Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    163
Kızlar şeker yüklemesi yapıldı tokluk kan şekerim 179 çıktı uçuşa geçmiş resmen. Elveda tatlılar ve hamur işleri. Nasıl bi tedavi uygulanacak bana şimdi

emzik ?
Biberon ?
Pişik kremi ?
Bez kaç numara ?
Islak mendil ?
Süt sağma makinası ?
Anne süt kaşığı ? ( bunun ne olduğunu bile anlamadım 😊)

Hastane çantası için bunları almam gerekiyor siz nereden hangi marka aldınız ?
Süt kasigi kesin lazimmi 😅

emzik ?
Biberon ?
Pişik kremi ?
Bez kaç numara ?
Islak mendil ?
Süt sağma makinası ?

Philips ultra soft
Mamajoo
Sudocrem
1 paket 1 numara sonra 2 ye geçiş
Islak mendil kullanmadım kızımda oğlumda da kullanmayı düşünmüyorum ebebekten popo silme pamuğu aldım.
Süt sağma mak. Arkadaşım kendininkini verdi ama inan markası neydi hatırlamıyorum baza altında şuan bakamıyorum.
Anne süt kaşığıda almayı düşünmüyorum 🥰

Kızlar şeker yüklemesi yapıldı tokluk kan şekerim 179 çıktı uçuşa geçmiş resmen. Elveda tatlılar ve hamur işleri. Nasıl bi tedavi uygulanacak bana şimdi
önce diyet yapacaksın açlık ve tokluk seferlerini ölceceksin olmazsa insülin

emzik ?
Biberon ?
Pişik kremi ?
Bez kaç numara ?
Islak mendil ?
Süt sağma makinası ?

Emzik philiphs avent kullanırsa tabi😁
Biberon philips avent ve lansinoh ( bu kızımda süt sağma makinesinin içinden çıkmıştı)
Pişik kremi, sudocrem kızımda kullandım hep gerçekten mucizevi bir krem ama vajinada kapanma yaptı asla bir daha kullanmam en güzeli hametan mavi krem onu da Dr önerisiyle kullanın, mustela almıştım ama hiç faydasını görmedik biz.
Bez 1 numara prima premium care aldım ben bezi bittikçe alacağım stoklamadim belki beğenmez marka değişikliği vs gerekirse diye.
Islak mendik, yenidoganda mümkün olduğunca kullanmama taraftarıyım, pamuk ıslatıp kullanmak en güzeli.
Süt sağma makinesi kızımda almıştım lansinoh elektrikli çift baslı çok memnundum ama gerek kalmaz insallah.
Anne süt kaşığı kızımda hiç almadım bunda da niyetim yok. Gerek olur da alınması gerekirse hemen ulaşılabilecek birsey o zaman aldırırım eşime.
Dip not olarak lansinoh göğüs kremi ve gümüş kapak siddetle öneririm.

Arkadaşlar yumuşatıcı kullanmanızı da önermem. Ben de çok seviyorum ama mesela kızımın alerjisi varmış bizim evde 2 yıldır kullanmıyoruz. Küçükken alerji egzamaya çok yatkın oluyorlar, ama iyi takip edip alerjiye sebep olan durumları ortadan kaldırıp, doktorun verdiği kremleri de kullanırsanız erken dönemde başlamadan atlatabiliyorsunuz. Deneyimle sabit🙈 maalesef günümüzde çoğu bebek alerjik dünyaya geliyor. Daha doğum bile yapmadan artık Nebuzilator alır olduk her birimiz. Mesela bizim evde sadece oyun halısı var perdelerin kanatlarını bile kaldırdık toz alerjisi için. 😁

Ben kendi aldıklarımı yazayım 😅

emzik ? Avent Ultra air
Biberon ? Yurtdışından Comotomo marka aldım ama biraz bulması zor , Dr. Browns en güzeli
Pişik kremi ? Mustela , birde weleda alacağım
Bez kaç numara ? Yenidoğan için Prima 1 numara aldım , molfix de çok öneriliyor
Islak mendil ? Molfix yenidoğan
Süt sağma makinası ? Lansinoh elektrikli
Anne süt kaşığı ? Bu kaşık biberon dedikleri. Markası çok önemli değil ☺️
emzik bende avent ultra air aldım kızımda da avent almıştım biberonda dr browns gerçekten öneririm biz hiç gaz problemi yaşamadık
pişik kremi bende mustela kullanmıştım gayet başarılı bezde bence 1 numara ufak birşey alın her bebonun poposu aynı değil benim kızım beyaz tenli molfix hiç yaramadı migros minies kullandık mesela hep :) ıslak mendil için molfix izotenik sulu çok öneriyorlar sanırım bende ondan alacağım süt sağma lansinoh kullandım bende ama yeni alacaksanız çift başlıyı aynı anda kullanmak biraz zor gerçekten birde iki başlığı açınca çekim gücü azalıyor sanki süt kaşığı heryerde var e bebekten aldım ekliyorum

Ben kendi aldıklarımı yazayım 😅

emzik ? Avent Ultra air
Biberon ? Yurtdışından Comotomo marka aldım ama biraz bulması zor , Dr. Browns en güzeli
Pişik kremi ? Mustela , birde weleda alacağım
Bez kaç numara ? Yenidoğan için Prima 1 numara aldım , molfix de çok öneriliyor
Islak mendil ? Molfix yenidoğan
Süt sağma makinası ? Lansinoh elektrikli
Anne süt kaşığı ? Bu kaşık biberon dedikleri. Markası çok önemli değil ☺️
Dr. Brown's Geniş Ağız Anti-Kolik Cam Biberon 150 ml Fil Desenli
https://app.hb.biz/6yExSMM8PFJy
şu model yenidoğan için uygun olur mu acaba bide cam mı plastik mi karar veremiyorum🤦🏼‍♀️

ikizleri erken doğan anne nasıl dua ediyorum onun için bebekleri için ama ismini unuttum olumsuz birsey olmamıştır insallah

Hanımlar merhabalar uzun zaman sonra aranıza tekrar döndüm biraz zorlu bir süreçten geçtik ama herşey yolunda çok şükür hiçbir hazırlık yapmadım yapmaya fırsat ta bulamadım artık çöl şükür rahatım bundan sonra rahat rahat yapmaya başlayacağım

X