2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar gyno ferro sanol kan ilacı kullanan var mı? İki gündür kullanıyorum sabahları kusuyorum. Acaba ilaçtan mı kaynaklıdır?
İlacın tadı biraz kötü midenizi bulandırmış olabilir onu kullanırken benimde midem bulanıyordu ilacı değiştirdim

Kızlar gyno ferro sanol kan ilacı kullanan var mı? İki gündür kullanıyorum sabahları kusuyorum. Acaba ilaçtan mı kaynaklıdır?
Ben kullanıyorum bulantı yapmıyor ama önceki hamileliğimde kabızlık yapmıştı. Doktorum bulanti yapar o yüzden öğlen yemeğinden sonra iç dedi, öğlen içiyorum ben

Bende ağrılar kramplar hep oluyor canım. İlk başlarda daha çoktu. Şimdi azaldı ama dün gece yine sol kasıktan bi kramp girdi. Belime bacağıma vurdu acısı ama kısa sürdü. Kan değerlerimde magnezyumda falan sıkıntı yok. İdrar yollarında hafif bi enfeksiyonum var ama bol su içerek geçer demişti doktor. Bilemedim artık bebek büyüyor herhalde diyorum 🤷‍♀️🤷‍♀️
Kramp ara ara giriyor ondan korkmuyorum da hani idrar yolu iltihabı olunca kasıklarda sizi gibi ağrı oluyor ya öyle ağrım var, çok su içiyorum ama rahim agzindan mi kaynaklı iltihap mi anlamadim.

Kramp ara ara giriyor ondan korkmuyorum da hani idrar yolu iltihabı olunca kasıklarda sizi gibi ağrı oluyor ya öyle ağrım var, çok su içiyorum ama rahim agzindan mi kaynaklı iltihap mi anlamadim.
Müsait bir zamanda idrar tahlili verin rahatlayın bence 🙏 enfeksiyon vardır belki

Haklısınız, siz mecburen ayakta duramayacağınız için erkenden heyet raporu almak zorunda kalacaksınız muhtemelen ama bir şekilde hallolur bence. Önemli olan sizin ve bebeğinizin sağlığı şuan🙏 bazı insanlar hemen çocuk sahibi olabildikleri için çok şanslılar, insan birde sonradan geç bulunca gerçekten her açıyı ihtimali düşünüp tedirgin oluyor. Umarım herşey yolunda gider sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. İş bir şekilde hallolur nasılsa. Bende eşimin işi sebebiyle Güneydoğu'da küçücük bir ilçedeyim ne doğru düzgün hastane var ne doktor var. Kontrollerde bile il dışına gidiyorum. 28. 29. Hafta civarında muhtemelen memleketime döneceğim bende de plasenta rahmin aşağısına yerleşimli oldugu için bu açıdan bir korku var ileri haftalara kadar çalışamam o yüzden hastane imkanı olmadığı için. Rabbim korktuğumuzu yaşatmasın hepimiz için herşey güzel ilerlesin inşallah 🙏
Bu haftalarda çok normal, ilerleyen haftalarda çıkıyor bana 16. Haftada söylemişti rastgele gittiğim bı doktor. Kendi doktorum kızmıştı söylediği için, gereksiz korku saliyorlar anne adaylarına demişti, 24. Haftada hala asagidaydi 32 de artık normal yerine çıkmıştı. Yüzde kaçtı hatırlamıyorum ama çok büyük bi oranin ilk 5-6 ay plesantasi aşağı yerleşimli oluyor ama doktorlar 28. Haftaya kadar soylemiyormus

İnşallah canım benim doktorumda daha hafta erken oldugu için kendiliğinden düzelme ihtimali var dedi, bende o ihtimale tutunuyorum. Benim geçen yıl olduğum ameliyatta bir yumurtalıgım ve tüpüm alındı. Çocugunun olması artık çok zor dediler tüp bebeğe başlayacaktık hastane imkanı olmadıgı için yaz gelmesini bekledim ankaraya gidip tedaviye başlayacaktım. Tam umudu kestigim sırada hamile oldugumu öğrendim yazarken bile gözlerim doluyor Rabbim kimseye yoklugunu göstermesin. Çevremde gördügüm çocugu olmayan herkese dua ediyorum, hamilelere sağlıkla doğum yapmaları için dua ediyorum. Dediğiniz gibi inşallah herşey güzel ilerler bizde sonrasında işimizin başına döneriz ☺️
Çikolata kisti ameliyatı oldun sanırım, tüpün alındığı için öyle tahmin ettim ama. Yaşadığın şeylerin benzerini yaşadım ben de o yüzden çok iyi anlıyorum seni, bende çikolata kisti vardı sağ ve sol tarafta, çocuğun olmaz dedi bütün doktorlar, acil ameliyat diyen oldu, yok önce tüp bebek sonra ameliyat diyen oldu, kimi yumurta taoplayalim tüpleri alalım sonra tüp bebek yapalım dedi, her gittiğim Dr umutsuz konuştu yani, sonra eşim çok arastirirak bu hocayı bulmuş, ona gittik, daha muayene ederken bu kistlerin karakteri hamile kalmaya engel değil dedi şok olduk, meğerse çikolata kistlerinin bile karakteri varmış insan gibi 😁 inanamadim tabi o kadar doktor olmaz çocuğun dedi bı tanesi olur dedi ona mı inanicam dedim eşime, gel zaman git zaman tüp bebeğe karar verdik ve ben hiç beklemediğim anda hamile kaldım, o gün bugündür doktorumu birakamiyorum, zorunlu durumlarda ameliyat yapar ama mesela bana ameliyat gerçekten gereksizmis beni ameliyat etmemişti, sezaryende kendi inisiyatifi ile kistlerimi de temizledi. Tabi kistler 5 yıl sonra geri geldi, nasılsa bu kistlerle kolay hamile kalinmiyor diye kaza sonrası ertesi günü hapı almayı ihmal ettim yine hamile kaldım 😁

Gunaydin kizlar kac gundur oluyor ama dun aksam cok fenaydi karnim cok fena agridi patlayacakmis gibi
Uzandim 10 dk gecti sonra yuruyuse ciktik yine hafif hafif agridi sagdan soldan cekistiriyorlarmis gibi karnimi
Eve geldik bi dus aldim karnima yag sureyim dedim aynada bi baktim karnimin sag tarafinda 2 tane kalin damar belirmisti ilk kez oyle gordum karnimi
Endiselenmeli miyim😵‍💫

Gunaydin kizlar kac gundur oluyor ama dun aksam cok fenaydi karnim cok fena agridi patlayacakmis gibi
Uzandim 10 dk gecti sonra yuruyuse ciktik yine hafif hafif agridi sagdan soldan cekistiriyorlarmis gibi karnimi
Eve geldik bi dus aldim karnima yag sureyim dedim aynada bi baktim karnimin sag tarafinda 2 tane kalin damar belirmisti ilk kez oyle gordum karnimi
Endiselenmeli miyim😵‍💫
Karında ve goguslerde damarlar yemyeşil yüzeye çok yakın oluyor hamilelikte. Ama için rahat etmeyecekse doktoruna fotoğrafını çekip at.

Endiselenmeli miyim😵‍💫
Canım çok normal benim haftalar önce başladı mavi damarlar belirginleşmeye. Hem karnımda hem göğüslerimde çok belirgin

Karında ve goguslerde damarlar yemyeşil yüzeye çok yakın oluyor hamilelikte. Ama için rahat etmeyecekse doktoruna fotoğrafını çekip at.
20230722_110919.jpg
Su sekilde mesela
Ne bileyim doktora gidip gosteririm sonra diye dusundum
Foto atmak istemedim🫠

Canım çok normal benim haftalar önce başladı mavi damarlar belirginleşmeye. Hem karnımda hem göğüslerimde çok belirgin
Bu agrilarla beraber belirginlesmeye baslayinca aklima takildi canim
Normalde farkli seyler cikiyor diye netten de bakmak istemedim ama mesela bu haftalardaki agrilar diye yazip netten arattim kotu hikayeler de okudum iyice etkilendim esim de bana kiziyor kendini boyle negatif bilgilerle doldurma her hamilelik ayni degildir vs diye
Bi daha bakmicam zaten 😧

Eki Görüntüle 3275886
Su sekilde mesela
Ne bileyim doktora gidip gosteririm sonra diye dusundum
Foto atmak istemedim🫠
Ay yok bunda bişey yok den bundan mi evhamlandin 😁 bunlar çok normal ben de baya belirgin kabarık şekilde çıktı sandım ki zaman zaman öyle yüzeyde hissedilen şekilde bile olabiliyor :)

Ay yok bunda bişey yok den bundan mi evhamlandin 😁 bunlar çok normal ben de baya belirgin kabarık şekilde çıktı sandım ki zaman zaman öyle yüzeyde hissedilen şekilde bile olabiliyor :)
Ya mesela gogsumde uzun zamandir var boyle damarlanmalar onu dert etmedim😀 agri vs olmadi hic gogsumde
Ama 3 4 gundur karin agrisiyla boyle damarlar cikinca tedirgin oldum
Aslinda beni korkutan damarlar degil de karin agrim
Agriyinca oyle bi agriyor ki patlayacak gibi
Dun cok kotu oldum uzandim 10 dk klimanin altinda ondan sonra kendime geldim
Kabizlik vs de yok hani gaz sıkısması desem
Doktoruma yazayim mi acaba

Aynen bi arkadasimin ta vajinasinda olmustu damarlasma olaylari
Herkeste farkli seyrediyormus
Hatta doktor bana at kiliyla vucudumu taramami onermisti kan dolasimi olmasi acisindan varisi onlemek amaciyla

X