Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    163
Maşallah burnuşu ağzı yanakları hep belli. Sağlıkla doğsunKilosu için doktor önde vs dedi mi? Benimki de dün 28+2 idim, 1358 gram çıktı. Sizinki ile benzer.
İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız Dedi dedi demez mi hiç ama çokta sıkıntı yapmadı benim sat a göre 31 haftalık geç döllenme o yüzden 29 sayıyoruz

İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız Dedi dedi demez mi hiç ama çokta sıkıntı yapmadı benim sat a göre 31 haftalık geç döllenme o yüzden 29 sayıyoruz
Amin, benim sat 1 Nisan doktorlar öne almak istiyorlar önde çıktığı için ya da yanlış hatırladığımı söylüyorlar ama imkansız doğru hatırlıyorum. Sıkıntı görmemesine çok sevindim benim de şeker testinden sonra şekerin yok büyük olması problem değil dedi ama işte ister istemez merak ediyorum miniğimi

Kızlar hastanede anne çantası için bunlar fazla değil mi siz ne düşünüyorsunuz?
ben bu haftasonu hazırlıcam da bana fazla geldi .
Banada fazla geldi bazı şeyler canım. Tamam gerekli herşeyi yazmış ama gereksiz şeylerde var bence 1 gece için bu kadar çok detaya gerek yok

Bende de şeker çıkmadı. Ben kendim kalıplı biriyim eşimde öyle normal bence bebekler aileye çekecek ne de olsa Doğurması zorlar sadece normal doğum olursa bakalım artık o da nasıl olacak. Merak ediyor insan ister istemez. Çoğu gitti azı kaldı artık zaman hızlıca geçti

Kızlar son bir haftadır pek yiyemiyorum bu sabah tartıldım 3 birden kilo vermişim, nasıl oldu anlamadım bebeğe zararı olur mu acaba
Pazartesi kontrolde 26 haftalık 930 gram 35 cm di, dr önde ve ya geride falan demedi iyi dedi
Benim kilo vermem onu etkiler mi ya

haftasına göre gelişimi normalse telaşlanma canım bizim depolardan besleniyor bebişler

Bnm de 26+3 Ken 937 Gr gelmişti.herkese bakınca zayıf mi diye düşünmeye başladım

Ben doğumdan, bebek bakmaktan korkmaya başlayalı ne çatlaklarım geliyor aklıma ne başka bir şey. Bir arkadaşım 2. kez sezaryen oldu diyor ki bundan sonra bebegim olursa asla sezaryen olmam. Diğeri prematüre bebek doğurmuş 2.250 gram, normal doğum. Ben asla bir daha çocuk yapmam diyor. Anneme diyorum 2 normal bir sezaryen var. Hangisi iyi diye? Sorma hiç sorma hiçbirini diyor. Yengem 4 kilo bebek doğurmuş normal doğumla, bebek büyükmüş diyorum, aman aman deme diyor. Ben de bebeği normal doğurmaktan, cataldan falan korkuyorum. Bacaklarım esnek değil benim, hamileliğin ilk dönemlerinde alttan ultrason yapılırken zor duruyordum çatalda. Nasıl bebek doğuracağım normal büyük soru işareti. Sezaryenle o kadar korkmuyorum onu da doktorlar bana son ana dek önermiyor. Eğer sezaryen olursam 2 gün tedbiren yoğun bakım sürecim olacak ailevi bir hastalık nedeniyle. Ailem şimdiden sezaryen olacakmışım gibi korku içinde. Ben de her gün kararsız kalıyorum sanki bebek nasıl gelmek isteyeceğini bana soracakmış gibi.Leğen kemiği geniş olunca çat geniş oluyordu galiba de mi? Vajinal doğum olursa işte o vajina genişlemesi ve doğumun zorluğu, sezaryen olursa göbeğin kalması ve iyileşme süreci de düşündüren sorulardan. Bir de eşimle paylaşınca bana şey diyor her kadın yapıyor bunu sen de yaparsın korkma Ben de herkes de ölüyor ama ölümden korkmayanı göster bana dedim, biraz kötü bir örnek oldu ama erkekleri kapsayan doğal bir olay bulamadım. Vallahi Allah hepimize kolaylık versin.

haftasına göre gelişimi normalse telaşlanma canım bizim depolardan besleniyor bebişler
Haftasına göre uyumlu iyi dedi canım ama ne bileyim bu haftalarda kilo vermek iyi birşey değil sanırım
Yiyemiyorum ya, inanılmaz şişiyorum çok az yesem de ne yapacağım bilmiyorum
Bnm de 26+3 Ken 937 Gr gelmişti.herkese bakınca zayıf mi diye düşünmeye başladım
Haftasına göre uyumlu dedi dr, benim için geride olmasın, haftasına uyumlu olsun yeter canım, sadece kilo vermek canımı sıktı bu haftadan sonra etkiler mi bebeği acaba diye endişelenedim

Bu arada doktor seçimine karar verdiniz mi siz Ben Burak hocadsn sonra Neşe hanıma karar vermiştim ama o cumartesileri yok haftaiçi sürekli izin almak sıkıntı olur diye vazgeçtim Aslıhan hocaya gittik bugun çok pozitif ilgili şeker gibi biri ama o da 3 4 haftaya kadar kendi kliniğini açıyormuş şimdi yine başkasına bakıyorum

Yaa bizde Aslıhan hocaya pazartesi gidecektik, ilk randevu olacaktı ona göre karar verecektil Ay şok oldum şuanda iyi ki yazdınız, Allah razı olsun, iptal edeyim randevuyu boşuna gitmeyeyim
Ya bir de asistanı ile telefonda görüştüm geçen hafta, serklajlı olduğumu doğum için her doktorun kabul etmediğini kabul ediyorsa geleceğimi söyledim ona göre randevu aldım
Eşimin kuzeni Adatıp hastanesinde bir dr önermişti Ferhan Yasin Özkaya, ona gitmiştik bir kez o da pozitif ve ilgili bir doktordu ama Medar daha bildiğimiz bir hastane diye devam etmemiştik, sanırım en son ona gideceğiz bu gidişle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…