Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    147
Ya arkadaşlar benden başka şuralarda bebek hareketi hisseden var mı? Yukarılarda da hissediyorum ama burada hissetmem korkutuyor. Zaten bebeğim hep baş aşağıda pozisyondaydı.
Eki Görüntüle 3484251
Evet benim de orda kipir kıpır oluyor.oturdugumda yattigimda fln .ama genelde gobegimde dolaşıyor vuruyor .
Evet nadir de olsa ara ara kramp gibi ya da hafif ağrı şeklinde oluyor ama çok sık değil canım .
Bebek çok aşağıda hareket edince afedersin altıma kaçıracak gibi oluyorum. Çok baskı yapıyor.
Oo bazen idrar torbama öyle bı vuruyor ki çok fena bsy.tirmalama yapıyor sanki orayı.

Ya arkadaşlar benden başka şuralarda bebek hareketi hisseden var mı? Yukarılarda da hissediyorum ama burada hissetmem korkutuyor. Zaten bebeğim hep baş aşağıda pozisyondaydı.
Eki Görüntüle 3484251
Bende oralarda hissediyorum bence normaldir 🌸 bazen daha üstlerde de hissettiğim oluyor ama çoğunlukla işaretlediğin bölgede hissediyorum
Ben de tekmeleri bazen çok sert hissediyorum, ayak ya da el silüeti olmasa da bazı hareketlerini dışarıdan görebilecek kadar büyüdüler sanki. Özelikle sert tekmeleri görmemek imkansız. Normal dimi bu durum?
Normal canım , büyüdüler artık bebişlerimiz 🩷
Çok geçmiş olsun şuanki durumunuz ne. Benimde 22. Haftaya girince ağrılarım oldu. Doktora gittiğimde 24 mm e düşmüş rahim uzunluğu ve çok az açılmam olmuş apar topar yatış yaptılar. 3 gün boyunca 6 saatte bir Endol verdiler 5 gece hastanede yattım. 3. Gün muayenede 34 mm çıktı. Taburcu olacağım gün 26 ya indi tekrar. Açılma yok diye beni yolladılar ama bugün özele gittim perinatoloğa 18 mm ölçtü acil serklaj yapılması lazım dedi çok tedirginim salı günü galiba yaptıracağım
Serklaj yaptırın mutlaka , 18 mm de sizi göndermeyip direk serklaja alması lazımdı hatta. Kaç haftalık şu an ?

Selam kızlar uzun zamandır bu başlığa bakamıyorum umarım herkes iyidir. Benim bu ara çok fazla kasılmalarım oluyor normal mi sizlerde de var mı bu durum yoksa domtora mı görünmem gerekiyor bilemiyorum. Böyle aşağıya doğru sertleşiyor kasılıyor karnım. Yaşadığım üzüntülerden mi yoksa normal mi sizede sormak istedim var mı bu durumu normal zamanlarında yaşayanlar?

Evet bana da 28 çok geç geldi . Ben şüphelendim çünkü .
Bu arada açlık şekerim 109 çıktı biraz fazla gibi geldi bana :KK43:
Benim yeğenimde 34 haftalık hamile oda bir ayda 10 kg almış şeker yüklemesi yaptırmadı doktoru açlık tokluk ölçmesini istedi onunda o civarlarda açlığı hatta bazen 110 120 bandında çıkıyor doktoru dikkatli beslenmesini neyaz ekmek hamur işi pilav tatlı kesmesini söyledi ama ekstra ilaç vs vermedi sende dikkat edersen düzelir korkma.

Kızlar açlık tokluk şekerimi kendim ölçtüm .
Açlık:109
Tokluk : 150 çıktı

Nasıl sizce ?
Canım biraz yüksek şekerin benim de bu değerlerde seyrediyordu dikkat ediyorum gebelikte 1. saat tokluk değeri önemli onun da 140 altı olması beklenir

Canım biraz yüksek şekerin benim de bu değerlerde seyrediyordu dikkat ediyorum gebelikte 1. saat tokluk değeri önemli onun da 140 altı olması beklenir
Evet bana da yüksek geldi iki gün takip edicem inşallah bakalım nasıl çıkacak sonuç

Evet bana da yüksek geldi iki gün takip edicem inşallah bakalım nasıl çıkacak sonuç
Stres yapma ama dikkat edince normale dönüyor tabi bazen kaçamaklar oluyor o zamanda yanında süt yoğurt ayran içiyorum o zaman çok yükselmiyor

Stres yapma ama dikkat edince normale dönüyor tabi bazen kaçamaklar oluyor o zamanda yanında süt yoğurt ayran içiyorum o zaman çok yükselmiyor
Ben dikkat ettiğimi düşünüyordum ama meyveyi çok fazla yiyorum onu biraz azaltmam lazım sanırım . Yarın sabah tekrar ölçücem bakalım nasıl çıkacak 🌹

Ben dikkat ettiğimi düşünüyordum ama meyveyi çok fazla yiyorum onu biraz azaltmam lazım sanırım . Yarın sabah tekrar ölçücem bakalım nasıl çıkacak 🌹
Meyvenin yanında kuruyemiş yada süt olursa dengeler ama tabi porsiyon da önemli çok sevdiğim meyveleri yiyemedim korkumdan diyetisyen yeme dediği için çok zor ama bebişler için herşey 🌸

Kızlar bugün kontrolüm vardı 25+1 olduk doktor bebeğinin eşinin yani plesentanın aşagı yerleşimli olduğunu ve riskli olduğunu söyledi beni eğitim araştırma hastanesi riskli gebeliğine yönlendirdi benim durumum da olan daha sonra bebeğin eşi yukarı çıkan varmı baya canım sıkıldı riskleri çok fazla 😔
Merhabalar eğer plesanta tam rahmi kapatmıyorsa genel olarak yukarı çıktığını söylüyor doktorlar benim de 22.hafta da aşağıdaydı hatta kanama olduğu için öğrendim sonra dinlendim bol bol yukarı çıktı çok şükür , siz de bol bol dinlenin ayaklarınızı uzatarak ve hep olumlu düşünün kötü yorumları okumayın inşallah çıkar 30.hafta da bile çıkanlar olduğunu söylüyorlar moralinizi bozmayın 🌸

Kizlar birsey sormak istiyorum. Benim bebiş ultrasonda hep makat gelis deniyor. Bu normal mi herkesin oyle mi yoksa benim mi oyle ve nirmal degilse ne zaman duzelmesi gerekir

Kızlar bugün kontrolüm vardı 25+1 olduk doktor bebeğinin eşinin yani plesentanın aşagı yerleşimli olduğunu ve riskli olduğunu söyledi beni eğitim araştırma hastanesi riskli gebeliğine yönlendirdi benim durumum da olan daha sonra bebeğin eşi yukarı çıkan varmı baya canım sıkıldı riskleri çok fazla 😔
Benim değil ama kardeşimin eşinin ve abimin eşinin de plasenta aşağıdaydı ikisininde sonradan çıktı yukarı, bol bol dinlendiler, büyük yengem sağlıkla doğum yaptı, küçük gelinimizde şuanda 32. Haftasında sorunu yok.
Sizin de inşaAllah yukarı çıkacaktık, bol bol dinlenin 😊

Selam kızlar uzun zamandır bu başlığa bakamıyorum umarım herkes iyidir. Benim bu ara çok fazla kasılmalarım oluyor normal mi sizlerde de var mı bu durum yoksa domtora mı görünmem gerekiyor bilemiyorum. Böyle aşağıya doğru sertleşiyor kasılıyor karnım. Yaşadığım üzüntülerden mi yoksa normal mi sizede sormak istedim var mı bu durumu normal zamanlarında yaşayanlar?
Cnm Dr na git istersen.bu arada baban nasıl oldu.insallah iyidir.rabbim başınızdan eksik etmesin

Merhaba kızlar sabah detaylı ultrasonum vardı. Bebek gayet iyidi. Kanama alanım kapanmış. Sadece bebeğin bi böbreğinde genişleme var dedi doktor erkek bebeklerde oluyormuş. Doktorun takip etsin kapanır yüzde 90 dedi. Kapanmazsada doğduktan sonra sünnet bile çözer dedi bu işi. Aranızda var mı böbrek genişlemesi olan bebeğinde. Ama içim rahat kapanacağını düşünüyorum hiç korkutmuyorum bu konuda kendimi.
Selam benim de erkek bebek iki böbrekte de genişleme var.Erkeklerde çok sık olurmuş kızlara göre 2 kat fazla görülürmüş.Genellikle kendiliğinden geçermiş takipli doktorum kontrol edecek.30 hafta gibi tekrar perinatolog gideceğim.Sağlıcakla gelsin bebişler🌺

Selam benim de erkek bebek iki böbrekte de genişleme var.Erkeklerde çok sık olurmuş kızlara göre 2 kat fazla görülürmüş.Genellikle kendiliğinden geçermiş takipli doktorum kontrol edecek.30 hafta gibi tekrar perinatolog gideceğim.Sağlıcakla gelsin bebişler🌺
Benim de kalpte parlak bir nokta goruldu bugun. Dr endişe etmeyin dedi ama bi fetal eko bakalım dedi cocuk kardiyolojisine yonlendirdi. Tek bi nokta olunca cok bise olmuyomus da birden fazla bulgu olunca mi oluyomus bilmiom. Aranizda var mi hic bebek icin kalp ekosuna giden? 😐

X