Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    147
Merhaba kızlar sabah detaylı ultrasonum vardı. Bebek gayet iyidi. Kanama alanım kapanmış. Sadece bebeğin bi böbreğinde genişleme var dedi doktor erkek bebeklerde oluyormuş. Doktorun takip etsin kapanır yüzde 90 dedi. Kapanmazsada doğduktan sonra sünnet bile çözer dedi bu işi. Aranızda var mı böbrek genişlemesi olan bebeğinde. Ama içim rahat kapanacağını düşünüyorum hiç korkutmuyorum bu konuda kendimi.
Bn de bugun detayliya girdim. 23+0 haftam. Erkek bebek. Dr kalp tarafinda cok kucuk parlaklik var dedi ama cok cok onemsemiyor. Bobrek tarafinda buyumeden bize de bahsetti ama o da kapanabilirmis tehlikeli demedi yani. Bn de sonuclari kendi doktoruma gonderdim smdi haber bekliyorum. Yuzunu cok gostermedi bitek bunu verdiler:) 480 gr olmus

Eklentiler

• 1000039318.jpg
    1000039318.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba kızlaar. Normalde İstanbul’da yaşıyordum ben Sakarya’ya gelin geldim. O yüzden burda çok çevrem yok. Burdaki gebişlerle bir buluşma ayarlasak tanışsak güzel olmaz mı hem arkadaş oluruz hem vakit geçiririz☺️
Merhaba canım bnde Sakaryadayım, eşimin görevi için Eskişehirden taşındık😢 Bnde aynı durumdan müzdaripim fazla çevremiz yok burda ama ben ilçede oturuyorum lojmanda ayarlayalım bi gün güzel olur☺️

Ben de tekmeleri bazen çok sert hissediyorum, ayak ya da el silüeti olmasa da bazı hareketlerini dışarıdan görebilecek kadar büyüdüler sanki. Özelikle sert tekmeleri görmemek imkansız. Normal dimi bu durum?
Benimde öyle karnım sarsılıyo bazı tekmelerde dışardanda gözüküyo

Ya arkadaşlar benden başka şuralarda bebek hareketi hisseden var mı? Yukarılarda da hissediyorum ama burada hissetmem korkutuyor. Zaten bebeğim hep baş aşağıda pozisyondaydı.
Eki Görüntüle 3484251
Artık büyüdü bebiş bazen orda bazen kaburgalarımda hissediyorum bazen eli ve kolu oluyo bir yukardan vuruyo bi aşşağıdan😂

Ben de tekmeleri bazen çok sert hissediyorum, ayak ya da el silüeti olmasa da bazı hareketlerini dışarıdan görebilecek kadar büyüdüler sanki. Özelikle sert tekmeleri görmemek imkansız. Normal dimi bu durum?
Demin uyumaya çalıştım tekmelerinden uyuyamadım, bugün bayağı sert vurdu sıpa

Kızlar benim doktorum 28. Haftada yaparız şeker yüklemesini dedi . Ama benim içim rahat etmedi . Şüphelendiğim bir kaç belirti var şeker için ;

Su içiyorum sürekli ama aşka kanamıyorum. Sürekli su içmek istiyorum.
Ellerim ayaklarım yanıyor akşamları .
Bebiş de neredeyse iki hafta önden gidiyor.
Sizce bu belirtiler şüpheli mi ?

Bu sabah kahvaltı etmedim yarım saat sonra açlık sonra tokluk şekerime bakıcaz arkadaşın aletiyle .
Bebegin sivisi fazl cikinca özellikle doktorlar bi sekerden supheleniyor kuzum başka belirtileri bilmiyorum gerçi 2. Bir doktor önerisi alabilirsin
Kızlar selam bende dün yaptırdım şeker yüklemesini tadı öyle abartılcak bişey değil sadece aç kalmak biraz halsiz yapıyor o yüzden en erken saat kaçsa o saatte gidin benim çamaşırım çok ıslanıyordu ya su gibi ya da beyaz akıntı oluyordu doktor normal artık dedi bebek büyüdüğü için . Rutin kan idrar aldı sorun çıkmadı. Sadece kansızlığım var
Tadi biraz fazla şekerli sprite gibi ne kadar abartiyorlar 🤣
Ya arkadaşlar benden başka şuralarda bebek hareketi hisseden var mı? Yukarılarda da hissediyorum ama burada hissetmem korkutuyor. Zaten bebeğim hep baş aşağıda pozisyondaydı.
Eki Görüntüle 3484251
Bende orda hissediyorum cogunlukla zaten maşallah benim prensen kuduruk hatçe olarak çikacak herhalde🤣

Evet aşağıdakiler cidden rahatsız ediyor.

Ay iyi bari ya. Evet ayaklar yukarıda benim de. Peki oturunca falan bazen vajinan ağrıyor mu?
Benim de vajinamda ağrı oluyor. Oturunca, çok gezince, yorulunca. Doktor ölçtü 50 mm dedi rahim ağzı uzunlugu. Bebek de çoğunlukla dediğiniz yerlerde de tekme atıyor az yukarı da atıyor. Ona da normal dedi. Ben sordum bunları doktora hep.

Benim de vajinamda ağrı oluyor. Oturunca, çok gezince, yorulunca. Doktor ölçtü 50 mm dedi rahim ağzı uzunlugu. Bebek de çoğunlukla dediğiniz yerlerde de tekme atıyor az yukarı da atıyor. Ona da normal dedi. Ben sordum bunları doktora hep.
Bugün benim de var orada ağrı, kasıktada var acile gitmemek için kendimi zor tutuyorum ya 🤦🏻‍♀️
Sürekli muayenede iyi birşey değil gibime geliyor ama, ya ihmal edersem birşey olursa diye de çok korkuyorum.
Doğurana kadar paranoyak olacağım herhalde 😬
Allahtan 15 günde bir kontrolüm var yoksa kafayı yerdim 🤭

Uzunluk da gayet iyiymiş masaallah. İyi ki bu grup var. Yoksa stresten ölürüm. Doktorunuz da normal dediyse süper

ağrım Sancım yok bebeklerden birinde hala sızıntı var ikinci bebek iyi durumda yani şu anda sadece beklemedeyiz inşallah güzel bir haber alırız eğer alırsak size mutlaka bildireceğim merak etmeyin beni düşünüp yazdığınız için teşekkür ederim ben sizden bol bol dua istiyorum eğer okursanız nas felak istiyorum tekrar bir şey olursa haber veririm çok teşekkür ederim
Çok geçmiş olsun şuanki durumunuz ne. Benimde 22. Haftaya girince ağrılarım oldu. Doktora gittiğimde 24 mm e düşmüş rahim uzunluğu ve çok az açılmam olmuş apar topar yatış yaptılar. 3 gün boyunca 6 saatte bir Endol verdiler 5 gece hastanede yattım. 3. Gün muayenede 34 mm çıktı. Taburcu olacağım gün 26 ya indi tekrar. Açılma yok diye beni yolladılar ama bugün özele gittim perinatoloğa 18 mm ölçtü acil serklaj yapılması lazım dedi çok tedirginim salı günü galiba yaptıracağım

Kızlar bugün kontrolüm vardı 25+1 olduk doktor bebeğinin eşinin yani plesentanın aşagı yerleşimli olduğunu ve riskli olduğunu söyledi beni eğitim araştırma hastanesi riskli gebeliğine yönlendirdi benim durumum da olan daha sonra bebeğin eşi yukarı çıkan varmı baya canım sıkıldı riskleri çok fazla 😔

Bugün benim de var orada ağrı, kasıktada var acile gitmemek için kendimi zor tutuyorum ya 🤦🏻‍♀️
Sürekli muayenede iyi birşey değil gibime geliyor ama, ya ihmal edersem birşey olursa diye de çok korkuyorum.
Doğurana kadar paranoyak olacağım herhalde 😬
Allahtan 15 günde bir kontrolüm var yoksa kafayı yerdim 🤭
Benim de başladı aynı yerde ağrılar . Hepimizin aynı dönemde aynı şeyler başına geliyor o yüzden için daha rahat . Geçen hafta da hepimiz akıntılardan şikayet ediyorduk😊

X