2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Tamamen anlattığın gibi o yüzden oğlak candır
Kızlar benim annem de oğlak, gerçekten fedakar çalışkandır, ama kadını ve erkeği farklı oluyor burçların, ablamın oğlu oğlak o malesef annemden çok farklı, ben seçebilsem oğlak seçmezdim ama 16 Ocak görünüyor , sezeryan olucam 2 hafta öne gelse yine oğlak oluyor

Benim de 16 ocak programa göre, ultrasona göre 13 ocak. Yeğenim erkek o da annem gibi tabi büyüyünce değişebilir, inşallah değişmez

Bence erkek kadin olarak degil de yukselen de etkiliyor
Tanidigim 2 erkek var oglak
Birinin yukseleni akrep birinin ikizler
Yukseleni akrep olan cok zit biri
Ama ikizler olan cok sirin
Misal bende aslan burcuyum cok yakin bi arkadasim var benle ilk tanistiginda aslan burclarindan nefret eden biriydi sonradan fikri degisti

Ben de ikizlere karşı önyargılıydım, eşim ikizler hiçbirşey korktuğum gibi değil çok şükür yükselenlere de inanıyorum özellikle 30 dan sonra etkili oluyor bence, ben yengecim önceden özelliklerini taşırdım şimdi başak gibi oldum yani yükselenim etkiliyor bence detay ve titizlik beni ele geçirdi

Oo basak cok ayrintici yaa

Toz olan ilacı gece yatmadan içerseniz daha iyi olur o gün çok su tüketmeyin uyuyunca en azından vakit geçmiş olur idrarınızı tutmanız daha kolay olur ben öyle yapmıştım diğer antibiyotikleri de kullanın Allah'ın izniyle bişey olmaz tedavisi olan bişey çok şükür ki boş yere kötü şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın hamilelikte hemen hemen herkes idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor bol su için ilaçları saatinde kullanın on güne kadar tamamen atlatırsınız bence

Teşekkür ederim canım. Biz şuan Şırnaktayız kontrollere midyata gidiyorum doktorum Ahmet Büyük kendisinden çok memnunum çok seviyorum mükemmel bir doktor gerçekten. Yalnız kendisi doğum için herkesi takip etmiyor şehir dışına falan gidiyor bazen doğum o sürece denk gelirse başka hastaneye yönlendiriyorlarmış. Sezaryen olursa saati günü belli sıkıntı yok ama normal doğumda sıkıntı olabilir bu durum. Birde annem Şırnak'ta çok bunaldı artık evine dönmek istiyor haklı olarak, Ankara'da olursan sana daha çok yardımcı olurum diyor. Burada hiç kimsemiz yok evde ebeyle doğum yapan insanlar görüyorum çevremde ödüm kopuyor valla. Şırnakta olsaydı iyi bir hastane tabiki bende burda yapmak isterdim ama işte şartlar iyi değil burada malesef. Devlet Hastanesi'nde kadın doğumda hastaları on on içeri alıyorlar düşünsene, ben bir defa gittim ağlayacaktım neredeyse bu nasıl bir yer diye. Bir daha da gitmedim. Hijyen desen sıfır ömrümde böyle şey görmedim. Geçen aylarda batmanda bi arkadaşım doğum yaptı bebeği sarılık oldu hastaneye yatması gerekti yeni doğan için yerimiz yok demişler başka ile sevk ettiler. Bu yüzden gözüm korktu açıkçası. Bence sende kendi evinde doğumunu yap İstanbul'da her açıdan daha rahat edersin diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Ne yazık ki doğuda birçok şehirde durum benzer. Urfa Büyükşehir olmasına rağmen mesela devlet hastanelerinde kadın doğum berbat. Ben de bir kere gitmiştim o kadar pisti ki ve yeni bir hastanede oldukça da büyük üniversite hastanesi olmasına rağmen . Hasta mahremiyeti diye bir şey yok aşırı kalabalık

Şırnak’a hiç gitmedim canım Allah yardımcınız olsun gerçekten zor bir şehir her açıdan, Allah eşini de ve onun gibi diğer görevlileri de korusun inşallah Midyatta da özel hastane yok, biz aslen oralıyız orada yaşayan akrabalar hepsi Batman’a geliyor çünkü hastane rezalet orada Batman’da şartlar çok iyi baya gelişmiş bir şehir, buradaki özel hastaneler çok çok iyi, doktorum da aşırı derecede iyi tek problem eşimden ayrı kalmak istememem. Yoksa burada olmasını isterdim Bence hiç riske atma eşin için. Yeğenim de küvözde kaldı 1 hafta, ablam en ince ayrıntısına kadar araştırıp öyle sezaryen oldu. Örneğin küvöz var mı , kan verilmek istense hastanede hazırda kan var mı, bebeğe acil müdahale gerekse çocuk doktoru ne kadar iyi vs bunlar çok önemli gerçekten☺

İş yoğunluğu anlamında çok rahatım mesela, 5 dakikada işime yürüyerek gidiyorum Ankara'da üç aktarma giderdim hergün. Ekonomik anlamda da kiralar çok uygun büyük şehirlere göre. Ama işte sağlık sektörü gerçekten gelişmemiş. Diğer açılardan ben doğuda çok rahat ettim, her anlamda çok yardımcı oldular çok misafirperverler gerçekten

Batman bu konuda çok çok iyi. Devlet kadın doğum hastanesi özel hastane gibi baya lüks ve tertemiz. Yeni açıldı zaten araştırma hastanesi olarak. Ama yine de özel her zaman tercihimdir, ilgi alaka açısından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…