Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Birde bu benim baktıklarıma ek yataşın twiny modeli var eşimde bunu beğendi aslında ama ben dış yüzeyi organik bir kumaş olsun istediğim için bunu elemiştim. Aslında yataşın en çok satan modeli de bu.

Twiny Sünger Yatak|Yataş Bedding

20 haftalık bebek nasıl dört buçuk aylık oluyor doktorun matematik anlayışı değişik haftanizi dörde bölün kaç çıkıyorsa o ay içindesiniz

Ben de önceden öyle düşünüyordum ama öyle değilmiş herkes farklı hesaplıyor doktor 4.5 aylıksınız şuan dedi
Ya ben şöyle hesaplıyorum düz mantık, benim sat 15 nisan bugün ayın 30 u , 15 ağustosta tam 4 aylık olmuş oluyorum ee geriye 15 gün ekleniyor 4 ay 15 gün 4.5 aylık yani, 20.haftanın içindeyim bende 19+4’üm . Başından beri ay hesabını hep böyle yapıyorum yaş hesabı gibi mesela 4 ay 21 gün olsa 5 ay olmak üzere diyorum ya da yuvarlak hesap yine 4.5 aylık diyorum

Detaylı nasıl geçti canım kaç dk sürdü bende heycanliyim haftaya zaman hiç geçmiyor sanki bebiş net gösterdim yuzunu
Detaylı yarım saate yakin sürdü galiba. Sırayla tüm organlarını gösterdi ve baktı doktor. Ölçümler yaptı. Bebeğin de 4 tane fotosu var yüzünün, birini güzel çıktı şeklinde verdi, ayrıca da CD verdi, bir de üstüne kimsenin görmediği 2 cm rahim dışına doğru büyüyen subseröz myomumu gördü. Çok memnun kaldım. Hamilelikle ya da kadın hastalıkları ile ilgili bir sorun yaşarsam kesin gideceğim adres belli oldu Kocaeli'de. Doktor beye çok saygı duydum. Kocaelideki herkese Semih Özeren'i tavsiye ediyorum.

Myomda mı genetikmiş ya hiç bilmiyordum , çok şaşırdım

Bende beğendiğim ne varsa alıyorum valla ama olan şeyleri Çifter Çifter almıyorum
Myom da genetikmiş, tüm hastalıklarım genetik ve anne tarafından geçme. Annem sırasıyla kendi kanına, anneannesinin kanına kadar söylendi dün Ama subseröz yani dışa büyüyen myom imiş. Yani rahim içinde değil iyi bir şey galiba. Eğer rahim içine doğru büyürse sezaryen mümkün. Baktım risklerini daha büyük olanlarda erken doğum riski vs oluyormuş. Benimki daha 2cm ve bir tane. Doktor sende risksiz dedi.
Ben de henüz hiçbir şeyi çift almadım, ama tavşan kulaklı olsun diye bir havlu daha alabilirim
Ne kadar güzel arastiriyorsun her şeyi. Senden sonra bize bakıp elemek kalıyor sadece. Çok teşekkürler

Kızlar merhaba dün detaylı ultrasonum vardı genel olarak herseyi gayet iyi dedi tüm ölçümler fakat, 2 tane risk gördü ama bunlar kaybolabiliyor dedi önemli değil dedi dna veya amniyosentez bakılabilirmis 2 li taramam temiz çıkmıştı bebekte böbrek büyümesi ve kalpte hafif parlaklık gördü genelde erkek bebeklerde böbrek büyümesi görülür ve kendiliğinden geçermiş 26 haftadan parlaklıkta tek başına olsaymis birsey ifade etmezmiş ama bende bu iki neden çıkınca Down sendromu riski olabilirmiş başına gelen var mi hiç

Merhaba bana çok erken haftalarda koroid pleksus kisti var demişlerdi. O zaman araştırdım tek başına olunca sorun değil. Ve erkek bebeklerde beyin kisti, bobrekte büyüme, kalpte parlaklık tek başına ve birlikte görülebilen bir şey. Birlikte görülmesi halinde doktorlar fetal dna öneriyor. Ben beyin kistini duyar duymaz yaptırdım şükür temiz çıktı. Ayrıca böbrek büyümesi bir arkadaşımın bebeginde var anne karninda şu anda. Bebek büyüdükçe böbrek bir büyüyor bir de bedenine uyumlu hale geliyor. Sadece erken sünnet önerilmiş. Hiç kendinizi germeyin fetal Dna yaptırın rahat edin, amniyosentez vs düşüğe neden olabiliyormuş, daha doğuma çok var o zamana dek en azından stres olmazsınız.

20 haftalık bebek nasıl dört buçuk aylık oluyor doktorun matematik anlayışı değişik haftanizi dörde bölün kaç çıkıyorsa o ay içindesiniz
İyi de aylar 28 gün değil. 20 hafta 4 buçuk aya tekabül ediyor. 40 haftalık bebek 10 aylık mı olacak? 9 ay 10 günlük olmuş olacak

Benim ilk bebeğimde vardı 2 yerde parlaklık. Fetal dna yaptırdım o yüzden. Temiz çıktı çok şükür. Parlaklıklar 29. haftada geçiyor. O zaman tekrar gidin ayrıntılı ultrasona. Ben öyle yapmıştım

19+4 den selam kızlar bir haftaya kızımı görmeye gideceğiz muaneye cok heyecanlı ve mutluyumm kilo alımları ne alemde kim kac kilo aldı merak ediyorum açıkçası
Ben 4 kilo verdim onunla duruyorum ama 3 gundur kv de kaliyorum farsnjitten dikayi kesin kilo alip gidicem eve yemekleri kendim yapmadigim icin bol bol yiyorum bok bol da yatiyorum

Merhaba kızlar Kraft Napoli aldık bugün . Ebebekten yapıkrediye 10 taksitle aldık yarın son günmüş taksit imkanı için bilginiz olsun ziraate de 8 taksit var.
Bir de beşik kaldı . Ama karar veremedim beşiğe . Sizler ne aldınız beşik ?
İki örnek atıyorum sizce hangisi iyi ?

Eklentiler

• F8FF4F30-5134-42C6-A0AB-45D711DEFC87.png
    208,3 KB · Görüntüleme: 46
  • 9AC40C05-D39A-421C-85C2-86B3C67E22AF.png
    203,3 KB · Görüntüleme: 48
  • 51AE42E4-56B8-4F10-9C7B-92EF5C7EEDC7.png
    209,4 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaşım bu bebek arabası arabaya otokoltuk da mı veriyo yoksa üst kısmı otomatik olarak otokoltuk mu oluyor? Ben de 7. Aydan sonra almayı düşünüyorum yurtdışında olduğum için Türkiye’deki gibi günden güne pahalanmıyor inşallah Türkiye’de de durumlar düzelir. Konu nerden nereye geldi

Ben bunu aldım Trendyol'dan bence gayet güzel geldi. Park yatakların hepsi aynı mekanizma. Sallanmasi güzel olan olsa alırdım bak. Hiçbiri güzel sallanmiyor hepsi aynı sallanma mekanizması ile sallanıyor. Benim aldığım modelin dönencesi yok ama ben onun rengini beğendiğim için aldım. Kumaş olarak sizin attıklarınız ile de bir farkı olduğunu sanmıyorum. Gözünüze daha güzel geleni alın bence.

Oto koltuk ek olarak veriyor. Puset aynı zamanda. Şanslısınız bence. Ben kamera, ateş ölçer vs henüz almadım onları bile düşünüyorum gün geçtikçe ateş pahası oluyor lüzumsuz. Bebeğin poposunun uyum sağlayacağını bilsem bez bile stoklarım 2 3 4 numara da

Cidden el değmiyor Türkiye’de fiyatlara ama bu arada bu bez olayı çok acayip diyorlar bebeğe pişik yapmayan bezi bulana kadar bi üç dört marka deniyorsunuz diyorlar kimine pişik yapan kimi çocuğa yapmıyormuş. Duydun mu bunu hiç? Sen nasılsın bu arada purplilac’cim nasıl gidiyo hamislikk

Hayır canım puset ve araba dahil oto koltuk yok maalesef
Biz bir hafta daha almasak kaç olacak acaba bilmiyorum

Beşik konusunda bende öyle düşünüyorum sadece Trendyoldan alınca sağlam gelmezse diye korkuyorum buna da bir bakalım teşekkür ederim canım

Beşik konusunda bende öyle düşünüyorum sadece Trendyoldan alınca sağlam gelmezse diye korkuyorum buna da bir bakalım teşekkür ederim canım
Kraft kendi satıyor sağlam geldi valla. Ben her şeyi internetten aldım. Öneri olarak kargo açılırken kameraya alıyorum kırık çıkarsa iade almazlarsa delil olsun diye. Tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…