Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    163
Bende bugun duyunca şok oldum walla ama siz 30 dan sonra gelmeyi düşünüyorsanız onun yerine özge diye bi doktor gelicekmiş çok öneriyorlar aklınızda olsun onu denicem artık bnde Adatıp a alışmadım hiç

Selam güzel anneler, ben de 25. Haftanın içindeyim. İki gündür karnımda bi rahatsızlık var. Hareket edince biraz artıyor yatınca dinlenince geçiyor. Arada alt arada Üst karnımda. Acaba bebek büyüdüğü için yer mi açıyor ondan mı diye düşünüyorum ama emin de olamadım. Bu haftalarda böyle ağrılar normal mi, yaşayan var mı

Özellerde gel 1 gece tutuyorlar artık

Ooo maşallah , sağlıkla gelsin inşallah ne güzel baya vesikalık resim gibi olmuş
Daha iyi ozamn ya iki gece insanin cani sikiliyor birde bnm cocuklarim var zor olurdu. Tek gecelik ve pjama bile yeter ozamn

Erken doğum olur diye korkumdan bir an önce dr ayarlamak istiyorum ama bu gidişle 30 u da geçecek sanırım dr bulamayacağız
Ben de gelince araştırım yerine gelen doktoru mecbur bir tanesini seçeceğiz
Aslında Adatıp da konfor olarak vs iyi bir hastane, yengem orada doğum yaptı prof Bülent Duran da ama o da sezaryen yanlısı bir dr diye gitmek istemiyorum
Medar daha içime siniyor nedense benim de, hakkımızda hayırlısı olsun, aklınızda olayım başka bir doktora giderseniz yazın bana lütfen, ben de size yazarım

Normal bende de olmuştu. Hatta ondan sonra da vajinada dolgunluk baskı hissetmeye başladım. Şu an 28+3'teyim bacağımın arasına yastık koymadan yatamıyorum, penguen gibi yürüyorum. Hepsi vajinada hissettiğim baskı nedeniyle. Karinda da ağrı daha önce dediğim gibi olmuştu.

Anlaştık yazarım tabiBen bi sonraki kontrole acil bi durum olmazsa 31. haftada gidicem o zamana kadar öteki doktor gelir heralde gelmezse son kez Aslıhan hocaya giderim

Anlaştık yazarım tabiBen bi sonraki kontrole acil bi durum olmazsa 31. haftada gidicem o zamana kadar öteki doktor gelir heralde gelmezse son kez Aslıhan hocaya giderim
Teşekkür ederim, benim de 28. Haftada kontrolüm var diğer doktoruma, ondan sonrasına burdan yine bakacağım artık

Bnm Dr da kilosuna normal demisti.pazartesi kontrolüm var bakalim.kac cikacak.28+2olcaz insallah.Muz ,kaşar peyniri,sade soda bunlar bebeğe kilo aldıran şeyler cnm.aklinda bulunsun.bsy yiyemesen bile bunları zorla biraZ.

Kızlar yarın bebeğin kıyafetlerini yıkıcaz.
Hangi deterjanı alabilirim sizler ne ile yıkadınız ?

emzik ?
Biberon ?
Pişik kremi ?
Bez kaç numara ?
Islak mendil ?
Süt sağma makinası ?
Anne süt kaşığı ? ( bunun ne olduğunu bile anlamadım )

Hastane çantası için bunları almam gerekiyor siz nereden hangi marka aldınız ?

Bugün iş çıkışı alıcam inşallah ben de
Pişik kremi ne aldın canım sen
Mustelanın Pişik kremi hediye olarak geldi , içeriği temiz değil diyenlerde var kullanıp çok memnun olanlarda var. Elimdekini kullanacağım bir de weleda markasının pişik kremi çok güzelmiş ondan alacağım

Ben kendi aldıklarımı yazayım

emzik ? Avent Ultra air
Biberon ? Yurtdışından Comotomo marka aldım ama biraz bulması zor , Dr. Browns en güzeli
Pişik kremi ? Mustela , birde weleda alacağım
Bez kaç numara ? Yenidoğan için Prima 1 numara aldım , molfix de çok öneriliyor
Islak mendil ? Molfix yenidoğan
Süt sağma makinası ? Lansinoh elektrikli
Anne süt kaşığı ? Bu kaşık biberon dedikleri. Markası çok önemli değil

Çok teşekkür ederim canım

Kilo kismina takilmayin bence, benim gebeliğim kilolu bir dönemime denk geldiği icin doktorum özellikle kilo vermemi istedi, ben de diyetisyene basladim ve 1 ayda 4 kilo verdim. Suan 27 haftalik gebeyim, 30. Haftadan sonra elimizde olmayan kilolar alacağız o nedenle öncesinde ne kadar kilo verirsek kârdir. Benim ödem problemim var, bacaklarım cok agriyor bazen yürümekte zorlanıyorum, özellikle ondan dolayi kilo aldirmamaya calisiyo. Fazla kilo alirsaniz ileri haftalarda belinize cok yük biner ve cok zorlanirsiniz diyor. Bebek bile tombisti bizim, ultrasonda göbeğini ölçüp bu göbek ne kiz böyle dedi doktor :)

Emzik Philips Avent Ultra Air aldım. Yenidoğan yoğun bakım hemşireliği yapmış bir arkadaşım Lansinoh meme reddi yapmıyor dedi.
Biberon, Philips Avent 0 ay cam biberon aldım. Arkadaşım yine meme reddi yapmıyor diye Lansinoh önerdi.
Pişik kremi Weleda aldım. Annemin kolu yandı sürdük çok iyi gelmiş öyle diyor. Bir de içeriği temiz. Ezgi isminde bir pediatri doktoru var o sürekli kullanmayın diyor pişik kremini önerdiği kremler Naturaliz ve Baboon.
Bez ben Prima Premium 210 tane 1 numara aldım. Yeni doğum yapan arkadaşım Sleepy Bio Natural almış bebek şu an 15 günlük bile değil, kilolu da değil, 3.5 kilo doğmuştu. 2 numaraya geçmiş. 1 numara 60 tane falan kullanabilmiş bebeğe küçük gelmiş.
Islak mendil ben almadım Baby Me temizleme pamuğu alacağım galiba.
Süt sağma makinesi eller serbest şarjlı model Bebebao aldım. Lansinoh ve Philips de öneriliyor.
Anne süt kaşığını pediatrist Osman Gönülal önermiyordu, yeni doğum yapan arkadaşım hastanede hemşirelerin bebeğe şırınga ile mama verdiğini söyledi. Ben de e-bebekte mama şırıngası gördüm o kaldı aklımda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…