2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Arkadaslar. Bu gece ömrümden ömür gitti.yaslandim resmen. Cok kotu geceydi.allah beterinden saklasin hepimizi.
Kizimla yerde oturmus oyun oynuyorduk. Birden sıkınmaya basladi.kaka yapacak dedim.neyse o sirada fazla sıkınmaktan agzina bi parca kusmuk geldi. Hiç kusmadigi icin sasirdim Aa o ne oyle balgamli mi derken kizim cirpinmaya basladi.tikandi nefes alamiyor.kipkirmizi oldu. Hemen alip ters cevirdim.bas asagi tutup sirtina falan vurdum.tekrar yuzune bakiyorum.dik tutuyorum. Cok az bi agliyor gibi ama onun disinda tepki yok. Yine ayni seyi yapmaya calisiyorum.bir yandan babayi ariyorum ulasamiyorum. Elif kipkirmizi oldu burun ve agiz cevresi morardi.bi tepki yok.dedim cocuk bayilcak galiba nefes alamamktan artik.hemen corapla altkattakine indim.kapiyi actigi gibi kucagina verdim.dedim nefes alamiyor. O da benim gibi ilkyardim hareketini yapti.elif zaten yabanciya gittigi icin.baya bi agladi. Tamam dedi komsu nefes aliyor o.sana korktugundan tepki vermemis.
Bi de bu sirada babamizi ararken telefon acik kalip telesekretere butun bagris cigrislari kaydetmisiz.o da derste dinlemis bir panik. Neyse hemen oyuncak falan verdik normale döndü elif cok şükür.
Onu balgam gibi bi sey tikadi.belki de tükürügünü cevirip yutamadi.bilemiyorum ama hic zaman kaybetmeyeyim diye şöyle bi 10 saniye beklemedim.belki beklesem o da konusmaya basliycak yine.belki nefes alabiliyor. Belki korkudan tepki vermedi.
Ama tabi benim aklimda senaryolar diyorum bu cocugu hastaneye goturene kadar nefes alamazsa napar falan.
Evde esim olsaydi kesinlikle daha sogukkanli davranabilirdim.ama yalniz olunca cok panik yaptim.

Ah canım sen yine soguk kanlıymışsın bana göre çok geçmiş olsun bizim kız yataktan düştüğünde aldım kucagıma bagır çagır evin içinde eşim duşa girmiş onu arıyordum artık çocuk benim aglamamdan korkup susmustu allah birdaha yaşatmasın canım

Çok geçmiş olsun canım Allah korumuş.soğukkanlılık önemli dediğin gibi korkuyorlar dün benimde başıma geldi kurabiye yiyordu elinde boğazında kaldı sanırım tıkandı oğurdu filan şükür çıkardı ben sakince müdahale ettm ama çevresindekiler korkup eyvah eyvah dedikçe bağırıştıkça bebek daha da korkup çıkaramadı ağzından hemen etrafın tutumuda önemli düşünce de öyle düşünce eyvah tüh deyince ağlıyor ama ben saldım artk kendisi düşünce bi bakıyo bize bşy diyomuyuz diye sonra sakince oyununa devam ediyor
Bi cisim tikansaydi onu ben de bekliyorum cikartiyor.ve en azindan o cikinca hehe nefes aliyor diycektim.ama neden oldugunu da bilemedigim icin.mudahale etmeme ragmen hala nefes alamayinca. Elim ayagima dolasti.

Eki Görüntüle 1980446 Kızlar iyi akşamlar benim kızımda olmadı ama bebişinde olan anneler yardımcı olursa sevinirim bu sivilce gibi şeyler neden olur acaba ne yapmalı
Alerji canim bu. Annenin yedigi birsey dokunuyor yada mama aliyorsa ondan olabilir. Inek sutu, yumurta alerjisi olabilir. Bence cocuk alerji uzmanina gitsinler. Kulak arkasi kabuklanma, konak, gurultulu kaka ve sumuk gibi mukuslu kaka yapiyor mu acaba? Karin agrisi huzursuzluk uykuya dalamama var mi?

Iyiki yanındaymışsın.bu minikleri uzun sure yalnız bırakmamak lazım arada mutfakta oluyorum,ses cıkmayınca tedirginlik başlıyor.geçmiş olsun cok.havale geçirdigini sandım anlattıklarını okurken
Kesinlikle iyi ki yanindaymisim canim.zaten. yaninda olmadigimda sesi kesiliyorsa hemen bakiyorum ama bu durumda saniyeler önemli oldugu icin gec kalabilirdim. Allah korusun.

Geçmiş olsun canım. Heimlich manevrasını bilmeyen bir anne kalmamalı. En sık yaşanan olaylardan biri bu ve saniyeler bile çok önemli. Allah kimseyi bu durumda bırakmasın ama bu durumda ne yapması gerektiğini de bilmeli bir anne. Gebelik kursunda öğretilmişti bize. Oyuncak bebekle bi kaç deneme yapılmalı ki öyle bir anda hafıza ne yapması gerektiğini hatırlasın.
Bilmeyen anneler lütfen internetten bir açıp okuyun. Resimlerine bakın.
Ben de oyle mudahale ettim canim ama bu herhangi bi cisim yiyecek falan olmayinca nefes alabiliyor mu onu da anlayamadim panikle. Cisim olsa ciktigini gorucem rahatliycam cunku. Dedim bu balgam boyle daha da kotu olabilir.o yuzden dik tutmaya da calistim. Insallah verek kalmaz tekrar bunlara

Atales Atales geçmiş olsun canım. İnsan panikliyor ya anlıyorum seni. Ben hava verirken bronşiolit olduğunda bir anda titreme gibi bişey oldu çocukta ayyy dedim bişey oldu çocuğa ilaç yan etki yaptı ama nasıl panikledim babamda yanımdaydı kaptı hemen çocuğu sonra anladık ki kırmızı balık şarkısının videosundan korkmuş kaçıncı izleyişiydi halbuki :)

Bizimki kusmuklu alışığız boğazına bişey takılsa ööö ööö yapar kusar kaç kere oldu böyle elif alışık değil tabi :)

Ah canım sen yine soguk kanlıymışsın bana göre çok geçmiş olsun bizim kız yataktan düştüğünde aldım kucagıma bagır çagır evin içinde eşim duşa girmiş onu arıyordum artık çocuk benim aglamamdan korkup susmustu allah birdaha yaşatmasın canım
Yok canim hic oyle bagirip aglamadim.hatta bir yandan nefesini acmaya calisiyorum.bir yandan gel kizim babayi arayalim falan diyorum. Cok panik yaptim ama disimdan bi sey soylemedim. O zaten nefes alamayip bi de benim ters cevirmeme falan korkmustur. Sogukkanlilik onemli boyle durumda.

Atales Atales geçmiş olsun canım. İnsan panikliyor ya anlıyorum seni. Ben hava verirken bronşiolit olduğunda bir anda titreme gibi bişey oldu çocukta ayyy dedim bişey oldu çocuğa ilaç yan etki yaptı ama nasıl panikledim babamda yanımdaydı kaptı hemen çocuğu sonra anladık ki kırmızı balık şarkısının videosundan korkmuş kaçıncı izleyişiydi halbuki :)

Bizimki kusmuklu alışığız boğazına bişey takılsa ööö ööö yapar kusar kaç kere oldu böyle elif alışık değil tabi :)
Yok canim onun sadece bogazina takilsaydi o da oksururdu ama komple solunumu tikadi. Kusmuk ciktiginda yuzunu eksitti bana bakarak ııyyy ne cikti der gibi.sonra nefes almak isteyip de hicbir yerden alamayinca cirpinmaya basladi. Komsuya indigimde burnundakiler de cikti. Zaten yüzü kipkirmizi oldu.agzinin cevresi morardi.bakışlar dondu kaldi oylece.burnundan nefes alabilseydi toparlardi.

Alerji canim bu. Annenin yedigi birsey dokunuyor yada mama aliyorsa ondan olabilir. Inek sutu, yumurta alerjisi olabilir. Bence cocuk alerji uzmanina gitsinler. Kulak arkasi kabuklanma, konak, gurultulu kaka ve sumuk gibi mukuslu kaka yapiyor mu acaba? Karin agrisi huzursuzluk uykuya dalamama var mi?
Bende bunlar varmı bilmiyorum Can'ım alerjidir siye düşündüm bir günlük yeğenim onlar İzmir'de ben İstanbul'da söyliyim de alerji doktoruna gitsinler teşekkür ederim canım

Canım hamileelik nasıl gidio. Bu haftaları merak ediorum. Ben de yeni öğrendim hamisım. Oglusum 11 ayin içinde
Şimdilik sıkıntı yok 6 ayıma girdim.. halen cok hareketliyim sadece kucağımda cok uzun süre tutamıyorum oğlumu canım acıyor .. hayırlı olsun bebişin ben öğrendiğimde 7 aylıktı :)) allah yardımcımız olsun

Ben de oyle mudahale ettim canim ama bu herhangi bi cisim yiyecek falan olmayinca nefes alabiliyor mu onu da anlayamadim panikle. Cisim olsa ciktigini gorucem rahatliycam cunku. Dedim bu balgam boyle daha da kotu olabilir.o yuzden dik tutmaya da calistim. Insallah verek kalmaz tekrar bunlara
Amin. Allah vermesin

doğum gününü çok şükür atlattık aile arası yaptık ama kalabalıktık, ay sonu 1 haftalığına tatile gideceğiz havalar tam ısınmadı hala sabah ve akşamalrı serin oluyor ama temennim o zamana kadar havanın düzelmesi, size sorum güneş kremi hakkında tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı?
kızımın cildi hassas o nedenle hem hassas ciltlere uygun hem de koruma oranı yüksek ve mümkünse fiyatıda uçuk olmayan bir ürün arıyorum...
birde şu huggiesin little swimmer bezlerinden almayı düşünüyorum havuzda falan kullanmak için kullanan var mı acaba?

Şimdilik sıkıntı yok 6 ayıma girdim.. halen cok hareketliyim sadece kucağımda cok uzun süre tutamıyorum oğlumu canım acıyor .. hayırlı olsun bebişin ben öğrendiğimde 7 aylıktı :)) allah yardımcımız olsun
Kilo durumun nedir canım hamislgn basında kactin sımdi kaçsin. Beni yorgunluk çok zorluo inşallah ağırlaşmam senın haftalrda

doğum gününü çok şükür atlattık aile arası yaptık ama kalabalıktık, ay sonu 1 haftalığına tatile gideceğiz havalar tam ısınmadı hala sabah ve akşamalrı serin oluyor ama temennim o zamana kadar havanın düzelmesi, size sorum güneş kremi hakkında tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı?
kızımın cildi hassas o nedenle hem hassas ciltlere uygun hem de koruma oranı yüksek ve mümkünse fiyatıda uçuk olmayan bir ürün arıyorum...
birde şu huggiesin little swimmer bezlerinden almayı düşünüyorum havuzda falan kullanmak için kullanan var mı acaba?
Sebamed in güneş kremi iyi diyorlar ama kullanmadım.

Kilo durumun nedir canım hamislgn basında kactin sımdi kaçsin. Beni yorgunluk çok zorluo inşallah ağırlaşmam senın haftalrda
Cnm ilk hamileliğimde cok zayıftım toplamda 18 kilo aldım.. bunda 65 le başladım geçen hafta tartıldığımda 73 tüm:oops: sonum ne olur bilmiyorum.. bndede başta halsizlik sinir vardı halende arada oluyor ama yapıcak bişey yok dikkat etmeye çalışıyorum..

Cnm ilk hamileliğimde cok zayıftım toplamda 18 kilo aldım.. bunda 65 le başladım geçen hafta tartıldığımda 73 tüm:oops: sonum ne olur bilmiyorum.. bndede başta halsizlik sinir vardı halende arada oluyor ama yapıcak bişey yok dikkat etmeye çalışıyorum..
Hımm . Herşey yavruları mız için. Sağlıkla gelsinler. .

BUĞDAY ŞIRASI
:

Kanser en önemli sağlık sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Milyonlarca insan kanser hastalığı yüzünden hayatını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Tıp ilerlemesine rağmen kanser önemini hala korumakta.
:
Peki gündemden düşmeyen kanserden nasıl korunabiliriz?
:
Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan buğday şırasının kanseri engelleyen besinlerin başında geldiği belirtiliyor. işte buğday şırasının sağlığa faydaları...
.
Çağın hastalığı kanser en önemli sağlık sorunlarından biri.
.
Ancak alacağınız önlemlerle kanser riskini azaltmak elinizde. Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi, doğanın en güçlü anti kanseri olan 'laetril' içermektedir.
.
Kansızlığa karşı iyi gelen, yüksek miktarda demir içerdiği için kanın yapılanmasında aktif çalışan, B17 Vitamini açısından zengin olan buğday çimi ve buğday şırasının faydalarını ve buğday şırası tarifini haberimizde bulabilirsiniz. İşte buğday şırasının bilinmeyen faydaları...

Kandaki alyuvar ve akyuvarların şekillenmesinde faydalıdır.

.
Bu genel anlamda içerisindeki oksijenle ve proteinlerle ilgilidir.

İçerisindeki klorofil kanımızdaki hemoglobine benzer.
Yüksek miktarda demir içerdiği için kanın yapılanmasında aktif çalışır. Bu şekilde kansızlığa fayda sağlar.
:

Akciğer, kan döngüsüne yardımı, hücre kuvveti sağlaması ve bağırsak temizleyici özelliğiyle detoks yapar.
Kansere yatkın hücrelere karşı koruma sağlar.
:Kilo verdiricidir. Enerji veren bir besin olarak kas çalıştırma potansiyelini artırır.
Kansere karşı faydalıdır.
Kanserde alınan kemoperapideki hücre kaybı ve radyoaktif terapide yan etkileri azaltır.
Ağır metalleri temizlemeye yardımcıdır.
Gözler için faydalıdır.
İnflamasyon ve ağrıları hafifletir.
Kan şekeri seviyesini kontrol altında tutar.
İmmün sisteme destek olur.
Erken yaşlanmayı engeller..

Buğday Şırası Nasıl Yapılır:

Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur.
Üzerine 3 bardak su -klorlu olmamak şartıyla- ilave edilir.
Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir.
Bu ilk su kullanılmaz dökülür.
Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.
24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.

Taze olarak kullanılan buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunur.

:
Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
:
Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi, doğanın en güçlü anti kanseri olan 'laetril' içermektedir.
(Alintidir)
Ozellikleri cok olan dogal bir besin oldugu icin paylastim belki yavrularimiz icin faydalanmak istersiniz diye arkadaslar. Rahatsiz olursaniz paylasmim soylemeniz yeterli
Aşurelik buğdayı evde saksıya eksek buğday çimi olurmuki acaba?? İnternette farkli tohumlar yazıyo gerçi ama

Masalcı tırtılı aldım Atales Atales hatta eşimle tartışarak aldım:) oğlum yine beni şaşırtmadı aslında. 2 gün burnuna bastı, hala arada burnuna basıyo, o kadar. Her çocuk farklı hakikaten işte. Almıycam bi daha oyuncak fln diyorum dayanamıyorum. Şimdide playskool yaramaz toplar aklımda, ama bilmiyorum.. var mı alan, nasıl ilgi çekici kullanışlı bişeymi acaba?

X