2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar selam. Doktordan çıktım şimdi. İkili test sonucum yüksek çıkmış ya çok üzgünüm.
Selamlaar, ya arkadaşlar da yazmış bu bir istatistik aslında. Ultrason da iyiydi demişsin, burun kemiği, ense kalınlı vs dimi? Bence doktor doğru şekilde yönlendirir. Büyük ablam da 38 yaşında hamileydi 2. çocuğuna, aynen böyle yüksek risk çıktı. Gazi üni'de iyi bir perinatoloğa gidiyordu, amniyonsentz önermişti. Sorunsuz geçti hepsi. Çok şükür tosun gibi sağlıklı bir bebeği de oldu.

Selam Öyle de işte insan korkuyor bugün gideyim bakalım ne diyecek ne önerecek doktor. Ben de sanırım öyle yapacağım. Bekleyeceğim 3 lü test te yaptırayım bakalımbelki bir şey yoktur.

Selam Öyle de işte insan korkuyor bugün gideyim bakalım ne diyecek ne önerecek doktor. Ben de sanırım öyle yapacağım. Bekleyeceğim 3 lü test te yaptırayım bakalımbelki bir şey yoktur.
33 yaşındaki arkadaşımın ve 29 yaşındaki kuzenimin ikili testleri normal çıkmasına rağmen üçlü testte yüksek risk çıkmıştı, kuzenim nipt yaptırdı arkadaşım doğuma kadar bekledi, ikisi de sağlıklı bebekler dünyaya getirdiler ama üçlü testin de güvenirliliği tartışılır, üstelik ikiliden daha fazla yüksek riske sahip, benim doktorum üçlü ve dortluyu yapmıyor mesela. Üniversite hastanesi olmasına ragmen

Kuzum onlar bence o üzüntüyle yanlış anlıyorlar doktorun dediklerini. Doktor bebeğin sağlıksız göründüğünü yaşamayacağını söyler ama git kekik suyu iç düşsün demez olur mu öyle şey. Bence yanlış anlaşılma olmuş orada

Canim M muhendishanim98 bu arkadas yasadi bunu.Ayol ne garezimiz var doktorlara iyiye diyoruz iyi harika vs vs hatta elden ele tavsiyeler ediyoruz ama iyi olmayan da var yani insanlar uydurmuyor ki sonucta tatlim uzuntuyle yanlis anlasilacak birsey mi bu yahu :)

Sakın panik yapma. Tamamen yaşla ilgili bişey. Ultrasonda bi sorun yok zaten perinatoloji rahatlatır seni. Bebişini bi gör bakalım amniyosenteze de diğer doktorun görüşünü aldıktan sonra karar ver istersen. Şimdilik onu bi düşünme bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…