Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Eşimle küstük yine, 4-5 gündür konuşmuyoruz. Geçen gün doğum da bana ne hediye alacaksın, ilk doğumda da almamıştın bunda istiyorum dedim. Sen bana al hediye, ayrıca bu kadar hediye istiyorsan, arabaya lastik alınacak 4 tane lastik al, borcumuz var onu öde, doğum parasını karşıla ondan sonra benden hediye bekle dedi. Sesimi çıkarmadım yattım uyudum. Ertesi gün sabah konuyu tekrar açtı, bende ona soylendim en son bana kullandığı cümle şu oldu " aylık 20.000 lirayı önüme atıyorsun bişeye karışmıyorsun, evi gecindirecek bir eşek bulmuşsun sen". Her ay maaşımdan 20.000 veriyorum, çocuğumun giyimi benim giyimim kendinin giyimi hepsini alıyorum, mutfak alışverişini yapıyorum ( büyük alisverisi o yapıyor), arabaların kasko sigortası bana ait, birine hediye alınacak ben alıyorum. O kadar agirima geldi ki kızlar bu lafı barışmayı düşünmüyorum, onunda adım attığı yok zaten. Bebekle ilgili test vermiştik eşime destek olayım demiyor, tam bi öküz
Canım maddi açıdan zor zamandan geçiyorsanız onun yarattığı stresle fazla çıkışmış olabilir. İkinizinde sakin olduğu zamanda tekrsr konuşursanız birbirinizi anlarsınız bence 🌸

Kızlar kimler tetanoz aşısı oldu ?
Ben bugün oldum . Ama ebe bana bebeğin hareketlerini hissediyor musun diye sordu iki gündür evet dedim o zaman sorun yok yapabiliriz dedi . Ben de daha iki gün oldu ama dedim yapalım dedi yaptı ben korktum 😟
Bir de sizler 2. Aşıyı olacak mısınız ?
Ben 2021 de bir tane olmuştum gerek var mı sizce ?
Canım bende geçen hafta oldum 20.haftada tansiyon falan ölçtü bide doppler mıdır nedir kalp sesi dinlenen cihazla dinlemeye çalıştı beceremedi 24.haftada daha iyi duyulur dedi.ikinci di için 4 hafta sonra çağırdı.bende 2020 yılında olmuştum tetanoz.ama gene olacağım canirim anlam doktor oda bogmacali olandan ol dedi kadın dogumcuma konuşup öyle olucam

Ben daha olmadım niyeyse çok korkuyorum bu aşıyı olmaktan ya 🙄
Bu hafta için aşıyı olman gerek dediler, ben de doktoruma bir sorayım diyip öteledim🤭 yarın detaylı ultrason var bi soracağım doktora illaki olmam gerek mi 🤷🏻‍♀️
Doktorlar bile ikiye ayrılmış youtubede bir kaç doktor dinledim kimisi tetanoz bir doz yeter diyor kimisi iki doz diyor benimde kafam karışiyor böyle dinleyince ama ailede doktor var o oldu hamileyken banada ol diyor ben doktoru dinlerim☺️

Doktorlar bile ikiye ayrılmış youtubede bir kaç doktor dinledim kimisi tetanoz bir doz yeter diyor kimisi iki doz diyor benimde kafam karışiyor böyle dinleyince ama ailede doktor var o oldu hamileyken banada ol diyor ben doktoru dinlerim☺️
İşte bu yüzden korkuyorum ben de, onlar bile emin değil, ben de yarın soracağım dr ne derse onu yapacağım artık😊
Sanırım senin de detaylı yarın değil mi canım, ben biraz korkuyorum ya inşaAllah birşey çıkmaz da, gebeliğin geri kalanını da huzurla geçiririz🤲

Eşimle küstük yine, 4-5 gündür konuşmuyoruz. Geçen gün doğum da bana ne hediye alacaksın, ilk doğumda da almamıştın bunda istiyorum dedim. Sen bana al hediye, ayrıca bu kadar hediye istiyorsan, arabaya lastik alınacak 4 tane lastik al, borcumuz var onu öde, doğum parasını karşıla ondan sonra benden hediye bekle dedi. Sesimi çıkarmadım yattım uyudum. Ertesi gün sabah konuyu tekrar açtı, bende ona soylendim en son bana kullandığı cümle şu oldu " aylık 20.000 lirayı önüme atıyorsun bişeye karışmıyorsun, evi gecindirecek bir eşek bulmuşsun sen". Her ay maaşımdan 20.000 veriyorum, çocuğumun giyimi benim giyimim kendinin giyimi hepsini alıyorum, mutfak alışverişini yapıyorum ( büyük alisverisi o yapıyor), arabaların kasko sigortası bana ait, birine hediye alınacak ben alıyorum. O kadar agirima geldi ki kızlar bu lafı barışmayı düşünmüyorum, onunda adım attığı yok zaten. Bebekle ilgili test vermiştik eşime destek olayım demiyor, tam bi öküz
Normalde hediye alan birine keşke almasaydın denir bana hediye al demek çok garip ve nahoş bi söz olmuş ama eşinizin söylediği daha da garip evi zaten erkeğin geçindirmesi gerekiyor çünkü :-D şu kadınlar ne zaman anlayacak kadının ev işleri ve çocuklarla uğraşıp erkeğin çalışıp ev geçindirdiği sistemin feministliğin ve kadın haklarının zirvesi olduğunu bilmiyorum

Kızlar kimler tetanoz aşısı oldu ?
Ben bugün oldum . Ama ebe bana bebeğin hareketlerini hissediyor musun diye sordu iki gündür evet dedim o zaman sorun yok yapabiliriz dedi . Ben de daha iki gün oldu ama dedim yapalım dedi yaptı ben korktum 😟
Bir de sizler 2. Aşıyı olacak mısınız ?
Ben 2021 de bir tane olmuştum gerek var mı sizce ?
Bende bugün oldum . Bana hiç sormadı hareketlerini hissediyor musun diye. Ben muhabbet esnasında açtım konuyu. Ufaktan hissetmeye başladım diye. Ama çoktan aşıyı hazırlamıştı zaten. Öncesinde kalp atışlarını dinledi ama .
Kuzum ben oğlumda iki tane olmuştum.ama hangi haftalar hatırlamıyorum.bunda da bı doz vurulma gerekmiş.17yada 18hafta gibi çağırdı gittim.once kalp atışlarını dinledi sonra hareketleri hissediyor musun dedi bende yok dedim.bsy demedi.igneyi vurdu .akşamı bende ateş olunca acillik fln oldum .izleyen pazartesi gittim dedim ateş oldu kalp atışlarını dinleyebilir miyiz dedim dinledik sıkıntı yok dedi.hatta bı sonraki kontrol 5 Eylül dedi ama benim Dr da randevu olduğu için cuma yada carsamba giderim heralde.korkma bsy olmaz.ama 2021 de vurulduğunu söyle.benim aşılarım da 2020deydi sanırım.
Ben de sonrasında ateş vs korkutuyor beni. Evde de yalnızım. Şimdilik birşey yok. Vuran hemşireye sordum yan etkilerini ağrı yapabilir veya vurulan bolge şişkinlik yapabilir buz koyabilirsin dedi. Yetiskinliklerde öyle ateş yapmaz dedi :/

Ben daha olmadım niyeyse çok korkuyorum bu aşıyı olmaktan ya 🙄
Bu hafta için aşıyı olman gerek dediler, ben de doktoruma bir sorayım diyip öteledim🤭 yarın detaylı ultrason var bi soracağım doktora illaki olmam gerek mi 🤷🏻‍♀️
Ben de korkuyordum aynı şekilde doktoruma sordum kesinlikle ol iki dozu da dedi mecbur oldum :KK43:

Kuzum ben oğlumda iki tane olmuştum.ama hangi haftalar hatırlamıyorum.bunda da bı doz vurulma gerekmiş.17yada 18hafta gibi çağırdı gittim.once kalp atışlarını dinledi sonra hareketleri hissediyor musun dedi bende yok dedim.bsy demedi.igneyi vurdu .akşamı bende ateş olunca acillik fln oldum .izleyen pazartesi gittim dedim ateş oldu kalp atışlarını dinleyebilir miyiz dedim dinledik sıkıntı yok dedi.hatta bı sonraki kontrol 5 Eylül dedi ama benim Dr da randevu olduğu için cuma yada carsamba giderim heralde.korkma bsy olmaz.ama 2021 de vurulduğunu söyle.benim aşılarım da 2020deydi sanırım.
2021 de aşı olmuşsun ama 2 doz olmadığı için bir etkisi yok dedi bana

Bende bugün oldum . Bana hiç sormadı hareketlerini hissediyor musun diye. Ben muhabbet esnasında açtım konuyu. Ufaktan hissetmeye başladım diye. Ama çoktan aşıyı hazırlamıştı zaten. Öncesinde kalp atışlarını dinledi ama .

Ben de sonrasında ateş vs korkutuyor beni. Evde de yalnızım. Şimdilik birşey yok. Vuran hemşireye sordum yan etkilerini ağrı yapabilir veya vurulan bolge şişkinlik yapabilir buz koyabilirsin dedi. Yetiskinliklerde öyle ateş yapmaz dedi :/
Benim kalp atışını da dinlemedi . Neden her yerde farklı acaba .

Arkadaşlar selam , ben 20. Haftaya gireceğim hala hareketleri hissetmedim ultrasonda cok hareketli aslında , siz bu haftada hissettiniz mi belkide oynuyor ben anlamıyorum ne yapmam lazım
Ben bi ara hissediyorum sandim ama takip edemedim 2 yaş sendromu ile ugraşmaktan🤣 bende 20. Haftadayim yeni yeni konuştukça tepki veriyor ama çok hafif hafif bu cocugum çok sakin ilkini 14te hissediyordum tabi erkek haşerem hamsi gibiydi 🤣
Bebekten baby mom hamis külot aldım m beden ama l alsam daha iyi olurmuş gobusun ortasına kadar geldi 🥺
Ben dagi almistim ilk gebeligimde onlari cikaracagim baya kaliteli canim
Enfeksiyon düşmeye başlamış ama böbrekleri kötüye gidiyor bu seferde. 😔 doktor net olarak çarşamba konuşabilirim dedi. Hayati risk devam. Yoğun bakıma gidip geliyorum her gün. Sorduğun için teşekkür ederim canım 🙏
Rabbim şafi ismiyle şifa versin inşallah 🙏
Okurken şok oldum eşini de yargilamak istemem belki başka sıkıntısı vardi sana patladi belki ama hamile bir eşle öyle konuşulmaz bi de her ay kendisine para veriyormuşsun nankörlük ediyor işten cikip evde otururum .... gibi bakmak zorunda kalirsin beni deli etme de sen ona 😬 kocani dövesim geldi valla

Ben günde iki yere prilam içiyorum ama etkisinin olmadığını düşünüyorum. Doktor normal demişti en son ama yaptığı halsizlikten ötürü bu kadar da normal olduğunu düşünmüyprum. Elim kalkmıyr resmen
Bende aynıyım doktorum gece 2 tane iç dedi sabah kolumu kaldıramadım gözümü açamadım resmen sarhoş gibiyim birdaha içmem. Bende prilam yan etkilerini araştırırken mesajınızı gördüm yazmak istedim . Bayağı kişi de yaşamış bunu

Normalde bsyim yoktu.gunduz vuruldum .gecesi ateşim çıktı.heryerim kırılıyor gibi ağrıdı.acile gittik anca parol serum.. etkisi geçince yine baştan.parol kullandım bı kere hemn geçti şükür.acildeki hemşire de yapar dedi

İşte bu yüzden korkuyorum ben de, onlar bile emin değil, ben de yarın soracağım dr ne derse onu yapacağım artık😊
Sanırım senin de detaylı yarın değil mi canım, ben biraz korkuyorum ya inşaAllah birşey çıkmaz da, gebeliğin geri kalanını da huzurla geçiririz🤲
Evet canım benimde yarın hayırlısıyla çok güzel geçer insallahh hepimizinnn 🤲içini ferah tut doktorun ne derse ona göre hareket et daha iyi bilirler ☺️

X