Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
19+4 den selam kızlar bir haftaya kızımı görmeye gideceğiz muaneye cok heyecanlı ve mutluyumm🥹🐣 kilo alımları ne alemde kim kac kilo aldı merak ediyorum açıkçası
18+1. 62 ile hamile kaldım 63 kiloyum. Haftalardır çok tiksinme rağmen yemeye çalıştım hala tam geçmiş değil tiksinmem😪😪😪

Peki benim kendi de hamile olan görümceme ağrım sızım yok dedikten sonra ayağa kalkarken sağ bacağımın kalçamdan ayrılmak istercesine ağrımasına ne demeli? 😵‍💫

magnezyum içiyorum şu an 🤦🏻‍♀️

20 haftalık bebek nasıl dört buçuk aylık oluyor doktorun matematik anlayışı değişik 😀 haftanizi dörde bölün kaç çıkıyorsa o ay içindesiniz
Ben de önceden öyle düşünüyordum ama öyle değilmiş 😊 herkes farklı hesaplıyor doktor 4.5 aylıksınız şuan dedi 🤷‍♀️

Yok ben çanakkaledeyim ama İzmit’te tedavi gördüm sanırım benim de 2 kızım olacak ama ayrıntılı ultrasonda netleşecek 🥰
Aa pardon neden öyle düşündüm acaba 😅 doktor bana kesin kız dedi ama hayırlısı bakalım ☺️ kaçıncı haftada yaptırmak gerekiyor ayrıntılı ultrasonu

İki gecedir mide ağrısı yanması nedeniyle gece 4 te uyanıp uyuyamıyorum. 2. trimester ne zormuş, ben de hamileliğin prenses dönemi sanıyordum.

Sezaryen olunca alıyorlar onu da bakalım inşallah büyümez siz yeniden muayene olmuş muydunuz? Hamileliğiniz bitince takip edildiniz mi? Bana hamilelik bitince gel dedi doktor
Yok hayır annemin rahatsızlığı nedeniyle kürtaj sonu kontrole bile gidemedim.taaa hamile kalana kadar Dr a gitmedim.hamile kaldığımda Dr a da kendim söyledim hatta.normalde önceki bebekte Dr görüp söylemişti.bunda ben dedim öyle baktı.
Enfeksiyon yüksek canım.. Kalbide yavaşlamış bu yüzden. 😔
Allah şifasını versin inşallah 🤲 kuru dut suyu enfeksiyonu düşürüyor die duymuştum.gerci antibiyotik tedavisi başlanmıştır .o enfeksiyon pis bişey ya. Ödem de olmuştur belki kalbi ondan yavaslamistir ödem sardığı için.antibiyotikler fayda ettikçe enfeksiyon düşer kalbi de düzene girer.bol bol dua et cnm.allah başınızdan eksik etmesin inşallah 🤲

canım özellikle geceleri oluyor bnde üniversite yıllarından beri vardı. bacaklarında ince ince sızı gibi bir ağrı sanki karıncalar geziyor istemsizce sürekli hareket ettiriyosun uykundan uyandırıyor bazen çok değişik bi his anlatılmaz yaşanır dedikleri🥺
Çok geçmiş olsun. Ablamın 14 yaşındaki kızında da var huzursuz bacak sendromu , o bacağım ağrıyor dedikçe biz hep boyun uzuyor büyüyorsun falan dedik sonda doktora götürdük meğersem huzursuz bacağı varmış. Magnezyum dışında bi ilacı yok galiba değil mi ?
Yok tekrar ölçmedi rahimde bir kanama alanı mevcut ama neden oluyor bşr sebep söyleyemiyorlar. Şimdi çıkış yapacağım hastaneden prof peritonoloji doktorundan randevu aldım bir de ona muayene olacağım. Bakalım artık Allah büyük
Canım nasıl oldunuz ?
Zeka testi için çağırmıştı ben yaptırmaktan vazgeçtim. Randevuda bulamadım bu hafta için önümüzde ki haftaya bulursam gidicem 🌸
Kız valla maşallah iyi dayanmışsın 😅 benim doktorum bu sefer bir sonraki kontrolü 1 ay sonraya verdi , dayanamadım devlettende randevu aldım bebeği görmeye 😂
Bana da öyle dedi de benim annemde epey büyümüştü, sağlığını tehdit eder vaziyete gelmişti. Bebekle birlikte de büyüyormuş. Hamilelikten sonra küçülür dedi doktor, sorun degil de dedi. Genetikmiş bu da.
Myomda mı genetikmiş ya hiç bilmiyordum , çok şaşırdım
Kızlar bugün kontrolüm vardı haftaya da detaylı ultrasona giricem inşallah.
Bebiş iyiymiş şükür rahim ağzı uzunluğu da iyi dedi 35 çıktı . Yüzünü de biraz gördük şükür küçücük burnu var maşallah 🥰🧿🧿
Oy maşallah çok sevimli görünüyor annesi 🧿🧿 detaylı da çok güzel geçer umarım 🙏🏻🙏🏻
Ben 68 ile başladım 76.5'tayim bugün. Karnım da epey büyüdü. Ben de nasıl oldu anlamiyorum. Bebek de bir hafta önde çıktı yine doktor dedi ki bu 6 Ocak'ı beklemez en geç yılbaşında kucağına alırsın.
Ah bende senin gibi çok kilo aldım aramızdaki tek fark senden 20 kg fazlam olması 😂😂 ben zaten tontiş hamile kaldım şimdide gün geçtikçe artıyorum , kocaman karnım var 🤷🏼‍♀️🧿
İlk çocuk, beklenen doğum tarihi 9 Ocak, Antalya ❤️
Ekledim canım , hoş geldim sağlıkla gelsin oğluşun inşallah 🩵🐣 sen detaylı ultrasonu oldun galiba değil mi ?
Benim arkadaşım bana English Home'dan almış onda da köpek deseni var güzel. Ama 2. havluyu alacak gibiyim oğlanı tavşan yapmak adına. Bizde bebekler tavşan diye seviliyor. Milk Moo ilk kez duydum hemen bakacağım.
Evet bak bence mutlaka ürünleri çok kaliteli tasarımları da çok tatlı bence. Hepsiburada da satılıyor.
2 havlu tavsiye ediyorlar canım, biri yedekte olsun diye. 1 tane yetmeyebilir.
Aa neden yedek bir havluya gerek var ki 😅 hemen kurumaz diye falan mı ?
Ona da müslin sararsın diyorlar ama bence böyle tavşan kulaklı falan aşırı sevimli ya. Ben görmemişin oğlu olmuş gibi oldum, neyi beğenirsem alıyorum. İçimde kalmasın aman ben kesin 2. yi doğurmak istemem kafasındayım, hele bir de dogurursam ikinci de giyer zaten.
Bende beğendiğim ne varsa alıyorum valla 😂 ama olan şeyleri Çifter Çifter almıyorum 😅
Kızlar bu hafta göbeğimin yan tarafında bir leke farkettim bir kaç günde ilerledi pembemsi 2 3 santim çizgi gibi oldu sanırım ilk çatlağım, umarım çatlamaya meyilli değilimdir, bu haftalarda normal mi, çatlağı oluşan var mı ?
Evet canım çatlak başlamış muhtemelen. Ya göbeğimizin çatlaması normalde benim memitolar o kadar büyüdü ki ilk çatlak memişlerde çıktı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
20 haftalık bebek nasıl dört buçuk aylık oluyor doktorun matematik anlayışı değişik 😀 haftanizi dörde bölün kaç çıkıyorsa o ay içindesiniz
Kuşum şöyle düşün , 40 haftada doğruyoruz ve gebelik süreci 9 ay. 20 haftalık olunca direk yarısı 4,5 aylık denebilir. Normalde aylar 30 veya 31 gün oluyor ya 1 ayı 4 hafta üzerinden hesaplarsan 28 gün yapar. Yani aslında 1 ay yaklaşık 4 hafta 3 güne tekabül eder. O yüzden gebelikte ay hesabı yaparken direk haftamızı 4 e bölüp hesaplamıyoruz. Gebelik haftasının ay karşılığı için resimdeki tabloya bakabilirsin 🐣
IMG_8863.jpeg

Kızlar dün sabahtan akşama kadar yatak araştırdım. Ne zormuş ya yatak almak 😂 ilk başta suisleep ve wellmatt dan beğendim ancak bizim yatak ölçülerini (70x140) seçince çıkan rakam çok pahalıydı bizim için (11-12 civarı) . Daha sonra yataşta beğendim ama yorumlarda yatakta çökme yaşayanlar olduğunu görünce kafam karıştı. Sonra YouTube’da bi videoda işbir junior coco modelini gördüm. İnceledik beğendik ve onu aldık sonunda 😅 ama abartmıyorum gerçekten sabahtan akşama kadar yatak baktım 😂😂 baktığım tüm modellerin linkini ekliyorum 😅

Coco Baby - İşbir Yatak

Cottonia Doğal İçerikli Yatak|Yataş Bedding

Organica Doğal İçerikli Yatak|Yataş Bedding

Coco Baby

Wocolat Baby

Twist Yatak Modeli ve Fiyatları | Sui Sleep

İki gecedir mide ağrısı yanması nedeniyle gece 4 te uyanıp uyuyamıyorum. 2. trimester ne zormuş, ben de hamileliğin prenses dönemi sanıyordum.
Bendede gece miğde yanmaları basladi.uykumdan uyandırmiyor ama bazı geceler geç yattığım zamanlar oluyor doktora soykırım bende bakalım şurup iç der belki

Kızlar dün sabahtan akşama kadar yatak araştırdım. Ne zormuş ya yatak almak 😂 ilk başta suisleep ve wellmatt dan beğendim ancak bizim yatak ölçülerini (70x140) seçince çıkan rakam çok pahalıydı bizim için (11-12 civarı) . Daha sonra yataşta beğendim ama yorumlarda yatakta çökme yaşayanlar olduğunu görünce kafam karıştı. Sonra YouTube’da bi videoda işbir junior coco modelini gördüm. İnceledik beğendik ve onu aldık sonunda 😅 ama abartmıyorum gerçekten sabahtan akşama kadar yatak baktım 😂😂 baktığım tüm modellerin linkini ekliyorum 😅

Coco Baby - İşbir Yatak

Cottonia Doğal İçerikli Yatak|Yataş Bedding

Organica Doğal İçerikli Yatak|Yataş Bedding

Coco Baby

Wocolat Baby

Twist Yatak Modeli ve Fiyatları | Sui Sleep
Canım senin aldığın hangisi bunlar en iyisi o muymus

X