2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar konusu gelmişken şunu yazmak istiyorum. Ben ikili tarama sonucuna göre bebeği alalım diyen doktor hiç görmedim. Size anlatan insanlar biraz yanlış anlatıyor bence. Bu forumda öyle şeyler okuyorum ki bazen şok oluyorum. 32 yaşındayım yüzlerce kez hastaneye gitmişimdir. Suratsız doktor da çok gördüm. Ama hiç birinin bana zarar vereceği duygusuna kapılmadım. İkili test sonucunda bırakın kadın doğumcuyu pratisyen hekim dahi aldıralım demez. Mutlaka fetal ya da amniyosentez önerirler. Bizler ikilinin tanı testi olmadığını kesin sonuç olmadığını biliyoruz. Onlar mı bilmeyecek. Biraz doktorlara haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Doktorlar canavar değil ki niye önüne gelen bebeği almak istesinler. Böyle şeyler okuyunca şaşırıyorum. Eminim ki bebeğinizin ve sizin sağlığınızı önemsiyor onlar da. Bazı konularda burada birbirimize danışıyoruz ama ben her zaman doktorlara güvenilmesi ve dediklerinin yapılması taraftarıyım. Gerekirse 3 doktordan 5 doktordan görüş alınmalı ama eninde sonunda onların dediğine göre hareket edilmeli diye düşünüyorum
Maalesef diyen doktor var hatta burada bi arkadasa bebegin zaten olcek git kekik suyu ic yuruyus yap ta dussun diyen doktor oldu kizcagiz baska doktora daha gitti de bakti cocuk iyi durumda ve oyle kurtuldu bebegi.Yani hastalara bir musteri gozuyle ve mekanik ve duygudan yoksun bakan doktorlar maalesef var :KK43: umarim hicbirimiz karsilasmayiz ama,evet amniyosenteze git ama zaten sonuc belli diyen bi suru doktor da var canim

Kizlar o ucretsiz dedigim sayfaya cinsiyetleri netlesenler yazsin bakayim bilecek mi 🤩 cinsiyet tahmini diye yazin zaten ucretsiz falan diye yaziyor sayfada 🤩

Düşüklerin %80i ilk 13 hafta içinde oluyor. Bunların da çoğu ilk 8 haftada oluyor. Düşüklerin %60-65inde bebekte bir kromozom sorunu oluyor. Yani bizim bu haftaları görmemiz çok olumlu. Çok nadiren trizomi 13-18 ve 21 olan bebekler dünyaya geliyor. Bunlar da genelde ultrasonda anlaşılıyor. Senin ultrasonun güzel gelmiş. Bazı doktorlar kan bile baktırmıyor hatta önemli olan ultrason olduğu için. O yüzden bence kafana takacağın bir durum yok. Fetal versen eminim sağlıklı gelecek. Durumum yok diyorsan detaylıdan sonra sağlıklı olduğu kesinleşir. Ama duramam dersen de bi perinatolaga daha muayene ol istersen. O da bebeği sağlıklı görürse rahatlamış olursun. Tamamen için rahat etsin diye diyorum
Canım aynen haklısın. Bugün perinolojiye gidip tekrar baktıracağım. İçim rahat etsin. Fetal yaptıramıyorum malum kurlar aldı başını gidiyor. Hayırlısı. Panik yaptım işte dr amniyosentez sıvı bakalım dedi bir de. Ondan da korkuyorum ya.

Gerçekten iyi ki gidip vermişim bugün 9.hafta da baktırdığımda herşey normaldi, kadın doğumcular da dahiliyeye ya da endokrine yönlendiriyor şimdi bir dahiliye uzmanına sordum ilaç için cevap bekliyorum, zaten ben önceki düşük olan gebeliğimde eutryx 25 kullanıyordum olmadı tekrar kullanacağım
selam,

benım tsh ılk gebe kaldıgım ay 4,89 cıkmıstı , levıtorıon 50mg baslandı, ve hala kullanıyorum 2 aydır.. her ay kan vereceksın demıstı doktorum..
bu ay 1,19 sukur..

Kızlar selam. Doktordan çıktım şimdi. İkili test sonucum yüksek çıkmış ya çok üzgünüm.
canım uzme kendını, %100 dogrulugu yok bu testın...
kardesımın yuksek trızomı 18 cıkmıstı.. kızı suan 4 yasında maşallah hıc bır sıkıntısı yok sukurler olsun .
detaylı ulturasona yonlendırmıstı doktoru ordada sorun cıkmamıstı zaten..

Canım aynen haklısın. Bugün perinolojiye gidip tekrar baktıracağım. İçim rahat etsin. Fetal yaptıramıyorum malum kurlar aldı başını gidiyor. Hayırlısı. Panik yaptım işte dr amniyosentez sıvı bakalım dedi bir de. Ondan da korkuyorum ya.
amniyosentez e de sıkıntılı diyorlar bilemedim :KK43:

selam,

benım tsh ılk gebe kaldıgım ay 4,89 cıkmıstı , levıtorıon 50mg baslandı, ve hala kullanıyorum 2 aydır.. her ay kan vereceksın demıstı doktorum..
bu ay 1,19 sukur..
Bende dünden beri eutryhx 50 mcg kullanıyorum bakalım inşallah düşer 3 hafta sonra tekrar kan vereceğim 🤗🤗

Kizlar o ucretsiz dedigim sayfaya cinsiyetleri netlesenler yazsin bakayim bilecek mi 🤩 cinsiyet tahmini diye yazin zaten ucretsiz falan diye yaziyor sayfada 🤩
Link paylaşır mısın canım? Doktora bugün gidiyorum yarın izne ayrılıyormuş 😁 belki cinsiyet
Benimkinin ne olduğu belli değil ya bence kız, kaynanama göre erkek, dr a göre belirsiz kıza benziyor :KK45:
hahahah benim durumda aynı 😁

X