Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    136
Ya bu isim konusu beni düşündürüyor oğlum da daha cinsiyeti bilmeden ismi şu demiştim bunda hiç bı ismi kendime.yakin hissetmiyorum 🥸

Kızlar selammm, inşallah bebişleriniz de sizler de iyisinizdir 🥰 ben mart grubundanım fakat ara ara girip okuyorum çoğu grubu 🤭 nasipse kızımız olacak, eşim tutturdu farklı gruplara da sor isim hakkındaki düşüncelerini yoksa ben hesap açar sorarım dedi 😂 kızımız için Derin Mavi ismini düşünüyoruz, kulağa hoş geliyor mu sizce nasıl bi isim? ☺️
iki isim de çok güzel bence ama lacivert gibi oluyo anlamı yanyana :p bi de sınavlarda kodlarken zorlanabilir soyadınız da uzunsa x-D

Kızlar selam uzun zamandır bakamıyorum buraya. Ayrıntılı ultrasona girdik geçen hafta, 2 kere. Devlet Hastanesi'nde hem radyoloji uzmanı yaptı hem de 15 dk sürdü içim rahat etmedi. Ali Ergün hocaya gittik bir de. Oğlumuz büyümüş çok tatlı olmuş kardeşime benziyor bence. Teyzesine yani. Bebeğimiz iyi çok şükür. 27cm 476gr olmuş. Ama ben o kadar iyi değilim. Geçen hafta sonu tek ayağım hatta bacağım şişti. Basamıyordum bile. Böbrek ve damardan şüphelenildi. Böbrek değerlerim biraz bozulmuş birde kalp damara gideceğim renkli damar doppleri çekileceğim. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Bebeği hissetme konusunda da 2 haftadır baya hissediyorum hatta baya tepki veriyor pıt pıt vuruyorum hemen tekmeyi basıyor sağolsun.

Bebişin ve ayağımın fotoğrafları

Eklentiler

• IMG_20240901_235134.jpg
    IMG_20240901_235134.jpg
    118,9 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_2024-09-07-11-50-02-899_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-09-07-11-50-02-899_com.google.android.apps.photos.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 66
Böyle bir şey gördüm. Buna göre benim bebek kilosuna göre 2 hafta önde gidiyor. Ben bunu anneme söyledim. Annem de diyor ki kalkıp yürü bebek o kadar kilo almasın. Gününden evvel doğup küveze falan girmesin. Dedim ne yapayım yürüyünce ben bebek mi zayıflayacak. Bebeğin çok kilo alması benim yatmamdan olur mu? Yani ne yapayım ben yürüyünce bebek daha mı az kilo alacak? Öyleyse daha çok yürüyeyim çok da yemiyorum aslında da.
Yapacak bsy yok bebeklere yarayan yicek ve içecekleri az tuket .ama bu haftadan sonra kendimiz de bebekte güzel kilo alıyoruz.🫣
Biraz genetik biraz beslenme etkili bence ☺️ ben pek dikkat etmedim yani bebeğe kilo aldıran yiyecekler var diyorlar nekadar doğru bilemedim .benimki bu listeyle tutuyor.birde şunu duydum erkek bebekler biraz daha kilolu oluyor sanki☺️
Aynen erkekler genelde önden gidiyor.
Kızlar selam uzun zamandır bakamıyorum buraya. Ayrıntılı ultrasona girdik geçen hafta, 2 kere. Devlet Hastanesi'nde hem radyoloji uzmanı yaptı hem de 15 dk sürdü içim rahat etmedi. Ali Ergün hocaya gittik bir de. Oğlumuz büyümüş çok tatlı olmuş kardeşime benziyor bence. Teyzesine yani. Bebeğimiz iyi çok şükür. 27cm 476gr olmuş. Ama ben o kadar iyi değilim. Geçen hafta sonu tek ayağım hatta bacağım şişti. Basamıyordum bile. Böbrek ve damardan şüphelenildi. Böbrek değerlerim biraz bozulmuş birde kalp damara gideceğim renkli damar doppleri çekileceğim. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz.

Bebeği hissetme konusunda da 2 haftadır baya hissediyorum hatta baya tepki veriyor pıt pıt vuruyorum hemen tekmeyi basıyor sağolsun.

Ay geçmiş olsun.bnm 23ten sonra mi neydi corana olmuştuk çok su içmeye başladım.yemk yemiyordum su aşeriyordum resmen.4 5 litre fln iciyordum ve ayaklarım böyle sisiyordu.gece bile kalkıp su içiyordum kaç kez.bi gün dayandım içmedim ayaklarım şişmedi ama insanın elinde olan bsy olmuyor su içmek istemesi.bazi zaman esim kızıyordu çok icion die saklı saklı içiyordum 🫣dogumdan sonra icemedim bile.

Böyle bir şey gördüm. Buna göre benim bebek kilosuna göre 2 hafta önde gidiyor. Ben bunu anneme söyledim. Annem de diyor ki kalkıp yürü bebek o kadar kilo almasın. Gününden evvel doğup küveze falan girmesin. Dedim ne yapayım yürüyünce ben bebek mi zayıflayacak. Bebeğin çok kilo alması benim yatmamdan olur mu? Yani ne yapayım ben yürüyünce bebek daha mı az kilo alacak? Öyleyse daha çok yürüyeyim çok da yemiyorum aslında da.
Şeker falan yoksa önde gitmesinin bir sakıncası yok ki bazen haftalar daha yavaş kilo aldığı oluyor erkek bebekler genelde önde çıkıyor oğlum hep öndeydi kafasıda büyük normal dogum bile olmaz diyorlardı 3650 normal dogumla dogdu 38+5 de kafasıda küçücük 🤣

Yapacak bsy yok bebeklere yarayan yicek ve içecekleri az tuket .ama bu haftadan sonra kendimiz de bebekte güzel kilo alıyoruz.🫣

Aynen erkekler genelde önden gidiyor.

Ay geçmiş olsun.bnm 23ten sonra mi neydi corana olmuştuk çok su içmeye başladım.yemk yemiyordum su aşeriyordum resmen.4 5 litre fln iciyordum ve ayaklarım böyle sisiyordu.gece bile kalkıp su içiyordum kaç kez.bi gün dayandım içmedim ayaklarım şişmedi ama insanın elinde olan bsy olmuyor su içmek istemesi.bazi zaman esim kızıyordu çok icion die saklı saklı içiyordum 🫣dogumdan sonra icemedim bile.
Teşekkür ederim. Günde 2 litre kadar su içiyorum hatta onu 3e çıkarmaya çalışıyorum. Tek bacak olması korkuttu. 2bacak olsa normal derim dedi doktor

Ay bu tablo doğruysa korkuttu biraz beni 20. Haftada 440 gram çıktı bizim kız 2 hafta önde gibi😬
Of şeker korkutuyor beni acaba o yüzden mi bu kadar kilo aldı 🙄

Ay bu tablo doğruysa korkuttu biraz beni 20. Haftada 440 gram çıktı bizim kız 2 hafta önde gibi😬
Of şeker korkutuyor beni acaba o yüzden mi bu kadar kilo aldı 🙄
Doğru mu bilmiyorum, belki aralıklar vardır direkt şu bir kilo yazıyor ya o tabloda. Bence aralıklı olmadığı için güvenilir olmayabilir.

Canım selam. Bebişine maşallah 🌸 ama ayak şişmesi için kendi doktoruna preklampsi konusunda bir danış derim. Arkadaşımınbaşına geldi doktoru başta önemsemedi tam önemsediği anda bebeği kaybettiler geç kalmışlar. Gerçi onun iki ayağıda şişti. Korkman için değil, önlem alman için söylüyorum lütfen beni yanlış anlama. Gerekli muayeneleri olup testleri vermende fayda var. Sağlıcakla kucağına al inşallah ❣️🙏

yaa anneniz çok tatlı 😂 bebek ya annede şeker oldu mu kilo alır ya da genektir ırsidir yapacak hiçbir şey yoktur, kilolu bebek gününden önce doğsa bile organ gelişimleri tamamlandığı için ( çoğunlukla) küvöze ihtiyaç olmuyor, bi de belki ilerleyen haftalarda gününü yakalar.

Bende mesela şeker yüklemesi yaptırdığımda suyum da fazlaydı tabi şeker yoktu benim oğlanda 2 hafta ilerdeydi ama ilerleyen haftalarda karın çevresi geriye düştü, dr başta anne ya da babanın küçüklüğüne çekmiştir tombul olacak dedi sonra da zayır doğacak demişti

Bizim bebişin kilosu geçen hafta perşembe günü kendi doktorumda 430 çıkmıştı .
Bugün detaylı ultrasona gidince doktor 420 ölçtü . Ben de bir haftada hiç kilo almamış mı dedim . Cihazdan cihaza farkeder korkma bir sıkıntı yok bunlar tahmini ölçümler 500 de olabilir şuan dedi .

İdrarda protein kaçağı var mıydı. Protein kaçağı var ise hemen önlemini almanız gerekir

Bende de durumlar aynı. 85 kullanıyorken bir anda 100e çıktım pentide filan bulamıyorum artık uygun bedeni😂Umarim sonrasında küçülür
Emzirince sönüyor hatta sünüyor , gebelikte daha büyüktü benim 😬 bende suwenden alıyorum sutyenleri orda büyük beden oluyor

X