Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    158
Oyy maşallah , ne güzel poz vermiş bizimli ultrason gelince hareket etmeyi bırakıyor sen ne güzel esnemesini de görmüşsün. Canım sezeryan olursun bir şey olmaz , sağlıklı olsunda ters olsun

Benimde oğlum öyleydi. Ama ölçümler çok fark ediyor. 24 haftalık pazartesi 500 gram ölçüldü Çarşamba günü 700 gram
Aa cidden şaşırdım.oglumda İstanbul'da sadece bı Dr da bı ultrason da kontrol olduğum için hiç değiştiğini anlamadım.ama burda bı ilçe de bı il de gittiğim için.demk değişiyor.
Boyunu söylemedi de kilo 1008 Gr dedi minik kızım bu aylardan sonra hızlı kilo almaya baslarlar herhalde dimi son 3 ayda öyle oluyormuş galiba
Maşallah senin kiz da tombiş olcak cnmaynen şimdiden sonra kilo alıyorlar.muz kaşar peyniri sade soda bunlar bebise kilo aldıran şeyler.
Bnm de salı gittigimde aynı yerlerde herşeyi makat geliş ama 34e kadar dönmesini bekleriz biz Dr lar dedi.bnm sezaryendi zaten önceki doğum.senin zaten sezaryen mis çok önemli değil dedi.
Oğlum iyi gidiyor şu an, kızım bugün ameliyat olacak bağırsaklarına bakacaklarmış. Dua edin nolur iyi olsun
Dualarımız sizinle kuzum sağlıcakla çıkın hastaneden.
Zeynep olucak inşş bizim de
Bizimde Zeynep Azra olacak inşallah

Hamileliğin ilk zamamlari avakado muz ceviz yemeye çalışıyorum ama şimdi hiç yiyesim gelmiyor kaç defa muz aldım hep dolapta bozuldu

Kizlar kan sulandirici iğne yada hapını kullananlar çarpıntı oluyor mu sizlerde de? ilk bı saat fln.ben yeni basladim ecopirin kullanmaya ilaci içince kalbim vucudumdan çıkacak sanki heryerimde kalp atışı var gibi oluyorum.

Aa cidden şaşırdım.oglumda İstanbul'da sadece bı Dr da bı ultrason da kontrol olduğum için hiç değiştiğini anlamadım.ama burda bı ilçe de bı il de gittiğim için.demk değişiyor.
Ben doktora sordum oda çok normal dedi sonuçta terazi gibi ölçüm yapamıyoruz duruşuna göre vs fark olabilir dedi

ben yatmadan önce içiyorum başucumda hep. Direk uyuyorum çarpıntı hissetmiyorum birde öyle deneyin isterseniz

eczaneden sabah tok yazmışlar bende oyle ıcmeye baslamıstım. bıde gece deneyeyim bari. tşk ederim
Akşam iç dedi bana hem kendi doktorum hem Perinatolog. akşam 9-10-11 kaçta aklıma gelirse alıyorum. Çarpıntı gün içinde arada oluyor ama rahatsız edici seviyede değil.

Oyy maşallah , ne güzel poz vermiş bizimli ultrason gelince hareket etmeyi bırakıyor sen ne güzel esnemesini de görmüşsün. Canım sezeryan olursun bir şey olmaz , sağlıklı olsunda ters olsun
Evet gösterdi sağolsun yüzü içe dönüktü ama doktorumuz uğraştı sağolsun yandan mandan gösterdi yeğenimin oğluşuda öyle ultrason öncesi depar atan çocuk ultrasona girer girmez duruyo saklanıyo sağlıkla gelsin hepsi inşallah
Bnm de salı gittigimde aynı yerlerde herşeyi makat geliş ama 34e kadar dönmesini bekleriz biz Dr lar dedi.bnm sezaryendi zaten önceki doğum.senin zaten sezaryen mis çok önemli değil dedi.
Evet canım benim doktorumda şuan çok önemli değil pozisyonu dedi. Bizim sıkıntı plasentanın rahim ağzında olması işte. Kızımı normal doğurmuştum ama bu hamileliğimde normal istemiyordum zaten sezaryen istiyorum ama keşke böyle plasenta sorunuyla olmasaydı riskler var çünkü korkuyorum açıkçası. Rabbim hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin

Bu arada ek bilgileride aktarayım benzer durumlar yaşayan olursa okur.

Plasentanın rahim ağzında olmasından dolayı hareketlerini kısıtla dedi. Yorma kendini dedi. Kanaman olursa doğuma kadar kıpırdamadan yatmak zorunda kalırsın dedi.

Kan ilacı olarak ferrum fort içiyordum ona rağmen kanım düşmüş değiştirdi oroferon verdi. Mide bulantısı hala yaşadığımdan dolayı kahvaltıdan 1 2 saat sonra iç dedi.

Omega ve multivitamin için iMom devam dedi.

Devit 3 damlayı 7 8 damla ekmeğe damlatıp ye dedi.

Kasılmalarım için Magosit magnezyum kullan hatta daha erken başlaman lazımdı plasenta aşağıda olduğu için dedi. (Doktor değiştirdim ben bu doktora bugün ilk kez gittim)

Prilam dr. Midem bulandığı için devam arada bırakmayı dene bulanırsa kullanırsın ama doğuma kadar kullanırsanda sorun değil üzülme dedi.

Her gün süt yoğurt kuruyemiş muhakkak tüket dedi. Protein her öğünde olsun dedi. Haftada en az bir kez balık tüketmelisin dedi.

Midem bulandığından şeker yüklemesi yapamayacağımız için yediklerine dikkat etmen gerek dedi. Taze sıkılmışta dahil meyve suyu içme dedi. Meyveyide en aza indir dedi. Hamur işi tatlı tüketme dedi.

Şuanlık bilgiler bunlar.

Son düzenleme:
Güzel bilgiler , teşekkür ederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…