Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Aslında 37ye kadar çalışıp kalan 5haftayi doğum sonrasına mi aktarsak
Bir problem yoksa yapabilirsin ama benim süreç sıkıntılı oldu zor buldum bebeğimi. O yüzden her anın tadını çıkarmak istiyorum direk süre geldiğinde ayrılırım. Hatta doğumdan sonra da gitmeyi düşünmüyorum ya raporla idare edeceğim süreci ya da aylıksız izne ayrılcam.

Ben de bir mani olmadığı sürece 37ye kadar çalışmayı düşünüyorum. Bu durumda nisanın ortasında izin bitiyor ve bebis daha 3 aylık oluyo ben de donem arasi dönmek istemiyorum ama acaba heyet raporu vs ayarlanabilir mi dönemi kapamak için yardımcı oluyor mu doktorlar

Geçen yıl bizim arkadaşa yardımcı olmuştu doktor ama her doktor yardımcı olmuyor. Okulda en az ders saatini de verseler daha çok küçük olacak bebişler insanın bırakası gelmiyor.

Ben de kilo almayanlardanım canım stress yapma doktorun kilosu normal demedi mi? Ölçmedi mi? Benimkinin normaldi kilosu ama ben zaten zayıf hamile kaldım kilo da almadım yemek yiyorum ama kabızlık yoktu benim o başladı işte belki bundan sonra alırım. Şişlik yoktu o da başladı mesela

Yaa ben de sizin gibiyim. İki bebek taşıyorum. Önce ben verdim bebişler aldı galiba ilk 4 ay +1,5 kg devam etti sonra yavaş yavaş artmaya başladı. Son 2 haftada birden bire aldım tüm kiloları. Kollarım bacaklarım yüzüm zayıfladı ama şuan +5 kilo yum. Zaten birden bire karnım kocaman oldu. Görenler en az 7 aylık sanıyor. 5 ay diyince herkes şok geçiriyor. İştahım da çok arttı 2 haftadır. Doyma hissimi kaybettim. Nefesim tıkanana kadar yiyorum sizde durumlar nasıl?

Benimde iştahım çok arttı, yememem gereken herşeyi canım çekiyor karnım konusunda çok büyüdü ama görenler hiç haftanı göstermiyorsun diyor belki de moral veriyorlar artık çok çabuk nefes nefese kalıyorum ama. Bide bu süreçte yakın arkadaşlarımızın düğünleri var. Ayakta olmak yormuyor ama şişkinlik yaşıyorum. İstanbul’a gelmemiz gerekti. Ayaklarım balon gibi 2 gündür

Merhaba cinsiyet yanılması nasıl oldu acaba. Bende şu an 20 haftayım kendi doktorum erkek dedi detaylıda kız dedi doktor ama ne ara baktı anlamadım bile kendi doktoruma kontrolde tekrar sorucam kafam allak bullak oldu
Canm bende her gittiğimde bi kız bi erkek dediler doğuma 2 ay kala net öğrene bildim ı detaylı ultrason da bile Dr yeşilden şaşma dedi diğer kontrollü ni bekle bncede

Bende oğlumda 37 de ayrıldım on hin sonra doğum yapmsitim bunda da inşallah çalışmaya çalışacam inşallah sağlık yönünden sıkıntımız olmasında çalışalım. İzniniz bitince de iki ay ücretsiz izin alıp Haziran da başlama yaparım diye düşünüyorum. Eylüle de Allah kerim

2.dönemi kapatmak için mecburr
Aslında 37de ayrılsam bile ikinci dönem kapanmıyor maalesef.bir ay kalmış oluyor dönemin bitmesine.dayanabilirsem öyle yapcam.bnm bu bebekte erkenden dagildim ya.
Rica ederim .inşallah bı an önce sağlığına kavuşur.sizlere döner cnm
insaflı Dr Lara denk gelirsen heyet raporunda yardımcı oluyorlar. Nisandan sonra dönemi öyle kapatip.eylulde de dediğin gibi bı yıl ücretsiz izin kullanirsin.zaten bebiş 1 buçuk yaş olur ozamana.

Kilosu normal ama ne bileyim bu denli iştah kapanması bana normal gelmedi.

Eşimle küstük yine, 4-5 gündür konuşmuyoruz. Geçen gün doğum da bana ne hediye alacaksın, ilk doğumda da almamıştın bunda istiyorum dedim. Sen bana al hediye, ayrıca bu kadar hediye istiyorsan, arabaya lastik alınacak 4 tane lastik al, borcumuz var onu öde, doğum parasını karşıla ondan sonra benden hediye bekle dedi. Sesimi çıkarmadım yattım uyudum. Ertesi gün sabah konuyu tekrar açtı, bende ona soylendim en son bana kullandığı cümle şu oldu " aylık 20.000 lirayı önüme atıyorsun bişeye karışmıyorsun, evi gecindirecek bir eşek bulmuşsun sen". Her ay maaşımdan 20.000 veriyorum, çocuğumun giyimi benim giyimim kendinin giyimi hepsini alıyorum, mutfak alışverişini yapıyorum ( büyük alisverisi o yapıyor), arabaların kasko sigortası bana ait, birine hediye alınacak ben alıyorum. O kadar agirima geldi ki kızlar bu lafı barışmayı düşünmüyorum, onunda adım attığı yok zaten. Bebekle ilgili test vermiştik eşime destek olayım demiyor, tam bi öküz

Hassas bir zamanda böyle cümleler daha ağır gelir insana seni anlıyorum canım ama böyle durumlarda sakin konuşup halletmek lazım uzayınca araya soğukluk giriyor .

Benim eşim oğlumda aldı mı hiç hatırlamıyorum ya şaka bı yana kurduğu cümleler hiç hoş değil ama şuan hamilelik psikolojisi inanki çok kötü en ufak şeyde aliniyoruz.3 buçuk yaş oğlum var okadar sabrımı zorluyor ki anlatamam.halbuki çocuk sonuçta bsyden anlamaz deyip geçmem gerek dimi yok bana ve öyle bı sinir krizi geliyor dağlara taşlara yani.esim dün bana hamilelikte senin psikolojin bozuluyor diyor..normalde okul öncesi öğretmeniyim sabırlı olmam gerek ama şuan hamilelikte psikolojim berbat..hele eşimi saymiyorum bazen öyle öküz öküz tavırları var ki çileden cikar insan.senin de hassas bı zamndasin test verdin onun psikolojisi bı yandan hamilelik bı yandan .boşver çok usteleme daaha fazla büyümesin.yukarda arkadaşta demiş araya soğukluk girer.

Kızlar kimler tetanoz aşısı oldu ?
Ben bugün oldum . Ama ebe bana bebeğin hareketlerini hissediyor musun diye sordu iki gündür evet dedim o zaman sorun yok yapabiliriz dedi . Ben de daha iki gün oldu ama dedim yapalım dedi yaptı ben korktum
Bir de sizler 2. Aşıyı olacak mısınız ?
Ben 2021 de bir tane olmuştum gerek var mı sizce ?

Ben daha olmadım niyeyse çok korkuyorum bu aşıyı olmaktan ya
Bu hafta için aşıyı olman gerek dediler, ben de doktoruma bir sorayım diyip öteledim yarın detaylı ultrason var bi soracağım doktora illaki olmam gerek mi

Ben dün 2. aşıyı da oldum. Ama daha önce hiç vurulmamıştım bu hamileliğimde ikisini de vuruldum.

Kuzum ben oğlumda iki tane olmuştum.ama hangi haftalar hatırlamıyorum.bunda da bı doz vurulma gerekmiş.17yada 18hafta gibi çağırdı gittim.once kalp atışlarını dinledi sonra hareketleri hissediyor musun dedi bende yok dedim.bsy demedi.igneyi vurdu .akşamı bende ateş olunca acillik fln oldum .izleyen pazartesi gittim dedim ateş oldu kalp atışlarını dinleyebilir miyiz dedim dinledik sıkıntı yok dedi.hatta bı sonraki kontrol 5 Eylül dedi ama benim Dr da randevu olduğu için cuma yada carsamba giderim heralde.korkma bsy olmaz.ama 2021 de vurulduğunu söyle.benim aşılarım da 2020deydi sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…