2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebeğiniz nasıl kaç haftalıksınız

Kızlaaar nasılsınız?

Benim kasık ağrılarım var ve sürekli alttan bebişin vurma hissi.. ilk doğumum 16,5 ay önce kızıma oldu ve sorunsuz bi gebeliğe rağmen 36+6da doğurdum, plesanta dekolmanla. 10 gece hipotermi cihazı sonrası eve getirmiştik kızımızı. Aşırı bi korku var içimde yine erken gelecek yine aynı şeyler yaşanacak diye.

Benle aynı şeyleri yaşayan ya da tecrübesi olan tanıdığı olan vs var mı? Bu hamilelik baya yordu beni, ilkinde ne güzel uyuyodum :) şimdi bebişle birlikte hayat biraz zorladı. Sizler nasılsınız?

Augmentin kullandınız mı hiç 28 haftalığım doktor 1000lik verdi apsem var bir dişte
Bana verdi doktor, günde iki dedi hatta. Augmentin gebeler için hazırlanan bi antibiyotikmiş. 31. Haftadayım reflü kaynaklı oluşan iltihap için verdi. Ama ben günde 1 alıyorum. Çok geçmiş olsun

Kızlar sabah siteye giremedim teknik bir sorun vardı sanırım. Bugün kendi doktoruma gittim geçen günkü kanama şikayetimle ilgili. Çok şükür herhangi bi sorun yok. Silince gelen kandan ziyade akarak gelen kanama ve ağrı olursa riskli olduğunu söyledi. Ufak bir enfeksiyon veya tahriş olma durumunda bile hafif kanama olabilirmiş. Yine de tekrar yaşarsam hemen acile gelmemi söyledi. Şimdilik normal hayatıma dönebilirmişim. İnşallah bi daha olmaz

Çok geçmiş olsun

Benim kasık ağrım olmuyor canım ama kızlarda olanlar var. Bizim haftalarımızda çok normal. Bebeğimin hareketleri de genelde göbek deliği etrafı ve kasıklarda oluyor. Biraz daha yukarı çıkar diye bekliyorum ama hala aşağıda hareket ediyor. Bence önceki gebeliğinle kıyaslama. Her gebelik diğerinden farklı oluyor. Hiç belli olmaz nasıl olacağı. Sen olumlu düşün. Eğer muayenede kötü bişey yoksa bebeğin hareketliyse korkacak bişey yok diye düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar.Ben öğretmenim 32.haftaya gelince rapor alacağım çalışabilir raporu ama 32+0 da full dersim var , illa o gün mü almak zorundayım yoksa 31+... Veya 32+... Da alabilir miyim mesela 32+2 de ?Şimdiden randevumu almam gerekiyor, doktorumun randevuları doluyor hemen

kızlar az önce tuvalette pembe lekelenmem oldu doktorumu aradım hemen.
Ağrı sızı herhangi bir şey var mı dedi yok dedim, bebek hareketinde sıkıntı var mı dedi onda da yok dedim . Acile gitmem gerekiyor mu diye sordum. Herhangi bir ağrı, benek hareketinde azalma yoksa gerek yok dedi. Takip et sabaha görüşelim dedi ama içim içimi yiyor ya bir acile gitsem mi ki ?
çok yordun kendini ya da ayakta kaldıysan olabilir dedi de ayy bilmiyorum valla

Ben de öğretmenim 31. Haftada gidip alacağım doktor 32 de gel verelim demişti ama o gün gitmek istemiyorum üç dört gün önce gitsek sıkıntı olmaz sanırım

Merhaba. Ben nöbetten düşmek için önden almıştım. Mesela cuma gunü doluyordu ben sanırım salı gitmiştim. Doktor cuma tarihli vermişti. Sizinki de öyle yapabilir belki ama önden bı sormak lazım tabi. Calışabilir raporu olduğu için illa o gün görmek de isteyebilir.

İyi kuzum sevindim çok şükür. Bebegi gördün mü bu vesileyle tekrar

Geçmiş olsun canım. Ben olsam acile giderdim. Ama doktorun bir telefon uzaklığında. Biraz bekle istersen. Gece devam ederse sabah kendi doktoruna gidersin.

Geçmiş olsun canım. Bende de olmuştu hafif kanama ama kırmızıydı. Yumuşama ve rahim agzında kısalma da vardı bende. Yattım sonra hep rahim ağzı normale dondü. Yumuşamayı onemsemedi benim doktorum. Olabilir hamilelikte öyle dedi. Bir gün öncesi ne yaptığını düşün dedi. İş yapmıştım yormuştum kendimi. Sen de yat dinlen. İnşallah devamı gelmez. Kaç haftalıktı?

Geçmiş olsun canım. Bende de olmuştu hafif kanama ama kırmızıydı. Yumuşama ve rahim agzında kısalma da vardı bende. Yattım sonra hep rahim ağzı normale dondü. Yumuşamayı onemsemedi benim doktorum. Olabilir hamilelikte öyle dedi. Bir gün öncesi ne yaptığını düşün dedi. İş yapmıştım yormuştum kendimi. Sen de yat dinlen. İnşallah devamı gelmez. Kaç haftalıktı?

Kizlar ben de sabahtan beri giremiyordum. Şimdi de hata veriyor sürekli her konutta bı uyarı falan veriyor. İki cevap yazdım yordu beni.

Kızlar ben de derdimi yazayım sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Şuan 28+2 gözüküyor uygulamada. Bugün işe gittim tansiyonum 135-140 civarındaydı. Öğleden sonra normale döndü şükür. Son bir haftadır ayaklarım çok ödem topladı. Dünden buyana bir kilo almışım yani su toplamış. Daha tam 3,5 hafta var doğum izni için. Acaba kalsam mı işten şimdiden.

Ben de geçenlerde ne zaman alabileceğimi sordum. 32 dolunca olur ancak öncesinde olmaz dedi. Ben 32+1'de gideceğim tam cuma gününe denk gelsin diye. Sorun olacağını düşünmüyorum.

Geçmiş olsun canım. Ben olsam acile giderdim. Ama doktorun bir telefon uzaklığında. Biraz bekle istersen. Gece devam ederse sabah kendi doktoruna gidersin.
bende az daha bekleyimde tekrarlarsa gideyim diye düşünüyorum. Ay şu bebişleri bir sağ salim kucağımıza alsaydık Yarabbim
canım kanama değil çok açık pembe lekelenme oldu o da günlük pede de değil peçeteye geldi ama işte insanın içine kurt düştü mü çıkmıyor. Yarın hemen gideceğim doktoruma bir baksın bakalım . Bu rahim kısalması yumuşaması falan için alttan mı bakıyor doktor

31. haftadayım canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…