Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
Kızlar bu bebişlerin içine giyeceği atlet yerine geçen beyaz zıbınları uzun kol mu alıyorsunuz kısa kol mu? Ocak doğumlular ya ne alınması lazım? Ben bu konuda fazla acemiyim ilk bebiş pek fikrim yok açıkçası 😂 cinsiyet belli değil ama onlar unisex bari onları alayım bende nefsimi oyalayım 😂😂
Evet bak bu da çok önemli bir konu. Tecrübeli anneleri bilgilendirse bizi çok iyi olur 😅

Cinsiyeti ogrensem de ben de cicili bicili alsam boyle keşke insanın aldıkça alası gelir😅
Doktora gittiğimde sizler aklıma geliyorsunuz 😊 biz fetal DNA ile öğrendik cinsiyeti ama doktora her gittiğimizde bacaklarını kocaman açıyor pipisi görünüyor. Eşime , eğer DNA testi ile bilmesek böyle açmaz saklar hala öğrenemeyen arkadaşlar var grupta diyorum .
Ama sizinki de ayrı güzel bir heyecan 🤭🌹🥰

Ben uzun alacağım. Hatta ben H&M önü kruvaze yakali önden açılabilir olan zibin ve alt takımlar var ya onlardan almayı düşünüyorum. Bu zıbınları kafadan çıkarmak zorunda değilsin önden çıtçıtlı ya bunlar kullanışlı imiş. Bunların altına patikli alt mi alsam patiksiz mi alsam karar veremedim ama. Üzerine de tulum giyecek çünkü. Ayrıca da tulum giyen bir bebek kışın alttan uzun kollu zibin giyer ama alt da giymeli mi? Hiç bilemiyorum.
Bende bunlarsan aldım yeni doğanda giydirip çıkartmak zor olur fiye düşündüm kafadan

Eşim kullanıyor , taksit konusu çok avantajlı değil ama her alışverişten Max. 65 tl olmak üzere %8 kazanç olayı var bir de yemeksepetinde %10 iade var. Bunlar avantajlı oluyor.
Çok teşekkür ederim bilgi için. Trendyoldan sonra bunu yine de sevemedim ben.
Ya bu patikli / patiksiz olayı benim kafamda da büyük soru işareti
Patikli alacağım galiba.Patikli tulumun altından patiksiz giydirsen bir de çorap giydirmelisin, yukarı kayar çünkü zamanla. Patikli olunca iki tane üst üste patikli bebeği darlar diye bir düşünce de şimdi aklıma geldi😅 Acaba 3 patikli 2 patiksiz alsam 5 de üst zibin alsam yeter mi 0-3 ay icin. 3 6 ay daha mı çok alırım?

Ya bu patikli / patiksiz olayı benim kafamda da büyük soru işareti
Canım az önce kardeşlerimin verdiği kıyafet poşetini açtım..2kardesimin de kız olunca abartısız 50kadar zıbın ve patikli patiksiz alt ve tulum var.o yönden rahatım bsy almicam.yeri gelio çorap giydirmek istemiyorsun çünkü bazen çorapların lastik kısmı sıkıyor.o yüzden çoraplı altları giydirip geçiyorsun.

ya genelde burnumu tikali gibi hisediyorum,bas donmesi oluyor yer boyle ayaginin altindan kayiyormus gibi.bazende hic hisetmiyorum ne ara bu kadar yukseldi diyorum o zamanlar genelde yedigime ictigime dikkat etmedigim zamanlar oluyor.
Bende tansiypn aleti almam lazımm diğer hamileliğimde tansiyon problemi yaşamıştım ama bende hiç belirti olmuyor

Kızlar bu bebişlerin içine giyeceği atlet yerine geçen beyaz zıbınları uzun kol mu alıyorsunuz kısa kol mu? Ocak doğumlular ya ne alınması lazım? Ben bu konuda fazla acemiyim ilk bebiş pek fikrim yok açıkçası 😂 cinsiyet belli değil ama onlar unisex bari onları alayım bende nefsimi oyalayım 😂😂
Canm bebekler çok üşür benim 2 kızım da kış bebeği biri aralık diğeri şubat her ikisinede uzun kollu zıbın giydirdim altta kısa kol zıbınla üşüyebilir bebek

Merhaba arkadaşlar yazmıştım geçen ay kanamam olmuştu ilaçlarla durdu kan sulandırıcı ve aspirin kullaniyorum geçenlerde gene kanamam başladı çok korktum hastaneye gittim bebek yasiyordu ilacara devam ediyorum ama hala kanama alanlarım duruyor normalde küçülmesi gerekmezmiydi hem özelde hem devlete gidiyorum devlet doktoru riskli gebelik bolumene yollafi kaç gündür randuvu alamadım arkadaşlar pskolojim bozuldu bebeğe bişey olur diye bu kanama her ay tekrarlicakmi böyle 17 haftalık hamileyim acaba kan sulandırıcı karnı sebep oluyor bilemiyorum ki evde üç çocuk var ister istemez ilgileniyorum kndimi çok yormuyorumda ama pskolojim çok bozuk sürekli tekrar baslicak bebeğe bişey olacak diye hareketlerinde nadiren hisediyorum bana dua edin geçsin bu kanama alanları rabbim hiç kimseyi evladiyla sınamasın
Canım bende 18. haftadayım lekelenmem devam ediyor, daha bir kaç gündür azaldı. 12. Haftada kanamadan sonra aspirin kullanmayı bıraktırdı doktorum. Sadece kan sulandırıcı iğne vuruyorum. Belki kan sulandırıcı dozuyla ilgili olabilir, ama iki doktorda devam et diyorsa devam etmelisin. Benim uzun bir süre içimde endişe oluştu acaba iğne tek başına yeterli oluyor mudur, eskisi gibi hareketli de değilim çoğu zaman uzanıyorum kan pıhtılaşması artar mı vs ama doktoru dinlemeyi tercih ettim, öyle bir süreçteyiz ki elimizden pek birşey gelmiyor Allaha teslim olmak gerekiyor, yaratan o yaşatacak olan o. Rabbim esirgesin bebeklerimizi. Hareket konusunda da bende hissetmiyorum pek, üç günde bir falan ufak birşey hissediyorum, kasık ağrım olmasa hamile olduğumu anlamayacağım. Doktor 20 den sonra hissedersin dedi

Canım az önce kardeşlerimin verdiği kıyafet poşetini açtım..2kardesimin de kız olunca abartısız 50kadar zıbın ve patikli patiksiz alt ve tulum var.o yönden rahatım bsy almicam.yeri gelio çorap giydirmek istemiyorsun çünkü bazen çorapların lastik kısmı sıkıyor.o yüzden çoraplı altları giydirip geçiyorsun.
Peki üzerine de patikli tulum giydiriyorsunuz de mi kış bebeği olduğu için tek kat olmaz herhalde zaten.

Şu olumsuz yorumlar konusundan sonra tansiyonum yukselmis olabilir evet a
Tansiyon yüksekliği nasıl oluyor baş dönmesi falanmi oluyor acaba 😅bazen basım öyle donunca limon yiyodum geçiyordu ozaman düşüyordu herhalde hamilelikten önce tabi
Bnm yuksekilik şükür hiç olmadı maşallah diyim.hep düşük durur benim .ama oda kötü.
Cinsiyeti ogrensem de ben de cicili bicili alsam boyle keşke insanın aldıkça alası gelir😅
Senin erkek olcak sanki cnm.🤗

Evet bak bu da çok önemli bir konu. Tecrübeli anneleri bilgilendirse bizi çok iyi olur 😅
Ben oğlumda pandemi de Mart'ta doğum yaptım.disari cikamiyorduk.o yüzden evde uzun kollu zıbın giydirmedim.bide İstanbul marttan sonra baya sıcak oluyordu.
Peki üzerine de patikli tulum giydiriyorsunuz de mi kış bebeği olduğu için tek kat olmaz herhalde zaten.
Çorap genelde ellerine taktım ben.yuzunu cizmesin die.patikli tulum giydirdim üstüne bazen çorap giydirdim okadar.disari cikamiyorduk Mart'ta doğdu.pandemiydi yasak vardı .

Kizlar alt olanların genelinden çoğu patikli.kiz bebek kiyafetleri de başka bı tatlı ya🤗🥰Allah'ım giydirmeyi nasıp etsin inşallah 🤲🤲🤲🤗☺️

Eklentiler

• 1000020501.jpg
    1000020501.jpg
    208,5 KB · Görüntüleme: 60
  • 1000020497.jpg
    1000020497.jpg
    209,7 KB · Görüntüleme: 56
  • 1000020502.jpg
    1000020502.jpg
    218 KB · Görüntüleme: 54
Çok teşekkür ederim bilgi için. Trendyoldan sonra bunu yine de sevemedim ben.

Patikli alacağım galiba.Patikli tulumun altından patiksiz giydirsen bir de çorap giydirmelisin, yukarı kayar çünkü zamanla. Patikli olunca iki tane üst üste patikli bebeği darlar diye bir düşünce de şimdi aklıma geldi😅 Acaba 3 patikli 2 patiksiz alsam 5 de üst zibin alsam yeter mi 0-3 ay icin. 3 6 ay daha mı çok alırım?
Bende 0-3 ayı patikli aldım patikli bebiş eşyaları çok hoşuma gidiyor kullanımı biraz kısa evet ama çok güzel özellikle boş bol patikli fermuarlı tulum aldım rahatça giydirri çıkartırım diye hem evde hem pj olarak

Kızlar kundak little gusto bunu alayım diyorum kullanan var mı çok amaçlı uzun süreli kullanılır gibi geldi bana fiyatıda indirimdeymiş

Eklentiler

• IMG_1103.png
    IMG_1103.png
    158,8 KB · Görüntüleme: 60
Hepsi Burada taksit yapmıyor artık diğer kartlara diye Hepsi Burada Premium kart aldım Yapı Krediden o da Trendyol Qnb Finansbank kartı gibi peşine taksit yapmıyor, vade farkı koyuyor. Sabah sabah buna delirdim. 10 bin lira üstü alışverişlerde 12 taksit yapıyormuş ama kaç defa 10 bin lira üstü bir ürün alacağım ki? Kullanan ve memnun kalan var mı bu kartı?
Aynu durumdan bende muzdaribim sırf bu yüzden premium üyelik aldım ama foss gene taksit yapmıyor, mecbur muyuz tek seferde 10 bin tl alışveriş yapmaya, zaten genelde hep trendyoldan alışveriş yaparım oto koltuğu alacaktım şansa sadcee hb da var , üyeliği iptal edicem o olacak sonunda

Ahhahaa 🤣🤣ogrenirsen banada şöyle canimm bende alayimmm ona göre 😅

Ahhahaa 🤣🤣ogrenirsen banada şöyle canimm bende alayimmm ona göre 😅
Anladığım kadarıyla ikiye bölünmüş durumda 😀 kendi arkadaşlarıma da sordum bazıları uzun kol al üşür bebek deid bazıları üzerine zaten başka şeyler giyecek kullanışlı değil kısa al dedi burada da yorumlar ikiye bölünmüş 😅 net bir cevap yok

Aynu durumdan bende muzdaribim sırf bu yüzden premium üyelik aldım ama foss gene taksit yapmıyor, mecbur muyuz tek seferde 10 bin tl alışveriş yapmaya, zaten genelde hep trendyoldan alışveriş yaparım oto koltuğu alacaktım şansa sadcee hb da var , üyeliği iptal edicem o olacak sonunda
90 gün içinde iptal etmezseniz kart ücreti çıkıyor. Ben 90 günü geçirdim maalesef ama kart ücreti çıkmasın diye gidip kart ücreti olmayan bir kredi kartlarına geçeceğim. Öyle yapabilirsiniz. Madem taksit yok ne diye kullanayım ki?

Bende 0-3 ayı patikli aldım patikli bebiş eşyaları çok hoşuma gidiyor kullanımı biraz kısa evet ama çok güzel özellikle boş bol patikli fermuarlı tulum aldım rahatça giydirri çıkartırım diye hem evde hem pj olarak
Ben de patikli alacağım galiba zaten patikli tulum aldım genelde ben alt üst giydirmektense tulum seviyorum. Şimdi içine aldığımı da patikli alırım 5'li galiba.

X