Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Kızlar ayrıntıldan kaç hafta sonra kendi doktorunuza kontrole gideceksiniz?
Benim doktorum 4 hafta geçsin dedi ama ben nasıl dayanıcam o kadar bilmiyorum 🤷‍♀️
Biz 2 haftada bir gidiyoruz çok sık geliyorsunuz dedi bize
Sıkıntılı bir gebelik mi iki hafta çok kısa bı süre 😶

Benim doktorum 4 hafta geçsin dedi ama ben nasıl dayanıcam o kadar bilmiyorum 🤷‍♀️
Benimki riskli gebelik olduğu için hep daha sık gidiyorum, yine detaylıdan 2 hafta sonra kontrole çağırdı😊 hatta ilerleyen haftalarda 10 günde bir haftada bire düşecek kontroller😬
Ama ilk gebeliğimde riskli olduğunu bilmiyorduk doktorum da 4 haftada bir çağırırdı.

Canım ben serklajlıyım ben de yatıyorum şu an sürekli. 19+4 deyiz bugün. 18+3 de atıldı serklaj. Ben de ayrıntılıda öğrendim kısalığı ve sonra takip doktorumu değiştirdim kendisi hiç alttan bakmamıştı sinir oldum bu kdr geç kalındığı için. Eski tanıdığım çok güvendiğim başka bir doktor yaptı serklajı. Uzak diye hamilelik takibini ona gitmemiştim, işte hata. Muhtemelen hamileliğin sonuna kadar çok fazla ağır hareket etme diyecek. Kafanı oyalamaya çalış. Kim bakıyor sana eşin çalışıyor mu hiç kalkmamak gerektiği için yanında insan devamlı birini istiyor çünkü. Allah hepimize güç sabır versin ki veriyor çok şükür hepsi geçecek. 🙏🏻
Bana bakıldı ama o zaman uzundu serviks detaylı iki hafta sonra idi orada düşük çıkınca acaba cihaz farkı mı dedim ama içime ateş düştü bir hafta sonra kendi doktoruma gittim detaylıdakinde 3.3 bir hafta sonra 2.8 çıktı ve hunileşme ama benim doktor serklaj yapmıyorum Pessar takıyorum dedi. 1 hafta sonra gel dedi antibiyotik ve Prolüton verdi. 1 hafta sonra öğlen kendi doktoruma, akşamüstü detaylıya gittiğim profa gidicem. Şayet kısalma devam ediyorsa Prof da serklaj derse onu yapacağım. Her doktor farklı düşünüyor bazısı pessar da takmıyor sadece progesteron ve dinlenme veriyor. Ama evet ikinci bir görüş almak iyi olur. Böyle saatli bomba gibi hissediyorum nasıl hazmederim rahatlarım bilmiyorum

Bana bakıldı ama o zaman uzundu serviks detaylı iki hafta sonra idi orada düşük çıkınca acaba cihaz farkı mı dedim ama içime ateş düştü bir hafta sonra kendi doktoruma gittim detaylıdakinde 3.3 bir hafta sonra 2.8 çıktı ve hunileşme ama benim doktor serklaj yapmıyorum Pessar takıyorum dedi. 1 hafta sonra gel dedi antibiyotik ve Prolüton verdi. 1 hafta sonra öğlen kendi doktoruma, akşamüstü detaylıya gittiğim profa gidicem. Şayet kısalma devam ediyorsa Prof da serklaj derse onu yapacağım. Her doktor farklı düşünüyor bazısı pessar da takmıyor sadece progesteron ve dinlenme veriyor. Ama evet ikinci bir görüş almak iyi olur. Böyle saatli bomba gibi hissediyorum nasıl hazmederim rahatlarım bilmiyorum

Canım her doktorun tedavisi ve her hamilenin ihtiyacı Tabiki farklıdır. Demekki senin için halka uygun şu an. Ama eğer farklı bir doktor görsün dersen istanbulda mısın bilmiyorum ama ben kendi doktorumu önereyim sana. Aklında bulunsun. Beşiktaş Ota Jinemed Hastanesi Prof Alparslan Baksu. Serklaj konusunda çok deneyimli ve benim ameliyatımdan sonra mesela dedi ki ben çok sık yapıyorum bu ameliyatı ama sende zorlandım rahim ağzın çok kısaymış. O an derin bir oh çekip iyi ki dedim inan. Çünkü ona gitmeseydim perinotolog yapacaktı serklajı ve o doktoru hiç tanımıyorum ilk kez gitmiştim kendisine detaylı için. Eğer serklaj derlerse de hiç korkma doktoruna güven canım. İlk bir kaç saat birazcık ağrılı oluyor o kadar sonra geçiyor yatman dinlenmen lazım. Bir gece yatış verdi bana ertesi günü çıktık. Hepimiz için hayırlısı olsun moralini yüksek tut. Bebiş de üzülmesin içerde annesi 🙏🏻🌸

IMG_5076.png

Benimde detaylı ultrasonun vardı cuma günü. Kendi doktorum yapıyor zaten. Çok şükür herşey yolunda çıktı. 25 dk sürdü. Normal muayene ücreti 1850 idi. Bunda 3000 aldılar. Okuyacaklara bilgilendirme olsun.

Her yeri tek tek inceledi. Anlayabileceğim yerlerde bana da gösterip açıklama yaptı. Kalp beyin iç organlar kemikler vs gösterip izah etti. Sanırım bizimkide rahat gösterdiği için aşırı uzun sürmedi yoksa hiç bir yeri atlamadi. Rahim ağzı uzunluğu rahme giden kan damarları plesantadaki damarlar dahil . Normal dedi çok şükür . Kanama alanlarım tamamen bitmiş . Tam 21+0 da yaptırmış oldum detayliyi. İdeal bir zaman dedi doktor. Yalnız yüz hatları 23 ten sonra daha iyi oturur dedi. 4d resim almak istedik biraz elleriyle yüzünü kapattı kızımız o yüzden çok net bir poz alamadık maalesef . Olsun önemli olan sağlıklı olması. 25 cm 433 Gr.

Birde isim çok konuşulmuş bende sizden bir fikir alayım . Biz eşimle çocuk bile dusunmezken hatta belki evli bile değildik sanırım Evren ismini çok sevmiştik. Kız da olsa erkek de olsa unisex bir isim diye düşünmüştük. Ki benim içime kız düşmüştü açıkçası. Evrene kara verdik yine. Ama çok erkeksi kacarmi diye de içime bir şüphe düşmedi değil. Başka içime sinen bir isim de yok. Normalde pek iki isim dusunmezdim ama bu sebepten Evren Bilge olsa dedik. Bilge de daha kızsı malum. Nasıl sizce
Gayet güzel bi isim bence

Arkadaşlar bu salopetleri çok beğeniyorum ama beden konusunda endişeliyim xl aldım hamile kıyafeti olduğu için gelir diye düşündüm en kötü iade edicem

Bir de ben hala tetanoz aşısı olmadım sağlık ocağı çağırmadı beni 22. Haftadayım ben yarın ilaç yazdırıcam kendim sorup olayım mı diye doktora danıştım ol dedi

Canım her doktorun tedavisi ve her hamilenin ihtiyacı Tabiki farklıdır. Demekki senin için halka uygun şu an. Ama eğer farklı bir doktor görsün dersen istanbulda mısın bilmiyorum ama ben kendi doktorumu önereyim sana. Aklında bulunsun. Beşiktaş Ota Jinemed Hastanesi Prof Alparslan Baksu. Serklaj konusunda çok deneyimli ve benim ameliyatımdan sonra mesela dedi ki ben çok sık yapıyorum bu ameliyatı ama sende zorlandım rahim ağzın çok kısaymış. O an derin bir oh çekip iyi ki dedim inan. Çünkü ona gitmeseydim perinotolog yapacaktı serklajı ve o doktoru hiç tanımıyorum ilk kez gitmiştim kendisine detaylı için. Eğer serklaj derlerse de hiç korkma doktoruna güven canım. İlk bir kaç saat birazcık ağrılı oluyor o kadar sonra geçiyor yatman dinlenmen lazım. Bir gece yatış verdi bana ertesi günü çıktık. Hepimiz için hayırlısı olsun moralini yüksek tut. Bebiş de üzülmesin içerde annesi 🙏🏻🌸
Antalyadayım tatlım. Umarım iyi olsun her şey hepimiz için ♥️

Kızlar 2 haftadan fazladır ellerim uyuşuk kalkıyorum. Karpel tunel sendromu olmuşum 🥲 bazen ağlayacak gibi oluyorum acıyor bileklerim. Hamilelikten oluyormuş ve bitince geçiyormuş genelde. İlaç vermediler ama gece ellerimin acımasına uyanıyorum uykumdan 🥲
Çok geçmiş olsun cnm. Benm de kızıma hamileyken son aylarda olmuştu ve doğumdan 1 ay sonra ancak geçmişti. Bileklere çok ağrı yapıyor ben sürekli ortopedik bileklik takıyordum. Hatta doğumdan sonra emzirirken bile zorlandım doktor da bilekten iğne önerdi ama ondan da korkup yaptırmamıştım. Sonra kendiliğinden geçti. Unutup gitmişim bile şimdi senin yazdığını görünce yaşadıklarım aklıma geldi 🙈

Ben hep 4 haftada bir gidiyordum beklemesi zor oluyor 🫠 zaten 30 dan sonra 2 haftaya düşüyor 36dan sonra haftalık oluyor diye hatırlıyorum

Benimki riskli gebelik olduğu için hep daha sık gidiyorum, yine detaylıdan 2 hafta sonra kontrole çağırdı😊 hatta ilerleyen haftalarda 10 günde bir haftada bire düşecek kontroller😬
Ama ilk gebeliğimde riskli olduğunu bilmiyorduk doktorum da 4 haftada bir çağırırdı.
Bana da doktor sen artık 2 haftada bir gel dedi. Riskli gebelik değil ama. Ben hamilelik haftası nedeniyle öyle dedi diye düşündüm. 24 haftalık olacağım yarın. Ne zamandan itibaren doktor kontrolleri siklasiyor normalde?

Bu arada aptamilin ilk adımlar uygulamasını bilen duyan var mı . Akademi kısmında online canlı eğitimler var. Kayıt oluyorsun canlı eğitime katılabilmek için. Sonunda soru cevap kısmı da yapıyorlar. Ben kayıt olmuştum 3-5 tanesine. Bu hafta yoğun geçtiği için katılamadım. Ama güzele benziyor. Bu haftaki eğitimler de yeni doğan bebeğin ihtiyaçları , 0-3 ay uyku düzeni ... Gibi 4 tane canlı eğitim var. Bu hafta bakmayı dusunuyorum. Ara ara yapiyorlar sanırım bu şekilde

Ben hep 4 haftada bir gidiyordum beklemesi zor oluyor 🫠 zaten 30 dan sonra 2 haftaya düşüyor 36dan sonra haftalık oluyor diye hatırlıyorum
Ben başından beri 2 haftada bir gidiyorum 🌹 hatta doktordan çekinmeye başladım sürekli gelmemizi istemiyor.
Bu sefer üç hafta dayanıcam ben de inşallah bir aksilik çıkmazsa 🙏🏻🌹

X