2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bide burada 223 kişiden 1 inde down lu çocuk doğmuş demek istiyor bildiğim kadarı ile yani bu sadece ihtimal.
Seninki kaç çıktı ve kaç yaşındasın? Ben bu sene 37 oluyorum işte yaştan da dolayı. Bir de usg çok iyi çıkmıştı ben de anlamadım ki. Benim korkum şu geçen sene kalbi durdu bir bebeğimin dr demişti hani bir anormallik olduğu için çocuk gelişmemiş olabilir. Gerçi bu bebekte de anormallik olsaydı gelişmezdi değil mi.

Kızlar selam. Doktordan çıktım şimdi. İkili test sonucum yüksek çıkmış ya çok üzgünüm.
Ben bu ikili testlere pek güvenmiyorum ya, taa yıllar evet annem kardeşime hamileyken %50 down sendromlu bu çocuk alalım biz sakat çocuklar istemiyoruz dünyaya dedi, annem iki göz iki çeşme ben öyle, sonra başka bi profesöre gittik yaşı da epey var amaaan kızım bu testlerden dönen paraları bir bilseniz, test bile yaptırmazsınız içinizi ferah tut bir şey olmaz demişti, maşallah zeka küpü bir kardeşim var. İnsan illa ki sonuçları iyi gelsin istiyor ama canınızı sıkmamaya çalışın bebişte üzülmesin

İnşallah hiçbir şey yoktur canım. Komşum 26 yaşındaydı. Yüksek risk çıktı ve her gittiği doktor aldırmayacak mısın diyordu. Çok yüksek oran vermişlerdi. Çocuk doğdu sapasağlam hiçbir şeyi yok. Kaldı ki yaştan yüksek çıkması beklenen bir şey. Ama en başında fetal yaptırsan İyiymiş için rahat ederdi en azından

Bende 39 yaşındayım canım 1-83 çıktı yaştan dolayı. Sürekli rutin kontrollerine gidiyorsun bir anormallik olsa dr gelişmiyor kalbinde sorun var sıkıntı var derdi. Üzme kendini yaştan riskli çıkıyor zaten. Benimki de riskli. ama başka bir test yaptırmayacağım. Ayrıntılı ultrasonda kalbine, ellerine , bağırsaklarına tüm organlarına bakıyorlar. ona rağmen 2. kızımın kalbinde delik var. sen ne kadar önlem alırsan al. Allah ne nasip etti ise o oluyor.

Geçende de burada konuşulmuştu, hamilelikte burun kanaması çok sık oluyormuş bende hiç olmamisti, bu hamileliğimde de olmadı ama yaşayan çok insan var ve çok normalmiş. Bahsettiğin agrilarin aynilari bende de oluyor. Sızı şeklinde özellikle ayakta kaldığım süre boyunca. Ben de bugün idrar tahlili vericem o yüzden.

Kızlar selam. Doktordan çıktım şimdi. İkili test sonucum yüksek çıkmış ya çok üzgünüm.
Korkutma kendini yaş faktörünfen dolayı yüksek çıkması cok normal zaten, ben de 36 yaşındayım ikili sonucuma henüz bakmadım, bakmayı da düşünmüyorum hatta doktoruma da soylicem o da hiç bakmasın, ikili yaptirdigim hafta nipt testi de vermiştim onun sonucunu bekliyorum. İkiliyi yaptırmayı bile düşünmüyordum ama üniversite hastanesi olduğu için oradaki öğrencilerin de bizler vasıtasıyla tıbbi ogrendikleri için yaptırdım. Kobay gibi yani

Bide burada 223 kişiden 1 inde down lu çocuk doğmuş demek istiyor bildiğim kadarı ile yani bu sadece ihtimal.
Evet aynı değerlere sahip aynı yaşta 223 kişiden birinde downlu doğmuş, ihtimal yani, o ihtimal vurmuşta olabilir vurmamista. 35 üstü olupta ikili üçlü testi yüksek çıkmayan çok az insan gördüm. Hatta arkadaşım 33 yaşında hamileydi onun da yüksek çıktı, tüm hamileliğini kaygı ile geçirdi ama çok sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi

O sayfa bana da %80 erkek dedi ama ben hala bebeğimi kıza benzetiyorum bakalım hayırlısı olsun hakkımızda

Düşüklerin %80i ilk 13 hafta içinde oluyor. Bunların da çoğu ilk 8 haftada oluyor. Düşüklerin %60-65inde bebekte bir kromozom sorunu oluyor. Yani bizim bu haftaları görmemiz çok olumlu. Çok nadiren trizomi 13-18 ve 21 olan bebekler dünyaya geliyor. Bunlar da genelde ultrasonda anlaşılıyor. Senin ultrasonun güzel gelmiş. Bazı doktorlar kan bile baktırmıyor hatta önemli olan ultrason olduğu için. O yüzden bence kafana takacağın bir durum yok. Fetal versen eminim sağlıklı gelecek. Durumum yok diyorsan detaylıdan sonra sağlıklı olduğu kesinleşir. Ama duramam dersen de bi perinatolaga daha muayene ol istersen. O da bebeği sağlıklı görürse rahatlamış olursun. Tamamen için rahat etsin diye diyorum

Kızlar konusu gelmişken şunu yazmak istiyorum. Ben ikili tarama sonucuna göre bebeği alalım diyen doktor hiç görmedim. Size anlatan insanlar biraz yanlış anlatıyor bence. Bu forumda öyle şeyler okuyorum ki bazen şok oluyorum. 32 yaşındayım yüzlerce kez hastaneye gitmişimdir. Suratsız doktor da çok gördüm. Ama hiç birinin bana zarar vereceği duygusuna kapılmadım. İkili test sonucunda bırakın kadın doğumcuyu pratisyen hekim dahi aldıralım demez. Mutlaka fetal ya da amniyosentez önerirler. Bizler ikilinin tanı testi olmadığını kesin sonuç olmadığını biliyoruz. Onlar mı bilmeyecek. Biraz doktorlara haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Doktorlar canavar değil ki niye önüne gelen bebeği almak istesinler. Böyle şeyler okuyunca şaşırıyorum. Eminim ki bebeğinizin ve sizin sağlığınızı önemsiyor onlar da. Bazı konularda burada birbirimize danışıyoruz ama ben her zaman doktorlara güvenilmesi ve dediklerinin yapılması taraftarıyım. Gerekirse 3 doktordan 5 doktordan görüş alınmalı ama eninde sonunda onların dediğine göre hareket edilmeli diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…