Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizde normal düşünüyoruz muhtemelen yılbaşından sonra 50 bin olur oda ben anlamadım ama sizin hastanede normal mi fazla sezaryen mi ?
Canım soyleyen yanlıs soylemıs olabılır sana,bende sormustum hastaneye sezeryan fazlaydı normal dogum daha ucuzdu.kontrole gittiginde bıdaha sorarsın🥰

Tecrubelı annelere bır sorum var.şimdi bebek dogduktan sonra anne sütüyle beraber hipp organıc mamayıda anne sütü kasıgıyla verebılırmıyız?sarılık olmaması ıcın takvıye olarak vermek gereklımı,normaldede mama+süt gıdebılırmıyız yoksa sadece sütmü içmesi lazım.bu konu kafamı cok kurcalıyor😄😄
Ben sezaryen doğum yaptım. Odaya çıktıktan sonra emzirme danışmanı geldi hemen bebeğimi emzirmeye başladım sütüm yoktu sadece kolostrum geliyordu az az endişelendim bebeğim doyuyor mu diye mama vermek istedim hemşireler kolostrumun yeteceğini söylediler 2 gece hastanede kaldım sütüm hala gelmemişti bebeğim 2. Gece çok ağladı ben de açlıktan ağlıyor diye gecenin 3ünde çocuk doktorunu çağırdım içim rahat etsin diye kan şekerine baktı gayet iyi çıktı aç olsa böyle çıkmaz dedi hatta beni rahatlatmak için şimdi emzir 1 saat sonra tekrar gelip yine kan şekerine bakalım dedi 1 saat sonra baktığında kan şekeri yükselmişti öyle rahatlamıştım mama vermedik. Sütüm doğumun 4. Günü geldi bebeğimde sarılık olmadı çok şükür 🤲🏼😍☺️ doğum sonrası bebeklerin şişlikleri iniyor belli bi orana kadar kilo kaybı normal kabul ediliyor kızımın kilo kaybı fazlaydı ama sağlıklıydı o yüzden mama vermeyi tercih etmedim. Özellikle sezaryen doğumda sancı başlamadığı için süt biraz geç gelebiliyor sakın stres yapmayın sütüm yok diye emzirmemezlik yapmayın bol bol emzirin ki hızlı gelsin 🩷

Bugun maalesef nispeten daha görgülü ve naif olan ama akrabası da bir o kadar saygısız ve avam olan komsumla tartıstık (yan yanalardı) İkimiz de ev sahibiyiz ve gitmeye niyetimiz yok üstelik 😅😅 hamile oldugumu biliyor ve ben de hamile olmama rağmen geri adım atmadım. Üstelik bebişim bana yardımcı oldu boş yere gerilip üzülmedim, kalp atışım hızlanmadı stresim artmadı. Öyle rahat tartışıyorum ki artık sadece karşı taraf çıldırıp üzülüyor sesimi dahi yükseltmiyorum ve kendimi yormuyorum. Artık içgüdü müdür nedir en az zararla full kazançla olayı tamamlıyorum. Ben hamilelik mentalini çok sevdim ya her şey ben ve bebegim icin💫

Arkadaşlar mrb.yaşadığım bır tecrubeyı aktarmak istedım,kımseyı korkutmak vs degıl Tabıkı nıyetım.Daha dıkkatlı olunması ıcın yazıyorum bazı durumlarda.ben hamılelıgımın basından berı ara ara kanamalar yaşıyorum ve ultrasonda sıkıntı gorunmedıgı ıcın bunun artık kronık bır sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım.gecen gun ısyerınde WC gıttıgımde çamaşırımda daha yoğun bır kanama gordum ve ıdrarımda ufak pıhtılaş seklınde kanama oldu.apar topar doktorumun klınıgıne gıttıgımde rahmımın boydan boya acılmıs oldugunu gördük yaklaşık 1 cm e yakın açılma vardı ve çok acıl bır sekılde rahmım dikildi genel anesteziyle.tamamen yatak ıstırahatı ve hıc hareket etmeden doğuma kadar surecı atlatmam gerektıgını soyledı doktorum.heyet raporu verdı zaten. Rahım ağzı yetmezlıgı denen durum varmıs bende ve açılmayı hıc hıssetmedım.zaten bu tarz hastalarda hıssetmeden açılma oluyormus.doktorunuza muayeneye gıttıgınızde bu durumu degerlendırmesını ısteyın bence.umarım hıcbırınız yaşamazsınız benım yasadıklarımı.herkese sağlıklı bır süreç dılıyorum
Çok geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza alın miniğinizi 🤲🏼 kötü bişey olmadan hemen müdahale edilmesine çok sevindim ☺️bütün tedbirler alınmış geriye sabırla beklemek kalmış 😍

İneğin sütü sadece kendi buzağına faydalıymış. Asla sindiremiyormuşuz. Bizim sindiremediğimizi bebek hiç sindiremez. Ben süt ve süt ürünlerini bırakarak 1 ayda 12 kilo verdim. Göbeğim yokmuş aslında hep şişikmiş. Peynirde de keçi peyniri tüketiyorum. Yine araştırırsın tabi ama ben de bundan alacağım
Aynı düşüncedeyim süt tüketmiyorum çocuklarımada vermeyi düşünmüyorum ama süt ürünleri tüketiyorum 🤭 süt tüketmek zorundaysam laktozsuz alıyorum normal sütü asla sindiremiyorum

Kızlar uzandığımda kalbim sanki ağzımda atıyormuş gibi oluyor ve çok çarpıntı başlıyor ne tarafa yatarsam yatayım. Sanırım normalmiş bu haftalarda ama çözüm bulabilen oldu mu sormak istedim size
Ben de öyleyim özellikle uzandığımda oluyor kan basıncı sebebi ile olabilir diye düşünüyorum başka bişey gelmiyor aklıma

Ben sezaryen doğum yaptım. Odaya çıktıktan sonra emzirme danışmanı geldi hemen bebeğimi emzirmeye başladım sütüm yoktu sadece kolostrum geliyordu az az endişelendim bebeğim doyuyor mu diye mama vermek istedim hemşireler kolostrumun yeteceğini söylediler 2 gece hastanede kaldım sütüm hala gelmemişti bebeğim 2. Gece çok ağladı ben de açlıktan ağlıyor diye gecenin 3ünde çocuk doktorunu çağırdım içim rahat etsin diye kan şekerine baktı gayet iyi çıktı aç olsa böyle çıkmaz dedi hatta beni rahatlatmak için şimdi emzir 1 saat sonra tekrar gelip yine kan şekerine bakalım dedi 1 saat sonra baktığında kan şekeri yükselmişti öyle rahatlamıştım mama vermedik. Sütüm doğumun 4. Günü geldi bebeğimde sarılık olmadı çok şükür 🤲🏼😍☺️ doğum sonrası bebeklerin şişlikleri iniyor belli bi orana kadar kilo kaybı normal kabul ediliyor kızımın kilo kaybı fazlaydı ama sağlıklıydı o yüzden mama vermeyi tercih etmedim. Özellikle sezaryen doğumda sancı başlamadığı için süt biraz geç gelebiliyor sakın stres yapmayın sütüm yok diye emzirmemezlik yapmayın bol bol emzirin ki hızlı gelsin 🩷
Ben de şeyi merak ediyorum, burada bazı annelerden okuyorum doğumdan sonra bikaç gün süt gelmiyo diye. Ne kolostrum ne süt hiçbi şey gelmese ve mama vermesek bebek aç kalır mı acaba bikaç gün bişey yemeden

Bugun maalesef nispeten daha görgülü ve naif olan ama akrabası da bir o kadar saygısız ve avam olan komsumla tartıstık (yan yanalardı) İkimiz de ev sahibiyiz ve gitmeye niyetimiz yok üstelik 😅😅 hamile oldugumu biliyor ve ben de hamile olmama rağmen geri adım atmadım. Üstelik bebişim bana yardımcı oldu boş yere gerilip üzülmedim, kalp atışım hızlanmadı stresim artmadı. Öyle rahat tartışıyorum ki artık sadece karşı taraf çıldırıp üzülüyor sesimi dahi yükseltmiyorum ve kendimi yormuyorum. Artık içgüdü müdür nedir en az zararla full kazançla olayı tamamlıyorum. Ben hamilelik mentalini çok sevdim ya her şey ben ve bebegim icin💫
Keşke ben de böyle olabilsem en ufak bişeye patlıyorum olur olmadık şeylere gıcık kapıyorum ben de :KK70:

Ayy maşallahh çok güzel anlatmıssın🙏💙çok rahatlatıcı oldu benım ıcın🥰saglıkla güzelliklerle gelsin bebegın💙

Ben de şeyi merak ediyorum, burada bazı annelerden okuyorum doğumdan sonra bikaç gün süt gelmiyo diye. Ne kolostrum ne süt hiçbi şey gelmese ve mama vermesek bebek aç kalır mı acaba bikaç gün bişey yemeden
Tabii kolostrum da gelmiyorsa aç kalır kolostrum az olsa bile çok besleyiciymiş olmadığı durumda mama vermek gerekir

Ayyyy kovayı ben bulamadım diğerlerini aldım ama 🥰🥰🥰🥰
Yaa bu kovayla millet ne yapmıs aşırı merak ettim😄bende bulamadım ama azmettik kaç yer gezdık en son calısan adama baskı yaptık tek tek subelerı aradı telefonla sonra öyle bulduk😄herseyden var kovadan yoktu,bebıslerımızı misler gibi yıkayalım mutlu gunlerde🥰🥹🫠yerım ben onları😍

Yaa bu kovayla millet ne yapmıs aşırı merak ettim😄bende bulamadım ama azmettik kaç yer gezdık en son calısan adama baskı yaptık tek tek subelerı aradı telefonla sonra öyle bulduk😄herseyden var kovadan yoktu,bebıslerımızı misler gibi yıkayalım mutlu gunlerde🥰🥹🫠yerım ben onları😍
Oy canımmmm benimmmmmmm🥰🥰🥰 valla küvet vardı kova yoktu cidden😊 amin kuzum benim inşallah güzel günlerde yıkayalım mis gibi bebişlerimizi 🥰

Kızlar şimdi size aşı ile ilgili bişey danışmam gerekiyor. Bugün aşı konusu konuşulmuş grupta,doktora gittim gitmişken de sordum aşıyı. Doktorum sağlık ocağında vurulan tetanoz aşısı yerine bana üçlü bir aşı söyledi, içinde tetanoz difteri vs olan,adacel diye bunu vurulmanı önereceğim dedi 30.haftada. Sizlere böyle bir aşıdan bahsetti mi hiç? Yada çevrenizde daha önce bunu vurulan oldu mu? Sizler neler yaptınız aşı konusunda,tetanoz vuruldunuz mu?

Kızlar şimdi size aşı ile ilgili bişey danışmam gerekiyor. Bugün aşı konusu konuşulmuş grupta,doktora gittim gitmişken de sordum aşıyı. Doktorum sağlık ocağında vurulan tetanoz aşısı yerine bana üçlü bir aşı söyledi, içinde tetanoz difteri vs olan,adacel diye bunu vurulmanı önereceğim dedi 30.haftada. Sizlere böyle bir aşıdan bahsetti mi hiç? Yada çevrenizde daha önce bunu vurulan oldu mu? Sizler neler yaptınız aşı konusunda,tetanoz vuruldunuz mu?
Doktorum dün bana da bunu önerdi, fetal bağışıklık için dedi sağlık ocağında varsa bunu olmanı öneririm dedi ama beni sağlık ocağından ne arayan var ne soran 🤷🏼‍♀️ 18. Haftaya doğru ben aricam ebeyi bakalım var mıymış

X