Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    144
ah keşke bende kaldırabilsem ofiste o kadar ayak kaldıramıyorum sürekli işe giriş geliyor evde uyguluyorum çok teşekkür ediyorum

Canım hava sıcaklıkları yüksek olunca ateş bazen 37 37,1 çıkabiliyor başka şikayetin var mı belki ondan böyle demiştir ama bana da ilaç sayısı fazla geldi sen yine de 4 saatte 1 tane şeklinde al ihtiyaç duyuyorsan ama ılık duş almayı dene ilaçtan önce

Bende kendi tecrübemi söyleyim benim uykum çok ağır :))) annem çocuk olunca hafif olcak dedi ama olmadı ahaua :)) 4. ayda ben odasını ayırdım ilk uyanırken mıkırdanma oluyor o an koşup gidip beslersen tekrar uykuya dalıyor ama duymazda ağlatırsan uykusu açılıyor bebelerin yani benim ki öyleydi :) o yüzden telsizi en yüksek seste bırakıp uyurdum gık dese giderdim hayat kurtardı ama şimdi kamera alıcam çünkü örnek uyutuyosun eşinle salonda oturuyosun 155 kere gidiyosun ahahah :) battaniye yüzüne geldimi üstünü açtı mı hiç ses çıkmazsada neden hiç ses çıkmıyor dur ben bi gidip bakayım derken ses yapıp uyandırıyosun :) kamera olsa kafan rahat oturursun misafirin gelse rahat kahve içersin çocuk önünde resmen görüyorsun büyük kolaylık ve kafa rahatlığı kesinlikle kamera anneler için çok önemli diye düşünüyorum :)

canım bence 37.1 çok yüksek bir ateş değil evet parol günde 6 taneye kadar öneriyorlar bende ayağımı kırdım doktor 6 taneye kadar alabilirsin dedi ama ben sabah akşam bir tane aldım bence o kadar ateş için 6 tane içme zaten parol aynı zamanda ateş düşürücü bir tane de alsam o ateşin düşer.

Kesinlikle katılıyorum sana canım en güzeli kamera.

Herkese günaydın Cinsiyet tahmini yapabilir misiniz acaba ilk resim 17 hafta ikinci resim de 10 haftalik, dr cinsiyet goremiyorum diyor, ayrintili ultrasona da 4 haftamiz var epey merak ettim

Kızlar aranızda 4'lü tarama yaptıran var mı? Ben 3 hafta önce cinsiyetini öğrenmek için devlet hastanesine gitmiştim (doktorumuz izinliydi) doktora 2 tarama yaptırdığımı 4'lü tarama yaptırıp yaptirmamam gerektiğini sordum. Öneriyorum yaptır dedi, yaptırdım ve bugün sonuç almaya gittim doktorum riskimin arttığını söyledi ve beni araştırma hastanesine sevk etti nasıl artmış dedim yaşa bağlı olabilir dedi, artma olmuş risk grubunda yani senin yaşında olup doğum yapan 160 kadından 1 inde down sendromu görülmüş dedi. Allah'ım nolur sağlıklı bir sekilde doğsun bebeğim, nolur dua edin kızlar

perinatolojide anlaşılır mı acaba ya da fetal dna yaptırsanız ?

Daha ilgili olsun sıra beklemeyeyim dedim ama gerçekten hiç ilgilenmediler.Bugün devlette dahiliye randevuma gittim idrar dışkı kan testi vermiştim hafif enfeksiyon çıktı antibiyotik verdi.Kadın doğum doktoruma danışıp kullanacağımTeşekkür ederim inşallah ben de en kısa sürede toparlarım

Sadece yas faktorunden dolayi mi risk artmis?baska bir sebeb gostermedi mi ?

Üşüme vuruyordu sonra 37 oluyordu çok şükür o geçti.Bugün devlete kontrole gittim her şeye baktılar biraz enfeksiyon varmış ilaç aldım.Çok teşekkürler

Evet ben de öyle düşünüyorum 6 tane çok geldi.Teşekkür ederim

Çok güzeller güle güle kullanın

Eğitim araştırmada perinatolojiye mi gitmeni önerdi.Sadece yaş riskinden dediyse belki çok önemli değildir gittiğin hastanedeki doktorun ne diyecek bakalım.Olumsuz düşünme hemen inşallah sağlıcakla kucağına alacaksın

İkili tarama dörtlüye göre daha güvenilir. Doktorlar bu riskleri az da olsa söylemedikleri ve buna dair sizden onam almadıkları zaman aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmemiş oluyor ve Allah muhafaza bebek sendromlu vs doğarsa çok ciddi tazminatlarla karşılaşabiliyorlar. O nedenle de bu konuda hassas davranıyorlar, seninki de öyledir belki nurten1984 . Bana ikili testten sonra üniversitede ultrasona bakan doktor beyinde kist görüyorum ama emin değilim sizden ekstra testler alabiliriz dediğinde hemen fetal dna yaptırma gereği duydum. Çünkü kararınız ne olursa olsun bu şüphe ve üzüntü ile o kadar ayı geçirmek zor. Fetal dna hem zahmetsiz hem de daha hızlı çıkıyor sonuç, düşünebilirsin.

Benimde yaş riskim çıktı hemde daha yüksek yani 93kadinda bir.dr sadece yaş riskin var perinatoloji den randevu al dedi.gittim 15haftaliktik ozaman.18.haftaya randevu verdi.gexen hafta perşembe ayrintiliya girdim herşey normal sadece yaş riskin var dedi okadar.bana 3lu 4lu bsy onermemisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…