrım var korkuyorum doktora gidecegim ama çok korkuyorum bildiğiniz kan geliyor
Tostikiiiiim cok gecmis olsun ihmal etme ilacini da doktorunuda.. bizede haber ver yine.

fildisisahili fildisisahili canım alerjiden dolayı zaten 1 yıldır diyetteyim kuzu eti tüketebiliyoruz şükür kızımla protein olarak emzirdiğim için agır ilaçlar kullanamıyoruz agresifportakal agresifportakal Atales Atales sagolun kızlar durum daha kötüye gitti gece kalktık acile gittik yine 8 saat emzirme dedi doktor agır bir ilaç vereceğim ded şükür şimdi kızımın mamasını içirdim agrım yok kan olayı devam ediyor nasıl üşüttüysem artık çok fazla agrım oldu sanki taş düşürüyormuş giibi hayırlısıyla geçer inaşallah

fildisisahili fildisisahili canım alerjiden dolayı zaten 1 yıldır diyetteyim kuzu eti tüketebiliyoruz şükür kızımla protein olarak emzirdiğim için agır ilaçlar kullanamıyoruz agresifportakal agresifportakal Atales Atales sagolun kızlar durum daha kötüye gitti gece kalktık acile gittik yine 8 saat emzirme dedi doktor agır bir ilaç vereceğim ded şükür şimdi kızımın mamasını içirdim agrım yok kan olayı devam ediyor nasıl üşüttüysem artık çok fazla agrım oldu sanki taş düşürüyormuş giibi hayırlısıyla geçer inaşallah
Çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin inşallah

Rezervasyon yaptım, mayıs ayı için 3 günlük tatil, nasıl motive etti anlatamam
Yaz tatilimizide planladım oh mis
19 mayıs 22 mayıs çalışan anne babalar haydin tatile 3 gün kaçalım hep birlikte İsteyene otel detayı yazarım
19 mayıs - 22 mayıs için 680 TL ultra herşey dahil Antalya da ...
Otel detaylarını alabilirim

Canım çok geçmiş olsun. Neyseki ağrın yokmuş artık, inşallah çabuk atlatırsın. Su iç bol bol, içebildiğin kadar

Insallah cabuk atlatirsin canim

Kızlar Allah razı olsun hepinizden hiç bu kadar kötü olmamıştım böbrek agrısı cidden çok kötüymüş hasta olmak degil derdim ama kızımı emziremiyorum o canımı sıkıypr akşam emzirmeye baslıyacagım Allah hepimize saglık sıhhat versin hayırlı cumalar
Geçmiş olsun canım. ayaklarını sıcak tut belinde açık kalmasın, yatarken de dikkat et

Bugun kara kara dusuncelere daldim kizlar.
Olay soyle oldu
Elif mama sandalyesindeydi. Kasigiyla oynadi attiiimmm dedi ve yere atti.
Her sey normal.
Kv bizdeydi. Egildi kasigi aldi.buraya kadar da her sey normal.
Ama kasigi verirken. Kim atti bunu elif babaanne mi atti.hee kim atti babaannesi mi atti kizimin falan gibi cumleler kurdu.
Belki bazilariniz diyecek eee ne var bunda.ama bence cok sey var.bi kere cocugu yanlisa surukluyor. Konusmasini tesvik edici degil. Kafa karistirici. Elif ilerde kendi yaptigi bir seyi hayir o yapti diyebilir.
Tabi ki su anda bunlari anlayacak yasta degil. Ama eylul den sonra kv bakacak elif e. Ve elif artik bunlari anlayacak.
Cok moralim bozuldu. Ve korktum acikcasi.

Nasıl bi benzetme bu böyle? Hiç hoş değildi yani
ama gerçek bu,ingilizcesi bile tasma anlamına geliyor:)kusura bakmayın ama işte ben yadırgıyorum ,çocuğa zarar gelmesin diye ebeveynlerin kullandığı bir şey sanki.düşe kalka büyümenin faydası var ama bu tasmanın yok bence.

Bugun kara kara dusuncelere daldim kizlar.
Olay soyle oldu
Elif mama sandalyesindeydi. Kasigiyla oynadi attiiimmm dedi ve yere atti.
Her sey normal.
Kv bizdeydi. Egildi kasigi aldi.buraya kadar da her sey normal.
Ama kasigi verirken. Kim atti bunu elif babaanne mi atti.hee kim atti babaannesi mi atti kizimin falan gibi cumleler kurdu.
Belki bazilariniz diyecek eee ne var bunda.ama bence cok sey var.bi kere cocugu yanlisa surukluyor. Konusmasini tesvik edici degil. Kafa karistirici. Elif ilerde kendi yaptigi bir seyi hayir o yapti diyebilir.
Tabi ki su anda bunlari anlayacak yasta degil. Ama eylul den sonra kv bakacak elif e. Ve elif artik bunlari anlayacak.
Cok moralim bozuldu. Ve korktum acikcasi.
onun bakacak olması zor ama belki o an öyle denk gelmştir.benzer bi örnek vereyim,belki de çoğumuzun yaptığı bi hata.çocuğumuz mesela başını masaya çarpar da geçeriz karşısına ' ah masa,kötü masa 'diye masaya vurarız.ben yapıyodum :)çok yanlışmış.çocuk kendine zarar veren birine aynı şekilde vurararak karşılık verebileceğini öğrenebilirmiş.yani evet anlıyorlar artık daha da önemlisi öğreniyorlar..bi eşyayı sehbadan almaması gerektiğini ne zaman öğrenecek meraktayım:anne:

onun bakacak olması zor ama belki o an öyle denk gelmştir.benzer bi örnek vereyim,belki de çoğumuzun yaptığı bi hata.çocuğumuz mesela başını masaya çarpar da geçeriz karşısına ' ah masa,kötü masa 'diye masaya vurarız.ben yapıyodum :)çok yanlışmış.çocuk kendine zarar veren birine aynı şekilde vurararak karşılık verebileceğini öğrenebilirmiş.yani evet anlıyorlar artık daha da önemlisi öğreniyorlar..bi eşyayı sehbadan almaması gerektiğini ne zaman öğrenecek meraktayım:anne:
Valla canim ben acayip dikkat ediyorum ni konuda. Yani yetersiz iznimin hakkini verdim diyebilirim.tabi ki yine de kendi yon verecek hayatina ama ben en ince ayrintisina kadar dikkat etmeye calisiyorum. Ve elif hep mutlu huzurlu etrafina zarar vermeyen bir bebek.yani mesela ben hayir kizim kasigi atma deseydim kesinlikle atmaz tekrar masasina koyar. Yapamadigi icin mizlar hatta eliyle gozlerini kapatiyor falan ama kesinlikle atmaz.
Bi yere carptigi zaman olabilir annecim dikkat etmen lazim biraz bekle gecer ditorum.ki ses tonumdan korkulacak bir sey olmadigi anlar.ve ne zaman bi zarar verse kendine sadece ooofff der o kadar hic aglamaz.
Bugun kv de biraz mizikladi hemen cama goturdu aaa ne var burda be elif falan dedi mesela bu da bana gore cok yanlis. Ben yemek yapiyordum.onun yerine. Tamam gel annene bakalim bak yemek yapiyor sen de kasigi tutmam ister misin falan dese.kesinlikle mizlamaz.ki dogrusu bu. Elif zaten aa burda ne varmis dediginde dönüp bakmadi bile.
Valla biz 1 yildir bunlara dikkat ederek yasiyoruz kizimla ve ne bir huysuzluk ne bir aksilik yapti.elbette kendi karakterinde de vardir ama ben benim bu yaklaşımım da onemli diye dusunuyorum. Ki zaten karsiligini aliyorum artik.
Mesela cilek i acayip seviyor. Baya da yedi bugun.onundekilerin hepsini bitirdi muzlar kaldi.hala anne cilek dedi. Yok kizim bitti dedim.bi daha istedi.elimle de yok isareti yaparak.yok ki kizim yok bitmis dedim.ve muzlari yemeye devam etti.

Canim cok uzun oldu kusura bakma
Bak esyayi masadan almamasi gerekiyorsa almaz elif. Ona da şu sekilde alistik.
Almak istedigi seye sadece dokunuyoruz kizim almiyoruz diyorum.eger yine de almak isterse hayir birakir misin onu alamayiz diyorum. Ama bunlarin hepsini cok yumusak bir ses tonuyla ve onun anlayabilecegi netlikte soyluyorum. Anlasiyoruz.

Selam kızlar,
Doğum günü kutlamaları için bir fikir vermek belki biraz da hayra vesile olmak isterim.
Ben kızıma doğum günü hediyeleri hazırlıyorum bir sürü. Tadına bakamayacağı pasta almadık ona. Kıyafetler,süslemeler yok bizde. Ancak onun adına bir sürü güzellikler yapıyorum ve belgelerini de büyüyünce ona gösteririm inş.
Şimdiye kadar hazırladıklarım bunlar. Daha bir hafta var doğum gününe kızımın. O zamana kadar bir sürü daha güzellikler yetiştiricem inş. Bu da benim heyecanım :)

Darüşşafaka.org ; Anne babasız çocuklara bir miktar destekte bulunuyorsunuz. Onlar size bir doğum günü bağış sertifikası hazırlıyorlar.
Tema Vakfı; Kızımın adına dikili 5 ağacı var artık doğum günü şerefine :) Çok sevimli bir de sertifika hazırlıyorlar. Gelecek.

leyladansonra.com; bir grup tıp öğrencisi ölümcül hastalığı olan leyla adında,3 yaşında bir bebeğe hastane stajları esnasında denk geliyorlar. Konuşmalarında bisiklet istediğini söylüyor leyla ama bisikletine kavuşamadan melek oluyor leyla. Bundan çok etkileniyor öğrenciler ve leyladansonra.com u kuruyorlar. Fakülte hastanelerinde kronik hastalıklarda yatan yavrucaklara dileklerini soruyorlar ve internet sitesinde paylaşıyorlar. Gönüllü insanlarda istedikleri bir yavrunun dileğini gerçekleştirmek için öğrencilerle iletişime geçiyor. İstersek gidip hediyesini kendimiz teslim edebiliyoruz ya da öğrencilere yolluyoruz onlar bizim adımıza veriyor.
Biz kızım adına, ölümcül bir hastalığı olan yavrunun dileğini gerçekleştirdik. Kabul ederse bize bir resim de yollayacak. Bende kızıma ilerde bu kardeşi hediyesi sayesinde ne kadar sevindirdiğini anlatıcam. Allah o günleri gösterirse,iyi ki doğmuşsun kızım, iyi ki bu güzelliklere vesile olmuşsun diyebilirim inş.
Yazım hatalarım vardır mutlaka. Acele ve hızlı yazdım kusura bakmayın.

X