2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ismi hemen kararlastirip duvar süsü almam lazim ki isim konusu kapansin sülalecek
Bence Kerem tek daha güzel. Söyleniş olarak falan. İki isme benimde içim gidiyo ama eşimde tek olsun diyo düşününce ama tek kalıp olarak daha güzel duruyor soyadınız da çok kısa değilse

Aynen simdi size soru kizlar
Kerem ismini dusunuyorum
Esim de Kerem Ali olsun dedi
Bende hizli soyleyince kremali diye soylenir cocuga dedim
Sacmaladim mi
Sizce sectigim isim nasil
Tek isim istiyordum ben

Aynı şeyi dün söyledim Kerem ya da Kerem Ali koyalım. Dedi Kerem’i anlıyorum da Kerem Ali nedir sonuç: asla koymam dedi bence çok güzel isim Kerem de Kerem Ali de

Kerem ismini dusunuyorum
Sacmaladim mi
Tek isim istiyordum ben
Kerem ismini bende çok seviyorum hatta oğlum olursa koyabilirim ama eşim diyor ki çocukla okulda dalga geçer arkadaşları ismin önüne ek getirip

Aslında gönlümde erkek veya kız yok hiç farketmez ama içimden Bir ses erkek diyor kız olursa çok şaşıracağım
Benim de ilk baştan beri hissiyatım kızdı. Eşim de erkek diyordu. Çünkü annesi halasının rüyasında erkek çocuğu bırakıp gitmiş halasının kucağına. Ama eşim de ilk zamanlarda kız çocuğu görmüştü. Yine de erkek diyordu kızı duyunca şaşırdı tabi. Hatta burda birisi kız demişti hatırlamıyorum kimdi o tutturdu. Bir de çin takvimi tuttu. Senin inşallah gönlüne göre versin Allah. Sağlıkla gelsin inşallah yavrularımız.

Ben de ege istiyordum ama eşim ege olmasın dedi. Korece ege yetersiz anlamına geliyormuş. Yurt dışında okumak isterse ya da çok uluslu bı topluluğun olduğu ülkede yaşarsa sıkıntı olur onun açısından dedi. Fazla detaycı düşünüyor ama önerdiği isme de sıcak baktığım için çok üstünde durmadım. Kaan ismini koymayı düşünüyoruz. Eşim üniversiteyi yurt dışında okuyup sonra da Amerika'da yaşadığı için bu tarz şeyleri fazla inceliyor. Bazı yaşanan zorluklara şahit olmuş o yüzden isim konusunda hep titiz davranıyor. Bı de tabi eski türk isimlerinden olma koşulu da var. Bizim isim prosedürü baya çetrefilli yani, turk ismi olacak ama Türkçe karakterler icermeyecek, yurt dışına uygun olacak

Kerem ismini dusunuyorum
Sacmaladim mi
Tek isim istiyordum ben
Kerem ismi de çok güzel Ali ismi de, kerem isimli öğrencilerim de hep beyefendi ve başarılı

Benim doktor kesin emin olmazsam sonraki gelişinde söylerim dedi. Kesin kız dedi sonra değişmesini ben de istemezdim insan alışıyor. Ben bi günde kendimi kız annesi olarak alıştırdım sağlıkla doğsunlar canım başka bir duamız yok zaten. Kız da erkek de güzel

Kerem ismini dusunuyorum
Sacmaladim mi
Tek isim istiyordum ben
Kuzum ben tek isim seviyorum ya tercih meselesi. Bizim isim de hazır şu an çok şükür 5 dkda ortak karar verdik eşimle eşin niye ali istiyor dede ismi falan mı

2 çocuğum eşim ve benim saçlar siyah olduğu için böyle soruyorlar
Saç foliküllerinin pigmentasyonu ile alakalı. Mesela ben sarı saçlı mavi gözlüyüm. Buda aslında bir genetik hastalık. Sarı saç yada mavi göz koyu renk saçlar ve koyu renk gözlerden türemiş pigment eksikliğinden kaynaklı bi hastalık. Bakır/kızıl saçda öyle. Bu kadar cahil kesimin içinde ben bazen boğuluyorum. Takma kafana öyle birşey derlerse bir daha , “Hayır, onu evlatlık aldık” dersin

İnda
İnşallah canım, sağlıklı hayırlı Olsun da hiç önemli değil eşimde hep kız hissediyor kayınvalidem kızın olacak diyor, annemlerde erkek diyor valla bende artık öğrenmek istiyorum

Kerem ismini dusunuyorum
Sacmaladim mi
Tek isim istiyordum ben
Kerem güzel isim ben severim Kerem ismini.
Benim eşimde Karan istedi, diğer oğlum Efe. Uras, Aslan, Atlas derken Karan’da karar kıldık. Hepsi adıyla yaşasınlar

Bence anneler hissediyor ya. Bebeğimi gördüğümden beri kız diyorum hep ben de sonunda bizim dediğimiz oldu bak

Ismi hemen kararlastirip duvar süsü almam lazim ki isim konusu kapansin sülalecek
Kerem ismi çok güzel bence ben baya ısrar ettim kerem için ama eşim kabul etmedi sevmediği bi arkadaşı varmış Kerem diye o yüzden olmadı yani sonradan Yağız ı beğenmeye başladım artık oğluma ismiyle sesleniyorum resmen iyice alıştım

Evet ya biz de ismiyle seviyoruz dilimiz alıştı hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…