Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar uzandığımda kalbim sanki ağzımda atıyormuş gibi oluyor ve çok çarpıntı başlıyor ne tarafa yatarsam yatayım. Sanırım normalmiş bu haftalarda ama çözüm bulabilen oldu mu sormak istedim size
Bende de var bu nabzım bomba gibi atıyo resmen ama tansiyonum normal çıkıyo. Vücuttaki kan oranı çok yükseldiğinden normal bi durum çözmeye gerek yok tansiyonun normal olduğu sürece.

Arkadaşlar mrb.yaşadığım bır tecrubeyı aktarmak istedım,kımseyı korkutmak vs degıl Tabıkı nıyetım.Daha dıkkatlı olunması ıcın yazıyorum bazı durumlarda.ben hamılelıgımın basından berı ara ara kanamalar yaşıyorum ve ultrasonda sıkıntı gorunmedıgı ıcın bunun artık kronık bır sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım.gecen gun ısyerınde WC gıttıgımde çamaşırımda daha yoğun bır kanama gordum ve ıdrarımda ufak pıhtılaş seklınde kanama oldu.apar topar doktorumun klınıgıne gıttıgımde rahmımın boydan boya acılmıs oldugunu gördük yaklaşık 1 cm e yakın açılma vardı ve çok acıl bır sekılde rahmım dikildi genel anesteziyle.tamamen yatak ıstırahatı ve hıc hareket etmeden doğuma kadar surecı atlatmam gerektıgını soyledı doktorum.heyet raporu verdı zaten. Rahım ağzı yetmezlıgı denen durum varmıs bende ve açılmayı hıc hıssetmedım.zaten bu tarz hastalarda hıssetmeden açılma oluyormus.doktorunuza muayeneye gıttıgınızde bu durumu degerlendırmesını ısteyın bence.umarım hıcbırınız yaşamazsınız benım yasadıklarımı.herkese sağlıklı bır süreç dılıyorum
Çok geçmiş olsun toparlardın inşallah niran evvel

2 tane oğlum var biri 16, biri 8 yaşında üçüncü oğluma hamileyim mart annesiyim bende. Her iki oğlum için de ilk 6 ay mama kullanmadım, çalıştığım halde sadece anne sütü ile besledim. Hem doğum kiloları hem de sonrasında kiloları gayet iyiydi hatta fazlaları bile vardı. Bence annenin sütü yeterliyse mamaya hiç gerek yok.
Aynen katılıyorum benim de 13 yaşında bir kızım var sütünüz varsa yetiyorsa ilk 6 ay sadece anne sütü yeterli bence de ,ben hiç mama vermedim

Tecrubelı annelere bır sorum var.şimdi bebek dogduktan sonra anne sütüyle beraber hipp organıc mamayıda anne sütü kasıgıyla verebılırmıyız?sarılık olmaması ıcın takvıye olarak vermek gereklımı,normaldede mama+süt gıdebılırmıyız yoksa sadece sütmü içmesi lazım.bu konu kafamı cok kurcalıyor😄😄
canım bebek hemen emiyorsa ve sütü emerek getirdiyse mamaya gerek duymuyorlar yani burda böyle. zaten 2 gece yatırıtyorlar hastanede o süre içersinde bolca emzirmeye teşvik ediyorlar. gerekli görürlerse de kendileri söylüyor ebeler doktorlar mama verin diye. yani ille de mama vermek zorunda değiliz. sonrası için de kilo alımına bakılıyor gerekliyse eğer mama değilse de memeyle devam 🥰

Kızlar uzandığımda kalbim sanki ağzımda atıyormuş gibi oluyor ve çok çarpıntı başlıyor ne tarafa yatarsam yatayım. Sanırım normalmiş bu haftalarda ama çözüm bulabilen oldu mu sormak istedim size
Bu bana da oluyor, ilk baslarda korktum anksiyete atagi mi dedim de, sonra azaldi takmamaya basladim ve azaldi.

Bende bu saatte gittim ancak bunları bulabildim 😄

Eklentiler

• IMG_0366.jpeg
    IMG_0366.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 12
Canım ben biraz araştırdım ve hafif, kabin artı travel sistem bir araba olursa iyi olur diye düşündüm bizim özelimizde. Arabamız yok şimdilik onun için toplu taşımayı çok kullanıyoruz çok yürüyoruz. Uçağa çok biniyoruz onun için kabine alabileceğim hafif bir araba olması benim için önemliydi. Ben prego lotus aldım. Daha iyileri mutlaka vardır ama benim için bu çok uygun geldi. Hepsiburada da 7500 civarında indirimden puset+ arabayı aldık. Hatta tryzesi hediye aldı. 🥰
Bu da tanıtım linki gene de izle bak🥰

Ay sen önermiştin di mi ya ben de favlamışım hoşuma gitti. O markanın park yatağı bana hediye gelicek
Maalesef canımm geçicek sabırrr

X