Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    136
Kızlar çay kahve içiyor musunuz? İlk gebeliğimde 9 ay içmedim ama şimdi arada canım çekiyor. Zararlı olur mu?
Ben hiç içmiyordum çünkü benim demirim hep eksik oluyor diye. Normalde kahve bağımlısı bir insanım. Günde bir espresso, bir filtre kahve en aşağı içiyordum 2 3 bardak kahve. Bir anda bıraktım önce. Sonra gecen gebe okuluna gittim birisi termosuyla kahve getirmiş çok güzel koktu. Eve geldim, hemen 120 ml kadar kahve içtim, kafeinsiz olanlardan almıştım çekirdeğini ama onlar da çok kötü ya. Haftada bir içmeye başladım. Çayı da bazen çok yanıyorum. Bardağın belki 1/10'una gelecek kadar dem gerisine su koyuyorum biraz da limon. Özellikle et türü bir şey yediğimde ancak böyle rahatlıyorum. Bence abartmazsak bir şey olmaz herhalde ya. İradeniz için sizi tebrik ederim. Maşallah valla. Ben düne kadar çikolata da yemiyordum şu anda midem de yansa çikolata istiyor canım.

Ayyyy doğunca uyusun ama ya 😅
çantanın senin aldığın rengide güzel hatta siyah olduğu için daha kullanışlı olur 🌸

Seninki yaramaz olacak bence 😂 bizimki uyuyor genelde 😂

Ay evet çok şükür hallettik 🙏🏻 benim annemde bir sürü laf etti ama canım istedi aldım ne yapayım 😂😂😂 darısı size inşallah 🩵

Teşekkür ederim canım 🩵 Chicco baby hug. Daha sonra da mama sandalyesine dönüşüyor ayrıca onun parçasını da aldım.

Ya bi uygulamada okumuştum biz me kadar krem sürsekte çatlak olayı tamamen genetik bir şeymiş. Ve sporla falan da gitmiyor diye biliyorum ben 🤷🏼‍♀️

Susam yağı da deneyin benim annemde bir teyzemde çatlak var ama bir teyzem bana susam yağı önerdi onda hiç yok memnunum ben de çatlama olmadı

Susam yağı da deneyin benim annemde bir teyzemde çatlak var ama bir teyzem bana susam yağı önerdi onda hiç yok memnunum ben de çatlama olmadı
Ben bugün denemeye başladım da susam yağını, yine siz yazmıştınız, evde görünce de başlama kararı aldım. Annem diyor ki bir kez çatlamış artık işe yaramaz.

Kızlar aptamilin yenidoğan ihtiyaçları canlı eğitimi başladı katılacak olanlara hatırlatayım 🙏🏻🧡🥰

Eklentiler

• DF436FBE-5EF1-4C1D-BBEB-5138DB410DF8.png
    DF436FBE-5EF1-4C1D-BBEB-5138DB410DF8.png
    101 KB · Görüntüleme: 25
Ben hiç içmiyordum çünkü benim demirim hep eksik oluyor diye. Normalde kahve bağımlısı bir insanım. Günde bir espresso, bir filtre kahve en aşağı içiyordum 2 3 bardak kahve. Bir anda bıraktım önce. Sonra gecen gebe okuluna gittim birisi termosuyla kahve getirmiş çok güzel koktu. Eve geldim, hemen 120 ml kadar kahve içtim, kafeinsiz olanlardan almıştım çekirdeğini ama onlar da çok kötü ya. Haftada bir içmeye başladım. Çayı da bazen çok yanıyorum. Bardağın belki 1/10'una gelecek kadar dem gerisine su koyuyorum biraz da limon. Özellikle et türü bir şey yediğimde ancak böyle rahatlıyorum. Bence abartmazsak bir şey olmaz herhalde ya. İradeniz için sizi tebrik ederim. Maşallah valla. Ben düne kadar çikolata da yemiyordum şu anda midem de yansa çikolata istiyor canım.
Aslında iradeden değil de aşırı derece tiksindim çay ve kahveden. Normalde çok içerim. İlk gebeliğimde 9 ay kokusundan bile tiksindim. Şimdi de bu haftaya kadar tiksiniyordum. Bugün bi canım çekti, ama emin olamadım. Benim de demirim çok düşük

Burada bir arkadaş vardı hatta geçen gün baby shower yapmıştı yurt dışından bebek arabası almıştı bilgi verebilir mi ya da başka alan var mı ?
Bendim o🌸 amerikadan amcamız getirdi cybex eezy twist modelini
Kabin boy olduğu için kabin bagajı gibi koymuşlar fakat kg sınırını azcık geçmiş 8,3 kg heralde biraz kotuardaki kadın mırın kırın etmiş bebek yok diye ama getirdiler bi şekilde
Biz taşıma çantasıda almıştık hem amcaya kolay olsun diye hemde bi yerde okumuştum kabin boy arabalar çantasız taşınamayacak diye ondan çantada aldık ilerde bizde kullanırız zaten

Doonayıda yurtdısından alacaktık ama onu ingileteden getircek biri bulamadık o yüzden
Yurtdışından ürün getirip satan bi hesaptan aldık dolap üzerinden🌸

heh evet :) yurt dışından almıştık demiştiniz diye hatırlıyorum ne almıştınız cybex easy 2 almanyada şuan 329 € buradan neredeyse 20.000 tl ucuza geliyor onu sormak istiyorum
Ay baya iyiymiş biz bej rengibi 550 dolara aldık abd den
Bide yurtdışı bebek arabalarında içinde
Adaptörü
Yağmurluğu ve kahve bardaklığı hediye şekilde geliyo

Türkiyeden aldığınızda hiç bi parça verilmiyomuş ekstra hepsi çok saçma😂
Ben doona aldım diye puset adaptörünü sattım

Peki baston tipi arabalar için cybex eezy 2 var mı ona yakın önerebileceğiniz var mı hafif açılımı kolay
Baya kolay eezy ama
Bi arkadasım inglesina quid2 kullanıyo oda baya küçülüyo ve hafif tentesi kocaman
Tek hanlede Hızlı kapanan easywalker jackey xl öneririrm tekerlekleri kocaman konforlu bi araba
Bi arkadaşımdada cybex bezzy var oda memnun kolay katlanıyo ve kompak
Yukarda yazanlarda tek iki tarafa dönen eezy ama oda çok şart değil tercih meselesi

İnglesina quid 2
Maxi cosi leona
inglesina electa
Cybex Eezy S Twist+2

Bunları inceliyorum o halde hepsi hemen birbirine benziyor ortalama 8 kg civarında rahat katlanabilen
Electayı çok beğeniyorduö hatta yurtdısı gezisünde alıp gelcektim almadan gidip bi deneyim dedim arabayı
Biraz hantal geldi açıkcası ve açma kapama kısmında takılma yaşayacakmışım gibi hissettim mağazada bile açıp kaparken takılma yaşadı araba

Büyük bişey istiyosanız
Bugaboo dragonfly da güzel kolay kaylanıyo ve çekçek gibi sürebiliyosunuz arabayı ama p araba için aerodinamiği bozuk diyorlardı

İstanbul Medipol hastanesi acıbadem de perşembe günü böyle bi eğitim var ilgilenenler inceleyebilir

Eklentiler

• IMG_2442.png
    IMG_2442.png
    438,6 KB · Görüntüleme: 23
Benimde aynı şekilde genelde sırtüstü daha çok hissediyordum ama iki gündür herşekilde yattım tık yok dün biraz fazla harekteli geçmişti belki bebiş de yorulmuştur öyle sakinleştiriyorm kendimi🥺
Ben bir rahat iki gün birşey hissetmedim. Geçen doktoruma sordum. Olabilir bu haftalarda. Eli kolu bir yere girer çok hareket edemez o zaman sende bir kaç gün hissetmeye bilirsin çok dedi. 26 . Haftadan sonra önemsiyoruz daha dedi. Öyle rahatladım.
Yaaaa ne güzel 😍😍 ay keşke bende senin kadar hissedebilsem , maşallah 🧿 ah sorma uykular gitti 😅 bir de herkes uyuyabildiğin kadar uyu diyor nasıl olacaksa 😂😂

Ya ben bu kadar yukarıda hissetmiyorum ama 🥲 16 hatta çizgisinde hissediyorum genelde hatta bazen daha aşağıda da oluyor
Benim de aşağıda. Ama doktorda ultrasonla bakarken o kadar yukarı bakmiyor sanki. Bence duruş şekline göre degisir. Sonuçta ortalama 25 cm falan oldular geçtiler bile . Arada kasıklara doğruda hissedebilriz bence🤗

Uyku sorunu da bı bende zannediyordum valla . Sağa sola dönerken artık zorlanıyorum uyanıyorum . Dün gece 5 gibi kalktım . Yok geri uyuyamadım. Geçtim salona açtım bir dizi sonra sabah uyuyakalmisim .

Ben alışverişe daha hiç başlamamis detaylidan sonraya bırakmıştım. Alış veriş yapan arkadaşlar paylasirsa bizde kaydedelim. Forumda o kadar mesaj olmuş ki biraz bakinayim kim ne yapmış dedim ama işin içinden çıkamadım. Bundan sonra dediklerinizi hep kaydedecegim 🙃

Kızlar aptamilin yenidoğan ihtiyaçları canlı eğitimi başladı katılacak olanlara hatırlatayım 🙏🏻🧡🥰

Ben yine kaçırdım ya. Geçmiş yayınları ders gibi izleyip not almaya karar verdim. Bu sene çalışmıyorum evdeyim bana da oyalama olur. Özet notlar çıkaracağım. Yapabilirsen tabi :) güzel eğitimler vara benziyor benimde ilk çocuğum olucak zaten oldukça cahil sayılırım Bebek bakım konusunda . İsteyen olursa özelden de paylaşırım.

Ben yine kaçırdım ya. Geçmiş yayınları ders gibi izleyip not almaya karar verdim. Bu sene çalışmıyorum evdeyim bana da oyalama olur. Özet notlar çıkaracağım. Yapabilirsen tabi :) güzel eğitimler vara benziyor benimde ilk çocuğum olucak zaten oldukça cahil sayılırım Bebek bakım konusunda . İsteyen olursa özelden de paylaşırım.
Ben geçen okuduğum kitaptan not almaya kalktım sonra baktım ki kitabı aynen yazmaya başladım 😀 Hiçbir şey bilmiyorum çünkü. Ama kitap yazarı pediatrist profesör doktor. Önerisi şu yönde. Bebeğin gelişimini bir deftere yazıp takip etmek gerekiyormuş. Öyle bir defter yapmayı düşünüyorum. Örneğin 1 aylık iken çenesini yerden kaldırıyor mu? Kitapta da hangi zamanda ne yapacağı, neyi yapmazsa bekleyebileceğin neyi yapmazsa doktora gitmen gerektiği belirtiliyordu yaş aralıklarına göre. Şimdi de Bütün Beyinli Çocuk diye bir kitap okuyorum ama acaba bebek bakımı ile ilgili okusam daha mi iyi? Hiç bilemedim.

Ben not almadan izledim . Gerçekten akılda kalmıyor . Yazmak lazım . Bu hafta hep eğitim var hepsine katılmak istiyorum bakalım 🤷‍♀️😊

X