Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Selam kızlar nasilsınız annemdeyim 2 haftadir kışlık hazırlıklarımı yaptik buralarda yoktum Dodine Dodine baban nasil oldu canım geçmiş mesajlara bakamadim cok sayfa birikmiş
Kolay gelsin öncelikle canım. Babamın değerleri iyiye gidiyor çok şükür şuan için en büyük sıkıntımız solunum desteği alması. Doktor solunum desteğini bırakabilirsek serviste devam edicem tedavisine dedi perşembeden beri denemeler yapıyor ama solunum sıkıntısı yaşıyor şuan. Pazartesiye kadar düzeltebilirlerse inşallah pazartesi servise alıcaklar yoğun bakımdan. 🙏 sorduğun için teşekkür ederim 🌸 sen nasılsın bebiş nasıl? Nasıl geçiyor günleriniz ❣️

Kızlar şeker yüklemesi hakkında ne düşünüyorsunuz 3 hafta sonra doktorum yüklemeye gel dedi ama ben çok istemiyorum. Sizlerin ve doktorlarinizin fikri nedir ?
Oğlumda yaptırmıştım, şimdi de yaptıracağım. Ben rutinlerin yaptırılması gerektiğini düşünüyorum. Şeker yüklemesi diye içtiğimiz içecek de şekerli su gibi bişey. Normal tatlılarda bile var o kadar şeker ☺

Kızlar ben toplamda 6 kilo verdim ama dün beni gören arkadaşım kocaman olmuşsun dedi 😂 hem kilo verip hem nasıl kocaman oluyorum 😩😩😩

Kızlar 2 haftadan fazladır ellerim uyuşuk kalkıyorum. Karpel tunel sendromu olmuşum 🥲 bazen ağlayacak gibi oluyorum acıyor bileklerim. Hamilelikten oluyormuş ve bitince geçiyormuş genelde. İlaç vermediler ama gece ellerimin acımasına uyanıyorum uykumdan 🥲

Kızlar 2 haftadan fazladır ellerim uyuşuk kalkıyorum. Karpel tunel sendromu olmuşum 🥲 bazen ağlayacak gibi oluyorum acıyor bileklerim. Hamilelikten oluyormuş ve bitince geçiyormuş genelde. İlaç vermediler ama gece ellerimin acımasına uyanıyorum uykumdan 🥲
Çok geçmiş olsun bu ağrılar çok yoruyor insanı🙄 benim de kalça ve bacak ağrılarım bir türlü geçmiyor özellikle geceleri başlıyor vr uyutmuyor, magnezyum da çözüm olmuyor, mecbur 9. Aya kadar çekeceğiz bu ağrıları 🙄 Rabbim bebeklerimize sağlık versin 🥰

Ben 6 kilo aldım kızlar, sabah tartıldım, bakalım 9. Ayda kaç kilo ile kapatacağız😁

Benim de canım hiç tatlı istemiyordu ama son 3 gündür sadece tatlı istiyor, bu sabah evde tatlı namına birşey yoktu helvaya dadandım🤭

Benimde daha hamileliğimin başınsa sol el parmağımın çevresi kırılmış gibi çok ağrıyordı, dr a gittim tendonlarım sıkışıyormuş sebebi de hamilelik hormonlarıymış 1 ay kadar çektim sonra kendiliğinden geçti şükür, inşallah sizinki de geçer

Kolay gelsin öncelikle canım. Babamın değerleri iyiye gidiyor çok şükür şuan için en büyük sıkıntımız solunum desteği alması. Doktor solunum desteğini bırakabilirsek serviste devam edicem tedavisine dedi perşembeden beri denemeler yapıyor ama solunum sıkıntısı yaşıyor şuan. Pazartesiye kadar düzeltebilirlerse inşallah pazartesi servise alıcaklar yoğun bakımdan. 🙏 sorduğun için teşekkür ederim 🌸 sen nasılsın bebiş nasıl? Nasıl geçiyor günleriniz ❣️
Rabbim şifasını tez vakitte versin insallah canim ❤🙏bebiş Çok şükür iyi yarin detayli ultrasonumuz var 3 haftadir görmüyorum minnoşumu iyice hareketlendi tatli seviyor hanimcik 🤣 2 yaş sendromlu minik çakim ile herşey bi tık sinir zorluyor 🤣
Kızlar ben toplamda 6 kilo verdim ama dün beni gören arkadaşım kocaman olmuşsun dedi 😂 hem kilo verip hem nasıl kocaman oluyorum 😩😩😩
Bende verdigim 4.5 kilo ile duruyorum ama ödem topu gibiyim göbegim de kalk gidelim diyor🤣

Amin canım inşallah ben 42 yaşındayım ve 8 tüp bebek o kadar büyük bir mücadeleden çıktım ki bu kadar ilerlemişken çok korktum

Çok sağol iyi bir cümle iyi öyle ihtiyacım vardı ki ♥️

Canım ben serklajlıyım ben de yatıyorum şu an sürekli. 19+4 deyiz bugün. 18+3 de atıldı serklaj. Ben de ayrıntılıda öğrendim kısalığı ve sonra takip doktorumu değiştirdim kendisi hiç alttan bakmamıştı sinir oldum bu kdr geç kalındığı için. Eski tanıdığım çok güvendiğim başka bir doktor yaptı serklajı. Uzak diye hamilelik takibini ona gitmemiştim, işte hata. Muhtemelen hamileliğin sonuna kadar çok fazla ağır hareket etme diyecek. Kafanı oyalamaya çalış. Kim bakıyor sana eşin çalışıyor mu hiç kalkmamak gerektiği için yanında insan devamlı birini istiyor çünkü. Allah hepimize güç sabır versin ki veriyor çok şükür hepsi geçecek. 🙏🏻

Bir süredir foruma pek girememistim bende.
P payedar Rabbim sabır versin. Çok çok çok üzüldüm . İnşallah en güzel zamanda sıkıntısız sağlıkla mutlulukla güzel evlatlar nasip etsin Rabbim.
Hepimiz inşallah bu süreci sağlıkla atlatırız.
Başkalarında once aa hamileymiş haberleri alıp sanki hemen geçiyormuş gibi zaman hemen çocuğu da doğmuş olurdu. Meğer ne sıkıntılı süreçler miş. Ne streslerle zaman geçmek bilmez miş. Rabbim tüm hamilelere huzur stressiz ve sağlıklı bir süreç nasip etsin .

Benimde detaylı ultrasonun vardı cuma günü. Kendi doktorum yapıyor zaten. Çok şükür herşey yolunda çıktı. 25 dk sürdü. Normal muayene ücreti 1850 idi. Bunda 3000 aldılar. Okuyacaklara bilgilendirme olsun.

Her yeri tek tek inceledi. Anlayabileceğim yerlerde bana da gösterip açıklama yaptı. Kalp beyin iç organlar kemikler vs gösterip izah etti. Sanırım bizimkide rahat gösterdiği için aşırı uzun sürmedi yoksa hiç bir yeri atlamadi. Rahim ağzı uzunluğu rahme giden kan damarları plesantadaki damarlar dahil . Normal dedi çok şükür . Kanama alanlarım tamamen bitmiş . Tam 21+0 da yaptırmış oldum detayliyi. İdeal bir zaman dedi doktor. Yalnız yüz hatları 23 ten sonra daha iyi oturur dedi. 4d resim almak istedik biraz elleriyle yüzünü kapattı kızımız o yüzden çok net bir poz alamadık maalesef . Olsun önemli olan sağlıklı olması. 25 cm 433 Gr.

Birde isim çok konuşulmuş bende sizden bir fikir alayım . Biz eşimle çocuk bile dusunmezken hatta belki evli bile değildik sanırım Evren ismini çok sevmiştik. Kız da olsa erkek de olsa unisex bir isim diye düşünmüştük. Ki benim içime kız düşmüştü açıkçası. Evrene kara verdik yine. Ama çok erkeksi kacarmi diye de içime bir şüphe düşmedi değil. Başka içime sinen bir isim de yok. Normalde pek iki isim dusunmezdim ama bu sebepten Evren Bilge olsa dedik. Bilge de daha kızsı malum. Nasıl sizce

Benimde detaylı ultrasonun vardı cuma günü. Kendi doktorum yapıyor zaten. Çok şükür herşey yolunda çıktı. 25 dk sürdü. Normal muayene ücreti 1850 idi. Bunda 3000 aldılar. Okuyacaklara bilgilendirme olsun.

Her yeri tek tek inceledi. Anlayabileceğim yerlerde bana da gösterip açıklama yaptı. Kalp beyin iç organlar kemikler vs gösterip izah etti. Sanırım bizimkide rahat gösterdiği için aşırı uzun sürmedi yoksa hiç bir yeri atlamadi. Rahim ağzı uzunluğu rahme giden kan damarları plesantadaki damarlar dahil . Normal dedi çok şükür . Kanama alanlarım tamamen bitmiş . Tam 21+0 da yaptırmış oldum detayliyi. İdeal bir zaman dedi doktor. Yalnız yüz hatları 23 ten sonra daha iyi oturur dedi. 4d resim almak istedik biraz elleriyle yüzünü kapattı kızımız o yüzden çok net bir poz alamadık maalesef . Olsun önemli olan sağlıklı olması. 25 cm 433 Gr.

Birde isim çok konuşulmuş bende sizden bir fikir alayım . Biz eşimle çocuk bile dusunmezken hatta belki evli bile değildik sanırım Evren ismini çok sevmiştik. Kız da olsa erkek de olsa unisex bir isim diye düşünmüştük. Ki benim içime kız düşmüştü açıkçası. Evrene kara verdik yine. Ama çok erkeksi kacarmi diye de içime bir şüphe düşmedi değil. Başka içime sinen bir isim de yok. Normalde pek iki isim dusunmezdim ama bu sebepten Evren Bilge olsa dedik. Bilge de daha kızsı malum. Nasıl sizce
Her şey yolundaymış gözün aydın 🙏🏻🧿🥰
Evren isminde kız hiç duymadım ama yanına güzel bir isimle olabilir tabi .
Ben kız olsaydı inci koyacaktım ismini. Şimdi erkek ismi bulamıyoruz biz de 😊

Evren küçük bir kız çocuğu iken güzelliğine hayran olduğum o zamanlar 20 yaşlarında olan bir akrabamizin adıydı. Bana Evren belki de o nedenle hiç erkeksi gelmiyor ve Evren Bilge ismini de beğendim.

Kızlar ayrıntıldan kaç hafta sonra kendi doktorunuza kontrole gideceksiniz?
Benim doktorum 4 hafta geçsin dedi ama ben nasıl dayanıcam o kadar bilmiyorum 🤷‍♀️
Biz 2 haftada bir gidiyoruz çok sık geliyorsunuz dedi bize

Kızlar ayrıntıldan kaç hafta sonra kendi doktorunuza kontrole gideceksiniz?
Benim doktorum 4 hafta geçsin dedi ama ben nasıl dayanıcam o kadar bilmiyorum 🤷‍♀️
Biz 2 haftada bir gidiyoruz çok sık geliyorsunuz dedi bize
Salı günü ayrıntılı ultrason randevum var bana da o ay gelme diğer ay gel dedi🥲

X