2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hangi hastaneye gidiyorsun sen. Belki gittiğin hastanede çok müdahale etmiyorlardır. Ama her ihtimale karşı kitabını götür yine de 😁
Hastane değil benimki. Özel saglık merkezi deniyor sanırım. Öyle bir yer. Küçük. Çok müdahale edecek gibi görünmüyorlar. Kilo ölcerken de kendin gidip ölçüp sonucu söyluyorsun. Nst ye de git bağla gel kendini derlerse hiç şaşırmam😊

Bazen 15 dk yeterli görüyorlar bazen uzatıyorlar bebek hareketsizse genelde uzatıyorlar eğer hareketliyse 15 dk da doktor ağrı ve bebeğin hareketlerinden durumu öngörüyor zaten. Telefon bende hiç yasak olmadı, 3. Hamileliğim hepsinde serbestti. Yalnız bu defa diğerlerine göre değişik olan yan yatırmalarıydı ki bundan çok memnun oldum 😂 Belki cihazların hassasiyetine göre her hastanede durum değişiyordur. Bazı cihazlar daha eski sürüm oluyor onlar manyetikten etkilenebiliyor. Genelde yeni sürüm cihazlarda etkilenme olmaması lazım birde tabi hemşirelerin eski sürüm olup olmaması da önemli 🙈😅 bazıları çok eskide nasıl alıştıysa sistemini değiştirmiyor cihaz değişse de kendi kafasını değiştirmiyor ve hep aynı kurallar üzerinden gidiyor 😊
Nst nin de bir sürü detayı var :) Hergun yeni şeyler öğreniyorum . Çok tşk ederim 🥰

Hanımlar merhaba,
Kafama bişey takıldı fikrinizi almak istiyorum. En son ultrason da baktığımızda bebeğin yanakları çok tombul görünmüyordu. Bu durum kafama takıldı. Acaba yanak büyüklüğü daun göstergesi olabilir mi

Hanımlar merhaba,
Kafama bişey takıldı fikrinizi almak istiyorum. En son ultrason da baktığımızda bebeğin yanakları çok tombul görünmüyordu. Bu durum kafama takıldı. Acaba yanak büyüklüğü daun göstergesi olabilir mi
Günaydınlar
Hiç böyle birşey aklıma gelmemisti desem 🤷 Bizimki yüzünü bile göstermiyor hiç bir kontrolde kaldı ki yanaklarıni inceleyelim . Bence böyle şeyler düşünmeyin . Herşey yolundadır diye düşünün .

Hanımlar merhaba,
Yanak büyüklüğü ile down sendromu arasında bağlantı olduğunu hiç duymadım, olsa buna da bakardı doktorlar. Ense kalınlığı normalse, 12. Haftada burun kemiği oluştuysa, dahası ikili test ya da fetal DNA yaptirdiysan ve sonuç temiz çıktıysa korkacak bişey yoktur. Yani yanakla hiç bı bağlantı kuramadım. Down semdromlularin yanakları nasıl oluyor ki

Günaydınlar
Hiç böyle birşey aklıma gelmemisti desem 🤷 Bizimki yüzünü bile göstermiyor hiç bir kontrolde kaldı ki yanaklarıni inceleyelim . Bence böyle şeyler düşünmeyin . Herşey yolundadır diye düşünün .
İnşallah. O kadar pinpirikli oldum ki herşey geliyor aklıma😔

Yanak büyüklüğü ile down sendromu arasında bağlantı olduğunu hiç duymadım, olsa buna da bakardı doktorlar. Ense kalınlığı normalse, 12. Haftada burun kemiği oluştuysa, dahası ikili test ya da fetal DNA yaptirdiysan ve sonuç temiz çıktıysa korkacak bişey yoktur. Yani yanakla hiç bı bağlantı kuramadım. Down semdromlularin yanakları nasıl oluyor ki
Fatal DNA yaptırmadım diğerleri normaldi. Herşey den evham yapıyorum. Tabi yaşımın bunda etkisi büyük

Günaydın kızlar birkaç haftadır sanki göbeğim hiç büyümüyor gibi hissediyorum. Kontrolüm de haftaya. Bugün de bunu taktım hergün bişey buluyorum 😀
Günaydınlar
Göbekle bebeğin kilosunun bir alakasi yoktur diye düşünüyorum .
40 .haftada doğum yapmış bir hanımefendi tanıyorum . En fazla 6 ya da 7 aylık gbi duruyordu. Ve bebegim de 4 kgya yakındı demişti 😀

Rize den selamlarrr, çay çok iyi 😍
Çok mutlu, huzurlu, şenlikli doğumlarımız ve lohusalıklarımız olsun inş. 🙏🏻

Güzell kadınlarrr, açlık tokluk kan şekeri bakıyordum hatırlarsanız.
1. Gün açlık 105, tokluk 110 çıktı.
2. gün açlık 106, tokluk 114 çıktı. Sanırım açlıkta bi problem var. Bi iki gün sonra doktora sonuçlarımı yollicam da acaba açlığı düşürmek için ne yapmak gerekir. Neden o fazla?

Ben en başından beri kaygılıydım geçmiş travmalarimdan dolayı o yüzden sizi çok iyi anlıyorum .
Nacizane kötüyü düşünüp çağırmayın tecrübe ile sabit 💐 Doktorunuz herşey yolunda diyorsa yolundadır.
Haklısın canım pozitif düşünmek lazım. Doktor olumsuz bir şey söylemedi. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Selam kızlar bugünkü turumuz Tekirdağ 🫠 Allahım nasıl az kaldı hepimiz sağlıkla alalım bebişlerimizi kucağımıza 🫠🙏 ben dün ilk defa sancıyı yaşadım kasılmalar nasıl okur acaba farkedermiyix etmez miyiz sancı gelir mi gelmez mi hissedermiyiz diye çok düşünüyordum gayet net hissediyorsunuz ki benimki yalancı sancıymış 🙈🙈 sabahında iki göğüsümden de süt gelmiş 🙈 sanırım ben 40 haftayı göremiycem 🙄🙄 biraz daha büyü kızım diye ikna etmeye çalışıyorum sürekli 🙈🙈

Rize den selamlarrr, çay çok iyi 😍
Çok mutlu, huzurlu, şenlikli doğumlarımız ve lohusalıklarımız olsun inş. 🙏🏻

Güzell kadınlarrr, açlık tokluk kan şekeri bakıyordum hatırlarsanız.
1. Gün açlık 105, tokluk 110 çıktı.
2. gün açlık 106, tokluk 114 çıktı. Sanırım açlıkta bi problem var. Bi iki gün sonra doktora sonuçlarımı yollicam da acaba açlığı düşürmek için ne yapmak gerekir. Neden o fazla?
Benim ara öğünlerde yeşil elma harici bir meyve yediğimde öğün aclığım sizinki civarı çıkıyor. Benim doktorum yüksek ciktığında yediklerini not al neyin yükselttiğini bulalım demişti. Sizinkilerde benzerlik var mı bir önceki oğunlerde?

Benim ara öğünlerde yeşil elma harici bir meyve yediğimde öğün aclığım sizinki civarı çıkıyor. Benim doktorum yüksek ciktığında yediklerini not al neyin yükselttiğini bulalım demişti. Sizinkilerde benzerlik var mı bir önceki oğunlerde?
Ben yanlış mı ölçüyorum acaba? 😵‍💫 Açlık şekerini sabah uyanınca ölçüyorum, tokluğu kahvaltıya başladığım andan 1 saat 45 dakika sonra ölçüyorum.
İki gün ölçtüm sadece, öğünlerimde ciddi farklar yok.

Benimde bugun trabzon 🤗 bu konuda konusuldu fakat not almamisim hic bir yere bebek kiyafetleri icin deterjan ne aldiniz marka olarak sanirim bi deterjan kaldi siz yazdikca eksiklerimi tamamliyorum bende hangi marka alayim sizce💞💞
🤗 Ben e-bebekten aldım. Siveno'ydu sanki. Ama henüz kullanmadım.

X