Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
ayy seninki biraz daha betermiş bizimki kıyafete falan hevesli örgü takım yaptırcakmış annemde ben parasını vercem kendileri beğenip yaptırsın benim seçtiğmi beğenmezler deyince bu sefer kaynanamda sen internetten model seç ben ördüreyim demeye başladı bizimki biraz gazla çalışıyor geçen günde bebeğe reflü yatağı aldık bu iyi değil çocuk bunda yatmaz diyor eşimde sen uzmanlardan daha mı iyi biliyorsun deyince sustu

Lohusa kadına da biraz daha anlayışlı davranmak gerek. Umarım o zaman öyle olur da bu kez sıkıntı yaşamazsınız. Ben eşimin ailesi ile özellikle kavga etmiyorum ama fikirleri bana uymuyor genel olarak. Bir arkadaşım bana demişti ki, zaten az görüyorsun esin için idare et, sen de öyle düşünmeye çalış. O zamandan beri idare ediyordum en son çul çaput olayında eşim baktı tansiyon yükselecek telefonu kapattı Kimse benim bebek adamima kırk kez hevesle bakıp aldığım şeye cul çaput diyemez demiştim.

Çok istiyorsa o ismi koymayı bir tane daha doğursun koysun
Hiç hoş değil, hangi devirde yaşıyoruz hala kadınlarımız kaynanalık yapmaya çalışıyor
Canım benim hamilleliğim de riskli geçiyor, sürekli yatıyorum, eşim herşeye koşuyor, annem kız kardeşim arada gelip evimi temizliyor falan benim kayınvalidem aynı şehirde olmamıza rağmen 21. Haftadayım kapımı açmadı, sadece serklaj olduğumda geldiler bir akşam ,onunda kayınpederimin zoruyla olduğuna eminim ama ispatlayamam
Ama gün gelecek ben den birşeyler bekleyecek, o zaman ben de aynı tavrı göstereceğim
İnsan hamileyken kimin nasıl davrandığını asla unutmuyor sanırım

ewt hoşuma gitmeyen şeyler olmuştu daha öncelerde ondanda biraz doluyum ama Yiğit demesine de gıcık oluyorum bide eşimin en yakım arkadaşının çocuğnunn ismi nolcak hergün onu mu görceğniz koysanız diyor sabırla susuyorum nasıl olsa koyulmıcak

Bncede ilk de olsa ikinci üçüncü bebekde olsa bizim için aynı değerde biz ne heveslerle bakıyoruz saatlerce o minnacık kıyafetlere keşke herkes sadece kendi çocuğna büyükler küçükleri biraz kendi hallerine salsa

Aksa holding miii Ay soğudum zaten eşim de istemiyor

Sanırım tek isim koyacağız canım bakalım
Bende Aras ismini istiyordum eşim bu ne ya Aras kargo gibi dedi hatta sonra daldığım bi anda bana Aras yolda geliyor dedi, bende ne kargosu ne sipariş ettin dedim oda bak seninde aklına kargo geldi oğlumuzdan bahsediyorum dedi velhasıl koymak istemedi ama ben hala soğumadım assdghj cinnabon

Kızlar ben dün detaylı ultrasona girdim, 21+2 deyim bebeğim 475 gram olmuş . Kilosu, boyu, suyu, kordonu, rahim ağzı uzunluğu, ağzı burnu, kalp atışı vs herşeyi iyi ama beyninde kist olduğunu söyledi yüzde 90 geçer dedi ama kafam takıldı baya, birde kalbinde çok ufak bir parlaklık görüldü. Doktor fetal dna önerdi, hiçbirşey çıkmayadabilir ama emin olursun dedi. Sizce yaptırmalı mıyım ?

Ben evliligimin 3. yılında hamile kaldım. O da isteyerek olmadı. Şükür ki Allah nasip etti. Ben zaten istiyordum. Daha 3. ayda başladı sen terlik çorap giymiyorsun ondan çocuğun olmuyor demeye. İşte bunun bir cocugu olmuş ikinci bir süre olmamış eski usul sıcağa falan oturtma gibi bir şey yapmışlar. Neredeyse bana da yapacak. Ben de belki olmuyordur, belki de istemiyoruzdur bu bizim özelimiz dedim. En son dayanamadım eşime söyledim sen yanlış anlamışsındır dedi. Artık kötü anlayan insan gibi görüleceğime kayınvalidem aynı şeyleri söylemeye başlayınca ses kaydı aldım eşime dinlettim. 3 sene öyle kurtuldum dilinden Bu sene de bebeği haber verdim şükür millete verecek cevabım var artık dedi. Sakla dememe rağmen herkese duyurdu. Şimdi de düşün ki beni ailemde anestezi ile gelişen genetik ölümcül bir rahatsızlık var, özel hastaneler normal devlet hastaneleri kabul etmiyor beni. Dogumum bebek için de benim için de riskli. Her gittiğim doktor önce vah vah yapıp sonra seni normal doğurtacağız inşallah diyor. Kayınvalidem bu halde iken doğuma gelmezse bu normal bir doğuma gelmemek olmaz ben de bunu asla unutmam bebeği de kucağına gerçekten vermem. Bebeği ve anasını düşünen bu halde doğuma gelir çünkü.

Gelmez mi hiç eşim 15 gün ewde olcak ona güveniyorum o işe başlayınca biz yalnız kalınca asıl bomba o zamn patlar
Belki o zaman daha çok yardımı dokunur da gözüne gelmez bazı şeylerBenim annem gelecek onunla bile anlaşamayabilirim diye düşünüyorum ama hayırlısı

Bu erkekler niye böyle ya
Bu arada yeğenimin adı Aras çok karizmatik benim oğluşum, güzel isim bence

Bence yapmalısın. Bana da kist var demişlerdi araştırdım o hiç sorun olacak bir şey değil. Hatta bir doktor şey demiş 15 yıldır geçmeyen görmedim falan. Anne karninda gecen bir şey. Böbrekte büyüme, kalpte parlaklık ile görüldüğü zaman fetal Dna'yı daha çok isteme yanlisi oluyorlar. Bence yaptırın kafanız rahat eder.

Ay tövbee denir mi öyle ne kötü genleriniz var diye basit bir şey olsa takılsın hadi de zaten gebelikte insan stresli oluyor seninki fenaymış

Üf gereksiz bazen biz de biliyoruz bir kere desin bak şu kadar ihtiyaç olur ona göre al sonra susmaları lazım sen de biliyorsun demekki heves edip alıyorsun.Parasını da sanki onlar veriyor böyle şeyler çok can sıkıyorHerkes bütçesine kendi mantığına göre hareket etsin akıl istersek sorarız

Allahım ne cahil insanlar var benimki de erken doğum oluyor ben de diye hocaya gitmemi söyledi, senin kızların yaşamıyor dedi
Sübyan falan var dedi.
Hiç cevap vermedim, eşim gereken cevabı hep verdi çok şükür.
Çok geçmiş olsun canım, Rabbimin izniyle sağ salim kucağına alacaksın yavrunu, sen de o da iyi olacaksınız
Ocak ta buralar şen şakrak olacak, uyutmuyor, gazı var diye söyleneceğiz

o kadarda değildir gelir bnce ya sonuçta onunda canı kanı torunu oluyor zaten o kadar milletin lafına bakıyorsa kesin gelir bnce kaynanalıkda yapar gelince zaten ewlenenlere yapılan şu bebek baskısını anlamıyorum belki sorun var olmuyor belki hazır değiliz belki hiç istemiyoruz. Bizim bu temmuzda iki yıl oldu ewleneli ilk bi buçuk sene düşünmedik bu kış istemeye başladık nisanda nasip oldu kaynanam haberi verdiğimizde geç bile kaldınız şunun çocuğu bilmem kaç aylık oldı demeye başlamıştı. Ama sizin durumunuz dahs farklı riskiniz var daha fazla anlayış gerekiyor Allah kaynanaların kalbine vicdan versinde kendi kızlarının aynı durumda olduğnu biraz düşünebilsinler

Canım kistler hemen geçebiliyormuş parlaklık da çok gördüm o da genelde sorun olmuyormuş.İki tane bulgu olduğunda fetal dna ya da amniyosentez öneriyorlar eğer içim rahat etmez diyorsan fetal dna yaptırabilirsin koldan kan alıyorlar hiçbir riski yok.Bende iki bulgu vardı fetal dna yaptırdığım halde ilk gittiğim doktor amniyosentez yaptırabilirsin dedi.Farklı bir perinatolog görüşü daha aldım ve o gerek görmedi.Eğer fetal dna yaptırmasaydım kesin yaptırırdım.

Hiç şüphem yok. İnşallah her şey çok güzel olacak. Alp'im bize uğurlu gelecek Bebekler bereketiyle uğuruyla gelecek her birimizin evine inşallah.

Valla ben de o kadar olmayacağını umuyorum. Ben doğurur doğurmaz yazarım artık buraya Kendi evinden doğuma giden gelininin, yani ilk torununun doğumuna gitmemiş birinden bahsediyoruz. Yani bunu söyleyince garip gelecek ama bazen eşimin de bir kız kardeşi olsaydı da görseydi kayınvalidem ya da kayınpederim ne olduğunu diye düşünüyorum. Sonra da diyorum ki Allah bilmiş de vermemiş. Allah herkes için hayırlısını versin.

Kavga çıkmasın istiyoruz ama bı yandan da bsy söylese de patlasak fln oluyor
Cnm ben oğlumda ayrıntılıyi özelde yaptırdım .herşey çok iyi fln dedi.cocuk doğdu üfürüm var dediler.sonra bu üfürüm durumlarında kalpte delik oluyormuş.oglumda 2 3 tane delik vardı kalpte.kilo aldıkça zaman geçtikçe kapanıyor dediler.cok şükür bizimkiler kapandı bı tanesi de kapanmak üzere.genelde parlaklık oluyor ama Dr bize soylememisti bsy.dogunca ogrendik

Üfürüm benim kardeşimde de vardı. Hemen kapanmasına rağmen okula başlamadan ve 18 olduğunda doktor yeniden görmek istemişti. Aklınızda bulunsun sizin de.

Böyle KV lerde nedense çok aşırı deli oluyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…