2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bana hem antibiyotik verdi, hem o tek kullanımlık olanı verdi. Kullandıktan sonra da hepsini tekrar kontrole. Gece bu yüzden toz olanı içmedim epey serum yedim sürekli idrarım gelirse ilaç etki etmez diye. Onu bu gece alacağım akşam 8 den sonra su tükrtmeyeceğim. Antibiyotikte bu sabah ilk ilacı aldıktan hemen sonra çıkardım yediklerimle. Enfeksiyon tedavi edilmezse bebeği kaybetmeye kadar gidiyormuş. Bebeğimin hareketleri şimdi canımı yakmıyor şükürler olsun. Allah kimseyi bu acılar ile sınamasın. Yorumunuz için çok teşekkür ederim

Ben de alayım bir tane Bepanthol sensiderm olan değil mi? Valla öyle gece farkında değilim kaşıyorum nasıl keyif alıyorum anlatamam rüya mı diyorum uyandım baktım elim resmen kaşımaktan yanıyor.Allah sabır versin bize.

Duydum canim ben ali akdemire gitmistim subat ve mart ayinda
Kendisi iyi bi doktor ama cok yogun ameliyatta ya da seminerde cogunlukla
Yakalayabilirsen guzel olur
Ama o yokken ki asistanlar hep dedigim gibi
Özel randevu alınca asistanı gelmez herhalde canım sekreteri ona göre randevu verir diye düşünüyorum. Asistana muayene olacak olsam neden ücret ödeyeyim ki

Evet canım sensiderm. Biraz kaşıntıyı alıyor gece rahat uyursun ama iyileşmiyor ertesi gün yine krem gerekiyor maalesef

Öyle deyince araştırdım ve İnternette de enfeksiyon zamanında tedavi edilmezse erken doğum ya da düşüğe sebebiyet olabiliyormuş. Rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın. Çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza

Benim de idrarda lökosit biraz yüksek çıkmış ama önemli olmadığını söyledi doktor bebeğe zararı yok dedi. Her hamilede varmış zaten. Vajinal enfeksiyon olmasın o tehlikeli olan

Benim de idrarda lökosit biraz yüksek çıkmış ama önemli olmadığını söyledi doktor bebeğe zararı yok dedi. Her hamilede varmış zaten. Vajinal enfeksiyon olmasın o tehlikeli olan
Hamilelikte İdrar enfeksiyonu diye araştırma yapmıştım. Enfeksiyon başlangıç seviyesinde ise zararı yok evet ama çok ve ileriye seviyede ise bebeği etkiliyormuş.

Şu an ailemin yanında batmandayım, şark göreviniz nerde canım mardin siirt falan mı ? Ayrıca bana da ailem bizim yanımızda yap diyor ama ne düzenimi bozmak istiyorum ne eşimsiz kalmak istiyorum. 2 saatte zaten doğum gerçekleşmez her türlü yetişilir bence ama tabi yine senin kararın hangi doktora görünüyorsun? Allah yardımcınız olsun, hem görev icabı ile hem de doğum konusunda

Özel randevu alınca asistanı gelmez herhalde canım sekreteri ona göre randevu verir diye düşünüyorum. Asistana muayene olacak olsam neden ücret ödeyeyim ki
Aynen canim
Bende randevu aliyordum mesela ama yine de operasyondaysa bekliyordum
Hoca ameliyatta gel bakalim ön bilgi veririz falan diyorlardi
Degisik bi sistem ya
Orasi benim dengemi bozmustu
Bana asilama yapilacakti o ay basit kistim var diye adet az olmustum bunu soylememe ragmen once igne kullandirdilar sonra tam adet olmadigim icin yumurtalar tepki vermedi ignelere kac defa soyledim oysaki
Sonra bana ignelerin dozunu artirip bi daha kullandirdilar yumurtalar kistlesti o sirada da daha once farketmedikleri cikolata kistimi farketti hoca (!) bana dogum kontrol hapi verdi 1 ay kullan gel dedi duzene girsin dedi ordan nasil sinirle ciktigimi bilmiyorum kullanmadim da zaten
Orasi bana iyi gelmedi yani
Umarim sana iyi gelir

Sızın soyledıgınız durum vajınadakı enfeksıyonlar ıcın dıye bılıyorım benım 9.haftada sarı akıntım ve agrım olmustu, ıdrar kulturu temız, fakat vajen kulturunde ureaplasma üreme görüldü, epey arastırmıstım, enfeksıyom oldugu zaman normal dogum yapılıyorsa bebege bulasma rıskı cok yuksek.. Antibiyotik tedavısı ıle gecıyor, fakat surklı takıp etmek gerekıyormus, o yuzden ayda bır atık vajen kultur verıcem ben, serklaj da konuldı cunku

Oo 8 hafta mi benimki ayda 1 cagiriyor o bile az geliyor bana
Seninki 2 ay gelme demis resmen ben doktora sormadan degistirmem ya nolur nolmaz
Wp yok mu ordan sor olmadi
20. Haftada da detaylı ultrasona gidicem işte 24te de kontrole . Araya detaylı girince uzadı. Normalde 4 haftada 1 e denk geliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…