2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
selam kızlaaar, dilerim her şeyler tıkırında bebişleri büyütüyorsunuzdur :) arada giriyorum her şeyi okuyamadan çıkıyorum, yarım yamalak takip edebildim sizleri.

30. haftam bitmek üzere, heyecan sarıyor her yanımı ve daha bebişimin ismi yok. Çok tuhaf bir his, çocuğu önemsemiyormuşum gibi hiseediyorum

Canım benim ilk hamileligimde yalancı kasılmalarım 20 haftalıkken başlamıştı ve ilk kez 5 aylikken goguslerimden süt geldi, hatta acımaya başlamıştı göğüs uclarim, doktor yara olmasın diye bebe yağı sur demişti. Ben 40. Haftada doğurdum, o da sezaryen olmasa 42 ye kadar yolu vardı bence, hiç gelmeye niyeti yoktu. Demem o ki ilk kez yalancı kasilmani 33. Haftada yaşayıp süt gelmiş biri olarak fazla karamsarsin bu hamileliğimde kasılmalar daha da erken başladı bu hesaba göre şuana kadar doğurmuş olmam gerekiyordu rahim ağzında asla normale dönmeyen bı kisalik yoksa kasılmalar hatta süt gelmesi bile doğum zamanının erken olacağına işaret etmez. Lütfen kötüyü çağırma, içini de ferah tut. 33. Haftada henuz yeni kasilma ile tanismissin daha ne olsun

Kızım için Bilge ismini düşünmüştüm bu haftaya kadar oğlumun ismi Oğuz Kağan sizce Bilge tek mi olmalı anneannesi ece ismini çok beğeniyor Bilge Ece ismi de bir arada uyumlu mu?
Bilge ismi tek başına da güzel bence :) Eşim de İlbilge düşünüyor ama henüz karar vermedik bizde. Ece konulucaksa önde olsa daha mı hoş olur acaba ...
Ece Bilge gbi
Çok bireysel de bir karar gönlünuz nasıl istiyorsa öyle yapın :)

Ya benim yine bir sorum var . Benden bikarsaniz söyleyin lütfen

Sabah Mak 10 dk mesafede bankamatige gittim para çekmem lazımdı . Biraz da hızlı yürümüş olabilirim . Sağ alt karnım kasigima yakın taraf da bir ağırlık ve aci oluştu . ( Kramp ya da kasılma gbi şiddetli değildi ) Sonra orada bı cafede oturdum . Çay içtim dinlendim 20 30 dk . Dönerken hiçbir şey olmadı . Geldim tüm gün de dinlendim her ihtimale karşı . Doktor 10 dk ayakta kalmama ,yurumeme ,yemek yapmama falan izin veriyor. Yatmani istemiyorum demişti . Ağır iş yasak zaten . Rahim ağzımda sınırdan aşağıya düşmemişti en son kontrolde. Şimdi sorum şu ki benim bebeğim hep sağıma yaslaniyor yani pozisyon olarak ultrasonda da doktor öyle söylüyor . Onun ağırlığından dolayı böyle şeyler hissediyor olabilir miyim ?

Benimde bugun trabzon bu konuda konusuldu fakat not almamisim hic bir yere bebek kiyafetleri icin deterjan ne aldiniz marka olarak sanirim bi deterjan kaldi siz yazdikca eksiklerimi tamamliyorum bende hangi marka alayim sizce
Hem siveno hem green clean aldım. İndirimde hangisini yakaladiysam . İncia biraz daha uygun olsaydı onu da denemek isterdim :)

Ben şöyle yapıyorum. Açlığı yemeğe başlarken ölçüyorum. Her öğunden once. Ana öğunler. Tokluğu da ilk lokmadan bir saat sonra. Doktor daha doğru bilgilendirir tabi. Sabahki aclıksa yüksek geldi bana. Benim bahsettiğim mesela ögle yemeğinden önce ölçtüğumde 100 gibi bişey çıktıysa bir önceki ara öğünümde yani 2, 2 buçuk saat öncesinde muhakkak yeşil elma harici bir meyve denemişimdir.

Ağırlıktan olabilir bence. Benim de biraz ayakta kalınca oluyor. Biz genelde dinlenme halindeyiz ya kaslar zayıflıyor sanırım. Normalden daha erken eror veriyor diye düşünüyorum ben. Bana da sabah akşam 15 er dakikalık yürüyüşler yap demişti. Ben bu hakkımı getir gotür yaparak kullanıyorum. Odaya tasıdığım tabakları mutfağa taşıyarak

40 olmasa da 39 u gör inşallah hayırlısıyla. Süt gelmesi normal diye okumuştum bir uygulamada ama. Çok takma bence. Sadece fazla dokunma göğuslerine. Bişey olmaz Allah'ın izniyle.

Ağrının sebebi bebek mıdır bilemem ama bebek nereye baskı yapiyorsa orası ağrıyor. Benim ilk başta göğüs bosluguma yapıyordu oradaki ağrı geçince sol tarafıma baskı yapmaya başlamıştı, şimdi de sağ tarafta belim ağrıyor, bebeğin başı da sağa dogruydu

Evet benim de hep sağa yaslaniyor. Dinlenince geçiyor kısa sürede . Kontrolüme de daha çok var . Ağrı artarsa giderim artık Çok tşk ederim .

Agirliktansa hiç sorun değil Yeter ki herşey yolunda olsun da. Bir de evdeyim ya hep kendimi dinliyorum. Dışarı çıkınca da çok mutlu oluyorum çocuk gbi

Kızlar selam
Fikirleriniz benim için çok önemli şu ana kadar konuyu sadece eşimle konuştuk kararsız kaldık. Oğlumuz 30 haftalık şükür yolunda bir hamilelik 12. Haftada cinsiyeti belli olmuştu biz Aytuğ ismine karar verdik. Ama ben Pars ismini de çok seviyorum eşimde çok seviyor daha önceden konusu geçtiğinde söylediğimiz herkes köpek ismi gibi sakın koymayın dediler. Bizde üç gün önce acaba Aytuğ Pars olur mu dedik. Soyadımız Şahin. İyi kötü tüm yorumlar benim için çok kıymetli teşekkür ederim şimdiden

Agirliktansa hiç sorun değil Yeter ki herşey yolunda olsun da. Bir de evdeyim ya hep kendimi dinliyorum. Dışarı çıkınca da çok mutlu oluyorum çocuk gbi
Ben de dışarı çıkınca mutlu oluyorum ama bı yandan da suçluluk duyuyorum. Olmamam gereken yerdeymişim gibi

Bence eşinizle siz begendiyseniz kimsenin fikrini bile almayın. Çünkü illa ki beğenmeyen kötüleyen olacak. Zevk meselesi çünkü. Siz de onların beğendiğini begenmezsin. Normal yani.

Ay kadının içinde baya geniş yer varmış Benim göbeğin maşallahı var zaten de bikaç haftadır büyümüyor gibi hissediyorum. Bakalım bebiş kaç kilo oldu haftaya öğreneceğim artık ☺

Siz begendiyseniz koyun . Kimseye kulak asmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…