Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Çok geçmiş olsun bu ağrılar çok yoruyor insanı🙄 benim de kalça ve bacak ağrılarım bir türlü geçmiyor özellikle geceleri başlıyor vr uyutmuyor, magnezyum da çözüm olmuyor, mecbur 9. Aya kadar çekeceğiz bu ağrıları 🙄 Rabbim bebeklerimize sağlık versin 🥰
Amiiiin. Bazen bacağımda uykuya dalarken hissediyorum ama daha değişik huzursuz bacak gibi. Magnezyumu günde 2 kullanıyordum, doktorum teke düşür bebeklerin kafası büyür dedi. Sırt üstü uyuyamıyoruz yoksa o ellerime iyi geliyor. Yan dönüp yatmaktan ellerim kollarım mahvoldu 🙈🥲

Benimde daha hamileliğimin başınsa sol el parmağımın çevresi kırılmış gibi çok ağrıyordı, dr a gittim tendonlarım sıkışıyormuş sebebi de hamilelik hormonlarıymış 1 ay kadar çektim sonra kendiliğinden geçti şükür, inşallah sizinki de geçer
Ay inşallah geçer. Sabahları su içmek için şişeyi bile açamıyorum. Sağ baş parmağım komple karıncalı. Sol elimde 3-4 gündür bilekten sanki dediğin gibi kırılmışçasına ağrıyor. Hatta düşündüm yani çatlattım mı ben bunu diye 🙈😅

Çok geçmiş olsun cnm. Benm de kızıma hamileyken son aylarda olmuştu ve doğumdan 1 ay sonra ancak geçmişti. Bileklere çok ağrı yapıyor ben sürekli ortopedik bileklik takıyordum. Hatta doğumdan sonra emzirirken bile zorlandım doktor da bilekten iğne önerdi ama ondan da korkup yaptırmamıştım. Sonra kendiliğinden geçti. Unutup gitmişim bile şimdi senin yazdığını görünce yaşadıklarım aklıma geldi 🙈
Yarın bende bileklik alacağım belki iyi gelir bir nebze. İğne de artık beni bile korkutuyor. Hamileliğin başından beri sürekli iğne vuruluyorum farklı farklı sebeplerden. Vücudum hassaslaştı 🙈

Bana da doktor sen artık 2 haftada bir gel dedi. Riskli gebelik değil ama. Ben hamilelik haftası nedeniyle öyle dedi diye düşündüm. 24 haftalık olacağım yarın. Ne zamandan itibaren doktor kontrolleri siklasiyor normalde?
Sanırım 30 dan sonra 2 haftada bire düşüyor kontrol sıklığı ama doktordan doktora da değişebilir 🤷🏻‍♀️
Amiiiin. Bazen bacağımda uykuya dalarken hissediyorum ama daha değişik huzursuz bacak gibi. Magnezyumu günde 2 kullanıyordum, doktorum teke düşür bebeklerin kafası büyür dedi. Sırt üstü uyuyamıyoruz yoksa o ellerime iyi geliyor. Yan dönüp yatmaktan ellerim kollarım mahvoldu 🙈🥲
Aa magnezyumun öyle bir etkisi mi varmış, gerçi günde bir kullanıyorum gebeliğin başından beri ama bilmiyordum böyle bir etkisi olduğunu.
Ay Rabbim şifa versin çok iyi anlıyorum sizi, sabaha karşı uyanıyorum her gün ve ağrıdan uyuyamıyorum bir daha 😬 22. Haftadayız hafta, gün sayıyorum bitecek geçecek diye 🤭

Ay inşallah geçer. Sabahları su içmek için şişeyi bile açamıyorum. Sağ baş parmağım komple karıncalı. Sol elimde 3-4 gündür bilekten sanki dediğin gibi kırılmışçasına ağrıyor. Hatta düşündüm yani çatlattım mı ben bunu diye 🙈😅
Evet ya bende kırdım sandıydım 😬☺️

Kızlar bende en son 31 Temmuzda bebeğimi gördüm çok merak ediyorum inşallah keyfi yerindedir Çarşambaya randevu aldım 🥰 30 Eylül de detayşı ultrason var sanırım en geç ben giricem 😅

Rabbim şifasını tez vakitte versin insallah canim ❤🙏bebiş Çok şükür iyi yarin detayli ultrasonumuz var 3 haftadir görmüyorum minnoşumu iyice hareketlendi tatli seviyor hanimcik 🤣 2 yaş sendromlu minik çakim ile herşey bi tık sinir zorluyor 🤣

Bende verdigim 4.5 kilo ile duruyorum ama ödem topu gibiyim göbegim de kalk gidelim diyor🤣
Ah ah çok iyi anlıyorum seni bende de 6 yaşında 1. Sınıf bebesi var okadar zorki 😂 hayırlı haberlerle gel inşallah ❣️

kilo durumlarınız nasıl gidiyor kızlar🙋🏼‍♀️ Benim 23. haftanın başı 7 buçuk kilo ile devam ediyorum ama bu aralar çok fazla tatlı krizleri tutuyor günde bi gofret tarzı bişeyler yiyordum o da kesmiyo artık ye tatlıyı çıkar Hakkı yı moduna girdim iyice😁😂
Ben 21.haftadayim 4.5 kilo aldim cnm

Benimde detaylı ultrasonun vardı cuma günü. Kendi doktorum yapıyor zaten. Çok şükür herşey yolunda çıktı. 25 dk sürdü. Normal muayene ücreti 1850 idi. Bunda 3000 aldılar. Okuyacaklara bilgilendirme olsun.

Her yeri tek tek inceledi. Anlayabileceğim yerlerde bana da gösterip açıklama yaptı. Kalp beyin iç organlar kemikler vs gösterip izah etti. Sanırım bizimkide rahat gösterdiği için aşırı uzun sürmedi yoksa hiç bir yeri atlamadi. Rahim ağzı uzunluğu rahme giden kan damarları plesantadaki damarlar dahil . Normal dedi çok şükür . Kanama alanlarım tamamen bitmiş . Tam 21+0 da yaptırmış oldum detayliyi. İdeal bir zaman dedi doktor. Yalnız yüz hatları 23 ten sonra daha iyi oturur dedi. 4d resim almak istedik biraz elleriyle yüzünü kapattı kızımız o yüzden çok net bir poz alamadık maalesef . Olsun önemli olan sağlıklı olması. 25 cm 433 Gr.

Birde isim çok konuşulmuş bende sizden bir fikir alayım . Biz eşimle çocuk bile dusunmezken hatta belki evli bile değildik sanırım Evren ismini çok sevmiştik. Kız da olsa erkek de olsa unisex bir isim diye düşünmüştük. Ki benim içime kız düşmüştü açıkçası. Evrene kara verdik yine. Ama çok erkeksi kacarmi diye de içime bir şüphe düşmedi değil. Başka içime sinen bir isim de yok. Normalde pek iki isim dusunmezdim ama bu sebepten Evren Bilge olsa dedik. Bilge de daha kızsı malum. Nasıl sizce
Esimin kiz kuzeninin adi Evren. Guzel bence:KK66:

14+2 oldum ama hala bebek hareket etmiyor böyle bişey yaşayan var mı cinsiyetini çok merak ediyorum ama doktora geçen hafta da bu hafta da gittim cinsiyetini göremedi çok merak ediyorum tahmin edebilecek olan var mı
Resimde cinsiyet tahminimi olur fetal dna testi yaptirin öğrenirsiniz erkenden . Biraz pahalı bir test ama burada resim üzerindeki tahminde daha güvenilir

Ben hep 4 haftada bir gidiyordum beklemesi zor oluyor 🫠 zaten 30 dan sonra 2 haftaya düşüyor 36dan sonra haftalık oluyor diye hatırlıyorum
Ben daha 2 kere gidebildim. Doktorayda bir çağırdı ama denk gelmedi bi türlü. 24. haftadan sonra 2 haftaya düşüyor. Sonay ise her hafta gidiliyor

14+2 oldum ama hala bebek hareket etmiyor böyle bişey yaşayan var mı cinsiyetini çok merak ediyorum ama doktora geçen hafta da bu hafta da gittim cinsiyetini göremedi çok merak ediyorum tahmin edebilecek olan var mı
Asla doğru çıkmıyor bu tahminler. Çıkıyorsa da yüzde 50 ihtimal var zaten. Ben de sizin gibi heyecanlı idim. Herkese her yerde soruyordum ama kızın olacak denmişti, oğlum olacak. Yani tutmadı. Kendinizi yormayın bence.

Nasıl yaptı isem eski bir mesaja gidip yeni sanıp cevap vermişim. Kusura bakmayın 🙃

X