2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hamilelik günlüğü nerde? Kk da mı?

Çift durulama yaparsın canım için rahat etmezse. Ben beyazları özellikle ikinci defa hızlı yıkamada deterjansız yıkıyorum. İçim anca öyle rahat ediyor. Bebeğin tüm kıyafetlerini öyle yaparım Allah izin verirse.

Bende tam bilmiyorum da yine bu grupta yazmışlardı . Eskisi sarı yenisi mavi paketmis . Yanlış biliyorsam arkadaslar düzeltir beni .
Yeni o zaman benim aldığım mavi paket çünkü, umarım sızdırma yapmaz. Neyse küçük bı paket zaten kullanılmasa da sorun değil

Annem oğlumun nelerini daha saklamış merak ediyorum, alıştıra alıştıra çıkarıyor, ben hepsini ona dagitsin diye vermiştim içine doğmuş herhalde ikinci olur diye 6 sene saklamış, geçen bı büyük valiz dolusu yenidoğan kiyafeti getirdi, bu akşam da bunları atmış. Yalnız ben bunların hiç birini kullanmamıştım, gereksiz aldığım urunlerdendi. Kullanışlı gelmemişti ama belki bu bebeğimde kullanırım getirsin bakalım

Kızlar günlükte bu haftadan sonra büyüme hızları yavaslayacaktir yazıyor. Kontrole gidip geçen ayki kadar kilo almamış olduğunu gorurseniz paniğe kapılmayın. Bu haftalardan sonra daha az ama daha guzenli kilo alacaklar. İri olan bebekler ile minnak olanlar arasındaki makas daralacak haftasına yaklasacaklar çoğu

Benim de gönlüm harmonie almak istiyor doğal diye ama 2 paketten sonra patlariz diye alternatiflere bakıyorum
İnan bez kanını kurutuyor ailelerin hele ben çok sık bez degistiriyordum oğlumun cildi kizarmasin diye, ek dersimi beze yatıyordum, bir kaç kez primadan başka beze geçmeye çalıştık ama oğlum huylu bı çocuk olduğu için alışık olduğu bezden vazgecmedi, kaldı ki o zaman alım gucumuz yüksek bezler de bu kadar pahalı değildi. Şimdi doğduğundan itibaren bezi bırakana kadar Prima ile devam ettiğimizi düşünemiyorum

Ben demek istediğini çok iyi anlıyorum . Şimdi biz işin içine tam girmediğimiz için tam idrak edemiyor bile olabiliriz
Benim tek korkum pişik,alerji gbi şeyler . O yüzden de sık sık değiştiririm diye düşünüyorum. Gerçi deneye yanıla öğreneceğiz bu işleri markaları da zamanla bebeğe göre kesfederim sanırım.
Bu arada japon bebek markası goon premium soft da bayağı önerilmiş .

Onu öneren de var memnun olmayan da denemek lazım. Aslında bebeğin cildi sabit bı markaya alismadigi sürece sorun yok bence. Ben pişik yapacak kadar uzun bekletmedim hiç bezi ama sık değiştirmezsen pişik yapmayacak bez yok bence. Çünkü bezin dokusu ile ilgili değil bebeğin ıslak ve kakali kalmasi ile ilgili pişik olayı. Ama sızdırma bezden beze değişiyor. Sleepy sızdırıyor dediler grupta ben de baya sleepy stoklamistim ama sık degistirince umarım sızdırma da yapmaz. Biraz da bebeğin boyuna ve kilosuna uygun olması da önemli sızdırma yapıp yapmamasinda sanırım.

Sana katılıyorum markalardan ziyade doğru kullanım , sık değiştirmek pisigi ve sizdirmayi engeller . Ben sleepy ile sorun yaşayacağını düşünmüyorum açıkçası.
Bu arada ben harmonie de alsam sık degistirmeyi planlıyorum. O yüzden de surdurulebilir olmaz :))

Masallah uzun bir bebeğin olacak sanırım

Tek bir beze alismazsa sorun olmaz, harmonie kullanırken arada bir iki paket Prima sleepy filan donusumlu kullanırsan alismaz büyük olasılıkla. Farklı beze geçmek daha kolay olur ileride

Tek bir beze alismazsa sorun olmaz, harmonie kullanırken arada bir iki paket Prima sleepy filan donusumlu kullanırsan alismaz büyük olasılıkla. Farklı beze geçmek daha kolay olur ileride
Harmonie aşırı pahalı zaten çok fazla alamam gbi geliyor . Yani çok mantıklı da gelmedi dusununce . Ben çok stok yapmayacağım zaten 3 4 paket bez alsam yeter . Sonrasında da dediğin gbi aralarda farklı farklı markalar deneyeyim . Sanırım alismamis olur :) Önerini değerlendirmiş olurum böylece.

Benim de gönlüm harmonie almak istiyor doğal diye ama 2 paketten sonra patlariz diye alternatiflere bakıyorum
Vala ben harmonie aldım amazondan 1 numara bi kaç hafta kullanacak kadar, kızım gibi olur diye düşünüyorum bu kızımında iriliği filan hani ilk takacağı beze özendim gibi oldu 2 ve 3 ü premium care ve sleepy karışık aldım. Primalar amazonda gerçekten ucuz oluyor. Bi de sepette bekletirken bi baktım artıyor sürekli, ona rağmen uygundu adet başı fiyatı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…