Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Benim bugün aşırı bı miğde bulantım oldu demir hapını tuttuktan sonra acaba ondan mı oldu yoksa gece klimalı çarptı bilemedim
İlacı her zaman o saatte alıyorsan ilk defa bulantı olduysa ondan değildir canım 🌹 ama klimaya dikkat et ben gece sefer çarptı iki gün yattım

Amniyosentez emin ellerde yapıldığında düşük riski yok aslında, bir dakikadan kısa süren bir işlem. Sanırım eskiden ultrason cihazları ve aletler bu kadar gelişmiş olmadığı için riskli olarak söyleniyordu. Şu anda düşük riski %1’den daha az, içiniz rahat etsin diye yaptırmak iyi bir fikir olabilir 🤔 umarım sağlıkla mutlulukla kucağınıza alırsınız evladınızı 🩷
Çok teşekkür ederim inşallah hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım bebişleri🙏🏻Kendi doktoruma gittim o da 2 3 kere ölçtü ve normal çıktı kafam karıştı. Çapada perinatoloji uzmanı İbrahim Kalelioğlu’nu önerdi sonrasında orada yine amniyosentez yaptırabilirsin dedi.Galiba ona da detaylı ultrason yaptırıp sonuca göre amniyosentez yaptıracağım

diyelim ki amniyosentez yaptırdınız sonucu Allah korusun istenmeyen bir şey çıktı , bu durumda nasıl davranacağınızı düşünüp ona göre karar verin bence. Amniyosentez de evet düşük ihtimali var ama çevremde yaptıran arkadaşlarım oldu hiçbiri de düşük yaşamadı. Çok önemli bir karar. İnşallah temiz sonuçlar alırsınız 🙏🏻🩵
Evet canım doktorum da aynen bunu söyledi.Kendi doktorum da burnunu farklı ölçtü bu biraz soru işareti bıraktı.Çapada önerdiği farklı bir perinatoloji uzmanına görünüp sonrasında aynı durum çıkarsa amniyosentez yaptıracağım🙏🏻

Çok teşekkür ederim inşallah hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım bebişleri🙏🏻Kendi doktoruma gittim o da 2 3 kere ölçtü ve normal çıktı kafam karıştı. Çapada perinatoloji uzmanı İbrahim Kalelioğlu’nu önerdi sonrasında orada yine amniyosentez yaptırabilirsin dedi.Galiba ona da detaylı ultrason yaptırıp sonuca göre amniyosentez yaptıracağım
Recep Has ve Atıl Yüksel de bu tarz kritik durumlarda epey bilgili ve yönlendirici uzmanlarmış, ben deneyimlemedim ancak isimlerini çok fazla duydum, diğer şehirlerden detaylı ultrason için gelen çok anne adayı var. İsterseniz bir inceleyin

Canim ben 21.haftada 10 kilo aldım bende sen az almışsın uzulme😂
Zayıf mı hamile kaldınız acaba ya bazılarına bakıyorum 1.5 almış hıc almamış şok oluyorum yani yesem bi dert yemesem bir dert bir günde 1 kilo bile fazla çıkıyor istesem allahtan boy var diyorum ama boyda bi yere kadar (boy 171 kilo 65 ) 60.5 ile başlamıştım …. 20+3🥲

Ben almadım 😅 baştan 4-5 kilo verdim iştahsızlıktan ve diyetle devam ettim. Çünkü zaten kilolu hamile kaldım. Diyetisyenim ve dahiliye doktorumun kontrolünde ilerledim. Şimdi baştaki kiloma yaklaştım ama 2 tane bebek taşıyorum normal karşılıyorum 🙈 bide bacaklarım inceldi kollarım inceldi sadece karnım şişiyor. Bu aralar ödem olmaya başladı ellerim acıyor sabah kalktığımda açıp kapatamıyorum 🙈🙈

Ben kilolu hamile kaldım ilk 3.5 ay 8 kg verdim şimdi diyetisyeni bıraktım çünkü yemeklere karşı tiksinti oluyor bazen hiç mide bulantısı yaşamadım ama bazı yemekler midemi bulandırıyor o nedenle anlık şunu yiyeyim vs planlamıyorum açlık da etkilemiyor önceden aralıklı oruçla 17 kg vermiştim bünyem alışık ama bebek için yiyorum meyve kuruyemiş vs şimdi +2 oldum ama bebek gelişimi 18+2 de 234 grdı iyiydi

Bebeklerin anne karninda nasıl birbirinden bu kadar farklı görünebildiğine şok oluyorum. Eskiden gördüğüm her yeni doğmuş bebek bana aynı gelirdi. Şimdi hepsinin anne karninda yüzünü görmek ve farklı olduğunu anlamak şok edici oldu🙃

Kızlar üzgünüm ama ben de hamilelikte kilo alamayanlardanım, bulantım yok ama iştahım kapalı. Saatlerce yemesem yemek aramıyorum azıcık yesem doyuyorum. Ne olacak bu halim. Bebeğim zayıf kalacak diye korkuyorum. Ne kilo aldım ne kilo verdim yerimde sayanlardanım.

X