Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Üfürüm benim kardeşimde de vardı. Hemen kapanmasına rağmen okula başlamadan ve 18 olduğunda doktor yeniden görmek istemişti. Aklınızda bulunsun sizin de.
Kuzum bizde 2 yaşta gittik biri kapanmış biri kapanmak üzere dendi.4 yaşta kontrole çağırdı.insallah bı sorun olmaz.

Amniyosentez demedi çok şükür, ense kalınlığı çok iyi dedi, dedim 12. Haftada da iyiydi ikili üçlü testlerde sıkıntı çıkmadı düşük risk grubundaydım. Doktor endişelendirmedi sadece tavsiye etti. Düşünüyorum hala yaptırmalı mıyım diye

Benim özeldeki doktorda hiç bahsetmemişti, üni hastanesindeki prof Doktora gittim ayrıntılı için o söyledi. Yeğenime de demişlerdi parlaklık var diye o da doğduğunda üfürük vardı kendiliğinden kapandı

Bende KV lerle ve eltimlerle konuşmuyorum.esim de sadece annesi gille konuşuyor.ilk haftalarda okadar sıkıntı çektim kanamam düşük riskim oldu hem oğluma baktım hem okula gittim gelelim diyen olmadı KV fln.eltime kalsa bugün gelir yalakadir kendisi kara cahil ama ben konusmuyorum.kv dün aramış eşimi bı kaç bsy almis ,eltimgilin de giydirmedigi bsyler varmış gelirken getireyim demiş.ben şok ilk olarak annene kim gel demiş ki gelecek dedim,ikinci oalrak konusmadigim insanlarin bsyini alacağımı kim söylemiş dedim eşime.esime bı gıcık oldum.sen demedin mi annene eşim kabul etmez diye dedim.ee dedim ama bı sorayım dedim die agzinda geveliyor... Ya bana soruncaya kadar kimsenin bsyine ihtiyacımız yok hele konusmadigimiz insanların vereceği kendi çocuğuna beğenip giydirmemis bnm çocuğuma mi meyil görmüş şeylere hiç ihtiyacimiz yok biz aldık herseyini nie demedin diyorum .gelip gidenin getirdiği şeylerdir eminim eltim beğenip giydirmemistir..hala daha sinir küpüyüm ya..zamanında eltimde kaynım da KV de çok etti.o yüzden onlarla konuşmayı asla ama asla düşünmüyorum.onlar da hatalarını bildikleri için barışmak istiyorlar ama ben istemiyorum.herkes bana kindar kaddar diyebilir ama ne çektiğimi bı Allah bı ben bı ailem biliyor..

Canım benm ortancanın ismi Aras Efe Aras diyoruz sadece ben aslınfa ilk oglumda istemiştim Aras ismini ama eşim dedelerin ismini koydu simdi ise 3. Ye de Ata koymak istiyor bende yanına Deniz istiyorum Ata Deniz bilemedm ama sizce nasıl

Yaa ne güzel, bizde dedelerin adını koyacağız Mehmet Efe olacak nasipse ama ben Mehmet Aras olsun istemiştim

Ata Deniz isim soyisim gibi duruyor sanki Deniz Ata nasıl olur ki

Canım zaten gidicekmis sakin ol ters bişey deme ama şöyle yani biz o ismi düşünmüyoruz diye ben olsam söylerdim kendileri hangi ismi beğenirse o olcak zannediyorlar

Bizimkide gelir muhakkak birde uzak olduğumuz için 1 ay kalır herhalde bende çok istemem okadar kalmasını ana insan git de diyemez 40 ini beklemeden gitseler keşke

Uras isminde güzel aras kargo beğenmezseniz

Canım banada %80 dedi kordonda damar eksilmiş ama bir sıkıntı olmaz dedi genede bir çok şeyi önerdi tabi fetal amniyo vs de yaptirmicam kendi doktorumda bı sıkıntı olmaz dediği için.

Bı arkadasimin oglunda çıkmıştı sonra geçti demişlerdi ilerleyen haftalarda

Kızlar merhaba bugün doktorumla tetanoz hakkında konuştuk. Boostrix isimli karma aşıyı önerdi. Yine de istemezsen 24. Ve 28 haftalarında sağlık ocağında tetanoz olabilirsin dedi. Doktoru bu aşıyı öneren var mı ? Bu özel aşı 30.haftada tek doz olarak yapılıyormuş

Kızlar selam, kayınvalide olayın ben de değinmek istiyorum Benm kayınvalidem dünya iyisidir çok da severim. Ama önceki hamileliğimde hormonel olduğunu düşünüyorum herseyi batıyordu. Hele de doğumdan sonra lohusalik döneminde daha da çok batmaya başladı her dediğine alınıyordum. Sonra lohusalik geçince bitti geçti. Zamanla gelip çocuğumu görmesin kucağına almasın istediğim kayinvaldemin şimdi gelsin çocuğa biraz baksın da biz kocamla vakit geçirelim diye gözünün içine bakıyorum anne/baba/kv/kp/elti… iyi kötü birçok insan var herkes kendi yaşadığını bilir. Ama şunu deneyimledigim için paylaşıyorum bu dönemlerde bize biraz daha fazla batıyor. Hormonlarında etkisi var bunu hep aklımızda tutalım

Canım ben bogmacali olandan olucam 2. Yi öyle karar verdim. Dediğin asi ondan herhalde

Kızlar bebekler sizce etraflarındaki yüksek sesli şeylerden korkuyor ya da bir şekilde irkilip tepki veriyor olabilir mi? Mikseri çalıştırdım bebek sesi duyunca aşırı tekmeler attı Annem de korkmuştur diyor

Bana ilk baştan beri batıyordu hatta şimdi eşime diyorum ananın boyle olduğunu bilsem evlenmezdim senle diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…