2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende bugün ağrı var, endiseni anlıyorum ben de endişeliyim bugün, alt karnım çatlayacak gibi sızlıyor, ama damarları dert etme onlar çok normal. Pazartesi gidip idrar tahlili vericem ben de. Senin ağrın sancı şeklinde mi yani adet ağrısı filan gibi mi

Ağrılar rahim genişlediğinden dolayı oluyor olabilir damarlar da göstergesi gibi duruyor. Ama ağrı konusunda için rahat etmiyorsa doktoruna sor yine de canım. Eşin haklı benim eşim de kızıyor okumama psikolojisi bozuluyor insanın negatif yorumlardan bile uzak durup okumamaya çalışıyorum artık.

Yaa çok geçmiş olsun, bende de var çikolata kıstı, 5 cmdi doğumla 2 cme indi
Teşekkür ederim canım, seninde reglin ağrılı oluyor muydu peki. Benim baya ağrılı ve yoğun geçiyordu 4 5 tane ağrı kesici almadan atlatamıyordum bir regl dönemini

Anam gruba girmeyeli 30 sayfa konuşmuşsunuz hepsini okudum öyle yazayım dedim. Kızlar bebişlere neler aldınız hadi atında bakalım ben anne yanı park yatak aldım ana kucağı aldım

Eklentiler

• Screenshot_20230721_192442_Trendyol.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20230721_144959_Instagram.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar selam kontrolden geldim şimdi. İlk olarak doktor kaşıntı için hamilelikte alakalı bu haftalarda bir şey olmaz dedi. Alerji için ilaç verdi çok kötü olursan iç dedi. Bebek iyi çok şükür. Ama başka bir bilgi vermedi ben de sormayı unutuyorum zaten hep aklımdakileri Demir ilacını sordum 24. Haftada başlayacağız dedi. Şimdi bugün 15+6yım ben. 20. Haftada detaylı ultrason için randevu al dedi, 24. haftada da aç gel şeker testi yapcaz dedi . O gün kanlara bakıp sonrada demir ilacı başlayacakmış. Bu haftalarda başlayanlar var demir ilacına geç mi bilmiyorum. Ayrıntılı ultrason içinde anlaşmalı oldukları bir doktor varmış. Doç dr. Sinan tan. 1600 lira dediler fiyata da.

1600 lira çok normal bu devirde, Sinan tan ismini bende çok duydum.Bu arada Ankarada doktorun kim canım hangi hastaneye gidiyorsun?

Teşekkür ederim canım, seninde reglin ağrılı oluyor muydu peki. Benim baya ağrılı ve yoğun geçiyordu 4 5 tane ağrı kesici almadan atlatamıyordum bir regl dönemini
Ben bı kaç kez ağrıdan hastaneye yatırıldım, her adet dönemi senin gibi ya ,3-4 ağrı kesici içiyordum ya da acilde iğne vuruluyordum. Bı de adet haricinde aniden gelen şoka sokucu ağrılar oluyor ya benim genelde Şubat ayında oluyordu. Ama çok şükür doğumdan sonra o deli agrilari bidaha yaşamadım. Şuan alt karnimda yaşadığım baskı ve sızı hissi çikolata kistinde yaşadığımız ağrıya benziyor

Adet agrisi degil de gaz sıkısması gibi karnimi sanki iple baglamislar sagdan soldan cekiyorlar gibi ozellikle aksamlari oluyor karnimi tutuyorum o kadar sertlesiyor ki
Ama yarim saat uzaninca geciyor hareket halindeyken oluyor genelde agri

Canim benimde kist vardi 3cm demisti doktor en son
Bu varken hamilelik zor demisti tup bebege yonlendirmisti amh da dusuktu zaten benim
Bende salmistim artik tum olumsuzluklar birarada olmayacak diye
Tup bebege randevu almistik doktor adet ol gel demisti ve olmadim Rabbim cok büyük kimseyi sinamasin evlatla

Doğumdan sonra hazirana kadar raporla kapatabilir miyiz ki en iyi ihtimalle 37 ye kadar çalışsak Mart'ta izin bitiyor. 3 ay rapor bana çok mümkün değil gibi geliyor nedense
Valla canım bizim okul 29 öğretmen 25 i kadın neredeyse hepsinin çocukları Aralık - ocak doğumlu ve hepsi de aynı şekil yapmış
Zaten şimdi gittiğim doktorum da bizim okulda ki hocaların da hep tercih ettiği bir doktor çünkü kadınlara pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğine inandığı için 3 sefer 1 aylık rapor veriyormuş, aynı hastane de diğer branşlar da veriyormuş o yüzden rapor alırım diye düşünüyorum

Bide saçlarım çok dökülüyor dedim. Onun demirle alakası yoktur dedi.
Off saç dökülmesi bende de çok
Zaten aman aman bir saçım yok tepem de baya açık ama dalgalı ve kabarık olduğu için pek belli olmuyor Allahtan, ama şu an aşırı dökülmem var çok üzülüyorum

Amin canım Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin isteyen herkese de nasip olsun inşallah

Gecenlerde ben öyleydim canım hemen küsmeye ağlamaya yer ariyordum yani oturup ağlamak istiyordum durduk yere aramızda 1 gün mü var bende 16+3
Eveeet ben 16+4 hesap ediyorum, bugün görüş günümüz bakalım doktor net söylüyor ama doktorun dediğine göre sayiyorum yanılma olacağını sanmam ay çok tatlı. Pes peşe doğurup birbirimize dert yanariz ahahaha

Hayırlısı bakalım bebeklerimiz tam gününde mi yoksa farklı mı doğacak nedense benimki ikisi çok erkenciydi

Oo hemde nasıl hele evlenmeden kaç kere okuldan eve geldim ağrılardan, evlendikten sonra az da olsa azalma oldu, sezaryen doğumumumdan sonra sanki biraz daha azaldı sanırım cm olarak küçüldüğü için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…