Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Arkadaşlar 19+6 dayım. Bugün rahimde bıçak saplanması gibi ani bir sancı girip çıkıyor. Öğleden beri devam ediyor. Duş aldım belki rahim kaslarını rahatlatır ağrı geçer diye ama devam ediyor. Daha önce bi defa daha böyle olmuştu doktor normal büyüdüğü için oluyor demişti. Yine öyledir dimi geçmeyince endişelendim biraz. Kanama lekelenme yok, bebekte hareketli hissediyorum.

Arkadaşlar 19+6 dayım. Bugün rahimde bıçak saplanması gibi ani bir sancı girip çıkıyor. Öğleden beri devam ediyor. Duş aldım belki rahim kaslarını rahatlatır ağrı geçer diye ama devam ediyor. Daha önce bi defa daha böyle olmuştu doktor normal büyüdüğü için oluyor demişti. Yine öyledir dimi geçmeyince endişelendim biraz. Kanama lekelenme yok, bebekte hareketli hissediyorum.
Kanama ve geçmeyen agri yoksa sorun yok diyo doktorum benim de zaman zaman oluyo bazen 2 gün boyunca ara ara giriyo en son yine sordum normal dedi endişelenmeyin

Çok geçmiş olsun. Ablamın 14 yaşındaki kızında da var huzursuz bacak sendromu , o bacağım ağrıyor dedikçe biz hep boyun uzuyor büyüyorsun falan dedik sonda doktora götürdük meğersem huzursuz bacağı varmış. Magnezyum dışında bi ilacı yok galiba değil mi ?

Canım nasıl oldunuz ?

Kız valla maşallah iyi dayanmışsın 😅 benim doktorum bu sefer bir sonraki kontrolü 1 ay sonraya verdi , dayanamadım devlettende randevu aldım bebeği görmeye 😂

Myomda mı genetikmiş ya hiç bilmiyordum , çok şaşırdım

Oy maşallah çok sevimli görünüyor annesi 🧿🧿 detaylı da çok güzel geçer umarım 🙏🏻🙏🏻

Ah bende senin gibi çok kilo aldım aramızdaki tek fark senden 20 kg fazlam olması 😂😂 ben zaten tontiş hamile kaldım şimdide gün geçtikçe artıyorum , kocaman karnım var 🤷🏼‍♀️🧿

Ekledim canım , hoş geldim sağlıkla gelsin oğluşun inşallah 🩵🐣 sen detaylı ultrasonu oldun galiba değil mi ?

Evet bak bence mutlaka ürünleri çok kaliteli tasarımları da çok tatlı bence. Hepsiburada da satılıyor.

Aa neden yedek bir havluya gerek var ki 😅 hemen kurumaz diye falan mı ?

Bende beğendiğim ne varsa alıyorum valla 😂 ama olan şeyleri Çifter Çifter almıyorum 😅

Evet canım çatlak başlamış muhtemelen. Ya göbeğimizin çatlaması normalde benim memitolar o kadar büyüdü ki ilk çatlak memişlerde çıktı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Kuşum şöyle düşün , 40 haftada doğruyoruz ve gebelik süreci 9 ay. 20 haftalık olunca direk yarısı 4,5 aylık denebilir. Normalde aylar 30 veya 31 gün oluyor ya 1 ayı 4 hafta üzerinden hesaplarsan 28 gün yapar. Yani aslında 1 ay yaklaşık 4 hafta 3 güne tekabül eder. O yüzden gebelikte ay hesabı yaparken direk haftamızı 4 e bölüp hesaplamıyoruz. Gebelik haftasının ay karşılığı için resimdeki tabloya bakabilirsin 🐣
Eki Görüntüle 3472685

Çok geçmiş olsun. Ablamın 14 yaşındaki kızında da var huzursuz bacak sendromu , o bacağım ağrıyor dedikçe biz hep boyun uzuyor büyüyorsun falan dedik sonda doktora götürdük meğersem huzursuz bacağı varmış. Magnezyum dışında bi ilacı yok galiba değil mi ?

Canım nasıl oldunuz ?

Kız valla maşallah iyi dayanmışsın 😅 benim doktorum bu sefer bir sonraki kontrolü 1 ay sonraya verdi , dayanamadım devlettende randevu aldım bebeği görmeye 😂

Myomda mı genetikmiş ya hiç bilmiyordum , çok şaşırdım

Oy maşallah çok sevimli görünüyor annesi 🧿🧿 detaylı da çok güzel geçer umarım 🙏🏻🙏🏻

Ah bende senin gibi çok kilo aldım aramızdaki tek fark senden 20 kg fazlam olması 😂😂 ben zaten tontiş hamile kaldım şimdide gün geçtikçe artıyorum , kocaman karnım var 🤷🏼‍♀️🧿

Ekledim canım , hoş geldim sağlıkla gelsin oğluşun inşallah 🩵🐣 sen detaylı ultrasonu oldun galiba değil mi ?

Evet bak bence mutlaka ürünleri çok kaliteli tasarımları da çok tatlı bence. Hepsiburada da satılıyor.

Aa neden yedek bir havluya gerek var ki 😅 hemen kurumaz diye falan mı ?

Bende beğendiğim ne varsa alıyorum valla 😂 ama olan şeyleri Çifter Çifter almıyorum 😅

Evet canım çatlak başlamış muhtemelen. Ya göbeğimizin çatlaması normalde benim memitolar o kadar büyüdü ki ilk çatlak memişlerde çıktı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Kuşum şöyle düşün , 40 haftada doğruyoruz ve gebelik süreci 9 ay. 20 haftalık olunca direk yarısı 4,5 aylık denebilir. Normalde aylar 30 veya 31 gün oluyor ya 1 ayı 4 hafta üzerinden hesaplarsan 28 gün yapar. Yani aslında 1 ay yaklaşık 4 hafta 3 güne tekabül eder. O yüzden gebelikte ay hesabı yaparken direk haftamızı 4 e bölüp hesaplamıyoruz. Gebelik haftasının ay karşılığı için resimdeki tabloya bakabilirsin 🐣
Eki Görüntüle 3472685
Detaylı ultrason haftaya çarşamba olacak nasipse canım hepimiz için tüm iyi dileklerimi ve dualarımı gönderiyorum❤️

Ay çok sevindim memnun olmanıza 😍 Park yataklar çok yüksek değil mi ya nasıl çıktı oradan.

Sağlıkla gelsin oğluşun canım 🩵 nasıl oldun iyi misiniz ?
Park yatak yüksek evet ama içinde ince yatak olursa. Bnm aldığım isbir junior bobo 15 cm yükseklikteydi. 1 yaşından sonra park yatak tehlikeli olmaya başladı. Bnm kızım biraz hareketli ve yaramaz onun da etkisi oldu tabi😅

Merhaba kızlar 🌹 Kraft Napoli aldık bugün . Ebebekten yapıkrediye 10 taksitle aldık yarın son günmüş taksit imkanı için bilginiz olsun 😊 ziraate de 8 taksit var.
Bir de beşik kaldı . Ama karar veremedim beşiğe . Sizler ne aldınız beşik ?
İki örnek atıyorum sizce hangisi iyi ?
Bende Elele’nin park yatağını alacağım almonte modelini 70X120, benim canavar oğlumu bu paklar anca mağazada gördüm bayağı büyüktü, yeni bebişe de abisinin ahşap beşiğini kullanacağım

Park yatak yüksek evet ama içinde ince yatak olursa. Bnm aldığım isbir junior bobo 15 cm yükseklikteydi. 1 yaşından sonra park yatak tehlikeli olmaya başladı. Bnm kızım biraz hareketli ve yaramaz onun da etkisi oldu tabi😅
En alt katı kullanmadınız mı? Bende 1 yaşında oğlum için almayı düşünüyorum

Myom da genetikmiş, tüm hastalıklarım genetik ve anne tarafından geçme. Annem sırasıyla kendi kanına, anneannesinin kanına kadar söylendi dün 😅 Ama subseröz yani dışa büyüyen myom imiş. Yani rahim içinde değil iyi bir şey galiba. Eğer rahim içine doğru büyürse sezaryen mümkün. Baktım risklerini daha büyük olanlarda erken doğum riski vs oluyormuş. Benimki daha 2cm ve bir tane. Doktor sende risksiz dedi.
Ben de henüz hiçbir şeyi çift almadım, ama tavşan kulaklı olsun diye bir havlu daha alabilirim😅
Ne kadar güzel arastiriyorsun her şeyi. Senden sonra bize bakıp elemek kalıyor sadece. Çok teşekkürler 💜
Benim subseröz myomum 7,5 cm bana bile bir şey olmaz bebek yastık gibi yaslanıyor rahmin içinde değil dediler. Ben bir de 9 tane myom aldırmıştım 10 yıl önce. 2 cm hiç önemli değil

En alt katı kullanmadınız mı? Bende 1 yaşında oğlum için almayı düşünüyorum
Zaten hep en alt katı kullandım. Ben de kızım 6 aylıkken almıştım. Benm hatam park beşiklere özel ince yataklardan almak yerine içine yüksek normal bizim kullandıklarımız gibi yatak yaptırmak oldu. Öyle olunca 15 ay civarı ayağını yukarı atıp çıkma çabalarına girişti. Bir de benm kızım biraz erken başladı bazı şeylere ve yaramaz 😅

Zaten hep en alt katı kullandım. Ben de kızım 6 aylıkken almıştım. Benm hatam park beşiklere özel ince yataklardan almak yerine içine yüksek normal bizim kullandıklarımız gibi yatak yaptırmak oldu. Öyle olunca 15 ay civarı ayağını yukarı atıp çıkma çabalarına girişti. Bir de benm kızım biraz erken başladı bazı şeylere ve yaramaz 😅
Tam benim oğlandan beklenen hareketler 😬 o zaman bende ince yatak alayım, teşekkür ediyorum ☺️

2020 Mart doğumlu oğlum, o zman bu iki yatağı almıştık. İlkini baya dönüp tutunup kalkana kadar kullandık ikinci yatağı hala kullanıyor🙈😋 bebek gelmeye yakın oğluma oda yapılacak yatak falan alınacak yeni bebek de bunları kullanacak. Ben bu modellerden memnun kalmistim. Markaları yok yaşadığımız şehirde bebek magazasindan kendi ürünleriydi❤️

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-31-07-51-40-075_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-08-31-07-51-40-075_com.google.android.apps.photos.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2024-08-31-07-51-21-874_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-08-31-07-51-21-874_com.google.android.apps.photos.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 56
2020 Mart doğumlu oğlum, o zman bu iki yatağı almıştık. İlkini baya dönüp tutunup kalkana kadar kullandık ikinci yatağı hala kullanıyor🙈😋 bebek gelmeye yakın oğluma oda yapılacak yatak falan alınacak yeni bebek de bunları kullanacak. Ben bu modellerden memnun kalmistim. Markaları yok yaşadığımız şehirde bebek magazasindan kendi ürünleriydi❤️
İlk resimdeki beşik için bir çok anne yanından iyi diyorlar. Bende sizin 2. Resimdekine benzer bir şey aldım. 2. Yatağa ne zaman geçiş yaptınız ?

X