2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Üniversite hastaneleri bana da çok güven veriyor. İçin rahat ediyordur seninde
Benim kendi doktorum değildi zaten nst yapan. O yüzden de pek birsey diyemiyorum . Sonrasında da ağrım var diye yine gitmiştim önce nst bakalım dedi kendi doktorum ama kipirdadigi için bir türlü yakalayamadi hemşire hanım Bebeğin hareketlerine bakildigini bilmiyordum. 3 haftaya kadar ağrım ,sizim olmaz da inşallah ilk kez detaylı 32de girerim

Kizlarrr icimde bi huzursuzluk bi hüzün var oğlum sürekli gelip anne neden üzgünsün neden hic gülmüyorsun sorup duruyor zorla gülüyorum alışık degil böyle olmama
dogurmadan lohusa sendromuna mi girdim ne
Doğum yaklaştıkça öyle oluyor. Ağırlık, heyecan, düşünce, kaygı. İster istemez oluyor ya. Ben de hergün bir kere ağlıyorum nedensizce.

Nst de hemşire bişey yakalamiyor aslında, dopler ile kalp atışını dinlemesinden mi bahsediyorsun acaba. Hareket etmediginde uzuyor nst, kaç kez hareket etmesi gerek bilmiyorum ama uyuyorsa da uyandiriyorlar sarsip

Kizlar yarin 32+0 calisamaz raporu almaya gideceğim ben, tam gününde gel demislerdi. Kendim raporu alip ogreneyim sonra bilmeyenlere anlatirim
hahahahah bende cuma gitcem bakalım ne oluyormuş
Biz sözde çanta hazırlıcaz diye kaç kez annemi çağırdım ama kahve içip muhabbet edip gönderiyorum kadını. Bi dahakine yaparız diyip duruyorum erteliyorum sürekli
benimkiler il dışından geldi bir dahakine doğuma gelir o yüzden erteleme gibi bir lüksüm yoktu
Regenesis max kullanan var mı yanında gynoferon Demir ilacı da kullanıyorum siz de hem multivitamin hem kan ilacı kullanıyor musunuz
multivitamin elenatal kullanıyorum demir de gynoferon

Nst de hemşire bişey yakalamiyor aslında, dopler ile kalp atışını dinlemesinden mi bahsediyorsun acaba. Hareket etmediginde uzuyor nst, kaç kez hareket etmesi gerek bilmiyorum ama uyuyorsa da uyandiriyorlar sarsip
Bilmiyorum ki kalp atışına yakın bir yere koyması gerekiyormuş. Fakat sürekli kipirdadigi için yakalayamadı. Hemşire çok gençti belki de o yüzden de olmamış olabilir. Hatta ücreti iade ettiler :)

Benim bebişimde biraz zayıf muz kaşar peyniri kabak çekirdeği tahin pekmez ceviz sürekli bişiler yiyorum artık yemekten sıkıldım 10 gün sonra kontrolüm var bakalım işe yarayacakmı

Bilmiyorum ki kalp atışına yakın bir yere koyması gerekiyormuş. Fakat sürekli kipirdadigi için yakalayamadı. Hemşire çok gençti belki de o yüzden de olmamış olabilir. Hatta ücreti iade ettiler :)
Ha evet kalp atışını rahat alabilmeli nst de cihaz. Yalnız nst için ayrı ücret odendigini bilmiyordum, ben onu da muaye ücretinin içinde sanıyordum. Ne kadar ücret ödüyorsunuz nst için özelde

O zaman kitap götüreyim ben de. Cuma günü kontrol var. 31 oluyorum. Belki nst isteyip telefona izin vermezse. Tavana bakmak zorunda kalmam

Benim bebişimde biraz zayıf muz kaşar peyniri kabak çekirdeği tahin pekmez ceviz sürekli bişiler yiyorum artık yemekten sıkıldım 10 gün sonra kontrolüm var bakalım işe yarayacakmı
Ben de yiyecekleri artık yiyecek olarak görmüyorum. Tabağimı hazirlarken biraz protein, biraz karbonhidrat, kalsiyum falan bu şekilde döşüyorum. Öncekinde her gün tahin pekmez yerdim. Bunda yiyemiyorum şekerden dolayı. En çok ozlediklerimden biridir kendileri.

İnsanın yanında annesi olunca depresyonu da olmuyor demek ki

Hastanede yatarken yanımadakine gunde bikac defa bagliyorlardı. Aynen kalp atışına denk getirmeye calışiyordu. Bı sure sonra grliyordu hemşire kaymış deyip duzeltiyordu ve baştan başliyordu. Bebek hareket ettikçe kaydıriyordu. Bebek de hareket etse suç etmese suç

Ha evet kalp atışını rahat alabilmeli nst de cihaz. Yalnız nst için ayrı ücret odendigini bilmiyordum, ben onu da muaye ücretinin içinde sanıyordum. Ne kadar ücret ödüyorsunuz nst için özelde
Aralık annelerinde sormuştum girenlere. 200 300 civarı demişlerdi. Muayeneden baya az bı miktarmış. Ama her hastane almıyormus heralde. Bazilarının doğum paketine dahilmiş.

Ay inşallah işe yarar. Benim anlamadığım ne oranda yenilecek bunlar? Zaten hergün 1 muz yiyorum bebek normal haftasına tam uyumlu, erken doğurmaktan korktuğum için biraz toparlasın istedim ama zorla da hadi kilo al denmez ki bebeğe muzu kiloyla falan mı yemek lazım kilo aldırması için acaba anlamadım gitti

20 30 dk mi suruyor ? Ay ne kadar cokmus
Ben bir kere girmistim 18.haftada falandı . Sırf rahatla birşey yok diye baglicam demişti . 10 dk falan gbi hatırlıyorum. Demek ki ileri haftalarda daha uzun oluyor.
Bazen 15 dk yeterli görüyorlar bazen uzatıyorlar bebek hareketsizse genelde uzatıyorlar eğer hareketliyse 15 dk da doktor ağrı ve bebeğin hareketlerinden durumu öngörüyor zaten. Telefon bende hiç yasak olmadı, 3. Hamileliğim hepsinde serbestti. Yalnız bu defa diğerlerine göre değişik olan yan yatırmalarıydı ki bundan çok memnun oldum Belki cihazların hassasiyetine göre her hastanede durum değişiyordur. Bazı cihazlar daha eski sürüm oluyor onlar manyetikten etkilenebiliyor. Genelde yeni sürüm cihazlarda etkilenme olmaması lazım birde tabi hemşirelerin eski sürüm olup olmaması da önemli bazıları çok eskide nasıl alıştıysa sistemini değiştirmiyor cihaz değişse de kendi kafasını değiştirmiyor ve hep aynı kurallar üzerinden gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…